Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
23. máj 2012

@zaacatek děvčata to píšou přesně, kortiko problém neřeší z dlohodobého hlediska, přinášejí jen dočasný "odklad" potíží. Jinak bez vysazení potravin a s vlivem kortikoidů nevysleduješ nic. Je třeba mít přísný HA režim, vědět, zda není na kůži infekce (holky, nuťte kožní, ať dělají stěry!!!), všechny ostatní vlivy minimalizovat (praní, oblékání atd.) Pak se s tím dá něco dělat 😉

luthien.k
23. máj 2012

@lavon to chce ke kožnímu, protože tak se může projevovat infekce (žluté krusty, mokvání). Jinak dieta o rohlících, kuřeti a jablkách je, bohužel, celkem k ničemu, inspirací nechť je Ti tabulka sestavená úžasnou Bc. Ing. Věrkou Zíkovou: http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...

ivka144
23. máj 2012

Ahojte, nahodou som nadabila na tuto temu, mozno som davnejsie prispievala: U nas sme mali uplne katastrofalny ekzem od hlavy po paty, aj suchy aj mokvavy, taky na hospitalizaciu. Pomohla nam prisna dieta (najma vylucenie cohokolvek co slo kolo mlieka, lepku a vajec, ale aj vsetky ine bezne alergeny, ktore sme zavadzali az po skludneni, teraz je skoro vsetko okrem tych troch spominanych). Vtedy som este nepouzivala koloidne striebro, ale dnes by som urcite skusila osetrovat ekzem tym, aspon taky, cerveny, co ma tendenciu mokvat, ale asi aj hocijaky.
Co sa kremu tyka, tak tiez sme dlho vyhradne indulonovali, ale kupodivu sme nemali problem s opalovacimi kremami, a mam dojem, ze najlepsie este reagoval na detsky z DM, mozno sensitiv bol, ale nemyslim, ze cisto mineralne filtre. Bioderma nam napr. nerobila dobre v ziadnej podobe.

xmalij
23. máj 2012

@zaacatek ja ti verim, my mame taky perny obdobi a snad uz zdarne a na dlouho za sebou. A vez, ze Locoid mam doma v supliku, ani nevim proc jsem ho davno nevyhodila. Ikdyz jsem nad malou brecela, tak me ani nenapadlo to dat, ale to jen diky tomu co jsem si nacetla tady. Bylo mi jasny, ze bych ten pruser jen o par dni oddalila a bylo by hur.

xmalij
23. máj 2012

@luthien.k kdyz jsme u mazani, zkusila jsem ten magneziovy krem s olivovym olejem od Rosenpharm. Melas uz moznost? Za me teda mam z nej spis zvlastni dojem, konzistence hodne ridka tekuta a nijak zvlast na pokozku Viktorce nepusobil. Nechala jsem ho tatovi na natekly nohy, chvalil si ho, ze dobre chladi, coz mi Viki nerekla 😀. Mozna ten s ichtamolem na leceni ze bude ale fajn.

luthien.k
23. máj 2012

@ivka144 díky za zkušenost, na koloidní stříbro se taky už dlouho chystám, i když teda nemám u kluků na čem zkoušet 😀

@xmalij, zatím jsem ho nezkoušela, je to hrozný, je toho tolik, co bych chtěla zkusit 😀

xmalij
23. máj 2012

@luthien.k hihi nech bejt 😀...a co kyselina mlecna? Vychvaluji ho tu casto maminky ze Slovenska, v CR neni?

zaacatek
23. máj 2012

@xmalij a čím to mažeš když je nejhůř??? Když píšeš že ho dávat teda nemám. Přece ji to musím trochu promazat každý den se to o něco zvětšuje.. malá pláče než usne pořád sebou mele a ráno na novo svědění,hlídání,pláč.

