Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ivka144
17. júl 2008

janna, no, ved mi len verit ostava 🙂
fenistil sme uz zacali davat maximalne mozne - 10kvapiek 3x denne. ale ja ani neviem, ci to ma nejaky efekt... Dnes je ako besny, bez fenistilu, ale to zacalo uz vcera a vtedy dostal pekne plnu davku. Mozno je to naprd,len davam, lebo sa nadejam, ze mu azda aspon trosku ulavi...

olivova
17. júl 2008

ivka144 - fenistil my mame uzivat 3 mesiace, kazdy vecer (my sme mali to piskanie a stazene dychanie) - mame 4 mesiace presne dnes. My sme mali nadchu a to stekalo na priedusky, ale priklanaju sa lekari viac k astme - v podstate oni samy nevedia, tak si myslim, ze sa to moze prejavit aj u tak malinkeho dietata, ked hovoria. fenistil sa moze uzivat dlhodobo...

janna1830
17. júl 2008

ivi, ja som tiez dostala radu na fenistil,ale moju nic nesvrbi, ako som vravela,ma len cervene za uskami a pod pazuskou ako zahyb ( len jednu pazusku ), tak som nedavala...ale pocula som uz, ze fenistil nezaberal. 😢

boban
17. júl 2008

ahoj holky..maly ma taky atopicky ekzem....mudra nam dala ruzne masti a tak...nic nepomahalo..pak nam dala kortikoidovou mast..tou jsem ale nemazala...koupila jsem si v lekarne ,,zeleny balzam,,od lecitele wojnara..stoji 100kc a po tydenim mazani jsme nemeli nic...ted se mu sem tam udelaji flicky ale kdys je namazu balzamem,tak jsou hned pryc 😉

ivka144
17. júl 2008

olivova - fiha, vazne?? Tajne som dufala, ze to astmaticke nemoze byt. A Vam co povedali, ze co bude dalej? Uvidi sa? Fenistil to nevylieci predsa, nie? Ma mrzi, ze taketo skvrnatko hned dychacie problemy.
boban - a co obsahuje ten balzam? pisu tam? ako ti napadlo, ze ten, mala si odporucania?

olivova
17. júl 2008

fenistil - je len na utlm, aby sa nezacala dusit...prva pomoc, lenze my ho mame uzivat dlhodobo (pre istotu - keby sa nahodou zistilo, ze ma alergiu na neviem co)...ta prva pomoc je na laringitidu (neviem ake y/i sa pise)...a co bude dalej? moze z toho vyrast a nemusi...asi tolko. Nik nevie zatial, lebo je prilis mala...a takisto sa pouziva proti svrbeniu, tak si myslim, ze aj vy mozte dlhodobo....

kijonkova.k
17. júl 2008

ivka144:ten Tanno-Hermal je sice lotio,ale je v tom jakoby pudr nebo něco,takže to krásně vysuší.Nám to sice pomohlo,ale asi záleží na mimi.

trnkas
17. júl 2008

malá má tiež atopický ekzém a skúsili sme veľa ale hladám dobrú homeopatičku čítala som ,že homeopatiká dosť pomáhajú tak ak máte skúsenosť tak poradte dakujem

jabber
17. júl 2008

ivka - no a jaký z toho máš pocit - je to sice zhoršení, ale přece jen o něco lepší než vždycky předtím, když to bylo strašný? Jestli máte dobrého homeopata, tak by se v léku seknout teda neměl....nám se to začalo lepšit až někdy po 2-3 měsících.

