Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

meo
31. máj 2012

@luthien.k právě, že v rodině žádné alergie nemáme, jenom moje sestra má mírnější reakci na jarní pyly, ale jinak nic. A je tedy v pořádku, když tím Excipialem budu mazat dlouhodobě, nevytvoří se nějaká závislost kůže?

martinka.pida
31. máj 2012

@luthien.k
@lojzina Ta genciána by mě taky zajímala. Z lékárny máme ředění 0,5%. Teď už jsem jí hodně dlouho nepoužila, ale něž jsme vychytali stravu, tak jsme mazali.

lojzina
31. máj 2012

@martinka.pida my mame to 1%,jak jsem psala...tak nevim,lekarnice senikdy nepta,da me automat.tady toto...

martinka.pida
31. máj 2012

@lojzina Mně se zase nenapadlo nikdy zeptat lékárnice, jaké se má dávat ředění 🙂

Napadá mě ještě otázka...Po jaké době měnit kosmetiku, kterou denně mažeme?

lojzina
31. máj 2012

@martinka.pida ja popravde ani nevedela ze sou ruzne pomery redeni 😅 😔
tak to nevim,pokud vam sedne,proc menit?ikdyz po case by se vymenit mela,to je pravda...vic poradi asi Katka,my vetsinou menili ze to nesedlo.

luthien.k
31. máj 2012

@martinka.pida u všech léků je třeba vždy zvážit rizika vs. přínos... Ze zkušeností je přínos genciány zejména při infikovaném ekzému a u ragád velký. Ta koncentrace 0,2%, to jsem zapomněla napsat, platí hlavně pro oblasti, kde dochází ke tření (třísla, podpaží apod.). Já tedy u dětí více jak tu 0,5% koncentraci maminkám nedoporučuji, a tu pouze na oblasti mimo to výrazné tření. Jinak se od ní ustupuje hlavně při použití na sliznice (při léčbě moučnivky - sooru).

Změna kosmetiky - obvykle je dobré, když se vypotřebuje to jedno velké balení (500 ml) emolientu, tak vyzkoušet jiný.

luthien.k
31. máj 2012

@meo když s ním budeš mazat dlouhodobě, spíš si vypěstujete alergii na ureu v něm obsaženou. Promazávadla je dobré střídat, jak píšu o příspěvek výše.
Jinak i když v rodině nejsou alergie tak časté (ale jak vidím, něco tam je), tak je dobré to hlídat. Ona suchost a svědivost kůže jsou typickými vlastnostmi atopické kůže.

j.cien
31. máj 2012

Zdravim maminky,dlouho vas tady ctu..mela jsem u jedne dcerky podezreni na AE,uz jako miminko byla cela sucha .pormazavali jsme..pediatra nic neresila..ja kojila 20m a verila,ze nas AE nemuze potkat,kdyz nejsme alergici a kojim..Na koznim jsme s ni byla 2x,pry je jedno,zda jde o AE ci jen "iritacni dermatitidu",kdyz lecba je stejna=kortikodni 😝 .Takze jsme vzdy dostali masticku a tradaaaa..
Vcera jsme byli pozvani na ockovani-posledni davka MMR 😝 ,upozornuji dr.,ze Mia ma asi AE,rozskrabane lokty i na zadickach,pod kolinky taky syte ruzove...dr.rekla hmm,tak podlecime ekzemek a uz se tisknul recept na Lokoid,Aerius sirup a Balmandol...zadne vysetreni,zadne doporuceni ohledne stravy-nic a samozrejme pigrako probehlo 😠 😝
Chjo,je mi z toho smutno,takto by to urco probihat nemelo ☹
Takze jsem misto toho koupila Ichtamo pro pastu a Exomegu a chystam se zkusit dietni opatreni.
Prosim o radu,co vysadit jako prvni-mliko??lepek??na jak dlouho?
Dekuji !

