Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ficekova
25. okt 2012

@xmalij
neco na tom asi bude. To by podle mne mohl byt ten krk a podkolenni jamky, ale exem mel v podstate od narozeni. Po ryzi a krute se to nadherne upravilo. Ted je to tak na 5%. Neda se to porovnat. Predtim byl jak opareny a ted mam krasne vonave miminko a hebouckou kuzickou 🙂 Krk byl od zacatku spatny, ale ty podkolenni jamky jsou relativne novinka. A kdyz tak nad tim premyslim...
Sarinka slintala taky od 3 mesicu a prvni zub mela v 7 mesicich...to se mame na co tesit.
S dietou jeste 14 dni vydrzim. Dnes to je mesic co ji drzim, ale jenom 14 dnu od vysazeni ryze a kruty.

luthien.k
26. okt 2012

@lelask pravděpodobně kopřivka, může mít řadu příčin, to těžko takto soudit, znám i děti, co mají příšernou kopřivku po podráždění při koupání, při změnách teplot atd. Na prvním místě je určitě třeba pátrat, jestlli nebylo něco neobvyklého v jídle. Také to ale může být k infekční nemoci, nemoc ruka-noha-ústa může mít údajně takové stěhovavé vyrážky, takže nejprve doporučuju navštívit pediatra 🙂

luthien.k
26. okt 2012

@xmalij ani dospělý je pořádně nerozkouše, lněné 100% ne 🙂 Já si je mixuju ve směsi do zásoby cca na týden do lednice do sklenice a přidávám do jídel mixované, poradila mi to kamarádka výživová poradkyně, že takto je vstřebatelnost z nich užitečných látek daleko lepší.

@nasekuratko, do chleba bych je přidávala taktéž jedině takto mleté. Jinak ty prostředky na infekce, co píšu v článku, jsou vhodné i pro atopiky, i když samozřejmě může na něco být reakce, takže je dobré to mít odzkoušené zvlášť (některé děti mají reakci na syntetický vit. C atd.)

luthien.k
26. okt 2012

@ficekova to je dost zajímavé s tím názorem pana doktora... Nemá údajně všechny aminokyseliny? Tak jakto, že to stačí dětem nebo děti nepotřebují všechny aminokyseliny...? 😲 Drůbež a hovězí nekomentuji.

vrtulka81
26. okt 2012

Nevíte jak zakrýt obličej aby ho malá nedodrala a konečně se jí hojil? ☹ Prodere se i přes několim vrstev,když jí dám večer do spacího pytle aby nedrala nohy,rozedere ručky a pusu. ☹

ficekova
26. okt 2012

@luthien.k
taky mne to hodne zarazilo. Asi to moc resim, ale prijde mi, ze kdyz tu dietu uz drzim, tak aspon poradne a postupne zarazovat potraviny. Abych se nemusela vracet na zacatek. Pry ty penize co dam za to mleko, mam dat radsi do kvalitniho masa. S tema AMK nevim, ale myslim, ze kdyby nebyly vsechny, by se to asi odrazilo minimalne na mentalnim vyvoji ditete...muj laicky nazor. Cekala jsem taky nejakou diskuzi k dalsim postupu. Pry kdyz ma na neco reakci, mam pul roku pockat a pak to zkusit zaradit. Nemam jist mak, citrusy, orechy, bilek a mleko. Jinak bez omezeni vse. Tot vse. Jeste, ze mam knizku od Fuchse. Mam ale starsi verzi. Mate nekdo tu novejsi? Nevim jestli se ji oplati kupovat. O kolik je lepsi?

lelask
26. okt 2012

@luthien.k ahoj a dakujem , ma to strasne velke plochy po celom telicku - teda koncatiny a tvar. Dostali sme fenistil 3x15 kvapiek ak by sa to nelepsilo tak zajtra zase do nemocnice . Kamaratka mi vravela, ze ona s tym bola hospitalizovana, ze mala problemy s dychanim 😲

Pediatricka mi povedala, ze jej mam dat zivocisne uhlie a odporucila nejake homeo.
Bojim sa jej cokolvek dat.
Pravdepodobne je pricina vo vitaminoch Jamieson Kids - v dobrom umysle som jej chcela dat miesto cukrikov nieco zdravsie. Mala 3.Deti v ms stale nieco nosia a ona chudatko mala z toho stavy, ze to nemoze , lebo aj na tie " bez farbiv" reagovala.

