Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martato
26. aug 2012

vidim, ze strasne vela ludi sa trapi s AE.. my mame druheho chlapceka a tiez skoro od zaciatku sa trapime .. skrabanie, potom ustupok..nakoniec sme nechceli papat.. momentalne kopa vysetrenie na alergie a k tomu este dovolenky doktorov o to sa to predlzuje..
nase riesenie zatial... kozny lekar mudr.hemza bojnice, predpisuje len zarabane maste, ziadne hormony,..pravdepodobna alergiana BKM, zatial nepotvrdena.. lebo pani doktorka ma dovolenku, tak cakame.. mame mliecko Neocate, a papame zatial jablckove pyre, velmi nam pomaha na travenie kedze AE je zalezitost travenia aj slepaci vyvar z domacej sliepky, tiez odvar z lanovych semien.. zazracne semienko a kvapky okg emulips,ok omega plus.. tiez kupel v ovsenych vlockach, resp. odvar z ovsenych vlociek a kupel v nich.

valentynkaa07
28. aug 2012

@martinka1981
@xmalij
ahoj holky, tak sem po čase zase nakukuju, já už jsem si jistá, že malý se exem zhoršuje z vedra, jakože jak se potí, tak se jí to podráždí a konec. Ted jak byly cca týden vysoké teploty, tak tak druhý den už to začalo a po 4 dnech už měla červený záda od shora dolu, moc se nedrbe, zatim. Naštěstí se zase začalo ochlazovat tak se to sklidnilo, začala jsem používat excipial kids pěnu a po té se to rychleji uklidnilo, ale nesmí být vedro, jak je v noci kolem 20 stupnu tak je to naprd.
Ach jo, je to boj. Tak si užijte zářijové dovolenky 😉

martinka1981
28. aug 2012

@valentynkaa07 no to teplo moc tomu nepomože ☹
Ale našťastie sa ochladilo aj u nas,dnes rano bola dokonca dosť velka zima. Aj hlasili že ma byť chladna noc a dokonca aj prizemne mrazy!!
To počasie sa zblaznilo uplne.
my ideme k moru,vyzera to tak že tie teploty tam už nebudu take vysoke.Min.rok tie 35-37 st. horučavy boli otrasne 😖

lucinenka001
28. aug 2012

Ahojte maminy.

Kočky prosim vas nemate skusenost alebo neviete poradit prosim, co to moze byt ked sa u nasho drobca objavia vyrazky TIPU ako ZIHLAVKA, ako ked sa poprhlite a potom po nejakom casom cca polhodine to uplne zmizne. Kočky nie je to prosim znamenie niecoho zleho ? ☹. Nikdy sme to predtym nemali,. Zacalo to presne v piatok poobede. Zial kozna lekarka ma dovolenku a na alergologii sme v zivote este s drobcom neboli. Mam z toho zmiesane pocity. Co moze byt spúšťačom niecoho takeho? Co s tym prosim? Idu o chorobu nejaku?

Krasne dakujem, ak viete pomozte prosim

martinka1981
28. aug 2012

@lucinenka001 nieee,nerob paniku. Je to alergicka reakcia na niečo. Nemate neake lieky alebo niečo nove nejedol?

lucinenka001
28. aug 2012

@martinka1981

Maťka ahoj,

dakujem za spravu. Praveze nejedol nic nove ani neberie ziadne lieky. Mne sa zda co ja som spozorovala, ze od kedy som mu dala sipkovy caj s homeopatikom HOMEVOXOM od vtedy sa to vsetko spustilo. Lebo co sa tyka jedla papame to iste stale dookola. Preto som v soku z coho to moze byt. Aj teraz vstal a ma na brusku tiez taky zihlavovy vysev. ☹. Co s tym prosim? Ono to po chvili zmizne. Sipkovy caj sme nepili len kedysi davno a ani nepijeme. To bola nahoda. A od vtedy sa mu to pocas dna priebezne vyhadzuje a potom po case zmine. ☹.

