Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
12. okt 2012

@zuzuzuzu7 ani si to nemixovala??
To je super,isto urobim aj ja 😉

ave85
12. okt 2012

ahojte som tu nova a neviem ci to dobre pisem, potrebovala by som poradit, mam 6mesacne dievcatko, od 3mesiaca sa jej zacal robit taky detsky ekzem, od 1mesiaca sme na UM, lekar nam odporucil prejst na sjove mlieko, po mesiaci ziadna zmena, potom sme sli do alergologa, ten nas poslal na krvne testy, tie nam ukazali alergiu na mlieko, soju a vajicka. mala sa velmi skrabe, ale tak ze az do krvy a potom ma po ruckach a nozickahc chrasty, musim jej davat na rucky rukavicky, pretoze ak ich nema, tak hned sa zacne skrabat, neviem ako dalej,alergolok nam zmenil UM, ma teraz specialne hypoalergicke, mi zijeme v zahranici, dal nam ak kortizonovu ale tu jej nedavam, skusala som aj modru indulonu, kupat ju v repiku, harmanceku a stale nic, uz neviem ako dalej, este chceme ist s nou ku koznej, tak neviem co nam povie. ak ma niekto s tym skusenost, prosim poradte mi. dakujem

katyxq
12. okt 2012

@ave85 Jaké přesně máte UM? A dáváte jen to nebo i kojíte (pak musíte držet dietu bez těch alergenů)? Na heřmánek pozor, je dost dráždivý.
A jako základ určitě prostudujte http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... 😉, mazat je potřeba různě - podle fáze ekzému (a snášenlivost nejdřív ověřit na kousku zdravé kůže).

ave85
12. okt 2012

katyxp@ mi zijeme v usa, to UM hypoalergenic infant neocate

katyxq
12. okt 2012

@ave85 Neocate je víc než OK 🙂 (nejsou v něm ani stopy bílkoviny kravského mléka nebo sóji, je vyrobené přímo s aminokyselin). V příkrmech se vyhnout všemu z kravského, kozího a ovčío mléka (včetně másla a zakysaných výrobků), hovězímu a telecímu masu, sóje, vejcím a kuřecímu masu.
A ty články určitě prostudujte, je tam i obecně napsáno, na jakou fázi ekzému patří jaký typ mazání (kdy vysušovat, kdy hydratovat, kdy promašťovat). Chce to se vyhnout úplně parfemaci (té umělé a nejlépe i přírodní - éterickým olejům, protože ty mohou také alergizovat) v kosmetice i pracích prostředcích, místo aviváže dávat ocet a přidat máchání. Oblečení jen balvlněné bez nášivek a jiných dráždivých věcí.
Mojí malé vadí i minerální oleje a vazelína, takže výběr kosmetiky je pro nás víc než úzký.

katyxq
12. okt 2012

@ave85 A asi by to chtělo fakt zajít na kožní a nechat udělat stěry, jestli není ekzém infikovaný - v tomhle spíš poradí @luthien.k 😉.

ave85
12. okt 2012

@katyxq urcite si to prestudujem, dakujem velmi pekne, som z toho uz unavena. pretoze nic jej nepomaha, chudatko stale ju to svrbi.

roryna
12. okt 2012

@nikol11 tak ja jsem jedla chlorellu uz pred otehotnenim i pri kojeni a ted davam od pul roku malemu jelikoz jsem mela podezreni ze mu zacina nejaky exzem a jakmile jsem mu to zacala davat okamzite potydnu mu to zmizelo nejdrive se teda osypal jeste vice nez byl ale potom uplne cistounky a ocicko ktere mel od narozeni zahnisane a ktere mu porad teklo tak uplne krasne vycistene tak vrele doporucuju myslim si ze mu tim nemuzu ublizit ale jen mu to prospeje ne pokud se nemylim?

janinek
12. okt 2012

Ta eliminacni dieta bez mleka atd, to mleko je veskere mleko nebo jen kravske?

Ja teda porad doufam, ze to nemame, i kdyz vylecena neni. nevim ani cim ji mam mazat. Zadecek mazu ted bud bepanthenem nebo nicim. A jinak ji nijak nemazu ted. To cervene v zahybech ma lepsi, na krku jsem to namazala sudocremem jednou a ted to vypada, ze to nema. Kdyz jsem davala do zahybu vazelinu, tak mi prislo, ze to nepomaha, ale mozna to jen potrebovalo vic casu.

janinek
12. okt 2012

A ta koupel z ovesnych vlocek ma mastit ci vysusovat?

katyxq
13. okt 2012

@janinek Kravské, kozí i ovčí ve všech podobách (prostě je nutné číst složení všeho) - můžou se "mléka" rostlinná (rýžové, ovesné), nejlépe obohacená vápníkem. Sóju nebrat, taky vynechat hovězí a telecí maso, asi by bylo dobré vypustiti i vejce a kuřecí maso (taky častý alergen). Koukni na ten odkaz, co jsem dávala výše 😉.

luthien.k
13. okt 2012

@janinek vazelína do záhybů nepatří, tam patří hydratace a zinek nebo jenom zinek.

abbie
13. okt 2012

Ahojte, kravske mlieko je nevhodne pre deti do 3r. obsahuje velke mnozsvo bliekovin(viac ako kravske) a to zatazuje oblicky ...

janinek
13. okt 2012

@katyxq Jj, to jsem cetla, ale tam se pise mleko, tak jsem nevedela. A ta dieta tam je pro me proste naprosto strasna. Nebo teda na zacatku 'staci' tohle 'a) mléko a mléčné výrobky, b) sóju a výrobky z ní, c) vejce, d) hovězí a kuřecí maso.' ? cetla jsem nekde nejakou, kde se nesmelo nic, z toho co jim - cili tyhle veci a ryby, rajcata, citrusy(ty ted teda nejim, obcas dzus), cokolada ...

janinek
13. okt 2012

@luthien.k No, ja ji to davala na t ykotniky parkrat jen, jednou myslim do podpazi, jinak ji nedavam spis nic. Tak dumam, jestli ji mam koupit teda ted ten Aderma krem na mazani.

katyxq
13. okt 2012

@janinek To cos vypsala a) až d) jsou prostě nejčastější alergeny, plus asi ještě pšenice ... Pro začátek se dá vypustit tohle a až pokud by to nemělo efekt, tak vysadit víc věcí - hlavně ryby a ořechy, ale radši bych se zeptala @luthien.k 😉.
Rajčata, kakao a citrusy jsou spíš histaminoliberanty než alergeny, tak to s nima nepřehánět, ale je například kvůli Šárce nesmím ani ucucnout pomerančový džus (ten netolerovala ani v těhotenství 😀, bylo mi po něm blbě), citrón jí nevadí.

janinek
14. okt 2012

@katyxq Same radosti proste.

Chci koupit neco na mazani po koupeli, koukala jsem na Aderma a Aveeno. To Aveeno, to musim to baby, ne to 'obyc'?

luthien.k
15. okt 2012

@janinek a co na to říká kožní? Pro diagnózu atopického ekzému je třeba zajít si tam. Máte v rodině jakékoli alergie, astma, atopický ekzém? Malá je ještě malá, takže zda jde o AE nebo ne, to se teprve zřejmě ukáze. Jaké má přesně projevy?

milmic
15. okt 2012

@luthien.k Luthein, prosím pěkně o malou radu. Dcerka má slabý atopický ekzém, ale fakt slaboučký, ted má dva miniaturní flíčky. No mám podezření na vajíčko, 100% jistotu ještě nemám. Jak s tím zacházet ted v těhotenství a po narození miminka při kojení a krmení, prosím? Děkuji pěkně.

luthien.k
15. okt 2012

@milmic prý malou radu 😀 Kdybych to měla vypisovat, tak to zabere, naštěstí to najdeš tady: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

milmic
15. okt 2012

@luthien.k 😀 Děkuju, pročtu si.

akrimala
15. okt 2012

Ahoj všem, @luthien.k můžu tě poprosit o radu, psala jsem tu asi před měsícem, syn 14měsíců, rudé suché tváře, vynechala jsem mléko, teď už je bez mléka přes tři týdny, má Nutrilon AC, jenže musím říct, že se to nijak výrazně nezllepšilo, vysadila jsem i vajíčka, jablko, mrkev, asi týden po vysazení jablka a mrkve, to bylo o dost lepší, jenže teď zase úplně hořel, rostou mu teď nějak hodně zuby, vyrostla dvojka nahoře a klube se další dvojka dole a do toho se mi zdají i stoličky, jak jsem se dočetla růst zubů hodně ovlivní ekzém, myslíš tedy, že by to u něj mohlo být tím????? Jinak už asi zkusím jogurt, protože si myslím, že mléko s tím nesouvisí, no jsem docela bezradná co teď.

luthien.k
15. okt 2012

@akrimala růst zubů může mít velký vliv. Nedělala bych proto ukvapené závěry a testovat jogurt v době, když je vliv těch zubů, nepřinese výsledek, kterému by se dala přikládat váha.
Nevím, zda jsi četla články, na které se tu opakují odkazy, články Věry Zíkové - doporučuji držet nízkoalergenní dietu podle nich. Vliv také může mít infekce na kůži, to je třeba zkonzultovat s kožním lékařem (stěry!).
Jinak někomu jednoduchá rada tady přes diskuzi pomůže, někomu ne a chce to pátrat podrobněji a znát všechny okolnosti.

luthien.k
15. okt 2012

Děvčata ze Slovenska, jaká je prosím aktuální cena Reis drinku od Alnatury?

martinka1981
15. okt 2012

@luthien.k ja kupujem Hafer drink s calciom a ten stoji 1,69 eura. Reis drink bude asi tak isto 😉 e ešte je u nas akcia že za 35b si vytlačiš zlavu 25% na všetky bio potraviny a kozmetiku 😉

organicday
15. okt 2012

@ave85 dobrý deň, kúpanie v harmančekovom čajíku pokožku môže ešte viac vysušovať! na posilnenie hydrolipidovej vrstvy pokožky celého telíčka aj tváre skúste olej z marhuľových jadier, bábätká ho milujú.
a na suché miesta lokálne kvalitné nerafinované bambucké maslo (pozor! nie biele rafinované, to vás pravdepodobne sklame...)

luthien.k
15. okt 2012

@martinka1981 super, díky 🙂 Ta sleva 25% se vztahuje na jakékoli množství nebo jeden výrobek?

akrimala
15. okt 2012

@luthien.k Na kožní jsme byli objednaní, ale to bylo zrovna v tom týdnu, kdy na něm nebylo nic vidět, tak jsem to zase zrušila, bláhově jsem si myslela, že už jsme na to přišli.....Takže bys radila mléko nedávat dál a vyčkat až přejdou zuby...Odkazy jsem pročítala. Děkuju

luthien.k
15. okt 2012

@akrimala přesně tak. Můj syn je také zhoršený, rostou mu všechny trojky a je to hodně znát, ačkoli stravu má přísnou stále stejně a byl zcela čistý.

martinka1981
15. okt 2012

@luthien.k na akekolvek množstvo 😉 ja som teraz nakupila 😎 všetko možne... zlava sa da vytlačiť do konca oktobra a plati do 21.11.