• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

@xmalij
@zuzuzuzu7
To jste ortodoxnější než já :grinning: Dneska kluci měli takovou tu vodovou zmrzlinu, šíleně sladkou, a nevím, jestli to může být tím, ale víc jak hodinu po ní byl Tobík jako turbo - totálně k nezastavení... On běžně tolik cukru do sebe nedostane... A asi už zase dlouho nedostane :grinning: Malej si teda jen párkrát líznul, ono mu to nechutnalo :sweat_smile:
24. máj 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@luthien.k Turbo :grinning:. Tohle mela Viki, kdyz v nemocnici dala po peti dnech pustu 1,5 bananu, myslela jsem, ze proskoci skrz tu kovovou postylku :slight_smile:.
Ted jsem koupila formicky na nanuky, budou domaci , :stuck_out_tongue_closed_eyes: jeste urodu a muzeme mrazit. A jak to znam, tak se tim nakonec budu cpat sama :sunglasses:.
24. máj 2012 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý večer,chtěla bych se zeptat,zda náhodou nevíte,jak je to s používáním droždí u bezlepkové diety?Moje holčička má ekzém a držím diety.A dočetla jsem se,že droždí obsahuje lepek.Co je na tom pravdy?Jsem už na dietě 7 měsíců a teď jsem z toho celá špatná,že jsem dnes udělala dietní chybu a odrazí se to na jejím zdravotním stavu.Za celou dobu jsem ještě droždí neměla :cry:
24. máj 2012 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciacek já jsem za pozorování. Pokud se stav zhorší, víš, čemu se vyhnout, pokud ne, tak naopak, máš bohatší jídelníček :wink: U pakařského droždí není kontaminace lepkem vyloučena.
25. máj 2012 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xmalij taky mám ta tvořítka na nanuky, už pár let, jen se dokopat k tomu je udělat :sweat_smile: A dobrý, že máš podobnou zkušenost :grinning:
25. máj 2012 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k :slight_smile: no teraz mam problem ako dostat ten Imazol z tvaricky aby som sa pozrela pod neho, drzi ako sadra :( ale zda sa ze je to vsetko suche a supe sa .... mozem rovno na ten imazol pouzit premastovaciu mast? alebo na zlte a zarudle miesta stale davat imazol, aj ked su suche ???
25. máj 2012 o 07:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lavon pokud je to zarudlé, tak zatím nepromašťovat, ale léčit :slight_smile:
25. máj 2012 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pavlinaoo nevies o ake sarze islo?my mame jednu , co konci exp.dova 2014 a jednu s 2013!estze ju stiahli...minu;le aj v dm-ku stahovali nieco kvoli obsahu patogenu z ich kozmetiku-esteze sa nato pride..u mnohych sa neorbia opakovane kontroly a vela krat sa predavaju dalej!dobre teda vediet!tiez som si vsimla, ze v pultoch teraz chybala, no dnes som jednu kupial s exp.dobou 2013-tak hadam tato je dobra!;)
25. máj 2012 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pavlinaoo tazke mam to-volal som na infolinku indulony a tam mi tetuska povedala, ze boli staihnute tieto sarze-s cislom-2350412-zevraj kvoli zevyhovujej mikrobialnej flore-a ze Zentiva je na to dost prisna-ta to stale kontroluju-aby spnali kriteria!
25. máj 2012 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k ahojky, tak jsme byli v Cernych polich v Brne u pani primarky. A ta se zhorzila, jak maly vypada. Rekla mi, ze minuly tyden mi doktorka dala uplne spatnou lecbu. To stejne na koznim v Breclavi-naprosto nevhodny masti a koupele. Cele to zmenila. Dostali jsme sice locoid a mast Fucidin. Pak nejakou jejich michanou mast a Tanin. Doporuceni na gencianu a koupele v dubove kure.
Zakazane mame uplne vsechno krome brokolice a brambor. Z ovoce muzeme jen banan a hrusku. Jinak jen mleko-a zasadne pokracovat jen v allergy care. Zadne jine nesmim davat.
More mame zakazane, stejne tak i zvirata v okoli, pisek, slunicko apod.

Timto ti chci ale podekovat. Protoze v moc vecech jste se shodli. Tahle lecba je velice podobna tomu, jak jsi nas lecila ty!

A jeste pro doplneni mi primarka rekla, ze maly ma v kuzi streptokokovou infekci. :frowning2: Byla uplne v soku, ze je v takovem stavu a pritom je sledovany na koznim skoro kazdy tyden. Doktori to proste uplne zanedbali. :pensive:

Uz mam jako doplnujici lecbu i homaopata, tak snad uz to konecne zabere vsechno dohromady.
25. máj 2012 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matarix89 aha, no tak jsi to zjistila pěkně. Já ji nikde nesehnala, takže ani šarži kontrolovat nemusím...musím počkat, až dodají nové.
@nasekuratko Píšeš, že vám zakázali moře, ale já si myslela že moře atopikům pomahá? :confused: mám blbý informace? A taky jsem slyšela doporučení, koupat ve vodě s mořskou solí? Nezkoušel jste to někdo?
25. máj 2012 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pavlinaoo no praveze tato bola najnovsia-skor mi hovorila,ze tie starsie by mali byt vyhovujuce-ja som doma nasla tuto novsiu-aj sa mi zdalo, ze malej kozicka zcervenela-co sa nam nikdy nestalo- bolo mi to divne, lebo vdaka modrej indulone nemame ani falcik-nastastie kremujem ju len po kupani a max.raz do dna..uz viac netreba...no dnes som kupila tu vyhovujucu-stasrie-taze by mala byt o.k!
25. máj 2012 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky poradite nejaky krem na opalovanie pre deti s atopickym ekzemom?
25. máj 2012 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matrix89 no tak ja se podívám po malým obchodech, tam by ji mít mohli..starší zásoby. Bohužel do světa ekzémů taky začínám nahlížet. My máme červenou pokožku v záhybech - u loktů, kolen, pod bradou....je to červené, suché se šupinkami a to se prosím ptám i @luthien.k to se léčí, nebo mastí? Koupila jsem si cutishelp mimi ekzém, teď to mažu excipialem s mandlovým olejem, to mi přijde že se trochu uklidňuje...dětský mudr rovnou napsal locoid :frowning2: to ale nechci...máte někdo zkušenosti s homeopatiky? a ještě jedna otázka, musím mít na alergologii doporučení? nebo nejdřív jít kožní a pak alergologii..děkuju
25. máj 2012 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nasekuratko já bych poupravila to jídlo - nechala bych brokolici a rýži. Z ovoce hrušku. Jinak infekce byla ve hře určitě, to je vždy u zhoršení stavu, který je "nepochopitelný" a náhlý a intenzivní... Tak držím pěsti, s Locoidem to nepřehánějte :wink:
25. máj 2012 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanajelinek mrkni do mého blogu, mám tam články na téma léto a atopik.
25. máj 2012 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pavlinaoo v záhybech se hodně drží ráda kvasinková infekce. Já bych, pokud jste nebyli na kožní na stěrech, dala preventivně genciánu, případně Imazol krémpasta.Exc. s mandlovým olejem vhodný není, moc mastný. Do záhybů patří jemná hydratace a nejlíp něco se zinkem (když se vyléčí častá infekce). Zásadní u atopika je ale strava (u toho malého do cca tří let), vyloučit jako test potravinové alergeny (mléko, vejce, sója, ryby, ořechy..., při kojení ze stravy matky).
25. máj 2012 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k neboj, ja mam k tomu locoidu vic nez respekt. Nechtela jsem kortikoidy vubec. :frowning2:
Ale zapomnela jsem se zeptat na maso? Muze hovezi, kruti i kralici?
25. máj 2012 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pavlinaoo nam rekla doktorka, ze more ano. Ale az je ekzem stabilizovany a neni infekcni a cerveny. My mame bohuzel infekci a opravdu krvave fleky, maly se skrabe apod. Je to hodne zive.
Az kdyz je to ve fazi hojeni a ekzem je delsi dobu vporadku a je jen svetle ruzovy apod., tak pak more byt muze.
Aspon takhle nam to vcera rekla ona.
25. máj 2012 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nasekuratko hovězí nee, krůtí a králík ano. Ještě se může i jehněčí. To moře, jak píšeš, to taky schvaluju :slight_smile: Jinak byste si to tam asi moc nemuseli užít. JInak teda v jeho věku zakazovat písek či zvířata mi přijde irelevantní :wink:
25. máj 2012 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Děvčata ze Slovenska, kdo používáte na promazávání kyselinu mléčno, nebyl by náhodou přesný opis z receptu...? @martinka1981, vy používáte taky, že? Už jsi tu dlouho nebyla :slight_smile:
25. máj 2012 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k ahoj,no pouzivali sme ale teraz som nebola dlho u koznej tak ti asi nepomozem,ale mam odfoteny recept co mi pisala detska,az bude cas prepisem :wink:
vratila som sa akurat y dovci tak idem makat,paaaa
25. máj 2012 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky, prosím nemáte některá radu, co na sluneční ekzém? Je to teda pro mě, ne pro malou. Svědí to jak potvora. Čím to zklidním? Díky :wink:
25. máj 2012 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k to mame zakazane, nez budou vysledky z alergologie. Delali mu na vsechno testy. A pisek hlavne kvuli tomu, ze kdyz ten ekzem ma krvavy, tak mu to pry muze poradne podrazdit. tak nevim....
25. máj 2012 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nasekuratko no to jo, to je jasný, ale nevím, kdo by dával sedmiměsíční dítě na písek :slight_smile:
25. máj 2012 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k tchyne a moje mamka takove napady uz meli! :grinning: On totiz sedi a hraje si s lopatickama a formickama doma v pokojicku. Tak je to hned napadlo. :grinning:
25. máj 2012 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Děkuji za odpověď.Ještě mám jednu otázku.Mohou se jíst potraviny,kde je napsán,že může obsahovat stopy po mléku,vejcích atd?
25. máj 2012 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciacek ano, můžou.
25. máj 2012 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 ahoj :slight_smile: Tak vítej zpátky :slight_smile: A díky :wink:
25. máj 2012 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok