Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martato
11. sep 2012

ok, prepacte, ale boli sme na dovolenke a aj okolo lekarov..
pytali ste sa na doktora hemzu.. no my sme zavolali, lebo mame len 6mesacne babatko a bez problemov nas vzal..ale viem, ze sa tam dlho caka.. povedal nam co a ako mame osetrovat, ze u nas je to problem alergii , co mame aj potvrdene..takze len osetrovat ..dostali sme masticky ..ziadne kortokoidne, hormonalne..len miesane. inak si mylsim v pohode aj jednanie.. a veru , bola tam plna cakaren, len ked mame babatko, tak sme boli uprrednostneny. neviem ako je to u dospelych..staci takto?ak

modra1
11. sep 2012

@xmalij Malá je dlhšie bez ekzému, takže už neriešim detailne zloženie, ale na kúpanie v bublinkách nemusí byť výrobok s názvom pena. Vždy keď napúšťam vodu (sprchovou hlavicou) dám aj trošku jej sprchovacieho gélu (teraz máme Bupi baby shampoo), naozaj málo, ale lejem pomaly a zvysoka, bublinky sú parádne - je to taká vysoká hustá pena ako na pive. Skús takto naliať trochu vášho gélu, možno spraví penu, bude to síce drahšie, ale za tú radosť to stojí 😉

xmalij
11. sep 2012

@modra1 ty jo, to bych neverila 🙂, vecer to hned zkusim!

angola
13. sep 2012

ano mam skusenosti a mozem poradit

xmalij
14. sep 2012

ahoj, svagrova prisla na masticku, prej zazracne zabira malymu, ma opravdu osklivy loziska, do krve, nekdy zahyby prasknou, musi ho to bolet, fakt votresny...a tak ja neverici Tomas koukam co je to zac a zda se, ze je fakt slozenim nekonfliktni (resp. v souladu s tim co tady resime, az na bylinky, vceli vosk, apod., coz muze nekomu vadit)...jim zabira dokonale. Otazkou je na jak dlouho, kdyz nemaji nijak zvlast poresenou stravu a dalsi...
Tak tady je link...www.spasapleti.cz

Znate nekdo??

luthien.k
14. sep 2012

@xmalij já osobně se bojím složení každé zázračné masti co do možného obsahu nedeklarovaných látek....

xmalij
14. sep 2012

@luthien.k to jsme dve, ale prej si nechaji udelat rozbor..

luthien.k
14. sep 2012

@xmalij tak na to jsem zvědavá 🙂 Ale netuším, jak to je s prokazatelností všech těch látek, co tam mohou být....

xmalij
14. sep 2012

@luthien.k presne tak..V kazdym pripade na to, ze to ma v sobe bylinky, vceli vosk a konopi je 250 ml za vic nez 1100 kc trochu raketa.. 🙂.

michamicha
14. sep 2012

@xmalij @luthien.k jsem si objednala ty pidimastičky pro sebe, tak potom poreferuju jestli je to fakt zázračný a na výsledky těch rozborů jsem taky zvědavá 🙂

datela
15. sep 2012

Holky,mám inzerátek na bazárku,že prodám Biodermu Atoderm PP Anti-recidive 500ml.Je z něj 6x vzaté,takže je téměř plný.Takže kdyby měl někdo zájem,tak napište.Je škoda,že to jen tak leží doma a nám to fakt nesedlo ☹

datela
15. sep 2012

@xmalij Ahojky,odepsala jsem 🙂

xmalij
15. sep 2012

Ahoj, premyslim nad vlastni vyrobou rakytnikovyho sirupu, blizi se usopleny obdobi a o malou se uz neco pokousi (jako predzvest den pred rymou dve nova loziska, od cervna je pritom komplet cista..!!! ), ale uz je bez nich, zinkovka to potlacila rychle. Delala jste ho nektera tak, aby nebyl na bazi alkoholu a mohly uzivat i deti?
A ja si porad rikam co to je za pekny ker u plotu 😀.

diky a zdar cistym kapesnikum 😉!

lyongirl
15. sep 2012

@xmalij Ahoj, dlho som tu nebola, ani nečítala, bola som zapichnutá v iných diskusiách, lebo táto nám nebola treba 🙂, ale teraz som sem mrkla a jak píšeš, že sa blíži usoplené obdobie, tak u nás sa sople začali presne deň pred nástupom do škôlky a momentálne sú soplaví všetci chalani...no ale chcem len napísať to, že Dominik bol niekoľko mesiacov úplne čistý, aj keď zuby išli, proste nič a teraz má celé líčka červené, exzémové a tiež ma napadlo, že asi má oslabenú imunitu a bude to soplom, takže sa vôbec neteším, že ide jeseň a zima, lebo to sa bude u nás nonstop striedať nejaká choroba, ktorú mi chalani donesú zo škôlky ☹ a som veľmi zvedavá, ako to bude Domko znášať...

milek
15. sep 2012

@lyongirl Tak my sme úplné čistý neboli ani nepamätám kedy , snád na chvílku nám zaberal kúpel v ovsených vločkách a chvílku bol pekný po dovolenke v Chorvátsku ale teraz máme brutálne vyhádzané nožky, resp. stehná asi tie zmeny počasia nám nerobia dobre 😠

chovancova27
15. sep 2012

objednala som si kozmetiku Aveeno z UK, čistá ovsenná masť a krásne premasťuje a celkom dobre zaberá aj proti svrbeniu, tak doporučujem... a čo by ste mi poradili na svebenie od Biodermy? ten Atoderm Zinc? ten je tuším najsilnejší...

lyongirl
15. sep 2012

@milek TO MA MRZí, TIEž SME SI PRESKáKALI VšELIčO,myslím tým u všetkých 3 chalanov, lebo všetci sú atopici, alebo boli, starší dvaja už nemajú nič a dúfam, že to tak aj zostane... najmenší mal najhorší stav zo všetkých mojich detí, ale bolo to po očkovaní/do očkovania nemal nič/, takže po preliečení bol v poriadku, až doteraz...uvidíme, aké bude pokračovanie, lebo zmeniť sa to môže v sekunde...

milek
15. sep 2012

@lyongirl Malá mala tiež ekzém ale u nej to bolo len chvílkové, ale malý to má od narodenia a už sme kadečo vyskúšali a nie sa toho zbavit , práve sa pokúšam objednat na alergológiu na testy ale akosi všade majú plno ☹

lyongirl
15. sep 2012

@milek hmmm, tak toto našťastie nepoznám, my sme takýto stav nemali, držím palce, aby ste sa toho rýchlo zbavili 🙂

sonkab
15. sep 2012

@lyongirl ozaj domi, ako ste dopadli s dominikovym ekzemom po tej tvojej diete ?

lyongirl
16. sep 2012

@sonkab Soni ekzém zmizol, išla som podľa pokynov
@luthien.k , ale priznám sa, že nie na 100%, ekzém zmizol, tak som postupne začala jesť všetko a nič sa nedialo, jedine na žĺtok reagoval, tak vajce do stravy mu nedávam. Asi necelé 2 týždne dozadu sa mu ekzém znova objavil, ale len na tváričke, na líčkach, myslela som, že to bude jogurtami, lebo tie jedol denno-denne, pretože mi nič iné nechce a ešte mu dávam taký detský kupovaný puding, ten zbožňuje, ale teraz neviem, či to nebude oslabenou imunitou a soplami...uvidím, ako sa to bude vyvíjať ďalej...
zvažujem, čo mu dať na podporu imunity, predsa len je ešte maličký a neviem, čo môže, ale vit. C som začala dávať, zvažujem aj probiotiká, popr. nanovo začnem niektoré veci, ktoré mi radila luthien...

lyongirl
16. sep 2012

@sonkab nemôžem to potvrdiť na 100%, ale ja verím tomu, že to bolo z očkovania, že mu oslabilo a nabúralo imunitu a ekzém sa vyrútil von, takže odvtedy neočkujeme!!!

xmalij
16. sep 2012

my od ledna co byly v peci @luthien tak bereme lactobacilky a imunoglukan, az na mesicni vypadek, porad jsme byly na cestach a neslo ho dobre prevazet..verim, ze pomaha.
Ted ma vyssi davku Imunoglukanu, Vigantolu, Vincentku sprej a doplnim zitra jeste vit. C a ryma je na ustupu! Takze v tomhle duchu doufam, prezijeme zimu...
Zato treti pokus testovani ryze, nevysel..ekzem se nedostavil, tak jedine ji uz snese nebo jsem fakt blazen 🙂. Kati, do kdy by se to mohlo projevit, 2 krat ho mela max do 15 hod.

datela
16. sep 2012

@lyongirl Ahoj,já mám taky takové podezření,protože vždy po očkování to vyskočilo a do té doby vůůůůůbec nic!A vždy,než se vyčistil,tak to trvalo 5 týdnů.Ale je pravda,že vždy po tom očkování se na to nabalila nějaká nesnášenlivost.V 6-ti týdnech mléko,ve 3 měsících vejce,soja,v 6-ti lepek a další.Ale už 5 měsíců ani ťuk.Mám úplně panický strach z toho očkování.Tak doufám,že doktorka dodrží,co slíbila.Dokud nebude tolerovat více potravin,tak nic.A jak to máš s očkováním u těch starších kluků?A kolik by teď mělo být očkování,když budeme mít zítra 11 měsíců?

datela
16. sep 2012

No a abych vám řekla mou zkušenost s kosmetikou.Dala jsem za kosmetiku asi přes 6 tisíc a nakonec nám z toho vyšlo toto:na akutní ložiska-červená s pupínky-tekutý pudr,po zklidnění Nivea SOS a jakmile se to vysušilo a zbledlo,tak na promazání modrá indulona.Ale na tohle jsem došla až po víc jak půl roce.A při tomto postupu za 3 dny neměl nic

datela
16. sep 2012

@xmalij Noo,já myslím,že to máte zdárně za sebou🙂

lyongirl
16. sep 2012

@datela môj najmenší bol očkovaný do pol roka, dovtedy mu nebolo nič, čiže ani po TBC vakcíne/ktorú už zrušili/, ani po očkovaní v 3. mesiaci mu nič nebolo, ale po očkovaní v 6. mes. to zrazu nastalo. Vôbec by ma nenapadlo, že to môže byť z očkovania, ale po prečítaní blogu
@luthien.k mi svitlo a dala som si to dokopy, že to začalo presne po očkovaní! Mal to fakt škaredé a bola by som veľmi nerada, keby sa nám to vrátilo...
Očkovanie by malo byť ešte v roku, teda preočkovanie, neviem, ako to máte v čechách, čo máte povinné, ale v podstate, to čo ste dostali v pol roku, tie vakcíny dostanete aj v roku. Ja som ale toto preočkovanie u najmenšieho odmietla.
Starší chalani očkovaní sú, aj boli, pravdu povediac, nevšimla som si po očkovaní než. účinky, alebo som ich nevidela, nepamatám si presne, či sa im zrovna vtedy viac vyskytol AE, alebo zhoršil, fakt neviem, ale u najstaršieho som odmietla preočkovanie v 5 roku a chystám sa odmietnuť už všetky ďalšie očkovania. Možno v budúcnosti niečo zaočkovať dám, ale to je ešte ďaleko...

datela
16. sep 2012

@lyongirl Já mám fakt z toho strach,protože při těch dietách jsem hodně zhubla,ale pro něj to udělám a vím,že pro něj to kojení je strašně důležité,ptože zkoušela jsem pít Neocate a ty chemické umělé složky mu vadí taky,takže chci a musím kojit co nejdéle.Luthien.k je fakt super.Též mám teď u ní konzultace týdenní a hodně věcí mi objasnila.Máme už začít testovat,tak se na to chystám,ale mám z toho strach,že se to vrátí.Ach jo...a co ti řekli na,to že jsi odmítla očkování?Já jsem na 1000% přesvěčená,že je to očkováním!

lyongirl
16. sep 2012

@datela no čo mi povedali...mám na to nárok, ale porušujem zákon, takže mudr. ma nahlásila na RUVZ, ale zatiaľ mi odtiaľ nič neprišlo, ak príde, tak mi dajú pokutu, som pripravená, že radšej zaplatím 331€, ako by som si mala celý život búchať hlavu o stenu, čo som spôsobila vlastnému dieťaťu a to s AE sme ešte dobre obišli...matky, ktorým vakcína poškodila dieťa doživotne a nikto im to neuzná sú na tom oveľa horšie a takto ja dopadnúť nechcem...je ale ešte možné, že si ma RUVZ nevšimne a tým pádom obídem bez pokuty, alebo si ma všimnú až po 2 rokoch od odmietnutia a to je premlčacia doba, čiže to mi už nič nemôžu...no v podstate toto je už ale úplne iná téma a na dlho...
Viem, ako sa asi cítiš, nič poriadne nemôžeš jesť a aj to, čo zješ robí zle ☹, držím palce!

xmalij
16. sep 2012

@lyongirl
@ daneta
holky, resite koukam to same...od ledna posouvam ockovani, ted mi porad beha v lave sled udalosti a bylo to u nas to same...jednak hodne zaniceny TBC ocko, proto posunula dr. Hexu a ja pridala jeste aby toho nebylo dost i Prevenar...presne do trech tydnu ekzem, po prvni davce uplne prvni, po dalsich se to nabalovalo...mezi tim teda leto uplne cisty, jenze u male proste slunko a vetrani delaji taky zazraky. Posledni davka s ni zacloumala natolik, ze jsem se do toho obula a nasla tuhle diskuzi, potazmo Luthien.k a ta nam otevrela oci 😉.
Ted se chystam k dr. s vysledkama alerga a porad to odsouvam, presne vim na co prijde rec.
Jeste zajimavy je to, ze MUdr. Fuchs mi pri konzultaci rekl, ze rozhodne ne ockovat pred nastupem do kolektivu, pak jsme sly na krev, vysledky prisly postou, s tim i zprava a ohl. ockovani tam bylo, ze je imunita celkem v poradku, tim padem schopna ockovani. To me polozilo, premyslim, ze mu zavolam a pozadam, at mi napr. jen do mailu potvrdi opak a ja to nasi detske vytisknu, na nej urcite da.
S tou pokutou to je masakr..ono snad to neni uplne tak jednoznacny, je tady uz zalozena diskuze na to tema, ale nevim, jestli na Slovensku nemate jina pravidla. Me tohle dr. rict, tak asi budu hledat jinou... 😒.