denisocka
18. júl 2008

baby,sa hlasim že to máme už dobre 🙂 ,dvala a davam len excipial,na tie suche som davala dermalibour od adermy ,posôedny den spm dala holta 😉

eppik.m
18. júl 2008

Ahojky, nám pomohlo keď som začala Miška otužovať, úplne sme odstránili tie mokvajúce pupáčiky na tváričke. HURÁ! Takže obliekať vzdušne aby sa koža vetrala a volné veci aby nikde nedralo, nešúchalo oblečenie kožičku .... Tiež som prestala používať klasické prášky pre deti a perem výlučne iba ekologicky a to prírodným pracím prostriedkom www.orechy-na-prani.cz tie tak prádlo drasticky neodmaštujú a potom oblečenie je krásne hebké a nedráždi kožu. Od dr. máme krémik LIPOBASE to používame na telíčko, kde máme suchú šúpajúcu kožičku ( s tou stále bojujeme), krémik jej dodá vlhkost a vláčnost. Ráno je Miško hladký, cez deň sa mu to opať horší ale to už jak sa hýbe a dráždi si kožičku pohybom. Takže stále natierame dokola....

ivka144
18. júl 2008

Jabber - no uz ani neviem, ci sa to zhorsi zakazdym menej, ani by som nepovedala. Najhorsie je, ze povodom sme to mali len na lickach a teraz vsade a uuuplne najhorsie, ze maly sa stale viac a viac skriabe, je to na nevydrzanie. Napr. minulu noc celu preplakal(od mrnkov az po hystericky rev), s vynimkou dvoch hodin, co sme spali. No des. Blbe je, ze ak ma iny problem ako ekzem, ani to nezistime, lebo reve a skriabe sa a tak automaticky si myslime, ze ho to velmi svrbi. Ale vcera som mala pocot, ze to aj brusko - zas som mu skusila dat ten Sunar HA a tusim ho ozaj zapeka, ani vcera nekakal. To je hruza s tymi mliekami. Kazdopadne sa chceme vybrat k homeopatke bud.tyzden, konecne pride z dovolenky, tak uvidime.
Eppik - a ako si spokojna s kvalitou prania? Pisu tam vsetko, ale nie o tomto. Znie to inak zaujimavo, len pri nasom gebrosovi... Sice co..., ani moje terajsie prasky nevyperu tie mrkvove a marhulkove stavicky a ani tie zamokvane bodynka poriadne nie.,..

wali
18. júl 2008

trnkas - homeopatiu urcite, my sme sa vdaka nej z exzemu dostali. bohuzial, konkretneho homeopata na slov. ti neviem poradit. vzdy som patrala len po ceskych strankach. skusala si vyhladat na nete? alebo sa popytat znamych, snad niekto poradi!

eppik - suhlasim s tebou, tiez sa nam osvedcilo obliekat vzdusne, hodne to pomohlo, ako sa to mohlo vetrat. takze mame doma maleho otuzilca 🙂 inak, tie orechy na pranie zneju zaujimavo..

ivka - ja som sa tiez nakoniec musela vratit k Nutrilonu. skusila som Sunar, ale drobec s nim mal nejake kakacie problemy, tak zase naspat k Nutrilonu, ktory sice chutna podla mna priserne, ale maly nastastie neprotestuje.

ivka144
18. júl 2008

Wali, a to mate HA, hej? Tak skusime aj Nutrilon, pocula som, ze je nechutny a deti ho nechcu. My sme skusali len HIPP a Sunar zatial. Pojdem kuknut, snad maju nejake mensie balenie, lebo to je hrozne s tymi cenami za HA mlieka

tribitka
18. júl 2008

baby, dnes mi kožná povedala, že ten Sofiin ekzém bude asi atop. ekzém....ja o tom nič neviem.... akurát ako ju obliekať, čo jej dávať papať a čo nie, v čom ju kúpať, krémovať....
lieky jej zatial nenasadila, že sa uvidí po 3 týždnoch na kontrole....
ako ste zistili že ajú vaše bábatká atop. ekzém? má to nejaké spoločné črty? Dá sa to liečiť?
asi sprosté otázky, ale je to pre mna španielska dedina..... 😒

ivka144
18. júl 2008

Tribitka, atopicky ekzem je prvy prejav tzv. atopie (inak z grectiny je to nieco ako atypicke alebo nemiestne), co znamena prehnanu citlivost a reakciu organizmu na nejake latky - lubovolne - pele, potraviny, rozne chemicke latky, zvierata... Pri ozaj atopickych ludoch je to zvacsa mix veci a castokrat sa ani nezisti, co su tie najdrazdivejsie latky.

