Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
1. jún 2012

@michaelka83 jojo, no bude toho asi hodne..ta nase doktorka (je to moje prakticka a dost mi poradila pomohla, kdyz jsem kojila a nic nemohla nebo pred porodem, mel byt indikovany cisar, z cehoz nakonec seslo, ale zobala jsem cosi na hojeni jizvy a zabralo to na poporodni poraneni..po 2 dnech jsem sedela a chodila jak camrda..🙂..). A tak jsme tam sly, vyptavala se na podivny veci..napr., jestli ma Viki rada spinave ruce, samosebou, ze ne, je cita jako blazen, co kazde sousto to si utira ruce do ubrousku... 😀, na dost otazek jsme se trefily 😀, tak to bylo vtipny. Nechavam si to ale na horsi casy a kdo vi, jestli. V zaloze me jeste laka myslenka na cinana a urinoterapie, ja jsem ale spis srab, takze se budu drzet zlate dobre Katky a jejich neprekonatelnych rad 😎 😉.

Tady je celkem dobry prehled homeopatik..
http://hla-homeopatie.cz/klinicka_homeopatie_pr...

luthien.k
1. jún 2012

@luccii to znamená, že je podezření na atop. ekzém. O těchto seznamech od kožních si myslím svoje 😎

Lip. repair - nemám dobré zkušenosti, hodně dětí má na ni reakci, hodí se navíc spíše na chronický ekzém (ne červený).

luccii
1. jún 2012

@luthien.k vim, ze je to podezreni, kazdopadne mam dodrzovat dietu... ty bys radila vynechat pri teto "diagnoze" i mleko, psenici a vejce?

luccii
1. jún 2012

@luthien.k jaky krem bys doporucila ty, prosim?

luthien.k
1. jún 2012

@luccii mléko, vejce, sója, ryby, ořechy - to je základ. Když se to nespraví, tak potom i pšenici. Ostatní jsou histaminoliberátory, mohou zhoršovat stav, ale nejsou původci ekzému (citrusy, kakao, zralé ovoce atd.) Krém bych doporučila podle toho, jak ekzém vypadá, možná jsi to psala, ale nemám šanci si to pamatovat.

xmalij
1. jún 2012

@ luthien Kati, prosim mrkni do mailu..dik

timbouctou
1. jún 2012

@luthien.k no taky se to potvrdilo, dr mi říkala, že to má nejspíš z toho. Už mu ho nedávám a dnes už má jen trochu skvrnité nožičky a předloktí. To je teda síla, že to může takhle působit, vždyť je to pro děti přece. 😖 No já mu to dávala na ředění hlenu, kašel to nevyléčí, to je jasný. Ale dostal Pamycon dneska, má od rána nudle hnisavý, asi mu to zůstalo z tý reakce. Ten Pamycon je prima, starší to měl nedávno a vyléčilo mu to nejen rýmu, ale i kašel co měl od rýmy. Jen doufám, že se i po něm mrnous neosype.

timbouctou
1. jún 2012

@luthien.k no jasně, teď vidím tu fotku a takhle přesně to vypadalo, měl to i na konečcích prstíků, chuděrka ☹

korcek
1. jún 2012

No dneska som dala malemu cini minis a reakcia taka ze mu scervenelo licko a zacal sa cely skrabat. ☹ no tak neviem na co tak zareagoval ale asi na skoricu ktora tam bola.A to som sa dneska tesila ze sa mu konecne po dlhej dobe lepsi ekzem. ☹

timbouctou
1. jún 2012

@korcek zrovna v cini minis jsou barviva, na ty pozor, můžou to pěkně rozjet.

michaelka83
1. jún 2012

@xmalij Jinak díky za odkaz na homeopatika, prostuduju🙂

korcek
1. jún 2012

No tak teraz neviem co mu tak zle spravilo ci ta skorica alebo tie farbiva.Asi si budem musiet davat pozor aj na tie farbiva. ☹ Najhorsie ze to papal vecer tak predpokladam ze sa bude skr ☹ abat celu noc

korcek
2. jún 2012

Ahoj dievcata ktore ste na Bkm diete viete mi poradit ktora salama alebo sunka je bez Bkm?

katyxq
2. jún 2012

@korcek Já kupuju v Lidlu krůtí nebo vepřovou šunku Dulano (mají přes 95%masa) 🙂, salámy jsem ani předtím moc nejedla, ale většina jich kromě vepřového obsahuje i hovězí, tak jsem je přestala jíst úplně a vůbec mi nechybí.

korcek
2. jún 2012

@katyxq dakujem 😉

verbalinka
3. jún 2012

@luthien.k ahoj, před nějakou dobou jsme se bavily o synově kašli (plánuju v červenci zkusmo vysadit bkm - vzhledem ke školce je to teď nereálné). Můžu tě poprosit o zkouknutí fotek Laury? Jsou jí čerstvé 3 měsíce a zítra jdeme do poradny a já nechci zbytečně plašit. Před týdnem se jí objevil ekzém na bříšku, vyfotila jsem si to a čekala, jestli to nezmizí, ale má to stále. Samozřejmě půjdu na kožní, ale jen jsem chtěla vědět, jestli to může být atopický ekzém. Asi to na fotkách nebude moc patrné - je to vystouplé nad kůží, není to na omak nějak hrubé a suché, občas je to červenější, občas světlejší, zdá se mi, že to lehce mění tvar. Moc děkuju 😉 První fotka je před tím týdnem a druhá je včerejší.

