Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

cermonca
13. júl 2008

Ahoj 🙂
Jak píšete je to nespravedlivé že některé matky dají dítěti cokoli a děti jsou zdravé,ale je fakt že se to nemsí projevit hned tím nemyslím jen AE.

Jinak nám se to opět zhoršilo ☹ už to má zase jako před Kortikoidama ☹ Ty loketní jamky má hodně zapálené červené,teda jen jednu na té ruhé zatím nemá nic.Jsem se rozhodla že zajdu tenhle týden na kožní protože se v tom nějak strácím,také nevím jak ty náušnice 😒 Naše dr má dovču tak zhusím kožařku,ta by se v tom snad měla vyznat ještě víc.

Holky ta Holtova mast je místo Locoidu?A jestli dobře chápu tak bez kortikoidů 😕 Můžu to požívat společně s Lipobází?Jako mysím celé tělo kde jsou suché místa Lipobází a na ty nejhorší červené bych dala ten Holtův 😕 Můžu to tak dělat?

hellosona
13. júl 2008

cermonoca: ja holtovku pouzivam, ked to ma take cervene, zapalene... my teda mame AE "len v zahybox" klopklopklop a nie je to kortikoid.
inak, nam ked to semtam mokva, tak nejlepsie zaberie vzdy jarishov roztok.

cermonca
13. júl 2008

Hellosona díky 😉 Holtovku zkusím koupit,malej to zatím nemokvá klepklepklep 🙂

ivka144
13. júl 2008

Ja este k tej Holtovke - hej, mozes to tak pouzivas ako pises. Je to krem na ekzem, najma seboroickeho typu, hodi sa na mokvave alebo zapalene. Nam zo zaciatku dobre zabral, potom uz NIC. Ale este zriedka skusim. Len chcem povedat, ze to zas nie je taka nevinnost ako nejaka indulonka alebo take veci. Uu som aj zabudla, preco to je take pomerne agresivne, teda pre ten dech, co to obsahuje, aj to paradne smrdi, ale kvoli dechtu by som sa teda vyhla dlhodobemu pouzitiu. Zacinam mat inak blby pocit z toho, ze sa zacina riadne priblizovat tym strasiakom-fotkam, co tu Jabber a aj niekto iny dal linky.. :(

jabber
13. júl 2008

lusil - no to je vážně celkem hustý s tou čekárnou u kožní 😖 😕

denisocka - bych jim řekla, že kdybych tu vědu z toho teď nedělala, tak to má malej 10x horší 😒 . A přesně jak píše lusil - žádná z nás po ekzému netoužila a určitě bysme všechny byly asi tak milionkrát radši, kdyby to prcek neměl a nemusely jsme to nikdy řešit a přemýšlet, jestli si můžu dát čtvereček čokolády anebo pomeranč. Ach jo, někdy je to s rodičema fakt těžký - my máme naštěstí v tomhle teda kliku - všichni z toho byli tak vyjevený, že si nikdo nedovolil říct ani ň 😀

ivka - já jsem taky nemohla (a nemůžu) stříhat nehty ve spánku, musela jsem jí to naučit normálně přes den, po vyspání, když má nejlepší náladu a je jakžtakž všemu přístupná 🙂
Jinak já jsem se teda k ekzému stavěla na střídačku - buď jsem brečela, že má nová ložiska, nebo jsem měla bezmocný vztek a beznaděj a za chvíli zase strašný odhodlání, že s tím teda zatočíme, se zku*veným ekzémem, my mu ukážem, na nás si teda nepřijde! 🙂 . A směrem k malé jsem ho moc nekomentovala, jen jako vždycky 'pojď namažeme' a 'nedrbej si tvářičky'....atd, ale myslím, že v těch 4-5 měsících stejně vnímala jen tón hlasu a ne co říkám...

janna - jestli už nemá v hlavě ty šupinky, tak už bych Imazol nedávala, jen promašťovala....koneckonců kdyby se opět něco objevilo, tak ho zase nasadíš 😉

petra.v - aha, tak teď už to chápu, já myslela, že vám Locoid dala ta kožní, co prohlásila, že to ekzém ještě není

janna1830
13. júl 2008

jabber, dakujem a teda myslis, ze to je uz dobre, ked je to len cervene? velmi sa inak tesim, ze Adelka je ok a verim, ze uz bude NAVZDY a ostatne deticky tiez...