Ja ma od dnes rana črevnu chripku , tak si vies ten boj u nas doma predstavit!

Boze je neskutocne dodriapana, ani ked mala hrozny exem to tak nevyzeralo 😒

luthien.k
27. okt 2012

@lelask ajaj, tak se dejte rychle do kupy a Ty minimálně na 14 dní zapomeň na mléčné výrobky, po střevních infekcích dochází často k dočasné ztrátě schopnosti trávit laktózu.

luthien.k
27. okt 2012

@ficekova je naprosto logické, že UM má všechny potřebné aminokyseliny, když je to pro řadu dětí jediný zdroj výživy v prvních měsících života 🙂 Na to člověk nemusí být ani expert přes výživu.

luthien.k
27. okt 2012

@vrtulka81 jako že si sudná rukavičky nebo si ho rozedře v nich?

vrtulka81
27. okt 2012

no rozedere se v nich a zvládá to celkem dobře 😒

xmalij
28. okt 2012

@vrtulka81 dceri jsem strihala nehty obden, jeste kdyz drzim prst, tak napnu tu kuzicku pod nehtem, tim se dostanu vic ho strihnout..zapilovat pilnikem a nemela sanci. Rukavicky nam pomohly dost nebo preklapovaci pripadne zasity rukavy u pyzamek. Ale mala je asi vetsi koumes, kdyz te ctu 😒.

pbuc
28. okt 2012

ahojte chtěla bych vědět máte někdo zkušenost z povlečením z mikrovlákna a atopickým ekzémem?

nasekuratko
28. okt 2012

Holky, omlouvam se, ze lezu do teto diskuze s takovou veci. Ale vim, ze hodne miminek s AE musi mit HA mleko. Zbylo mi 6 baleni Sunaru HA 2 nutradefense, ma to spotrebu v pulce dubna 2013. Nechala bych to klidne za 200/baleni. Pokud by jste o nekom vedeli, dejte vedet. Dekuju moc. Je mi lito to vyhodit.

michamicha
29. okt 2012

Ahoj, jen dávám info pro ty, kdo kupují pečivo v Albertu. Já tam kupovala jen rohlíky a Vojta se po nich začal osypávat. Takže mám dneska z jejich infolinky potvrzeno, že na všech prodejnách Albert změnili dodavatele běžného pečiva. Složení pečiva si můžete ověřit na prodejnách v úseku pečiva. Tak pro rohlíky holt budu chodit do Penny nebo do Lidlu.

vrtulka81
29. okt 2012

Nezkoušeli ste někdo mast Cytosan Fomentum gel ? Stašně nám ho doporučuje paní co k ní chodíme kupovat zdravou výživu,mluví o tom jakoby to byl hotový zázrak 😝

viktorkaja
31. okt 2012

@luthien.k Dobrý den Katko prosím vás nemáte tip co na prasklý nehojící se koutek u syna?

luthien.k
31. okt 2012

@viktorkaja genciánu a vitamíny sk. B přidat 🙂

vrtulka81
1. nov 2012

ahojky,jak vám reagují děti na počasí?Nejsem si vědoma že by malá něco spapala,ale od rána je hrozně neklidná a pořád se dere,doufám že je to hnusným počasím

ficekova
1. nov 2012

ahoj holky. Dnes jsem nasla dceri pod zadkem ekzem jak 5koruna ☹ Mleko ve strave nema, zuby ji nelezou, vsechno je pri starem, ale v pondeli a utery mela sojovou smetanu v omacce....U Marecka jsem dnes musela vysadit jecmen, tj. vsechny obiloviny. To je fakt pech. Dve deti a oba alergici na potraviny ☹

adkablatka80
1. nov 2012

ahojte kocky, chcem sa podelit o skusenosti s detskym ekzemom. Mam 20 mes.dcerku a vyse roka sa trapime so svrbivym ekzemom. Kozna lekarka nam davala len kortikoidne maste a to nic neriesilo. Napisala som do poradne na stranke zdravysvet.sk a tam nam pani Podhorna poradila kvapky z gemoterapie-bazu cervenu a nechtik. To davam malej 3x denne + natieram ju lopuchovym olejom striedavo so stvorkvetovou mastou s bazou. Este naviac jej pridavam do kupela odvar zo slezu. Super to zabralo, lepsie ako kortikoidy. Potom sme boli aj u liecitela a ten nam dal caj na podporu pecene (lyzicka materinej dusky, lyzicka lubovnika, 1/2 lyzicky pestreca marianskeho a 1/4 lyzicky mleteho kminu). Aj tie kvapky su na pecen. Takze cely soblem s nasim ekzemom je z pecene. A este celkom dobre zabera aj bambucke maslo s konopnym olejom.

melosovam
1. nov 2012

Ja mam vynikajucu skusenost s Bi-iomare, Allerminom.... su kvalitne pripravky cisto na prirodnej baze, nemaju ziadne negativne ucinky,prave naopak,napr. Bi-iomare skvele podporuje aj imunitny system, obsahuje vzacne algylglyceroly,ktore ma aj materske mliecko....ak niekoho zaujme,piste do spravy,poslem info, popri MD sa tym zaoberam a radim s lekarmi,ktori tieto pripravky poznaju uz roky....

adkablatka80
1. nov 2012

ahojte kocky, chcem sa podelit o skusenosti s detskym ekzemom. Mam 20 mes.dcerku a vyse roka sa trapime so svrbivym ekzemom. Kozna lekarka nam davala len kortikoidne maste a to nic neriesilo. Napisala som do poradne na stranke zdravysvet.sk a tam nam pani Podhorna poradila kvapky z gemoterapie-bazu cervenu a nechtik. To davam malej 3x denne + natieram ju lopuchovym olejom striedavo so stvorkvetovou mastou s bazou. Este naviac jej pridavam do kupela odvar zo slezu. Super to zabralo, lepsie ako kortikoidy. Potom sme boli aj u liecitela a ten nam dal caj na podporu pecene (lyzicka materinej dusky, lyzicka lubovnika, 1/2 lyzicky pestreca marianskeho a 1/4 lyzicky mleteho kminu). Aj tie kvapky su na pecen. Takze cely soblem s nasim ekzemom je z pecene. A este celkom dobre zabera aj bambucke maslo s konopnym olejom.

luthien.k
2. nov 2012

@ficekova neboj se, vyrostou z toho, do té doby je třeba se prostš obrnit trpělivostí 🙂

luthien.k
2. nov 2012

@adkablatka80 zajímavá zkušenost, díky za ni 🙂

luthien.k
2. nov 2012

@vrtulka81 ano, kůže může reagovat na změny počasí, vlhké podzimní počasí má i souvislost s plísněmi.

luthien.k
2. nov 2012

@michamicha nejlepší rohlík = žádný rohlík 😀

terezale
2. nov 2012

@luthien.k Genciálu na praský koutek? To slyším poprvé. B-komplex určitě, my používáme Pangamin, ale potíráme spíše mastičkami jako je Kosmín...nemám teď u sebe, takže se nemůžu podívat co obsahuje, ale používáme i na odřený nos od smrkání, atd.

michamicha
2. nov 2012

@luthien.k to sice jo, ale když nebudu kupovat rohlíky (který střídám s chlebem a s dalším domácím pečivem), tak to už za chvíli nebude jíst asi nic 😅 protože má zase období kdy nechce jíst buď nic nebo jen velmi málo... nejradši toustík s máslíčkem a marmeládou, nebo se šunkou či paštikou a pak občas kousek jablíčka, kolečko okurky, pár kuliček hrozna a tím celý "ovozel" končí ☹ ale třeba maso by jedl klidně 3x denně... to se pak špatně tvoří jídelníček na celý den 😔 snažim se zeleninu (takovou tu neoblíbenou jako je brokolice, mrkev, hrášek, atd.) propašovat aspoň do polívek, ale polívky mu taky přestaly šmakovat... jo jediný ovocný co sní rád, jsou takový ty "pitíčka" přesnídávky Gogo Squeez, ty má rád, ale jinak je to fakt bída 😔

michamicha
2. nov 2012

@luthien.k já teda větší problém vidím v tom, že nevidí příklad, že ostatní taky jí polívku, že se nejí jen maso, ale i brambory, atd.... málokdy totiž jíme všichni společně ☹ já s ním ano, zůstávám u s ním u stolu až do konce, ale třeba manžel (ač jsem mu to mnohokrát říkala) si prostě dojí svůj talíř a odchází od stolu... já jsem navyklá od mala, že všichni jedli společně a od stolu se odcházelo až všichni dojedli... a ono se to pak těžko vysvětluje 2-letýmu prckovi, proč tatínek už u stolu nesedí nebo proč si starší brácha "odskočil" k počítači... ale to je na jinou debatu 😝