sarka11
3. jún 2012

Holky mně u obou dětí pomohly konopné přípravky od Cutishelp, u druhého syna před nedávnem konkrétně CannabioxE, nedám na ně dopustit, mastičky od doktorky byly nanic 😉 🙂

sarka11
3. jún 2012

@luccii lipobasi repair nám taky doporučila, ale nepomohlo mu to, možná je dobrá až se vyléčí ekzém tak k preventivnímu promašťování, ale na léčení je podle mne slabá

katka37
3. jún 2012

ahoj holky ,chci se zeptat , je možné ,že malému se exém zhoršuje po Nutrilonu?Měl Sunar Nutradefense ,ale najela jsem na 2 a ty mu už nesedla ,tak jsme na Nutrilonu 2 a zdá se mi , že od té doby se mu to dost zhoršuje a víc ho nadýmá......chci přejít na Hipp Combiotik.... ☹

luccii
3. jún 2012

@luthien.k diky za vysvetleni, ve stredu se u doktorky zeptam, proc mi nerekla o mleku, vejcich a soje...
ad jaky krem: prevazne ma sucha loziska po celem tele (male flicky), ktere nekdy zcervenaji, ale ne moc casto... flicky nejsou v obvyklych mistech u atopiku (pod koleny, pod krkem, v loketnich lamkach), spise na rukach od lokte nahoru, na tvarich ma cervene pupinky, na celych nozickach, na zadecku to ma ted horsi, ale to nevim, zda neni zcasti opruzeni, to nedokazu poznat... no a dva tydny uz ma na nekterych castech tela i drobne cervene pupinky (ramena, ruce, za krkem)

luthien.k
4. jún 2012

@verbalinka ahoj, pokud je atopie v rodině, tak to samozřejmě atopický ekzém být může, ale takhle to opravdu nedokážu říct, to chce názor kožního lékaře, jak sama víš 🙂 Ale ještě malá a lokalizace není úplně typická, takže fakt radím jít ke kožnímu.

luthien.k
4. jún 2012

@korcek dětská šunka deklaruje, že je bez alergenů.

luthien.k
4. jún 2012

@katka37 při projevu atopie je nutné přejít na plně štěpené mléko (Nutrilon alergy care, Nestlé althera). Změna značky běžného mléka by vliv mít neměla.

luthien.k
4. jún 2012

@luccii základem je kvalitní emolient (Bioderma Atoderm PP, A-Derma Exomega nebo další značky, např. Linola lotion apod.) a zbytek se dolaďuje podle aktuálního stavu kůže, na červená místa léčebnou pastu (zinková, tatinová, ichtamolová, Sudocrem....) a na sušší místa v barvě kůže emolient smíchaný se žlutou vazelínou například nebo nějaká mastnější mast (Bepanthen mast, Leniens apod.) U vás by to chtělo podle fotek nasadit, protože tam se ty kožní projevy kombinují a podle popisu těžko přesně soudit, co která část potřebuje.

korcek
4. jún 2012

@luthien pozerala som tie salamy a sunky a bola som dost zhrozena zo zlozenia.To su neni ani sunky ale len same ecka.Medzi nimi som nasla aj detske sunky .Detska sunka Ahold E250,E407 a guma Euchema ,E451.A bolo ich viac..Nasla som taky zoznam suniek bez alergenov ale neviem ako je to z eckami . .

luthien.k
4. jún 2012

@korcek všechny kupované šunky mají éčka, i ty bio... Můžeš si udělat domácí, v blogu mám recept.

verbalinka
4. jún 2012

@luthien.k i tak díky 😉 Fakt nevím, co by to mohlo být. Zajdu ke kožnímu a snad bude vědět. i když dobrých kožních je jako šafránu 😒

martinka.pida
4. jún 2012

@erinbrock Ještě jednou děkuji za recept 🙂. Chleba jsem dělala dnes už po třetí a i manžel ho chválil a to je co říct 😀.

lume
4. jún 2012

@luthien.k Ako tak citam, mozem potriet sudokremom zacervenane ekzematicke miesta? Sice sa kozna vyjadrila, ze sa jej to vidi skor ako seboroicka dermatitida nez ekzem. Vies mi prosim napisat aky je rozdiel medzi ekzemom a seboroickou dermatitidou? Uz sa v tom prestavam vyznat.

marky27
4. jún 2012

Co říkáte na červený ekzém (i třeba s malinkatými pochýřky) použít Holtovu mast? Máte dobrou zkušenost? A jak dlouho je lze v kuse používat?