Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
9. máj 2012

@vrtenka pokud alergy care nepomáhá, je nutné alespoň jako test nasadit Neocate, mléko štěpené na aminokyseliny. Nevím, co máte za příkrmy, ale hodně těch, co se obvykle dává (mrkev, banán...) je se značným alergenním potenciálem. I na Biodermu může být reakce, v kosmetice se někdy musí trochu víc pohledat. Taky zajímavé bývají imunologické testy, stěry, zda na kůži není infekce, která to zhoršuje atd. Je (téměř) vždy ještě co zkusit, otestovat... 😉

vrtenka
9. máj 2012

@petronelie vítej do klubu děsných matek ... 🙂 🙂 🙂 chudák moje dítě, snad mi ho nezeberou ... asi je lepší nechat ji škrábat do krve ... tady je fakt na místě ... ještě, že děti neumí mluvit 🙂 ... všeho moc škodí

katyxq
9. máj 2012

@petronelie Nikdo tady netvrdí, že kortikoidy nikdy nemazat - jen to, že se mají mazat pouze v opravdu akutních případech, kdy už nic jiného nepomáhá a je třeba rychlá úleva 😉.

vrtenka
9. máj 2012

@luthien.k stěry nám dělaly ... mlíčko co píšeš jsme nezkoušeli, to se ještě poptám, díky za typ .. my měli nejdřív HA a potom alergy care ... pomohlo to, ale jen na chvíli, ze zeleniny se vyhýbám petrželi, rajčatům a z ovoce prý hruška ... to mi bylo řečeno ... banán vidíš to, ten dávám, ale myslím, že u nás je ok, mmalou ted už skin capem nemažu asi 14 dní, hodně se jí to zlepšilo, banánek papá a dobrý, ale budu to sledovat

vrtenka
9. máj 2012

@katyxq no však jsem psala, že byla malá do krve rozškrábaná, nic už 3 měsíce nepomáhalo, malá brečela chudina jak ďas a mám ji v tomto nechat, to snad ne?

luthien.k
9. máj 2012

@vrtenka, pročti si ty články od kam.zyk, je tam seznam potravin, co jsou s nižším alergenním potenciálem, nasadila bych Neocate (pokud AC mléko pomohlo na chvíli, tak je jistý potenciál v jeho změně na toto z aminokyselin složené mléko - a aminokyseliny, jako tělu vlatní látky a stavební kameny, nealergizují, narozdíl od jisté možnosti u AC mléka, kde přece jen, sice malé, ale části bílkovin kravského mléka jsou), dietu, vysadila SkinCap, nechala malou vyčistit (na nejhorší fáze mokvání pomáhá genciána, na poškrábané řepík a opět genciána, na červené léčebné pasty) a bylo by 😉 Prostě já jsem pro cestu bez zázračných mastí, protože nikdy opravdu není 100% jistota, že je to tak úplně v pořádku.

vrtenka
9. máj 2012

@luthien.k zkusím ... pročtu, díky, poradit si nechám, i skin cap my byl doporučen jako bezkortikoidový krém, proto jsem do něj šla, zabral a malá je te´d ok ... každopádně na to mlíčko juknu, genciánu doma mám, i tu jsme dávali, ale víš co, paní mgr. v lékárně mi řekla, tu genciánu paní až v krajní mezi, že barviva pro malé děti NE ... řepík doma dokonce mám, jsem bylinkář 🙂

luthien.k
9. máj 2012

@vrtenka však genciána se také musí používat správně ředěná, max. 0,5%, lépe 0,2% 😉 Má své možné vedlejší účinky, to ano, ale při rozumném používání, ne na sliznice atd. je to bezpečné. To mlíko pokud Ti někdo nenapíše, tak ho asi nekoupíš, stojí 1700,- Kč za pixlu.

xmalij
9. máj 2012

@vrtenka nerozciluj se, je to cele o tom, ze jsi vstoupila do rozjete diskuze a neznas souvislosti...tady diky Luthien uz kazda maminka vi co je spravne a na "zazracny" rady typu Skin cap, indulona, modra nivea nebo sarlatanstvi jsme alergicke pro zmenu my. Tady opravdu plati bez prace nejsou kolace a trpelivost nade vse...na zazraky neverime 🙂.

vrtenka
9. máj 2012

@luthien.k ty bláho teda ... to jsou pálky za ty mlíčka, ale co bychom pro ty prcky neudělali ... zkusím si ho nechat napsat ... uvidíme

vrtenka
9. máj 2012

@xmalij já se k tomu fakt už nechci vyjadřovat, napsala jsem, co jsem k tomu měla a hotovo

katyxq
10. máj 2012

Ať tu máme i nějaké aktuálnejší informace .... Tak Skin cap se nesmí do USA dovážet doteď (rozhodně ne v prosinci 2011 - http://www.accessdata.fda.gov/cms_ia/importaler...), těch reportů o zadržení zboží je tam za roky předtím (2004 a jiné) víc, vždy s tím, že pokud se obsah kortikosteroidů laboratorně neprokáže, dá se o importu jednat. A zákaz dovozu stále platí, pročpak asi? 😀 Navíc výrobce (Cheminova) nepustil kontrolory FDA do výroby, aby mohli provést kontrolu, že je správná výrobní praxe a ke kontaminaci steroidy nemůže docházet - kdo má vše OK, tak nemá důvod se nenechat zkontrolovat, že?
@vrtenka Proto Cheminově a jejím dceřinkám nevěříme 😉.

luthien.k
10. máj 2012

@katyxq no vida... Já nemám tolik času to zkoumat, ale díky Ti za odkaz 🙂

katyxq
10. máj 2012

@luthien.k Já nemohla včera večer zabrat 😒, tak jsem brouzdala na internetu s iPadem na kolenou v posteli 😉.

