Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

rozarka65
14. aug 2012

@luthien.k Děkuji...Včera jsem byla s Aninkou znova na kožní a protože se jí to zhoršilo,tak ji dr. napsala Imacort,kterým máme mazat 3dny a pak Imazol a Lipobase...
a taky prý máme vyzkoušet...
http://www.samoleceni.cz/2561356/epaderm-cream-50g
A ta Linola do koupele už na předpis není od 1.7.2012

luthien.k
14. aug 2012

@rozarka65 pokud napsala Imacort, myslí si, že je v ekzému kvasinková infekce, v létě je to hodně časté, já bych místo něj dala genciánu.

rozarka65
14. aug 2012

@luthien.k mluvila o nějakých bradavičkách...jé a já tím mazala všechny fleky...takže asi jen ten jeden...tý jo,fialku jsem nedávno vyhodila a už nedoplnila...

luthien.k
14. aug 2012

@rozarka65 víš, ono je těžké radit takhle, když nevím tu historii, jaká máte další opatření atd. Každopádně Imacort je kombinace kortikoidu a antimykotických látek zejména. A malá má nějaké bradavičky?

rozarka65
14. aug 2012

@luthien.k Já vím...taky to po Tobě nechci... 🙂 Jen se snažím zkoušet...je toho moc a vše je tak drahé...škoda,že neexisují nějaké vzorečky....
Nevím...největší ložisko má na zadečku...je to červený flek...na něm něco bílého..pak proužek lepší kůže a zase červené kolo...vždycky nám dr napsala nějakou dělanou mastičku a vždycky zabrala tak,že to téměř zmizelo....opatření krom nejedení ovoce...nošení balvněných věcí,nekoupání bazénu...

luthien.k
14. aug 2012

@rozarka65 zásadní je strava, potravinové alergeny - mléko, vejce, sója, pšenice, ryby, ořechy.... Čili eliminační dieta byla? Jinak to, co popisuješ na tom zadečku, to mi do AE moc nehraje...

rozarka65
14. aug 2012

@luthien.k já nevím,dr říkala,že to není AE,ale dětský...ale to jsi říkala,že neexistuje...začaly se jí dělat flíčky i jinde,ale ne na typických místech pro AE....ale teď je období,kdy má tělíčko pěkné a vlastně jen ten flek na zadečku,kterým to vlastně začalo....a dr se divila,že to má tak ošklivé teď přes léto...že by se to prý mělo v létě lepšit...ale zase to má v ohybu,takže se to zapařuje...

luthien.k
14. aug 2012

@rozarka65 aby se zjistilo, zda do toho ty potraviny vstupují, musely by se zkrátka ty alergeny vysadit, jinak se to nedá zjistit, bohužel... Zaměřit se zkrátka na ta zdravá střeva především. Já se zase naopak nedivím, že to může mít horší, není jediná, komu nedělá dobře teplo, zapocení a zapaření, které milují kvasinkové infekce, které se do narušené atopické kůže dostanou snadněji.

rozarka65
14. aug 2012

@luthien.k já vím... 😒

xmalij
15. aug 2012

@luthien.k
napsala jsem ted prispevek a spadlo mi to, tak uz jen strucne 😉.
V nedeli mela Viki ryzi, tri flicky vecer pod kolenama, ale dopo dost blbla v Stastny zemi, tak se mohla taky zaparit v dl. kalhotech. Zkratka zkusim jeste jednou a uz ji necham zit 😎.
Je uz zase cista a to komplet, jsou to dva mesice, neverim tomu porad a to basti vsechno! Ale taky usnuly zuby, ryma, kasel, takze podzim zima ukaze co bude.
Preju krasnou dovolenou, ted nekdy musite frcet, odpocivejte a uzivejte!

akrimala
15. aug 2012

Ahoj holky, mohla bych se u vás poradit, za jak dlouho by měly zmizet fleky po potravině, která by je způsobila, pokud by to teda bylo tím.......Vůbec se v tomhle neorientuju, změnili jsme mlíko a Matějovi se udělala pod uchem taková červená mapa, nemokvající, ale ohraničená, občas růžová, červená, do žluta, zatím to nemizí.........taky čevený suchý tváře, nikdy jsme problém neměli, byl mu rok, v rodinný anamnéze žádný alergie.....

luthien.k
15. aug 2012

@akrimala pokud to má být jednorázová reakce, tak do týdne, 14 dní. Z jakého mléka na které jste přesně měnili?

@xmalij ahoj 🙂 Ještě jsme doma, až o víkendu 🙂 A tu rýži teda dosud jinak vůbec nejí?

akrimala
15. aug 2012

Ze Sunaru na Babylove.......jsem tomu dala......Hrozím se aby to nebyl AE, jak jsem se tu dočetla svědit to nemusí, zatím......Hm a už to bude 14dní v pátek, chjo.......Ale tváře má odjakživa takový sušší.....Děkuju.....

luthien.k
15. aug 2012

@akrimala můžu Tě uklidnit, že se změnou mléka ze Sunaru na Babylove to nebude, protože obojí to obsahuje bílkovinu kravského mléka, leda by na ni alergii měl i dříve (tvářičky...) a teď se to jen víc projevilo. Nejlíp uděláš, když zajdeš na dobré kožní a poradíš se ohledně diagnózy 😉 Pokud chceš zkusit, zda na BKM reaguje, musela bys vysadit vše mléčné z jeho stravy a UM dát Nutrilon alergy care nebo Nestlé althera.

