Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

tinna13
4. sep 2012

@xmalij zatial nemam ziadnu ale planujem kupit, su teda 2 druhy? obycajna a ichtamo? ktora je lepsia?

xmalij
4. sep 2012

@tinna13 nevim presne, ale my meli na radu kozni tu s ichtamolem...

nasekuratko
5. sep 2012

Ahoj holky, nas maly ma ekzem uz stabilizovany-i kdyz reakce na jidlo jsou kazdou chvilku, kdyz zkousime nove veci. Co zatim dodrzujeme, tak je bezlepkova a bezmlecna dieta. Chtela jsem se zeptat na nejake typy na recepty. ja uz nevim, co malemu varit, aby nemel to stejne porad dokola. ☹
Navic maly reaguje dost na cerstve ovoce, ale to ve sklenickach mi neprijde nic moc. Pomuze cerstve ovoce treba podusit v pare nebo tak neco?

@luthien Ahoj Katko, chtela jsem se zeptat, jak dlouho se ma vlastne bezlepkova a bezmlecna dieta u techto deti dodrzovat?

luthien.k
6. sep 2012

@nasekuratko ahoj, tak jste zpátky? To je dobře 🙂 Ovoce určitě tepelně upravené, 5 minut varu by mělo stačit (nakrájené na malé kousky s trouchou vody nebo klidně na páře), 20 minut je potom už spolehlivých, pokud není alergie na LTP proteiny, to potom vadí i vařené, ale to u nás není moc běžné se s takovou alergií setkat.

Dieta se drží vždy minimálně půl roku, než se testují zakázané alergeny. Ale je to individuální, u vás bych klidně vydržela i déle s ohledem na velikost reakcí.

michamicha
6. sep 2012

ahoj, máte někdo zkušenost s těmito probiotiky? http://www.lekarna.cz/biopron-laktobacily-baby-...

monky1
6. sep 2012

ahojte maminky, dovolim si prispiet vlastnou troskou - dcere fantasticky zabrala CutisHelp nocna mast
http://sk.cutishelp.com/zdravotna-kozmetika/cut...
plus pila tento konopny olej http://www.konopny-olej.sk/konopny-olej - 1 lyzicku denne

priznavam, nemala to v neviem akom strasnom stave, mala par lozisk .... skusili sme kadejake maste, kremy, kort. som odmietala, a tak sme navstivili alergologicku, ta predpisala liecbu, kt. sme mali zacat az o dva tyzdne, t.j. po odbere krvi, ale kym sme dosli na krv, bola cistaaaa 😵 ... takze lieky som jej nenasadila, uz ju ani nenatieram, len obcas jej dam za lyzicku oleja 🙂

nasekuratko
6. sep 2012

@luthien.k Dekuju za rady! A muzu mu zkusit treba udelat puding bezlepkovy z ryzoveho mleka? Nebo mu dat bezlepkove piskoty? Popr.bezlepkovy chleba? Maly mi uz nechce jist porad dokola to stejne. Zacina odmitat vsechno krome mleka, kase a obeda. Svacinky proste vynechava. ☹

xmalij
6. sep 2012

@nasekuratko
ahoj, drzte se..ta kombinace bezlepku a bezmlika je blba, uplne si to pamatuju jak jsem bezradne cucela do lednice a nevedela uz co varit...ta nase taky neni buh vi jaky jedlik a jeste je k tomu mlsna.
Vim, ze se dela ovesny dezert Ovisek, nebo taky ryzovy...pudink z ryzovyho mlika mi Viki nechtela, prestoze po mliku je doted lacna.