Oficialne, podla nasej mediciny, je to chronicke nevyliecitelne ochorenie, ktore je vsak mozne velmi dobre menezovat, teda drzat na uzde. To znamena vyluku moznych alergenov, ista zivotosprava, antihistaminika (proti alergii, zvacsa v podobe tabletie prip. sirupov) a kortikosteoridne masti (to znamena hormonalne) zvonku na akutne stavy. Priebeh atopickeho ekzemu je svojsky, castokrat nevysvetlileny (horsie a lepsie obdobia) s velkou mierou reakcie na psyhicke faktory. Samotny ekzem je zapalove ochorenie koze. A este - vacsina deti z toho po nejakom case "vyrastie"...(udajne)

Podla alterantivnej mediciny je AE skor prejavom vnutornej nestability (najma traviace a vylucovacie organy a samozrejme psychika). Existuje vela pristupov, oblubena je homeopatia, ktora povazuje AE za dobre liecitelny najma u malych deti - prikladom su napriklad Jabber alebo Wali, ktore liecbu absolvovali a zda sa uspesne. Homeopatia nevyuziva hormony a antihistaminika, pretoze tie len problem (zapal) potlacaju - akoby zatlacaju do vnutra a tak sa zvacsa presuva ekzem s jedneho miesta na druhe a neskor samoze vytratit a nahradi ho napriklad ina forma alergickej odpovede - astma. Z viacerych zdrojov som pocula aj o lieciteloch a bylinkarkach, ktore sa s tymto problemom vysporiadali a bez vedlajsich ucinkov.

Drzim Vam palce, aby ste to mali co najpohodovejsie a aby ste s tym co najskor zabojovali.

janna1830
18. júl 2008

ivka, krasne si to zhrnula, toto info cloveku normalne uplne staci.

eppik.m
18. júl 2008

IVKA144, náš drobec zatial papká iba MM takže oblečenie nemáme vobec špinavé 😀 či to vyperie musíš vyskúšať sama ale malo by ... 😉 PRACIE ORECHY: (sorry za český text) Ořechy moc nepění, což vás asi zarazí, ale zůstaňte v klidu - neznamená to žádnou závadu. Necháme pračku proběhnout celý program včetně ždímání, teprve pak pytlíček s ořechy vyjmeme a pověsíme spolu s ostatním prádlem na šňůru. Usušené se dají použít opakovaně. Kolikrát, to je třeba vyzkoušet. Udává se, že jakmile zčernají, ztratily už svou prací sílu. Běžně vydrží tak tři prací dávky, i když jejich opotřebení se zrychluje s teplotou a také tvrdostí vody. Ipak můžete počítat aspoň se dvěma dávkami. Dobře perou i při nízkých teplotách při 30, 40C.
Prací ořechy jsou zcela nedráždivé, takže je s výhodou můžeme používat při praní pro malé děti, alergiky nebo nemocné s ATOPICKÝM EKZÉMEM. Jsou šetrné k barvám textilu, oblečení tudíž nebledne. Jen u bílého prádla se doporučuje přidat prostředek proti šednutí - stačí lžička prášku do pečiva. A komu by snad chyběla vůně čerstvě vypraného prádla, může přikápnout aromatický olej. Ořechy bez úhony vyperou ichoulostivé materiály, jako jsou vlna nebo hedvábí. Kromě praní je lze používat místo saponátu při úklidu nebo při mytí a sprchování místo gelu.
Ja som s nimi spokojná, akurát zo začiatku vám asi nebudú voňat, majú taký zvláštny kyslastý pach, ale ak povesíte prádlo na slniečko tak bude voňat pekne, aviváž sa nemá vobec používat, ja dávam len tak trošičku na vonu. Pri praní bieleho prádla musíte pridat prášok do pečiva lebo zošedne. Ale pokial by to malo drobcovi pomoct tak nebudem riešiť či prádlo mám navoňané či nie. Inak výrobce vám pošle návod ako ich používat. Sú aj ekonomické lebo ich používate opakovane takže kilo vám vydrží aj rok !!!!!!

aduska27
19. júl 2008

Ahojte,
Ivka - pridavam sa aj ja ku klesajucim na duchu ☹ . Uz som ozaj bola presvedcena, ze sme na dobrej ceste - ale vcera sa tak maly vyhadzal, ze sa len v duchu modlim, nech zase nezacne mokvat, lebo to uz potom nema vyznam ozaj nic. No predvcerom vecer som zjedla nieco, v com bol cesnak a netusila som to - myslim, ze ten mu robi dost zle. No a potom - neverila by som, ale Patko ziarli na Misku, odkedy sa vratila domov, mam peklo. Deti dve, mama jedna a neviem sa rozpolit - tak myslim, ci sa mu ekzem nezhorsuje aj tym, samozrejme v kombinacii s mojou nervozitou. Je to ovela horsie ked su doma obaja, narokuju si ma - podpisuje sa to aj na mojom psych. stave 😠 , no zacarovany kruh.
Ano, presne takto sme to mali na tvaricke - a na tele nam to mokvalo z zhyboch pod kolienkami, laktami, krku, miestami zacinalo aj na plochach na brusku. No pokial sa nam to vrati, tak to uz asi neustojim a zosypem sa. Okrem manzela ma nikto nepodpori a ten je stale v praci 😒 . Ivka, hlavu hore - napriek vsetkemu este verim ze to vsetko je dane homeopatikami, stale ma o tom presviedca rovnaky vyvoj u vas - ani nam pred zacatim liecby ekzem nemokval a ani zdaleka nebol taky strasny. Akurat na tvaricke to mal skarede. Na fenistil som sa pytala pediatricky, ta povedala ze nie je navykovy, ze bezne sa pozuziva dlhodobo, ze mala pacientku co ho brala dva roky. Ale zase na nete som citala, ze sa dlhodobo nema, kvoli sedativnym ucinkom. No nemam pocit zeby bol drobec spavy - ani len priemerne....Inac, ja tiez nemam pocit, zeby nejako fenistil zaberal, ale dr vravela, ze bohvieco by maly robil nebyt fenistilu. S tym dychanim ma to mrzi, ale takto cez net to neviem, neskusala si sa na to opytat pediatricky?
Neviem, mozno som blba - ale az tak sa astmy, prip. inych alergii neobavam. Nevravim, ze to nic nie je, ale ja som dost silny alergik, a zijem normalne - v sucasnosti je liecba na dost vysokej urovni. Mala som aj hrozbu astmy nad sebou, pozuivala som rozne spreje na dychanie a teraz fungujem normalne. Akurat s AE si medicina nevie rady....

Pozerala som tie orechy na pranie, a mozno sa na to dame, uz sme tolko veci skusili, tak preco nie toto. I ked myslim, ze praskami to v nasom pripade nie je.

Ivka, no presne to stale vravim - ked maly place, je mrzuty - nemusi to byt len ekzem, ale akosi nie je sanca to zistit 😢 . Perfektne si to zhrnula o AE, fakt 😉 .

My sme v stredu s deckami boli u toho alergo-imunologa, no doteraz sa z neho spamatavam 🙂 . U nas (teda v TT) som zvyknuta na nezaujem doktorov, venuju ti par minut, medzitym cloveka stihnu vysmiat (typu - ako mozete vediet ze maleho boli prave usko, ze ockovanie mu zhorsilo-spustilo AE,...) a tento sa nam v ambulancii venoval hodinu a pol, a normalne sme sa bavili ako rozumni ludia. A na zaver to zaklincoval vetou, ze keby jeho syn mal take problemy, zeby vyskusal homeopatiu, ci to nechceme skusit. Tak sme sa tam uskrnali, lebo najskor sme mu to vobec nespominali - po predoslych skusenostich u inych dr.

Je 3/4 na 7, maly spi a ja strasim od pol 6, som zvyknuta ze vstava o 5, no nie zeby som spala ale neda sa mi 😔 . Tak idem aspon urobit nejaky zoznam veci na dovcu, nech vyzujem par minut volna.

ivka144
19. júl 2008

Aduska! To snad nie! Tak to ma tak mrzi, si nevies ani predstavit. Musim priznat, ze niele kvoli Tebe, teda Vam, ale aj kvoli mne samej, lebo vidim, ze kracame s AE vo Vasich slapajach a ked uz Vy ste - budete na ceste von z toho kruhu, tak budem vediet, ze za nejaky cas aj my. A to ste uz ako dlho na homeopatii? Sa mi to prestava pacit! Uz je to viac ako 3 mesiace, vsak?
Inac by ma zaujimalo, aky by bol priebeh, keby sme homeo nebrali... :(
Inak ten alergolog - no fiiiiiiha. Ja som alergologov mala pomaly v jednom vreci s koziarmi ;) No a co? Nieco povedal, zistil? ci to ste estelen na tych testoch boli?
Inac my uz mame dost pokrocile aj kucka a nozky a chrbat sa tak zlial, ze je to jedna velka hruba hrosia ekzematicka koza. Ale minulu noc bolo lepsie, boli sme hore len asi 1,5h a aj to sa lahko poriesilo kremikovanim a papanim. Jasne, ze uz sa rano driapal, ale nebolo to take dramaticke ako predosle dva dni, mozno predsalen ten fenistil zabral, sme dali vcera zas.
Joj a viete co? Berieme tu Chamomilu na zubky a som si uvedomila, ze predtym, ako sa mu zhorsilo teraz rapidne, tak som vysadila a vcera rano som zasa obnovila, takze neviem, neviem, ci nam to nepomaha na ekzem. Aj by to davalo zmysel, lebo je to vlastne harmancek a ten je na susenie a presne cas, kedsme nedavali to mal maly straaasne mokvave. Ktohovie.
Inak Jabber, ako si vravela, ci to nie je zakazdym mensie zhorsenie, tak som pisala, ze ani nie. Ale MOZNO sa da povedat, ze to zhorsenie trva kratsie? Neviem, uvidime... Adus, u Vas to nahodou takto nie je?
Aduska, tak a s tymi detvakmi dvoma, ja Ta uplne obdivujem, ja si neviem rady ani s jednym. Tak by som Ti daco poradila, keby som vedela... Tak len Ti budem velmi drzat palce, najma, nech Ty sa vies udrzat aspon ako-tak v pohode. A kedy a kde idete na dovolenku? More? Verim, sa tam sa to polepsi, najma, ked budete aspon 1:1 rodicia k detom... Drzte sa!

tribitka
19. júl 2008

ivka, dakujem ti velmi pekne za odpoved, od teba to neznelo až tak strašidelne ako od lekárky..... 😉
dúfam, že sa to nakoniec nepotvrdí, ale ak aj áno, tak budeme bojovať....
držte sa babulky, držím palce, nech sa z toho vaše dietky dostanú 😉
táto diskusia je super, dozviem sa tu viac vecí ako keby som mesiac lozila po nete a zhánala info...... 😵