didulka85
31. máj 2012

@j.cien to ste na tom tak ako my. Tiez sme behali po koznom s kontaktnou dermatitidou s vyhliadkou do buducna na AE. Locoid sme pouzivali 2 mesiace vkuse, kym som sa nenahnevala.
Koza dcery velmi reaguje na chemikalie, mlieko.
U nas su opatrenia take, ze v strave nedostava konzervanty, farbiva, mlieko. Je vela surovej stravy, prevazne bio. Chemikalie v domacnosti mam len biologicky odburatelne. Kozmetiku sme pouzivali A-dermu, teraz Weledu. A stale dojcim, dcera ma 22 mesiacov.

luthien.k
31. máj 2012

@j.cien na Ichtamo pastu pozor, v létě, neměla by na slunce.

Dieta musí být alespoň na 2 - 3 týdny, vyřadit mléko, vejce, ryby, ořechy, pšenici... Nebo postupovat přímo eliminační dietou podle Věrky Zíkové (vše podrobně najdeš na www.proalergiky.cz).

katyxq
31. máj 2012

@martinka.pida Tak na zavedení lepku piškotem hlásím maminku č. 6 - kromě piškotu teda můžou prý zkusit i rohlík a chleba 😒.

germaine
31. máj 2012

@katyxq Jsme sedmí, nám to DR taky doporučovala 😀

katyxq
31. máj 2012

@germaine Asi začnu dělat čárky na futra 😕 😠.

luthien.k
31. máj 2012

@germaine ahoj, a jak jste na tom?

germaine
31. máj 2012

@luthien.k Čau Katko, no střídavě...po dietě jsme byli u jedné léčitelky, dostali jsme čínské bylinky, homeopatické kapky. Po čase se to začalo zlepšovat, občas to vyleze(puchýřky) tak lehce máznu Belodermem, a nyní jsme po 4. hexe a opět se to začalo zhoršovat ☹ no očkování tomu nepřidá, částečně se stále vyhýbám rizikovým potravinám, ale nevím nepřijde mi, když sním jogurt nebo si dám hrnek mlíka, že by se po tom nějak zhoršil...takže u nás tak 🙂

katyxq
31. máj 2012

@luthien.k Netušíš, kde pediatři ten nápad s piškoty berou, co je k tomu vede? Protože já nikde na nic takového nenarazila a vrtá mi to hlavou 😅.

Jinak u nás dobrý 🙂, ekzém nikde a střevní problémy taktéž, zavádíme lepek (vločky rozvařené ve vodě Šárka papká hezky, když si dám trošku s ní, chce jíst jen to, co jíme my 😀), uvidíme, co s ní v červnu provede zelenina.

fram
31. máj 2012

@katyxq já se setkala s radou od dr. (naštěstí ne od naší pediatričky), že piškoty od 6 měsíců kvůli lepku a kvůli bílku (jak je teď nové doporučení zavádět dříve lepek i všechny rizikové potraviny do 1 roku). 😕 😀 No, vomejvali mě 😀 Ale ono to asi k smíchu není ☹

germaine
31. máj 2012

@katyxq Jenom se zeptám, klasický ovesný vločky? To jsem malému ještě nedělala...

katyxq
31. máj 2012

@germaine Ovesný už jsme testli, teď dáváme ječný 😉 (dokumentuju ve fotoblogu - krásný kejdičky 😀, z ječných mi to pokaždý trochu zrůžovělo, důvod netuším, ale chutná to normálně).

j.cien
31. máj 2012

@luthien.k
@katyxq
@didulka85 Dekuji !Je to k vzteku..mame "nejlepsi"pediatru a "nejlepsi"kozarku ve meste 😖 a presto to vypada takto 😝 ,ja jsem zdravotnik a docela mne ten jejich pristup stve ☹

timbouctou
31. máj 2012

@j.cien máš hustou pediatričku, naše očkuje jen naprosto zdravé děti.