martinka1981
28. aug 2012

@lucinenka001 no mohol to sposobiť vtedy ten šipkovy čaj.Ale ked ho už nedostava tak neviem 😖
čim ho natieraš? Či to nemože mať na svedomi slnko.Neviem možno ešte poradia ine baby,čo su skusenejšie. Nie som si ista či by to mohlo byť homeopatikom 😕
možno by vedela poradiť @kaja73 😉

kaja73
28. aug 2012

@martinka1981
@lucinenka001 homeopatika neobsahuju po chemickej stranke nic z coho by mohla byt reakcia,takze tie mozes kludne vylucit-skor ma zaujima preco si mu ich vobec dala? Bol chory?
Ak ano tak to moze byt infekcny erytem ako jeden z priznakov chorby . napr pri 5 chorobe vznika taky putujuci erytem,akoby mapy po tele ,miznu a vracaju sa aj 3 tyzdne-moj to mal a vystrasilo ma to riadne,az do chvile kym sme neprisli na to co mu je. ta choroba je v pohode,len sa blbo diagnostikuje-mozu byt pri nej teploty,ale len mierne,plus dake priznaky prechaldnuitia a naslédne po par dnoch sa objavy ten erytem.tak mozno je to aj vas pripad.
ozaj nema ,alebo nemal cervene licka?

xmalij
28. aug 2012

@valentynkaa07
@martinka1981
Ahoj holky, teplo je fakt blby, u nas to teda je blby spis v zime, kdyz to teplo jeste nevetra.
Az teda na posledni osypani zrejme z vedra, dodnes ma Viki vyrazku na pusince...delame si srandu, ze bude na fotkach jak pubertak, mame v nedeli oslavu narozenin 😉.
Reknete mi jak to mate s nausnickama? My to odlozili hned, zprvu nam prislo, ze je brzo, pak se rozjel ekzem..trapili ji se zanicenym TBC, cely lonsky rok si ji pletli s klukem a letos uz si rikame, ze bychom dali nastrelit. Moje prakticka je na to borec, dela i akupresuru a umi prej pri nastrelu podrzet nejaky bod a deti nebreci...jenze mam strach co na to pan ekzem... ☹.

xmalij
28. aug 2012

@kaja73
ahoj, to me zajima, co pises, moc. Mala mela v nedeli jen 38, teplota presla, ve stredu zase 38 a cela se osypala, resp. behem dne se pridavaly nohy a trup...doktorka si nevedela rady, ze to zardenky nejsou, streptest byl negativni, prej ze jedine reakce na teplo, to byly vedra.
Vyrazka pretrvava na obliceji, zhorsuje se, kdyz rve nebo ji je teplo.
Dala bych sem fotku, ale muj ipad si nesedl s MK 😠.
diky

kaja73
28. aug 2012

@xmalij hodim sem foto z 5 choroby-licka su cervene vyrazkove a po tele su mapovite skvrny,na dotyk nic necitit-dufam, ze bude nieco vidno.

xmalij
28. aug 2012

@kaja73
diky, tak to asi nebude...Viki mela telo ne tak cerveny a mapovity a v obliceji spis pupinky, ne takovy shluk..
Ani doktorka nerekla co to je, to je nejhorsi, zacla mi rikal, ze to muze byt z bazenu, jidla, apod. nic neprichazi v uvahu, tak pak rekla, ze to muze byt i ze 100% bavlny...no snad to prejde brzo..diky

martinka1981
28. aug 2012

@xmalij moje baby naušnice nemaju 😝 Mime som chcela dať ked bola mimino ale povedali mi že až ked bude mať 6.mes.nastreluju,no a potom sme tu už neriešili,resp. mm si myslel že je čas. Tak u obidve bez naušnic.Aj ked Mima by chcela ale ked som jej povedala že to bude bolieť tak si rozmyslela 😀 😝 😖

xmalij
28. aug 2012

@martinka1981
myslela jsem si,ze jste bez nich...opicaci 😀 😀 😀.
No jak byla zrovna tehotna, sla jsem k te sve dr. a vyslechla jsem si histerickyho tatinka, jak u toho nemuze byt apod. Pak cely prubeh v ordinaci pres zed a jak mala ani nekvikla, dokonce se smala..tatinek byl zraly na panaka a pani doktorce snasel malem modre z nebe 😎.
Si rikam, ze pr. rok uz to bude na hrane, ze ted by si to jeste nemusela pamatovat. Ja mam trauma z detstvi, nasi mi je nedali a jeste jsem vypadala jak kluk, takze z prvni brigady jsem sla na strelnici 😉 a do zlatnictvi.

lucinenka001
28. aug 2012

@martinka1981

Ahoj Maťka, natierame sa Biodermou. Ale tu mame odskusanu, ale ako si pisala, nizsie mi uz radi kaja 🙂 Idem jej odpisat. dakujem krasne

valentynkaa07
29. aug 2012

@xmalij my mame nausnice od 4 mesicu, pichali nam je na orl, a dobry, mazala jsem framykoinem, a zhojilo se to v pohodě. Máme klasické zlaté s kamínkem.

martinka1981
29. aug 2012

@xmalij to by bolo super keby som aj tu niekoho takeho našla 😉 ale ešte som nepočula. Tak neviem dokedy budu moje baby bez naušnic 😀 asi až kym sa same nerozhodnu že ich chcu 😎

martinka.pida
29. aug 2012

@xmalij Ahoj 🙂, já nechávala dát Verče náušničky někdy po šestinedělí. Kvůli ekzému jsem je ale pak sundavala. Trhala si je, jak byla nervní, když jí něco svědilo. Teď už by to možná šlo, ouška má čistý, ale už jí je dávat nebudu a počkám, až je bude chtít. A s tím traumatem z dětství 🙂 - Verča může být v růžovém od hlavy až k patě a stejně pořád slyšim, že máme chlapečka 🙂.

Holky, poradíte mi, čím mazat mimi s dispozicí k atopii? Nějak nevím, co koupit. Je nutná hned Bioderma? Ne že bych nechtěla miminku dopřát, ale kdyby bylo vhodné i něco levnějšího, tak se nebudu zlobit 😀

lucinenka001
29. aug 2012

@kaja73

Ahoj 🙂. Dakujem za spravu. Homeopatika som mu dala, ze mal taky zastety hlas, ale nic vazne to nebolo. Ziadna choroba. Jedine ja som bola chora. Mna Adam tiez uplne vystrasil, ale kazdy den sa mu to vyhodi. Dnes bol kludny den od rana nic, len teraz ako lietal po slnku sup , cervene lica a zihlavka na hrudy, ale cca do hodinku zbledne aj sa mu ta zihlavka ukludni. Ja nemam ani predstavu z coho to moze byt. Ci aj nejaka zlozka z jedla. Urcite aj teplo mu nerobi dobre aj ked sa zacne zlostit hned sa vyhodi. Ale napriklad vcera sa mu to urobila pred spanim a to uz bol v klude doma. Zajtra sa chystame aspon za obvodnou lekarkou, kedze kozna a alergologicka ma dovolenku. Podla Tvojich fotiek nas maly nema taky velke plochy ako mal vas drobec, ale tiez samozrejme ked sa vyhodi ta zihlavka tak aj napriklad na pol hrude sa mu dnes urobila ked behal v teple a hral sa s loptou. Hroza, neviem co s tym vobec. Su na to nejake lieky prosim ta? Da sa urcit ked mu lekarka vezme krv ze sa nieco v tele deje? Dakujem krasne vopred za kazdu informaciu. A co sa tyka cervenych licok tie nemaval len ked je uz naozaj velmi teplo alebo ked skace na trampoline a je teplo tak vtedy scervena ale po chvili sa to ukludni.

kaja73
29. aug 2012

@lucinenka001 moj starsi syn to mal pred mladsim ca tyzden a ani sme o tom nevedeli-kedze ma uz takmer 14 rokov nepovedal nam o vysype,len o jednodnovej zvysenej teplote sme vedeli-az ked si to vsimol na malom, tak povedal, ze aj on take mal,ale vraj len 24hodin a len na jednej ruke-ono to nemusi byt tak velke a aj priznaky sa roznia,preto je tazka diagnostika.
U nas nebyt strasieho syna ani netusime , ze je to infekcia,skor by sme patrali po potravinovej alergii,lebo to ozaj vyzera ako zihlavka a maly je alergik.
Jemu sa to obajvovalo rozne po tele az 3 tyzdne .
Myslim ,ze existuje daky krvny odber na to,ale nie som si ista.
Tie cervene licka byvaju casto u malych deti ako jeden z rvych priznakov , ze sa nieco deje-vola sa to motylie kridla,lebo to ma taky tvar ako kridla motyla-z predneho pohladu na dieta a mozu ,ale nemusia byt pritomne lahke znamky prechladnutia,ci mierna teplota.
Creven sa na tele a aj na tvari vzdy zhorsi v teple a po kupeli a po chorobe moze byt prechodne anemia.
Ale inak je to neskodna choroba,ani sa nelieci.
Len pre tehotnu moze byt problemom,lebo plod moze byt ohrozeny.
Ved to spomen Dr,ze ci to nemoze byt ono-ale napr ani nas DR s tym nemal skusenost-ja sama som si to musela vyguglit na nete a dat mu uz hotovu diagnozu. 😝 -