aduska27
19. júl 2008

Ivka, ja ti verim, ze dufas v nase uzdravenie a nasledne vo vase - presne ti rozumiem ,ja sa tiez utesujem babami co im pomohla homeopatia, i ked nemali ekzem az taky. Vcera to boli 4 mesiace co berieme homeo ☹ . A zase viem o viacerych detoch, co im homeopatia nepomohla ani po dlhsej dobe ako su tie 4M.
Na alergo nas nakoniec netestovali, lebo dr skonstatoval ze u nas to nema vyznam, ze alergia v nasom pripade na potraviny nebude, max ze moze mat intoleranciu, ktora sa vacsinou v testoch aj tak neprejavi. No a ja si tiez myslim, ze potravinami to nebude...Ved uz druhy mesiac nejem lepok, vajce, mlieko, snazim sa vynechat soju, zo zeleniny akurat karfiol, brokolicu, kukuricu a uhorku, vyjedam ryzove chlebiky, ryzove mlieko...No keby to bolo nejakou potravinou tak ma kozu urcite lepsiu ako vcera a dnes 😠 .
Ach jaj, uplne mam pred ocami tu vasu kozu, presne viem ako to vyzera, fnuuuuuk. Zase k tomu spejeme aj my. Co sa tyka toho zhorsovania, u nas to bolo raz mensie raz vacsie zhorsenie, no ako neriadena strela. Ale niekde som sa aj docitala, ze to moze byt aj takto, tak sa utesujem.
Ideme k moru, dalsia nadej ze aspon na cas pomoze a snad aspon raz oblecie tie letne veci co len zavadzaju v skrini 😒 . I ked to nie je podstatne.
A dakujem za podporu, toto mi dost pomaha, i ked si to mozno nemyslis 😉 . Ja na vas tiez stale myslim, ked pozeram na Patka.........

ivka144
19. júl 2008

Aduska, no mne tato stranka tiez velmi pomaha, aj realne rady, ale este dolezoitejsie je ta psychicka podpora.
Ja by som to asi po 4m vzdala. Ja som na zaciatku povedala, ze som ochotna cakat 3m nazlepsenie (nie na vyliecenie), ale na take to zlepsovanie trvale. Doktorka povedala, ze to hadam teda az 3m nie, ale ze iste to nebude hned. Takze ak do troch nic, ta neviem. Tebe co homeopat/ka hovori na to, ze uz 4m? Ze to je OK aj tak dlho? Ja mam pocit, ze ked sa toto nepodari, ta sa vyberiem za nejakymi liecitelmi alebo co,uz ozaj neviem.

aduska27
20. júl 2008

Ivka - no podla mna zlepsenie uz nastalo, a nemyslim ze jednoznacne sa da povedat ze to musi byt do 3m u kazdeho. Keby nereagoval na liecbu vobec - ale jasne bolo vidno ako na kvapky reaguje, aj na rozne davkovanie telo rozne reagovalo. No a teraz uz na tie povodne kvapky nereaguje, uz sa z nich skratka nevyhadzuje tak sialene ako predtym. A dokonca sme vyse troch tyzdnov bez mokvania, co je podla mna uspech. A priebeh aj liecbu nam komplikovali bakterie, nebyt toho, tak si myslim ze je to uz uplne ine 😒 . No a este som to tu nepisala, pneumokoka sme sa zice zbavili ale vo vytere mu nasli dalsiu bakteriu, ani neviem ako sa to vola (pseudonieco), doktorka hovorila ze je to svinstvo a ze vraj je to nemocnicna bakterie. Ze sa ju mozno "chytit" len v nemocnici, no a my sme boli na Kramaroch na vysetreni, a potom este na pohotovosti kvoli uskam ☹ . Napriek vsetkemu pevne verim, ze nakoniec vyhrame, ale zrejme u nas to bude trvat riadne dlho, keby som nemala nadej tak by to bolo dost zle. Za akymi liecitelmi? Ved tu v TT sme uz boli, olej sice pomaha, ale nie je to zazrak ze ho natriem a ekzem navzdy zmizne. No a p. Dedik povedal, ze mame prist az bude mat maly rok.
Homeopatka tiez necakala ze to bude takto trvat, ale nebyt jej tak nikdy nezistia malemu vsetky hnusne bakterie a nadalej by sme len tapali. Ja neviem, ale ako myslis vzdat to? Co potom ostane, len plac? No asi tak je to z mojho pohladu. Nemysli si, ja som uz tolkokrat povedala ze homeopatia nema u nas vyznam, alebo ze pojdem za inou homeopatkou - nastastie manzel ma drzi pri zemi, ja reagujem strasne burlivo a on je zas taky kludas. Skratka vzdat to nemozme. Asi musim od zakladov zmenit svoje myslenie a potom to bude lepsie, a to je tiez beh na dlhu trat 😀 😀 😀 .