Inak sa ta chcem opytat a dalsich bab, co zacali s homeopatickou liecbou ( ja uz kortikoidy nedam )- verite tomu, ze sa to uz proste nevrati? Co mna znepokojuje, su reci typu, ze AE je len zaciatok niecoho horsieho, ja si tu moznost nepripustam, nechcem proste...coho horsieho ale? Alergiu mam proste aj ja a za 30 rokov zivota fakt nemam nijake extra problemy, tak ma alergia nedesi- vadia mi aj orechy napr, proste ich nejem ( jedine ma z nich palil jazyk ), a ked sa zabudnem a zjem, popali a je to hned ok, takze sa mi to nezda strasne, ani moja alergia na roztoce, lebo strasne rychlo si moje telo zvyklo a jednoducho nepotrebujem ani lieky...zaujimalo by ma, coho sa proste bojite vy, ked sa AE vylieci alebo ustupi, ze po nom niet ani stopy...bojite sa, ze sa vrati horsi alebo nejakej alergie, astmy alebo coho? Ci mi nieco neuniklo...

co by ste mi poradili davat na cerveny zahyb pod pazuskou?

a co s tym, ze jej vypadali trosku vlasky, ked mala tie supinky, dorastu v pohode? Asi blbe otazky, viem... 😒

lindulak
14. júl 2008

Janna, vlasky isto dorastu - moja tiez mala plnu hlavu supiniek a vzadu uplnu plesinku a uz sa jej pekne zahustili - len kazdemu babu to rozne dlho trva, kym dorastu...

Baby, ja zatial davam malej len varene ovocie... Mam obavu dat surove. Ma sice len maly ekzemik, ale uz sa vyhodila po jahodach, ked som ich ja zjedla, tak sa trochu bojim. Myslite, ze jej mam davat aj napr. surove jablcko alebo este pockat?

denisocka
14. júl 2008

jani ja neviemlae myslím si že jabklo bez šupky hej,aj ja som dávala 😝

inač nechcem baby zakríknuť,ale sa to zlepšilo,ovela 😵 natioeram len excipialom a na tie lišaje či čo na ruke ten dermalibour z adermy,aj za uška a ono sa to tratí 🙂 a na telíčku je to tiež už na nespozorovanie

iba take male bodky,bezfarebne,neviem čo to je,vidieť to len vo svetle ako take male pupačiky.take sa nám urobili aj po prikrme,po zemiaku -tak neviem či toto je potnička alebo čo,ma to ešte na bokoch tela a na ramenách

zatial sme len na MM a na troške ryži poobede

a vôbec mi nechce piť nič,ani vodu,čaj -proste z falše a pohara ma hysaky-čo sa aj velmi hnevala kožna,že mu nič nedávam! skušala som striekačku,uspech mala 2dni,teraz z nej chyta zachvat ked ju len vidí-a to mu dávam s nou len 2x denne 10ml dophilus ,tak neviem ako mu dať piť ☹

hellosona
14. júl 2008

janna: ten ekzem sa moze aj nemusi vratit... ja som s homeopatikami zacala cca 12rokov dozadu (ked lekari s tym zacinali) a niekedy sa mi potom este objavil (v zatazovyx situaciax)... on akoby driemal a ked proste ho nieco "prebudi" objavi sa. pred svadbou som drzala "ocistnu dietu" a pila som caje na precistenie organizmu a taky ekzem, aky sa mi objavil, som mala naposledy v detstve 🙄 homeopat mi hned povedal, ze to si telo pamata a pocas precistenia sa snazilo "vypudit to zle"... ja neviem... a taktiez more mi vzdy prve dni ekzem vytiahne. takze neviem fakt ci sa da uplne vyliecit. skor si myslim, ze je to ako u ludi zavislost... zavisli su cely zivot, ale mozu abstinovat.
jabber: tvoja homeopatka ti vravela, ze sa da uplne vyliecit?

ivka144
14. júl 2008

Janna, tak to mas teda stastie. Podla mna skoro kazdy clovek je alergicky trocha aspon na nieco, ale da sa to znasat. Ale su taky, ako moj muz, ze je alergicky dokopy na vsetko (mnoho potravin, roztoce, vela pelov, kadeco), vyhadze sa skoro furt z kadecoho, priebeh je pomerne dost neprijemny a do toho ma nieco s dychanim - vraj daco take, ako nabeh na astmu, alebo taka akoby nerozvinut astma... a zit s tym vsetkym je teda neprijemna otrava, meni ti to naladu, plany, nanic proste. Prepac, teraz nechcem strasit, ale proste su rozne alergie a rozne priebehy.

Ako sa uz velakrat pisalo, potlacovany a nelieceny ekzem sa meni neskor na astmu. To je take zjednodusene vyjadrenie,ale ide o to, ze koza je prva linia kde sa problem ukazuje a neskor to pokracuje - uz neviem, ako presne to postupuje, ale koza, dychacie veci, postupne rozne organy vratane srdca. Suvislostiam a postupom sa vela venuje vychodna medicina (najma cinska).
Alternativna medicina (AM) vela pracuje aj s pojmom duchovne a dusevne priciny chorob a to je podla mna velmi zasadna vec - zjednodusene - ze ochorenie ti nieco ukazuje, ze v zivote nie je v poriadku, nabada na zmenu - a samozrejme zvacsa nie zmenu fyzicku (ako ze zmenit jedalnicek). Samozrejme, ze alternativne pristupy casto hranicia so svetonazorom a duchovnym poznanim, stretla som sa najma u tvrdych katolikoch s odporom prave preto, ze im to protirecilo s ich vierou. Alebo potom u tvrdych ateistov, samozrejme. Ak by som sa odosobnila od cirkvi, tak mne sa teda alternativne nazory s krestanstvom nebiju.
No a podla AM potom tieto choroby v detsve prichadzaju "pre rodicov" a v dospelosti pre sameho cloveka. Preto to tak vraj byva - male babo ma nieco a je to ukazovatel pre rodica, aby nieco vyriesil, ak sa nepodari, tak nic, starsie dieta je OK (zapadna medicina by povedala, ze dieta z ekzemu vyrastlo) a potom neskor v dospelosti, ak je to treba tomu cloveku, tak mu pride zas nieco - akzem alebo ina alergia, aby iste veci clovek vyriesil.
Neviem, ci pisem zrozumitelne, lebo ja tomu verim, ale ako to tu pisem tak to znie dajak divne.

Prepacte za predlhy uvod k tomu, ci sa da AE uplne uplne vyliecit.
Som si ista, ze sa da, druha vec je, ci sa to homeopatikami na cely zivot da.
Ale vezmite si hocijake ine ochorenie z pohladu zapadnej nasej mediciny - zapal mocovych ciet. Mas, potom sa preliecis a je dobre. Takze si zdrava, vyliecena. Ale potom mozes zasa kedykolvek dostat zapal znova, nanovo. (Aj ked podla AM by to asi nebolo celkom nanovo🙂 ). Takze vyliecit sa to da, ale clovek ma aj predispoziciu, aj moze mat take zivotna spravanie (fyzicke i nefyzicke faktory), ze sa to objav znova...

(Prosim, nehnevajte sa, ze sa neviem strucnejsi vyjadrovat...)

wali
14. júl 2008

denisocka - no to s tebou suhlasim, ze je to na porazenie s tymi kojenymi vs. nekojenymi detmi. tiez mam kamosku, ktora moc nekojila a uz davno davaju aj kravske mlieko a uuuplne v pohode!! kdezto ja som poctivo kojila rok, kravske mlieko este nehrozi, nehovorim o dalsich "dobrotach" 🙄

no je to asi fakt, ze tie exzemy maju viacere prejavy - my sme mali na vlas rovnaky exzem ako u jabber a tiez sme sa ho pomerne rychlo zbavili homeopatiou. asi sme mali to "stastie", ze sme mali zrovna tento typ exzemu. inak jabber - super, ze sa drzite a ze ste z toho vonku. ja si to uvedomujem kazducky den, ked drobca len pohladim po licku alebo tak a som velmi vdacna, ze ho uz nema. a vas holky, ktore sa trapite s takou strasnou formou exzemu vazne obdivujem! velmi dobre si spominam na tie pocity beznadeje.

janna1830
14. júl 2008

lindulak, u babatka chapem, ze dorastu, len ona ma uz 3 roky, vlasy dlhe, kucerave, huste, tak to je take zvlastne, dufam, ze som vycesavanim nic nepobabrala...ale je to ok teraz, len ta pazuska a za uskami, kremujem ako blba...

Excipial dufam nema ziadne kortikoidy v sebe, inak prestanem aj s nim 🙄 moze sa dlhodobo?davam ho len na problematicke miesta.

hellosona, to ako moja chronicka koprivka, viem, ze sa moze vratit,ale nie je to strasne proste, uz som dospela a zvladam to a ako dieta som bola celkom ok, tak si stale myslim, ze ten AE nemoze byt vzdy taky strasny. Vraj ho ma okolo 15-20 % deti, citala som vcera dobludu americke stranky...uz som az na prasknutie z tolkych info, ale poznam ludi, co mali AE v detsve a maju pokoj uz desatrocia, co mi pride strasne super...nezlahcujem to, ale strasne si chcem budovat pozitivnejsi a pozitivnejsi pristup k tomu...