lucinenka001
29. aug 2012

@kaja73

A myslis si prosim Ta, ze aj v nasom pripade moze ist o 5 alebo 6 chorobu? Cize ziadne lieky na to niesu? Nic ste nebrali? Ved telo s tym musi riadne bojovat? Vy ste mali tie flaky po tele neustale cely den, alebo vam to tiez tak, ze prislo a potom zmizlo? Nas maly je atopik , ale na alergo sme este neboli. A po tych troch tyzdnoch ste uz normalne fungovali? A co stretavanie sa s inymi detmi? Lebo som sa docitala, ze vraj je to nakazlive? Je nutne byt doma? Chvalabohu tehotna niesom 😉 . Nam to trva uz od piatku. Ale prisla som na to ze sa to nespustilo od kedy som mu dala ten caj s homeopatikom. Od rana od piatku to zacala mysleli sme si, ze sa poprhlil, ale to uz zacala uradovat ta infekcia. Ale odkial ? Dnes je 6dni co to ma. Ale zajtra pojdem urcite k Dr. uvidime ci sa nieco dozviem.

kaja73
29. aug 2012

@lucinenka001 6 chorobu nemate urcie-ta ide s vysokymi horuckami 3 dnovymi a nasledne horucka klesne a dieta sa vyhadze-ale inak ako pri 5 chorobe.
teda len 5 prichadza do uvahy.
Lieky na nu nie su,len vitaminy,hlavne c vitamin davaj.
Moj bol vyhadzany 3 tyzden v kuse,ale kazde rano vyzeral inak-popresuvalo sa to,niekde sa vycistil,inde to pribudlo.
A posledny tyzden bol vyhadzany uz len po kupani cca hodinku.
My sme vtedy medzi deti nechodili,bolo to presne na Vianoce a tak sme trcali doma.
inak aj dospely to moze mat,ale uz nie je vyhadzany,len ma mierne priznaky prechladnutia a hlavne zeny nasledne mozeu boliet klby-hlavne ruk.
No ako pisem je to ozaj roznorode a tazko sa to diagnostuikuje.
Ked je tvoj maly vyhadzany vyzera to podobne ako u mojhoo? take mapy?To si hlavne vsimni-su to ozaj typicke flaky.

lucinenka001
29. aug 2012

Cize u nas moze byt 5 choroba, ale aj nemusi to byt ono? Aky mu davas vitamin C v akej forme? My sme este nedavali 😉 nikdy vobec. Vas drobec si to neskriabal, nebol nervozny? Tie mapy nemame az tak velmi podobne vam. Skor mame cervenu mapu a na nej tu zihlavku. Tak radsej ani mi nebudeme chodit medzi deti. Ono sice od piatku sme uz boli ale hadam su vsetci nasi kamarati v poriadku.

kaja73
29. aug 2012

@lucinenka001 http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf... tu je to popisane tak odbornejsie-vola sa to erytema infektosum a je tam aj obrazok-daj si stranku nizsie- je to 10 rocny pacient.
ja davam cmulaci jamiensom-ovocne pastilky 500mg ma jedna a plus DM kove cecko-to je 100% c vitamin bez primesi-taky prasok.

lucinenka001
29. aug 2012

@kaja73

dakujem si zlata idem si hned pozriet tu stranku a kupim mu aj ten vitamin C.
Pozeram prave fotky toho 10rocneho pacienta tak mi to mame troska ine tie flaky.
Nic zajtra aj tak zajdeme k lekarke uvidim ci budem mudrejsia. Ale velmi pekne zatial dakujem. Este sa ozvem. 😉

xmalij
29. aug 2012

@martinka.pida
to je vtipny, jak je to vsude stejny...se smeju jak ty lidi jsou nekdy tupy, kdyz vidi ruzovou nebo jeste lip sukni..🙂. Viki jak narostly vlasy, tak podle me uz klukovsky nevypada, ale kdo to splete, tak rika, no jo kdyz nema nausnice.
My meli jeden cas Excipial kids penu a byl super, kdyz jsem to rozpocitala, tak zase tak levne nevysel...ted mame Eucerin, kupuju ho za 380 na parfums...vsude stoji od 500.