ivka144
20. júl 2008

Adus, no ja som Ta isteye nechcela nabadat vydat to, kdeye. Velmi Ta obdivujem ya to tvoje odhodlanie aj fzyickz ya to, ako sa staras, ked uvayim, ye si na to vlastne sama. Ja mam niekedz pocit, ye sa uy yblaynim/ a dnes bojujem sama so sebou - uz zahybi su vsade take cervene, tak divne vlacne ako pred mokvanim, takze zas klesam na duchu... Aaaaach jaj. Urcite musi byt aj lepsie.

ivka144
20. júl 2008

Aduska, este som chcela, ze asi vies,aky mame teraz chrbatik - taky ten celoekzem, hrubsi, draplavy, cerveny, obcas lupavy, obcas na krku do mokvava (take popukane alebo tie klasicke dierocky mokvave) a take mame aj ramienka a paze (po lakte). Nozky a rucky su riadne opsypane, najma v zahyboch dost velmi a cervene a aj brusko. Mali ste aj koncatiny a brusko take ako chrbatik, kvalitativne ten typ? Myslim niekedy, ked to bolo najhorsie... D.

wali
21. júl 2008

ivka - nie, my sme nemali HA mlieko. vysklusali sme rovno klasicke a kedze to malemu nerobilo zle, tak sme sa k HA ani nedostali.
inak, drzim vam holky palce. je super, ze sa mozete takto podporovat, zvlast ked mate podobny exzem. ja verim, ze homeo pomoze a zacne sa to zlepsovat, aj ked to asi nebude travt len tie 3-4 mesiace.

aduska27
21. júl 2008

Ivka, u nas to bolo/je asi takto: chrbatik sme vacsinou mali bodkovany,cervene bodky,hlavne oblast kde konci plienka a po obvode, ten sme suchy celoplosne nemali. Skor tam obcas boli tie vriediky. My sme mali suche skor brusko - asi ako vy chrbatik, to sme mali asi prehodene oproti vam. Rucky nozky vysypane husto, zahyby praskajuce, mokvave, v tom najhorsom obdobi - tie 3-4 (?) tyzdne dozadu boli aj rucky take suche draplave ako pises ze mate chrbatik. Snad aspon trochu zrozumitelne pisem 😉 . Ako citam ten tvoj popis, vsetko si viem dopodrobna predstavit, uuuuuuuuuuuplne ako u nas, vysyp zhusteny v zahyboch.... ☹ ☹ ☹ Chudence nase male. V stredu odchadzame prec, dovtedy chcem este tie bylinky kupit, snad stihnem.
Drzte sa Ivka, zvladnete to!!!! Mna dnes s deckami zastavila jedna pani, ze ako krasne sa s dcerkou rozpravam - uplne bola nadsena, tak mi to dobre padlo 🙂 , asi ten exem ma privedie tam kam treba, uz som bola poslednu dobu dobry nervak... 😠 Tak snad aj vy najdete tu spravnu cestu, ja by som o tom mohla rozpravat za posledne mesiace, co nas postretlo, dokonca som sa cudzej zene na ulici vyplakavala na ramene.....Drzim siiiiiiiiilno palce, myslim na vas.

aduska27
21. júl 2008

Wali,dik 😉

Ivus, neklesaj na duchu, mne sa normalne viac dari ked sa snazim byt optimista. Ja viem, lahko sa pise a radi, ale pisem z vlastnej skusenosti.

barunka81
21. júl 2008

ahoj holky, muzete mi psoalt nejaky odkaz kde je vyfoceny ekzem kojence.
Mala ma pod krckem fleky rude, ukazovala jsem to sestricce, mudr ma dovcu. prej to ekzem neni. Rekla mi at peru male nove pradlo. No udelala ze me magora. Ja ale na ekzem trpela a myslim ze to je ekzem. Ma te naky odkaz????Dekuji