Jinak se vracíme, po úspěšné minulé léčbě se nám vyrazila vyrážka tentokrát po celém tělíčku, včetně prstů na nohou i rukou 😠 vypadá to na nějakou prudkou alergickou reakci na nějakou potravinu, ale protože jsme teď dost opatrní, tak vlastně nevíme na jakou. Zatím jsme dostali dithiaden proti svědění a čekáme do zítra, jak se to vyvine, jestli bude zase dehtová mast nebo jakýho čerta nám teď předepíšou. Na imuno máme jít až v červenci, tak možná nás objednají na dřív.
Teda přišlo mi, že se mu to dnes zhoršilo po mucosolvanu, může mít alergii na sirupy proti kašli? Je fakt, že v úterý jsem mu ho začala dávat a ten den večer se osypal.

germaine
31. máj 2012

@katyxq Jo mrkla jsem, díky zkusím mu taky dělat...

katyxq
31. máj 2012

@timbouctou Mucosolvan junior sirup? Tam bych si tipla reakci na to malinové aroma 😒 a nebo pak účinnou látku.

timbouctou
31. máj 2012

@katyxq no, ale přitom to nedávno bral, teda jen asi tři dny, a nic. Ale je fakt, že jsme v tu chvíli zaléčovali jinou alergii, asi něco ze vzduchu, teklo mu z očí a nosu voda, což by nebyl problém, zyrtec kapky to pořešily slušně, ale jak dýchal pusou, tak z toho začal chrchlat, tak jsem nasadila ten mucosolvan a to asi byla chybka... Měla jsem dát radši stodal asi, ne?
Jsem z toho už na mrtvici, pořád se nám to točí, buď maroděj oba nebo aspon ten malej, tchánovci se stěhujou do menšího v Mostě, tam se jede 4 hodiny, to fakt s nima nedám, takže v sobotu poslední šance se vidět, Honza zahlíží, jako bych za to mohla a schválně ho něčím nakrmila a do toho zkoušky. Ještě pár dní a půjdu se prodat do Afriky. Tam se nechodí spát o půlnoci abych pak vstávala o půl šesté 😝

zuzuzuzu7
31. máj 2012

@luthien.k treba kozu mazat, aj ked tam ekzem nie je a ani sucha koza, ci len po kupani premazat?

luthien.k
31. máj 2012

@timbouctou můj syn měl taky reakci na Mucosolvan, je to silný histaminoliberant, a to se osypal komplet celý. Je to tedy dost možné, okamžitě bych ho vysadila, ono to proti kašli stejně nepomáhá, chce to spíš posilovat imunitu.

luthien.k
31. máj 2012

@zuzuzuzu7 můj názor je ten, že po koupání stačí, pokud je kůže v dobrém stavu, ono je třeba jí taky dát prostor pro vlastní regeneraci 😉 Já to tak dělám u svých dětí, když není problém, mají kůži přirozeně vláčnou a ne suchou, tak mažu jen po koupání.

martinka1981
31. máj 2012

Kočky kade chodim tade hovorim ako super že je Viki bez exemu,hmmm asi som to zariekla 😝 dnes ma vyhadzane ramienko,na brušku a chrbatiku mini bodky telovej farby,pod kolienkom akasi vyražka 😕 no neviem neviem. Mala pred dvoma dnami tie vaječne cestoviny-tolko pytala až som jej dala 😝 aj ked viem že bude paseka,ale videla Mišku tak chcela aj ona 😖
tak som zvedava čo sa z toho vyvinie....čitam vas poctivo,vždy sa niečo nove dozviem 😉

xmalij
31. máj 2012

@martinka1981 presne tak, nechvalim uz tolik, ponaucena 🙂 , ale i u nas zhorseni 😠 . Raminko lecim uz nejakou dobu, jeste vcera krasne zatazeny, ale vecer pri koupani V zadrbala,zase ruplo, krve jako z ..... a zase na novo. Do toho dneska pas na zadech a nove par mist bez ekzemu, ale viditelne svedi. A to nemluvim o zahybu v lokti...a to jsem chtela testovat tu nasi slavnou ryzi!
Ty dve treperendy se zase domluvily 😒.