luthien.k
7. sep 2012

@nasekuratko svačiny jsou (zdánlivě) největší problém, to je pravda. Máš ode mě jídelníček? Tam jsou na ně tipy. Bezlepk. chleba jistě ano, nejlépe ze Schar mix B směsi. Jestli zvládá kousat kousky, tak už klidně namazat pomazánkou (masozeleninová, luštěninová), nakrájet na kostičky... Z toho sladkého - dá se rozvařit jakékoli tolerované ovoce, zahustit kukuř. škrobem nebo agarem. Dobré je třeba avokádo rozmixované s banánem.... Kupované dezerty rýžové, ovesné (jak píše @xmalij). Co se týče piškotů, jsou v nich vejce, já teď z hlavy nevím, co vše u vás vadí... Mně v nich vadí bílý cukr. Ale není problém, pokud nevadí vejce, upéct domácí bezlepk. sušenky (dá se i bez vejce)...

nasekuratko
7. sep 2012

@luthien.k
@xmalij dekuju za typy, holky! Katko, jidelnicek nemam. Nemuzes mi ho poslat, prosim? Ja ani nevim, z ceho tu pomazanku muzu udelat. Jake "maslo" muzu pouzit? Doktori mi nechteji nic rict. Bylo mi receno, ze kdyz maly prospiva, tak staci kralik, brambory a zelenina a na veceri Sinlac a jinak mleko. Dal se se mnou nebavi. ☹
Takze maly fakt krome kralika ani nezkousel zadne jine maso (jen kureci a na to reagoval).

Ted treba premyslim, jestli malemu muzu davat nejaky caj-az se ochladi na podzim. Predtim jsme meli detsky roiboos, ale ten mi doktori taky vysadili a zakazali.

xmalij
7. sep 2012

@nasekuratko
marne jsem Ovisek shanela, ale vetsinou je k mani na Morave, takze dat jeste postovny, to jsem vzdala...navic jsem si jista, te by ho stejne nejedla...mrska 😉.
Roibos ti vysadili?? Proc, my v nem frcime dodnes denne, nevim, jestli je to placebo, ale drbala se min nez po Fenistilu, ktery jsem po vysazeni kv. alergologii uz zpatky nedala a dobry.
Sesumiruju si v pameti co jsme delali my a neco ti taky do IP poslu..Viki strasne moc chutnaly kruti karbanatky se zeleninou, pecene v troube spojene jakoukoliv kasi...ona nemela ani vejce a jeden cas nam zustalo 8 potravin, to bylo coro moro z toho varit 😅.
Ale bude lip, uvidis...Luthien je zaruka kvality 😎!

luthien.k
7. sep 2012

@nasekuratko napíšu IP.

datela
7. sep 2012

Ahoj holky,nemáte někdo zájem o Biodermu Atoderm PP-anti-recidive?Koupila jsem to a absolutně nám to nepomáhalo.A to jiné,než 500ml neměli.Pokud by to někdo chtěl-je z toho asi 7x vzaté,tak písněte IP a domluvíme se

datela
7. sep 2012

luthien.k Ahojky,omlouvám se,že jsem se pak neozvala,bylo toho hoooodně a navíc jsme to už zvládli.Sice pořád dietuju,ale úspěchy to má 🙂 A dokonce už může prcek banánek!!!Jupííííí.A jak jste na tom vy?Doufám,že se na mě nezlobíš ☹((((

datela
7. sep 2012

@nasekuratko Ahojky,já už jsem 10 měsíců bez mléka,soji,ořechů,ryb,...(a další -to bych tady psala do půlnoci🙂))),7 měsíců bez vajec,5 měsíců bez lepku a má to fakt velké úspěchy.Držím pěsti a určitě bude lépe!!!

tulka3
7. sep 2012

obmedzit prijem rafinovaneho cukru a kvasnic, robit kupele a obklady zo sypaneho zeleneho caju - vazeneho z cajovne, cisteho,bez akychkolvek dalsich pridavkov ci prichuti samozrejme. po kupeli nesuchat len obtlacanim uteraka na pokozku osusit a natriet obycajnou modrou indulonou, pripadne, aj ked to vyjde drahsie "zazracnym teglikom" z Oriflame. trapilo ma to roky ako dieta a v tehotenstve pod vplyvom zmeny hormonov ekzem obalil cele moje telo prakticky, takze som trpela ako kon, vsetko svrbelo a mokvalo..az par tyzdnov pred porodom mi jedna lekarka poradila toto a ulava bola neskutocna...drzim palce 😉