parybka
14. júl 2008

ivka: děkuju, žes to tu napsala.. kolikrát se tu objeví takové "zvláštní názory", že když se na tím zamyslím, tak to do sebe zapadá.
Já mám silný AE a můj syn ho má také. Pokud je to tak, že AE u dítěte něco ukazuje rodiči, pak by z toho mohl "vyrůst" a moc bych mu to přála. A já si svůj ekzém hold budu muset pořešit sama, ale moc bych chtěla, aby malý byl v pořádku. Můj homeopat říká, že se ted o něj vůbec nemám starat (papá homeopatika a mažeme ho, aby neměl suchou kůži), ale že se mám dát hlavně do pořádku já. Mi se to 4 měsíce po porodu zhoršilo takovým způsobem, že nejsem schopna se o něj vůbec starat, sotva zvládám sebe. Takže tak... už se mi to trošku lepší, hold 9 měsíců se to drželo, tak ted to muselo ven.

janna1830
14. júl 2008

ivka144, mne sa teraz pisalo lahko, ale kebyze si videla moje fotky z casu,ked som mala alergiu, no nezazit uz, len to rychlo preslo ( no sice, 7 mesiacov denne opuchy tvare, akoby ma niekto zlatil ) a vysypy na bruchu, na vnutornej strane stehien- to svrbelo stylom ,akoby ma 100 komarov naraz uhryzlo ...paru tabletiek denne som brala, teda som bola oblbnuta, na spanie...najmaopuchy su neprijemne, lebo vonku s ludia mysleli, ze ma manzel bije alebo co 😀 presne tak to vyzera, ale ako som pisala, v detstve som to mala parkrat a predminuly rok 7 mes v kuse, odvted nic, tak s tym sa proste da zit. Aspon u mna. Tak sa chcem aj pozerat na AE, ze su sance, ze sa strati uplne alebo bude malinkaty v "prijatelnej forme', a su ludia, co sa"vyliecia", aj ked mozno AE v nich stale drieme...si vravim, kolko ludi ma nevyliecitelne strasne choroby, an ktore sa umiera atd. Kebyze som ajvas vedela utesit, som rada, pretoze som si aj poplakala a zamrzlo vo mne, ked som citala o tych dorananych krvavych detickach... 😔

aduska27
14. júl 2008

Ahojte,
tak vas precitat, to uz aj da zabrat 😀 .
Tie fotky co ste pisali, sa mi ani nezdaju tak strasne - asi to bude tym, ze Patulko mal ekzem este podstatne horsi ako chlapcek na fotke ☹ . Asponze sa to konecne akotak zlepsilo.

Ako som tu citala o bananoch, tak sme aj tie zrusili - uz fakt neviem, co malemu davat. Horsie, ze on ani vyzivy nechce, a domace jablcka a hrusky este nemam....Zistila som, ze mlay chce jest normalne kusy ako my, ziadnu mixovanu ci pucenu stravu - a to som Miske vsetko takmer do 2 rokov musela mixovat, aby aspon nieco zjedla 😀 😀 😀 .

Ivka, co si robis tazku hlavu z toho oleja, ja som taka ista - ved prispevkov je tu vela a neda sa vsetko zapamatat. Ja len kvoli tomu, ze mame rovnaky typ ekzemu, som napisala ze pokial by ste niekedy ten olej chceli skusit - nam dobre zaberal. Mame ho od bylinkarky, je to bylinkova zmes, nejake cinske bylinky ( citala som ze tie su na atop vyborne), stoji par korun, rozmiesa sa v olivovom alebo slnecnicovom oleji. A fakt tu kozicku hojil pred ocami. Nevnucujem, len aby si vedela ze aj taka moznost je, pokial by ste si nevedeli rady niekedy neskor.
Nechtiky strihat mame tiez veeeeeeeeeeelky problem, Miske sme pohode v spanku - ale ako pises, som rada ked maly konecne trosku spi, tak sa bojim aj dychat aby som ho nezobudila. 😔

No k tym nasim rodicom - mne naposledy mama o telefonu oznamila, ze "budes mat maleho na svedomi" . A potom mi tresla s telefonom. Myslela som ze rovno skapem, tyzden som to nemohla rozdychat, clovek sa ide roztrhat aby dietatu ulavila a aby mi malo nebolo, tak vlastna mama mi to takto "ulahcuje". 🙄

Joj Ivka, ja ked citam tvoje prispevky, mam pocit ze pises o nas a za mna. Koliky, prijatie exemu, to o zivote....Minule som sprosta, zabludila do diskusie kam som kedysi chodievala, pozerala som fotky tych krasnych opalenych deticiek v bazenoch, potom som pol dna revala lebo mi doslo o co vsetko sme "ochudobneni". Ja som si vlastne dovtedy ani neuvedomila ze "normalne" rodiny ziju uplne inac ako ta nasa. Tak som si zakazala pristup na taketo stranky a basta 😉 .

Jabber, ako pises tie stadia ako si na ekzem reagovala, tak to je uplne presne. Fakt tu vidim, ze niekto chape moje pocity, lebo vsetky kamaratky a zname to nezazili, absolutne im nedochadza o com im vlastne hovorim. Striedal sa plac, beznadej, zlost, potom obrovske odhodlanie a tak stale dookola, no cim dalej, tym viac som odhodlana. Neviem, ci u nas zabrala dieta, ci moja psychika, ci tie nove homeopatika - ale v kazdom pripade je ekzem o milion percent lepsi, vobec nemokva, tu kozu v zahyboch ani nema cervenu. Ma to velmi drsne na nozkach, ruckach aj brusku, tvaricka je celkom ok - obcas trosku scervena - mam pocit ze ked mu dame homeo, tak do hodiny potom. Odkedy vlastne mame homeo na strepto- a stafilokoka. No a este nam da silnejsie po mesiaci, tak snad sa z toho dostaneme aj my. Ja neviem cim to je, ale asi pred tromi tyzdnami som mala pocit,ze sa blizime ku dnu, potom prisiel ten hnusny vikend ked sme behali na pohotovst, zapal usiek...a zrazu sa to podla mojho tusenia zlepsuje uz treti tyzden. Tuk tuk tuuuuuk.

Ivka, som prekvapena, ako studujes vychodnu medicinu, ja nemam vobec nic nastudovane - ale ked som toto poobede citala, uplne ma mrazilo. Presne mi to potvrdzuje, co si myslim cele mesiace - ja som taka tava, vobec sa neviem vyjadrit. Ale presne stale uvazujem nad tym, ze Patkov ekzem je akby varovanie pre mna, ze mam trocha nieco zmenit, spomalit a nehnat sa dopredu ako blazon. Ked som bola tehotna, cely cas som bola presvedcena, ze maly bude nejako postihnuty - a ked sa narodil, stale som ho obzerala a nieco na nom hladala. Nenasla som, no napriek tomu som stale mala pocit, ze nieco zle pride,ze sa tomu nevyhneme - no a prislo. A stale mi nieco hovori, ze si s ekzemom poradime, ale musim k tomu aj ja si najst ten spravny postoj - no pisem ako idiot. Normalne nechapem, k comu som ja dospela, nad cim uvazujem - este pred rokom by som povedala, ze vsetko toto su dristy 😎 . Pridavam sa k Parybke - dakujem Ivka, ze si to napisala!

V kazdom pripade, uvedomujem si teraz co je to mat zdrave dieta a budem si to vazit, ak sa raz k tomu dostaneme, ked vidim tu zdravu kozu deticiek, tak mi to pripada ako poklad. Ale tie maminky si to vobec neuvedomuju.

Parybka, ked si v takom strasnom stave, asi fakt by si sa mala starat o seba, dat dokopy najskor seba - ako ti radi homeopat. Ked budes na tom lepsie ty, tak aj dieta - ale ved toto vsetko vies, ja len tak uvazujem, verim ze to pre teba musi byt hrozne, strasne silno vam drzim palce.

Tak som sa pridala ku romanopiscom, a aj tak som na kopec veci nereagovala, ale strasne vela ste tu toho prebrali 🙂 .

aduska27
14. júl 2008

Baby, osprvaedlnujem sa za moje nezrozumitelne vyjadrovanie, ale mam toho teraz v hlave strasne vela a nedokazem to zo seba dat von. Len mam pocit, ze sa pomaly pomalicky dostavam na spravnu cestu, tak nam drzte palce 🙂 .

janna1830
14. júl 2008

aduska, velmi mi je luto, ze to ma maly take hrozne ☹ nevsimaj si nepochopenie okolia, ked vies, ze robis dobre a oni proste toto nevedia. ja som tiez pocula od x ludi, ze co ma moja dcerka, je nic, nemam si to vsimat, ale ja si to radsej budem vsimat a nebude horsie. Dostala som rady, ale ved premast kortikoidmy raz za cas, nic sa nestane, tak ale od ludi,co o tom nic nevedia...drzim vam palce, toto je tazky vek , ale bude dobre !!!

ivka144
14. júl 2008

Ja len tak kratko dnes... Parybka, Aduska, dakujem 😅 Niekedy sa obavam niektore veci hovorit, lebo sa stretavam s nepochopenim.
Parybka - presne, ako sa hovori v lietadle - matka musi najpr nasadit v pripade problemov plynovu masku sebe, potom dietatku, akokolvek sa jej to zda nerozumne ;) Velmi drzim palce!!!
Aduska - ked som dnes vyzliekla maleho, tiez som zistila, ze mame dost podobny ekzem ako ten chlapcek, akurat, ze nie take fliacky, ale cele plochy a lica samozrejmeovela cervensie... Inak nechapem, ako idu homeo na stafilokoka apneumokoka, ale dava mi zmysel, ze sa Vam to lepsi, ked zameraju, lebo ekzem sa zhorsuje v chorobe hocijakej, tak ma Patko menej veci, s cim bojovat. Inak dakujem za ponuku, myslim, ze radi vyuzijeme. Teda ak su to bylinky pre "chorobu", nie pre "cloveka", vies ako to myslim... Mohli by sme to uskutosnit prevodom a postou alebo osobne, kedze si pisala, ze mas rodinu v KE (ja som z KE)...
Bezim.
Aha a este Janna - malej vlasky iste dorastu. Inak ten prvy napor, ked sa zacinas tym intenzivne zaoberat - citat, studovat, to Ti ide normalne na mozog a do snov, ale postupne si urobis obraz a aj to pomaha na psychike. Teda niezeby si tybola zaciatocnik,ma steda sama dost skusenosti. A inak jasne, ze sa s tym da zit, aj ked som citala, ze "kvalita zivota" pacientov s AE je horsia ako ta u diabetikov, aj ked vlastne ide o lahsie ochorenie - nejaky clanok o tom bol...
Verim, ze vsetky to vyriesime k zdraviu a spokojnosti nas i nasich bambulkov.

janna1830
14. júl 2008

ivka,ja som mala tehu cukrovku na inzuline 4x denne a hnus, prestavala som vidiet na jedno ok, preto sa sekcia druhej ponahlala...prva ( s AE ) sa narodila po nezistenej cukrovke a niekedy sa bojim, ci za to AE nie je ta dan, ze sa cisti ten metabolizmus, no namyslam si hocico...

ivka a ktoreho chlapceka myslite, ze to maju vase deticky horsie?

ivka144
14. júl 2008

janna - tak to tvoj optimizmus obdivujem a snimam kalap... Fuuu...
inak sme hovorili o chlapcekovi, ci dala jabber link

ivka144
14. júl 2008
janna1830
14. júl 2008

ach, tak to foto som videla a strasne mi je tazko z toho, taku formu si ani neviem predstavit, v zivote sme nemali ani jeden fliacik takyto a hrozne citim s vami, ked to je u deticiek take, to si neviem predstavit, o to viac ta homeopatia, jedine to !
ivi, mozno by som nebola taky optimista, kebyze je to u nas take, viac by som sa bala, trapila, ale my sme stabilizovani ( ine slovo ma nenapada ), verim tomu, ze aj u vas to bude vekom lepsie, len vydrzat toto obdobie. nechcem ozaj vyznievat, ze zlahcujem, len viem, ze musite mat dost a plakat nad niecim/niekym sa nema/nesmie. Psychika je strasne dolezita. Neviem ani povedat, ako ti drzim palce a vsetkym detom a mamam, co to maju az taketo. Ja som na tie fotky vcera neveriacky pozerala a stiskallo ma pri srdci. Na take deticky sa treba usmievat a objimat ich o to viac, si myslim.

cermonca
14. júl 2008

Holky jak vás tu čtu tak mi taky nedá se nad tím vším zamyslet.Já jsem se s ekzémem zatím nesmířila a pořád tak nějak podvědomně doufám že se třeba mudr.spletla 😅 žnebo že to bude mít jen mírně a že se to zahojí a už neobjeví.Asi si říkáte jak najivní já si to taky říkám jenže chci tomu věřit a třeba se to stane 🙂 na druhou stranu si říkám že spousta dětí má horší smrtelné nemoci,že na tom nejsme tak nejhůř.Jenže je tu nademnou strašák a to všechny ty příběhy a fotky z netu kde dětičky mají ekzém tak strašnej že je mi z toho do breku 😢 To se pak ůplně klepu strach a modlím se aby to malá neněla takové strašné 😔
nevím co nás čeká ale mám z budoucnosti strach 😔

Náš stav je pořád stejný bez očekávaého zlepšení.Holky já se tak těším na podzim 🙂 Čekám že se to malé zlepší,jen mám strach ze sklamání 🤐 😔

Všichni se držte 😉
jsem ráda za vás co píšete že se to lepší 🙂

jsem si trochu musela vylít srdíčko 🙂

janna1830
14. júl 2008

cermonca, jadufam v to iste a aj verim a pokladam to za dobry pristup. Ze to nie je AE alebo proste zmizne uplne. Odmala som bola strasne prisna na prikrmy, mozno aj preto som sa vyhla zlemu stadiu, ze sa doteraz nik okrem mna nadtym nepozastavoval, ziaden lekar tu v usa, nic sa im to nezdalo. Pozeram na to, ze je to len predforma alergia, a ze bude dobre a BUDE ! 😵

parybka
14. júl 2008

cermonca: nečekej na podzim, začni něco podnikat hned.. Ta změna myšlení a životní cesty je obrovská, někomu to dojde dřív, někomu hold později, někdo musí změnit spoustu věcí, někdo jen něco.

Budeme ty naše cvrčky milovat s AE i bez, a pak si toho budem mnohem víc vážit. Opravdu jsou mnohem závažnější onemocnění, ekzém je akorát nepříjemný a je vidět. I s ekzémem se dá prožít spoustu krásných věcí (mám skvělého chlapa, krásné dítě, spokojený život...), spoustu si jich musím odepřít (a je mi to moc líto, že nemůžu být "normální" - ale co je to "normální"?)

Tak .. a ted tu místo babských rad budeme filozofovat 😀
a jsem za to ráda a děkuju za každou podporu. Kdo nemá dítě (nebo sám není) s AE, tak to těžko pochopí...

janna1830
14. júl 2008

babulky, ja som sa pri mladsej bala, ze ma DMO, boli sme aj na magneticku rezonanciu mozgu, je celkom celkom zdrava a vtedy som si vravela, ze AE je nic a odvtedy sa na to pozeram inak, verim, ze zmena myslenia je dolezity krok a ze sa to da spravit. A ze taketo deti bude aspon take zdrave ako ostatne. Aspon take.

ivka144
14. júl 2008

🙂
Normalne mi zacina byt veselo, aj ked som uz 5x bola pri malom,ako zo sna mrncal a driapal sa. To skriabanie a revy su najhorsie. Samotna koza nevadi. Je to vlastne to najlepsie, co sa nam mohlo stat - je to vidiet. V lepsej chvilke som schopna dakovat za to,ze je to vidiet - to mas jasny tlak a dobru spatnu vazbu. Si vezmite, keby babo malo problem so srdieckom,alebo s nejakym organom, a bolo by to len diagnostikovane a neviditelne. Tazko by sa nam uplatnovali ine pristupy, menej by boli kontrolovatelne.🙂
(Inacej ja ked je zle, tak Matuska prosim o odpustenie - zvacsa tak vseobecne, alebo za myslienky, slova, ciny a potom to rozsirujem - akoby kazdemu... Ja som sa zas v tehu bala, ze som malo tehotenstvom a mamickovstvom nadsena, ci budem dostatocne lubim svoje dietatko a take... a ze to bude ublizovat malemu - takto mu oblizoval moj strach z toho a nie ono same asi, my ludia sme strasni, co? a pripustam, ze AE suvisi aj s tymito mojimi pocitmi a naslednymi strachmi...)

janna1830
14. júl 2008

ivka, moze suvisiet s cimkolvek, ked suvisi s takymi myslienkami, potom prave pozitivne mu mozu pomoct.
Ja som bola prestastna, ked som cakala Sophiu, doslova som sa citila ako prva a posledna tehotna zena na svete,taka dolezita, prbrala som ako sud, ale v zivote som nebola taka stastna, ako ked som cakala deti. Stresy som nemala nepamatam, si ani jednu zlu myslienku, ze by nieco mohlo byt zle - pri prvej nic take- pritom ona ma zrejme AE. Teda- ja to mam potvrdene len od koznej slovenskej cez email, tu tuto diagnozu v zivote nepovedali, nema ju v karte, nikde, ale nebudem zatvarat oci-ked je to lepsie, super.
Nedavno sa narodilo znamej dievcatko bez rucky, nema ju, vobec ju netusili, jasne, ze ten sok musel byt...nikto necaka , ze ti to povedia na sale, vase babatko nema rucku... 😔 no plakali prve dni, co som pocula- ta rucka nikdy nenarastie...alebo ine veci, co sa stavaju...treba si povedat, ze pocas zivota proste clovek ochorie, niekto skor-iny neskor, niekto viac-niekto menej. Netreba sa bat a strasit, co z AE moze byt. Naco sa bat dopredu, clovek robi, co moze, aby bolo dobre...
toto asi nie je babsky recept odo mna 😀 , ale strasne verim, ze ku vsetkemu treba pristupovat pozitivne a bude dobre. Ja som mama stresor prvej triedy, ale vazne sa mi toto zda riesitelne a vobec ma nezaujima, ze vraj sa neda vyliecit- da sa s nim zit,urcite to moje, tvoje... dieta z neho pekne vyrastie, ked sa trosku vrati neskor v podobe inej, to sa nevie dopredu...kazdy den moze priniest zlepsenie, mozno zvnutra, kde to este nevidime, ale deje sa. A mozno u inych deti, co maju pokozku ako z reklamy sa deje nieco ine, tazsie, nezvladnutelne- nikomu neprajem, ale proste netreba sa na AE pozerat, ze kooooniec sveta. Dufam, ze to zle nevyznelo, dufam, ze viete, co som chcela povedat a ze som vas lepsie naladila.