xmalij
23. máj 2012

@zaacatek kdyz mokva, tak repik, po dvou dnech gencianu, pak az se to zatahne, tak lehce promazat (my mame Eucerin 12% omega) a na to zinkovou mast. Ale az je to fakt zatazeny.
Kdyz je to zahyb, ktery je jen obnazeny, ale svedi hodne, tak lehce premaznu a zase zinek.
Kdyz svedi ukrutne, tak misto zinku Vitella ichtamo. Ale pozor na slunicko.
Ja si neuvedomuju jak to vypada u vas, tak snad jsem ti trochu pomohla.
Mala pije denne Roibos caj, rika se, ze ucinkuje lepe nez Fenistil. Kdyz brala Fenistil, tak k nemu jeste mela Poumon histamine, homeopatika, ale pred testama na alergo jsme je museli vysadit a uz jsem je nedala.
Uplne nejvic se drbe, kdyz ma "plonkovej" cas, neni zabavena, takze porad ji neco vymyslim at ma co delat. Pak kdyz je ve stresu, neco ji nedovolim a uz jede ☹. A pak kdyz je svlecena, to je boj nejvetsi. Prebalit po myti, namazat a uhlidat obe ruce, to je mazec (vsak asi sama znas). To kdyz ji udrzim ruce, tak si chce i kousat zubama lozisko na rameni.. 😢

zaacatek
23. máj 2012

@xmalij tak my jsme právě měly tu zinkovou mast krásně to prosušila ale svědění neustoupilo. A hlavně pořád se to zvětšovalo tak proto dr. napsala ty kortikoidy. Jěště si pamatuji jak před dvěma měsíci malá nic neměla pak se ukázal malinký flíček který se zvětšoval. Samo jsem to ukázala praktické dr. ale bylo to na hov..no řekla no jo to bude na delší léčbu moc bych to neřešila. Za týden na to se jí objevil další na druhé ruce a začalo mě to štvát ještě víc. Než jsme se dostaly na kožní máto v ohybu ruky a přechází to na loket. Máme to na koleně a teď už i pod paží... Jde to opravdu rychle pouhé 2měsíce a je toho fakt dost.

xmalij
23. máj 2012

@zaacatek ja verim, my nemeli kousek mista zdravy pokozky, stejny prubeh, kazdy rano jsem trnula kam se to zase nove rozlezlo, nakonec to slo do obliceje, do vlasku, proste vsude. Udelaly ale svoje zuby, to predevsim. Ted zustaly 3 maly loziska, pokozka umi strasne rychle regenerovat, ale musis vydrzet a nepanikarit a hlavne ji podporit stravou, lecit zevnitr, atd. Strava je zaklad, nejvic mi pomohla a pomaha Luthien, 4 mesice dcera jedla jen 8 potravin, ted 12 a postupne zavadime novy a novy.

xmalij
23. máj 2012

@zaacatek jestli to ale pekne vysusilo, tak to chce zase promazavat, aspon do chvile, nez se to zklidni uplne. Pak bych cetnost mazani omezila, at si zase pokozka tak nezvykne.

zaacatek
23. máj 2012

Tak potraviny co jí malá to klidně ohlídám prostě si vypozoruji reakce. Ale já ještě kojím takže co mám jíst a nejíst???? Už držím dietu BKM a dávám si pozor i na jiné věci a že jich teda moc není. Všude je něco z mléka všude se přidává a to málo co jím není takový problém uhlídat. Spíš si myslím že to mohlo začít těmi příkrmy začala jsem jí je dávat od 5měsíce a od 6měsíce bojujeme.

luthien.k
24. máj 2012

@zaacatek zrekapituluj nám, co malá jí... Co se hodí pro nízkoalergenní dietu, je v tabulce v příspěvku pro lavon. Jinak poku má zasažené záhyby, preventivně bych ošetřila genciánou, protože v nich se ráda drží kvasinková infekce.

luthien.k
24. máj 2012

@xmalij, kys. mléčná je skvělá, nicméně naši kožní ji ještě neobjevili a v lékárně ji bez receptu namíchat nechtějí... Z komerčních přípravků ji třeba obsahuje Eucerin, ale je to řada i s ureou, která dost dětem nesedí...

keziah
24. máj 2012

@luthien.k chcem synovi kupit nieco na svrbiace, rozskrabane suche plochy, tak som vygooglila napr. ten atoderm, co to tak casto spominate, ale je tam tych produktov dost vela, ktory konkretne sa podla teba hodi? http://www.mixxer.sk/falcon/eshop/111-1-Bioderm...

lavon
24. máj 2012

@luthien.k dik za odkaz na potraviny..uz studujem 🙂 vratila som sa od koznej a dala mi imazol na mokvajuce a cervene miesta a dalsi krem z lekarne na premastovanie, tak snad sa zacne maly lepsit...