katyxq
29. aug 2012

@martinka.pida
@xmalij Malá taky nemá náušnice a sice může být zrovna celá v růžovým a prej, jak se chlapeček jmenuje 😀.

Jinak ekzém u nás dobrý, manžel jí dal cucnout trochu pomerančovýho džusu a to se jí objevilo malé ložisko na prdýlce, ale už dobrý, zvládli jsme to s levandulovým zásypem a bambuckým máslem, taky jsme zkusili syrovou blumu a hrušku a sem tam jí naskočil pupínek, tak zůstáváme u vařeného ovoce.
Vajíčka prošla bez reakce, jen ji úděsně nadýmají (i jen samotný žloutek a to ho dostala sotva čtvrt lžičky), tak jí je zatím dávat nebudu. Ode dneška testujem mandle, potřebujem nějaké potraviny, po kterých by víc přibrala.
A já začla od pondělka pít Nutrilon allergy care, hořký mi to nepřijde, spíš jak zkašený mlíko nebo syrečky 😅, víc mi vadí ten pach než chuť, asi zítra zkusím banánový koktejl nebo kakao. Tak snad to pomůže a už nebudu hubnout, teď mi moje váha naprosto vyhovuje.

xmalij
29. aug 2012

@katyxq
super, ze to relativne mala zvlada a nejsou reakce tak velky.
Me prijde, ze nasi mlady pomaha na vahu Oatmilk, nebyt ho, tak je hubenour. Teda i tak je, rikam, ze ma typickou holcici postavu 😉. Od ledna jak byla na osmi potravinach, pak rotavir, tak jsem byla rada, ze jsme mohly aspon z ryze prejit v klidu na oves.
U me kombinace kojeni a tri pater v dome udelaly svoje s vahou. Po odstaveni se to zlepsilo, jak jsem dost vysoka, tak mi BMI delalo podvahu a to uz bylo na hranici neceho co je pekny a co ne 😀.

martinka.pida
29. aug 2012

@xmalij Je to opravdu všude stejný 😀. Taky výmluva na náušničky 🙂. Veru měla jednou šatičky a stejně byla chlapeček, tak si pak fakt vyber 😀.
Děkuju za tip na Eucerin, měla jsem ho stejně v plánu vyzkoušet na Verču, tak aspoň vím, kde objednat levněji 🙂.

A ještě jednu radu bych potřebovala - mazání 🙂. Malá má teď ekzém v nic moc stavu. Spíš hrozný, než dobrý. Jídlo hlídám, tam není nic nového. Nejspíš to bude tím, že cítí tu změnu, příchod miminka. V noci moc nespí a když se vzbudí, tak se začne drbat a nemůžu jí zastavit. Rukavičky sundá, ty jí nevydržej. Přes den jí taky nedokážu vždycky uhlídat a jak je malinko nervní, blbě se vyspí nebo prostě cokoliv stresového, tak se okamžitě škrábe. Pomáhá vám něco na zklidnění? Samotná zinkovka už to nezvládá. Zyrtec jsme dávali, to mi přišlo, že nezabírá. Co měla hodně ošklivý, tak jsem vzala genciánou. Ručičky jsme tak nějak zahojily Vitelou Ichtamo, ale hodně si drbe krk, kde nemám možnost jí to nijak zakrýt, záda, stehna, prostě všechno, kam dosáhne.

martinka.pida
29. aug 2012

@katyxq U Nutrilonu AC mi taky vadil ten pach, hořký mi nepřišel. Ale je fakt, že jsem neměla srovnání s jiným mlíkem, nikdy jsem žádný jiný Nutroš nechutnala 🙂. Kakao jsem z něj nezkoušela, ale banánový koktejl jsem si párkrát dělala a dalo se to. Mně váha při dietě vyhovovala, takže jsem to nemusela tolik řešit 🙂.