xmalij
15. aug 2012

@luthien.k prvne na dovoleny, to bylo na konci cervna.. druhy den mela cerveny pupinky na brisku, bez lozisek.
Ted podruhy a tohle. Neji ani nepije Reisdrink, jsem srab 😉, pritom ji chutna, ale cekala jsem az budeme v klidu doma, kdyby to vic odskakala.
Tak to mate za par, jee vy se mate 😉!

leedak
15. aug 2012

@luthien.k Ahoj katko.prosim te kdy by si testla psenici jestli vadi nebo ne??nebo to bude mit alergii cely zivot??ted je uplne cista,jedla uz i jahody,maliny a zadna reakce.dokonce i cerstvou cibuli.(dal tata:( )ale taky nic..Testy ji delali cca pred pul rokem ,a to byla pozitivni ale nase mudr rika,ze s toho muze vyrust.co myslis dat /nedat??

akrimala
15. aug 2012

Hm, dobré kožní tady u nás, no budu muset asi zkusím ještě to mléko...Každopádně děkuju, začínám panikovat, že jsem se nemýlila. Taky přeju hezkou dovolenou 🙂

luthien.k
15. aug 2012

@xmalij to je nám ale podivná náhodička... Takže fakt asi rýže, Viki je naše malá raritka 😀

@leedak , minimálně ten půlrok bych dala pauzu před testem, což máte, takže já bych to už testla. Jiné obiloviny s lepkem má v jídelníčku bez problémů?

luthien.k
15. aug 2012

@akrimala panikařit netřeba, alergie na BKM je u 5%, pravděpodobně ale ještě u většího procenta dětí, je to věc v tom kojeneckém a batolecím věku dost běžná a děti z toho vyrostou, jak jim vyzraje imunita i trávení.

leedak
15. aug 2012

@luthien.k ano.ovesne vlocky,kroupy.pohanku,spaldu vse uplne bez problemu...🙂a co ji mam dat kousek rohliku?alebo chleba??resp co bude nejmin nebezpecne?nebo to uz je pak jedno.?
ted ale mam pocit uz druhej den ,ze ji rostou dalsi zoubky tak budeme mit kuzicky zasa v pytli.ale v sobotu jedeme k mori tak snad to pomuze
a pak to teda skusim🙂dekuji za radu

luthien.k
15. aug 2012

@leedak nejlepší jsou na takové testování čisté pšeničné vločky.... Tak dej vědět, jak jste dopadly a taky si užij dovču 🙂

xmalij
15. aug 2012

@luthien.k a ze te raritarka potrapila 😀, nepreju si nic jinyho nez abychom te uz nepotrebovaly 😎...
Blizi se nam dalsi "odmitnuti" vakcinace, tak tu hltam jine tema, koukam, ze tam jsi taky 🙂.

luthien.k
15. aug 2012

@xmalij, jj, čtu pravidelně, přispívám málo, spíš sbírám informace. Mám rozečtené Varovné signály očkování od prof. Strunecké a doporučuju každému rodiči (nejen) atopika...
A potrápila mě řádně, ale jak si jistě vzpomínáš, když fotky viděla Věra, měla hned jasno, že tam je nějaká alergen z těch HA potravin...

xmalij
15. aug 2012

@luthien.k diky za tip, prectu.
To mas pravdu...pak mi psala, ze jsme sesti v poradi, fakt raritka.

xmalij
15. aug 2012

@luthien.k jeste dotazek..chci Viki poridit uz velkou prikryvku a polstar...myslis, ze perovy polstarek by mohl vadit? Nebude lepsi PES nebo podobny material?diky

luthien.k
15. aug 2012

@xmalij hlavně, aby to šlo vyprat, nejlíp na 60 st., kvůli roztočům 😉

xmalij
15. aug 2012

@luthien.k prave, to delam kazdou chvili a ven s tim na slunce...jenze peri asi jen do cistirny, to bude lepsi ta umela varianta. Pritom se na perovem tak dobre lezi 😉.

luthien.k
15. aug 2012

@xmalij holt se to častěji vymění za nové, ona ta umělá vlákna mají tendenci se zdrcat, ale je to fakt takhle lepší...

xmalij
15. aug 2012

@luthien.k diky za nazor, pani 😉

lelask
16. aug 2012

@martinka1981 davnejsie si sa ma pytala na ecka a ano ako sme ich vysadili je to na nepoznanie. Konecne sa vyspiiiim!!! Sme skoro ciste, uz len mini zbytok podkolenami ale ziadne lisaje na stehnach 🙂
@luthien.k neviem , ci sa tesim predcasne, neviem, ci to moze byt este morom , ci letom, ale mam doma nove dieta 😅
Testy nam vysli negativne ale s Dr. som este nebola tak nic blizsie neviem. Ale krvny obraz je vraj super = sa strasne tesim, som sa trosku bala kvoli tomu dietovaniu.
Uz mame nasadene aj jogurty a nic sa neudialo a uz asi 4. den ma rozky a klop klop tiez sa nic nedeje. Zato ked dostala od babky dzusik Cappy junior tak do vecera jej nabehli male lisaje aj na starych miestach a viditelne bola pokozka taka zacervenana a svrbelo ju to v noci.
Tak asi my budeme Ečkový! Ze ma to skor nenapadlo! Ved aj v bujone je eecko.
No v kazdom pripade si davame pozor, tak uvidime ako to pojde dalej, ale takto dlho stabilizovani sme este neboli.

Sem tam sa mi ale este stazuje, ze ju boli brusko, niekedy sa vykaka a je dobre a niekedy to proste prejde alebo na to zabudne. Neviem ci neprejdeme radsej na spaldu,co? Aj ked stale este je bezlepkove veci, len v podstate rozok ma klasicky.