jabber
15. júl 2008

janna - Adélka pak měla tu hlavičku nějakou dobu taky růžovou, ona se tam musí asi nějak obnovit ta kůže, nebo nevím....a vlásky dorostou, neboj 😉 😀
Já doufám, že už se to nevrátí, kdyby se to mělo vrátit, tak je celá homeo léčba k ničemu. Jak píšeš, že straší, že AE je začátek k něčemu horšímu - možná je myšlené to astma 😒 , taky nevím, co jako dalšího by se mělo dít 😉 . Ono to tak totiž vážně bývá - manželův bratranec měl AE jako malý, jsem se dozvěděla - prý hodně ošklivý (říká tchán s tchýní), tehdy se to zřejmě nějak moc neřešilo, ani nevím co mu na to dávali, předpokládám, že kortikoidy, protože to před těmi 30 lety bylo určitě dost populární - no a světe div se, ekzém mu v pubertě zmizel...a co se vzápětí neobjevilo - astma, a taky hodně silný. Jenže to, že to má souvislost, se dozvěděli až teď ode mě.

lindulak - jablko, hrušku, meruňku bych syrovou zkusila....

hellosona - homeopatka říkala, že až se Adéla stabilizuje, tak ekzém zmizí a už se nevrátí 😵 , trvalo to 5 měsíců a zmizel - tak už doufám, že se teda nevrátí 😅 . A doufám, že se neobjeví ani nic jiného, protože to by pak vážně žádná homeopatie neměla význam, kdyby se objevilo něco úplně stejně jako při neléčení - a já věřím tomu, že význam má!

ivka - přesně, s tím zánětem močových cest, tos vystihla západní medicínu přesně 😖 . Zmizely příznaky = zmizela nemoc, jsem zdravá... 😒 , jenže tak to bohužel většinou není. Mě dokonce říkala homeopatka, že ten Graphites 200ch, co teď má Adéla na doléčení ekzému, by jí měl zbavit i opakovaných katarů horních cest dýchacích (a to měla jen 2x za celý rok rýmu a kašel, o kterých jsem homeopatce řekla v souvislosti s ekzémem - první nemoc jí ekzém zhoršila, druhá už ne, takže to byla známka toho, že už je v pohodě), takže jak je vidět, ani obyčejná rýma a kašel není jen tak a člověk jí zřejmě mít vůbec nemusí. My jsme si (jako civilizace) tak nějak zvykli, že rýma je úplně obyčejná a běžná věc. Ty homeopatika - já vážně přesně nechápu jak to funguje - mě to připadá jako zázrak - ale četla jsem, že nějak jakoby přenastaví toky energií v těle atd....

wali - díky, já jsem taky ráda, že jste z toho venku a je fajn, že to tady holkám můžeme napsat a podržet je trošku nad vodou 🙂 - doufám 😉 , mě to vždycky strašně pomáhalo, když jsem četla, že je z toho někdo venku 😵

aduska - jak to myslela mamka s tím, že budeš mít malého na svědomí? 😕 jako že mu dáváš homeopatika a ne něco drsnějšího? To člověku vážně v týhle situaci moc nepřidá - ale na svědomí ho mít nebudeš, neboj 😉 🙂

jabber
15. júl 2008

janna - to je strašný s tou ručičkou ☹ , ale je mi strašně divný, že se na to nepřišlo na ultrazvuku? 😕

Jo, ještě jsem si vzpomněla, jak tady řešíte ty stresy v těhotenství a následný AE - na tohle konkrétně jsem se homeopatky ptala, jen se tak usmála a řekla, že s tím to nesouvisí. Prý je to něco s imunoglobulinem E - ale co, to už nevím, to bych si vymýšlela 🙂