solinkarka
7. sep 2012

Baby chcem sa spytat ci by som malemu mohla dat vyskusat uz biely jogurt...neviem ale ci to kysle nebude zle na ekzem... a ci vobec je vhodne mu davat mliecne vyrobky...sice testy na BKM nam vysli negativne, no nie su 100% ako ste mi pisali...och je naprd ked clovek nevie co nam ten prekliaty ekzem na lickach sposobuje, coho sa vyvarovat ☹

luthien.k
7. sep 2012

@solinkarka nejsem pro konzumaci jogurtu dítětem cca do roku věku, a to proto, že obsahuje plnou palbu bílkovin kravského mléka, stejně jako mléko samotné, stejně jako minerály (hlavně fosfor) a je to zatěžující pro trávení i pro ledviny dítěte.

luthien.k
7. sep 2012

@tulka3 dieta pro ozdravu střev, kde základ je vyřadit cukr, dělá zázraky 🙂

datela
7. sep 2012

@luthien.k Napsala jsem IP 🙂)) S tím cukrem máš naprostou pravdu.Cukr ten ekzém jen vyživuje.Proto dávám svému dítku obyčejnou čistou vodu a jídlo nepřislazuju ani náhodou!

datela
7. sep 2012

@katyxq DĚKUJI!!!!!!!!!! 🙂))))))))))))))))))

luthien.k
7. sep 2012

@datela jj, ono to vše souvisí hlavně s tím trávením, pár slov o tom, proč cukr nee mám ve svém blogu 🙂

tinna13
7. sep 2012

@luthien.k ahoj Kati. Bola som s Miou na alergologiu a vyšlo jej pozitívne
Bkm a vajecny bielok. Minuly týždeň mala konečne
to druhé ockovanie ale teraz sa jej ekzem veľmi
zhoršil. Nevieš ako dlho môže zhoršenie trvať?
O týždeň ideme k moru tak snáď sa jej to aj napriek ockovanie znovu zlepší
Dakujem

lukava
7. sep 2012

kdo potřebuje Neocate? Máme jednu pixlu volnou, náš syn už může i Nutrilon AC

luthien.k
9. sep 2012

@tinna13 může to trvat týdny, to zhoršení, bohužel, ono jednak můžou vakcíny obsahovat kasein a jednak jako zásad do imunity to vadí na projevy ekzému... Moře by mohlo pomoct, na jak dlouho jedete? Testy - hlavně si prosím nemysli, že na co alergie nevyšla, že nemůže být - samozřejmě může, jediná spolehlivá metoda je eliminačně expoziční test.

luthien.k
9. sep 2012

@lukava v diskuzi o ABKM se zrovna bavíme se @stazina o tom, že by potřebovali Neocate zkusit, tak se třeba domluvíte 🙂

tinna13
9. sep 2012

@luthien.k ideme na 2 týždne, na dlhšie manzel nemohol. No to som si nemyslela
S tými testami. Pšenica jej vyšla negatívne tak jej uz 2 dni dávam pecivo, ale zatiaľ je to ok.
Týždeň po ockovani sa jej spravilo pár ložisk na rukách a nohách.

xmalij
10. sep 2012

Devcata, od 10-16.9. je na Parfums.cz happy days akce na Eucerin.
A propos, mate nektera zkusenost s penou do koupele, obcas bych male udelala radost, pruzracna voda neni tak zazivna 😉, ale otazka jak ji to sedne. Myjeme v Bioderme atoderm, tu snasi dobre. diky

martato
10. sep 2012

@chelonka
dobry den, priznam sa, neviem, ci som odpovedala na otazocku od Vas.. date mi info, ci to preslo..? neviem sa k tomu dopatrat.

chelonka
11. sep 2012

@martato no asi nie, lebo nič som od vás nezaregistrovala