chovancova27
24. máj 2012

@xmalij ahoj, a ten rooibos čaj je nejaký špeci pre deti, alebo univerzál? a zaberá to? len mne sa zdá, že fenistil nám moc nezabera...:(

xmalij
24. máj 2012

@chovancova27 ahoj, beru bio detsky od Apotheke, nikdy jsem na nej nenarazila, aby ho meli, ale u nas v lekarne vzdy objednaji a druhy den ho mam. Jestli zabira, to ti nepovim, protoze jsou dny, kdy se mala nepodrbe a dny, kdy zase jo..ale celkove ten stav je lepsi, to urcite. A navic ho pije, ma ho rada, my taky, takze lepsi nez nejaky stavy a kde co. Me po vysazeni Fenistilu taky pripadalo, ze se nic nedeje, drbala se i pri nem.

xmalij
24. máj 2012

@luthien.k jako ze nechteji nebo nesmi...? Jedna moznost by tu byla 😎, pokud by to bylo jen o ochote..

luthien.k
24. máj 2012

@xmalij no to nevím, mně to prostě odmítli namíchat... Jestli máš možnost, tak si to nech a vyzkoušej 🙂

luthien.k
24. máj 2012

@keziah je to Bioderma Atoderm PP Baume. Ale na roškrábané může štípat. To chce například řepíkem dohojit, já doporučuju i oplach v hypermanganu kvůli dezinfekci.

luthien.k
24. máj 2012

@lavon tak hlavně nepromašťuj ta mokvající místa 😉 Lepší zkušenosti než s Imazolem mám na mokvání s genciánou...

zuzuzuzu7
24. máj 2012

@chovancova27 no my tiez pijeme len roiboos cajik-maju ho inak na slovensku aj v CBA-tam dostat dokonca sypany z-priamo z juznej Afriky;)-inak ano apotheka tiez vyraba-sackove-aj tie dostat v CBA-no a najlepsie su ciste-bez prichute mozes osladit melasou..sak xmalij;)?
ja aj detom prilejem do kupela z neho!my sme nikdt antihistaminika neuzivali0takze neviem porovnat ucinnost!

zuzuzuzu7
24. máj 2012

@luthien.k teba sa chcem este opytat:nas maly je len slabulinky atopik-skoro bezprizankovy...niekedy v 8 mesiaci mal vysyp po tvaricke ,ale ten zmizol-v porovnani s malou fakt skoro nic..obcas nejaky flacik suchy na nozicke, ktory sam mizne...ma uz skoro dva roky...minule sme si vsilmi, ze ked som piekla kolac, tak on zobral skrupinky z vajicka a hral sa snimi...zachvilu sme si vsimli, ze mali mal taku urtiku okolo ocieka zacal si ich riadne suchat az mal ich trosku napuchnute..vajicka pakava a nic-len sa mu obavam dat odvtedy jest vajickjo...predtym mu nic nerobilo....je mozne, ze ma takuto reakciu len na surove? dakujem!

didulka85
24. máj 2012

@xmalij to som o rooibose nevedela. 🙂 Dcera iny caj ako ten nevypije.
@chovancova27 vypytaj ho v lekarni. Kupujem rooibos pre deti, tusim Apotheke to vyraba.

xmalij
24. máj 2012

@luthien.k tak zkusim posondovat 🙂

xmalij
24. máj 2012

@zuzuzuzu7 tak tak, ale kdyz neni nutno sladit, tak nesladim...ono staci, ze to sem tam mlsani je sladky az az 🙂

zuzuzuzu7
24. máj 2012

@xmalij ano, ja som za...my nesladime cajiky nikdy! isto je najlespie nesladit...a melasku davam ,ked pride mala zo skolky, tak po pol lyzicke-oni sa hraju, ze je to lizatko;) no lizatka nepapaju-tak peknu nahradu si vymysleli a im velmi chuti-no ako vsetko;)))

xmalij
24. máj 2012

@zuzuzuzu7 kdyz prijedu k nasim, tak jsem za exota, ze nechci sladit caj k snidani 🙂. Narazila jsem nedavno na lizatka z kukuricnyho sladu, tak jsem si rikala, ze mozna nekdy, treba za vysvedceni dostane 😀 😀 😀.