gabinocka
10. máj 2012

ahojte, necitala som tu tych 427 stran 😀 ...ale nam na ekzem pomohly kupele v odvare z psenicnych otrub /dostat v zdravej vyzive/.... normalne ten balicek otrub nasypat do 3 litrov vody, povarit, precedit a ten ,,vyvar,, priliat do kupela. je to sice ,,babsky,, recept / na pocudovanie nam ho odporucila sama kozna lekarka/ ale nam teda pomohol...zas ale si nedovolim tvrdit ze to je superliek, ale za vyskusanie nic nedate 😎

luthien.k
10. máj 2012

@gabinocka no, alergici na pšenici by asi za takovou radu nepoděkovali 😀 Ono je to podobné, jako když maminka na radu léčitele své silně alergické dítě na BKM vykoupe v syrovátce... Já radím opatrnost, když už takové věci zkoušet, tak nejprve na malém kousku kůže a sledovat reakci a když opakovaně je to OK, tak možno zkusit na celé tělo.

gabinocka
10. máj 2012

..pomohli..

stepulkkkka
10. máj 2012

Nám pomáhá konopná mast,už jsme vyskoušeli všechno možný a doktorka říkala,že už by byly možný jen kortikoidy a tím ho cpát nechci tak mi známá poradila konopnou mast

gabinocka
10. máj 2012

tak pardon, snazila som sa len napisat nasu skusenost, lebo nas nastastie alergie obisli a ked mala dcera ten ekzem snazila som sa tiez najst kazdu radu ako sa ho zbavit alebo aspon stlmit.

petronelie
10. máj 2012

@vrtenka haha,moje dítě mluvit umí....chodí za mnou a chce namazat 😀 Jako haloooo! Atopickej ekzém není konec světa, ikdyž je velmi nepříjemnej. Jak vaše děťátka porostou, bude se to zlepšovat....ale ta čoko, to je tedy hrůza.

katyxq
10. máj 2012

@stepulkkkka A upravit stravu (eliminační dieta) jste zkoušeli? U většiny malých dětí je spouštěčem ekzému a jiných alergických reakcí potravina (nejčastěji to bývá BKM, sója, vejce, ryby, ořechy, pšenice), alergeny procházejí i do mateřského mléka.

luthien.k
10. máj 2012

@gabinocka však já to beru, koupele v otrubách, ovesných vločkách, ve škrobu atd. - to se běžně dělá - jen je potřeba vždycky opatrnost, nic víc, nic míň 😉

luthien.k
10. máj 2012

@petronelie to máš pravdu, konec světa to není, ale silné atopiky to v životě bohužel dost poznamenává, proto je dobré s tím zacházet komplexně a snažit se odhalit příčinu a tu odstranit, protože ve velké části případů to jde. Čím silnější projev atopie u dítěte, tím větší pravděpodobnost, že za to mohou právě potravinové alergeny.

michaelka83
10. máj 2012

@vrtenka Souhlasím s Luthien.k a holkama, sama jsem se na Skin Cap minulý rok ptala v lékárně - bylo mi řečeno, že pro dítě tento přípravek určitě NE, že byl tady i jednu dobu zakázán atd, vesměs to co píší holky....nejsem odpůrce kortikoidů (v nejhorších stádiech), ale opravdu je lepší se soustředit na věc komplexně...nám to tedy pomohlo, syn byl na tom podobně, drápal se do krve atd atd, léčíme se i na imunologii.
Kortikoidy vždy pomohli jen na chvíli a pak rapidní zhoršení cca do týdne. Samozřejmě se to asi i věkem lepší, ale nám pomohlo spec.mlíko, dieta, vysledovat kosmetiku, která nám sedí - Bioderma, A-Derma, na mokvavý stádia genciálka. Teď je malému přes rok a ekzém se vždy zhorší jen když rostou zuby atd. Teď už nemá ložiska , ale spíš suchou pokožku. Takže držim palce a hlavně trpělivost!🙂 Opravdu nevěř na "zázračné" mastičky. 😉

katyxq
10. máj 2012

@michamicha Ale ta cena při koupi bez receptu 😕 😠.

petka28
10. máj 2012

@luthien.k zdravím, mého syna dnes 3,5 roku jsem léčila ještě s Věrkou🙂 ted mám 4 měsíční holčičku, bohužel ji ekzém taky postihl, kojila jsem pouze 14 dní ted jsme na um po poradě s Věrkou jsme už 3 měsíce na allergy care, bohužel ekzém nemizí:( na alergo nás vemou až v říjnu nevíš co s tím? nechci už Věrku obtěžovat🙂

michamicha
10. máj 2012

@katyxq jj, je to pálka 😝 my teď za advance doplácíme 440,- za pixlu 😝 ale naštěstí nám ta plechovka vydrží dlouho tím, že ho malýmu dávám jen večer před spaním a nedávám mu teda odměrky podle návodu 🙂

a co je super, že začal jíst konečně čerstvý ovoce, včera si dal hroznový víno a kousek jablíčka 🙂 a dneska snědl pár kousíčků mrkve a hrášku ve flíčkách 😎 tak snad se to bude dál lepšit 🙂

erivara
10. máj 2012

@petka28 My sme prešli z mlieka allergy care, lebo malý z neho už zvracal a ekzém sa nezlepšoval, na mlieko Nutrilon HA a ekzém krásne mizne. Ked bol veľmi nepekný ekzém ,tak som dávala Holtov krém, ináč nedávam na to nič.

petka28
10. máj 2012

@erivara malá taky dost zvrací teda ublinkává, ale dost jenže v HA ta bílkovina není tolik naštěpená ne? nebo vůbec