Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

misicka455
26. dec 2012

Holky díky tak budu zkoušet . Jelikož jsme vynechala veškeré potraviny a malý je už nějaký čas jen n a AC mlíku a ekzém se nelepší ba naopka tak ještě musím vychytat to prádlo .

kaja73
26. dec 2012

@misicka455 nam AC mlieko nestacilo,az neocate pomohol.
To je mlieko uplne bez BKM,ale je strasne drahe cca 78 euro plechovka.
Mesiac sme si to kupovali sami a az ked to zabralo predpisali nam ho na gastre 😝 ale stalo to za to-odvtedy ekzem nemame.
Zabralo to za cca 10 dni,po AC sa to zlepsilo len minimalne.
PS-krv sme mali na vsetko negativnu,teda nemal IgE alergiu,ale non IgE-ta je horsia, lebo sa reakcia dostavuje oneskorene a lekari nie su moc ochotni predpisovat drahe mlieka ako neocate.

misicka455
26. dec 2012

@kaja73 jj mléko znám brala ho dcera měla alergii na kravskou bílkovinu , ale bez předpisu by nás to zrujnovalo , máme pixlu na 3 dny a co si pamatuji tak to mléko stálo přes litr když nepřispívala pojišťovna , tak to je super ☹((

Též máme alergii na mléko podle krve negativní .

kaja73
26. dec 2012

@misicka455 ale ak by vam to zabralo,tak by vam ho mali potom predpisat-aspon u nas to tak bolo-kedze nemal v krvi potvrdenu alergiu,tak im stacilo to, ze ekzem zmizol po 10 dnoch pitia neocatu-teda cca mesiac a nieco trvalo,kym sme ho mali na predpis od gastrologa.
Inak od 8m mozes davat aj ryzove mlieko bez calcia z DM ka a plus príkrmy bezmliecne -teda ten mesiac si to tak mozes otestovat aj bez neocatu 😉 a uvidis co tom pomaha-potom budes mat aspon istotu ci je za tym mlieko.

modrofuzik11
26. dec 2012

kubko sa minule tak vyhadzal, ako este nikdy. je pravda, ze sme trosku uvolnili stravovaci rezim. no a hned mal cele telo zacervenane. dokonca mal vyrazky aj na dlaniach! hned sme nasadili dietu a po troch dnoch zacal ekzem ustupovat. este to nie je celkom ok, ale uz omnoho lepsie. stale aj natierame bepanthenom a menalindom derm. kazdopadne dobra strava je pre neho zaklad

ivetka85
26. dec 2012

ahoj, chtěla bych se zeptat zda máte zkušenosti s mladým ječmenem a atopickým ekzémem ? Moje dcera má 2,5 roku v poslední době se ji strašně zhoršil ekzém kortikoidy nezabírají je to po nich ještě horší. Mažeme teď lipolanem a potíráme černým čajem má to červené nejvíce pod kolínky a v tříslech po černém čaji je vyrážka světlejší. Máme ekzém ještě v oblasti krku na ruce. Prosím o radu co by mohlo pomoct už si nevíme rady malá má ekzém od tři měsíců. V letě byl ekzém krasný spíš sucha místa. Ještě jsem četla o Protopik ale nevím zda je to vhodné. Prosím o radu a děkuji

katyxq
26. dec 2012

@ivetka85 a stravu jste upravilli, udělali eliminačně-expoziční test na hlavní potravinové alergeny (BKM, vejce, sója, pšenice, ...)?
http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

ivetka85
26. dec 2012

Ano udělaly vše je negativní, právě nevíme příčinu proč vlastně atopický ekzém má :o(

katyxq
26. dec 2012

@ivetka85 Teď si nejsem jistá, jestli jsme se pochopily 😉 - EET není krevní ani kožní test, testy z krve jsou na potravinové alergeny spolehlivé nanejvýš na 50% (vycházejí falešně pozitivně a hlavně falešně negativně - např. víc než půlka alergiků na BKM má non-IgE alergii a z krve se prokázat nedá, často jsou to právě pozdní reakce za i dny po snězení potraviny). Jediný průkazný je právě EET - podezřelé alergeny vysadit na 2-3týdny a pak postupně zavádět, je to popsané v 5. díle článků Věry Zíkové, co jsme dala odkaz.
Taky je potřeba vzít v úvahu prací prostředky, kosmetiku, očkování, léky, u starších dětí inhalační alergeny - peří, roztoči, pyly atd. (tam se to dá z testů na alergologii prokázat docela spolehlivě)

katyxq
26. dec 2012

@ivetka85 taky může reagovat i na jiné, než ty nejčastější potravinové alergeny, jsou tu i děti, so jim vadí/vadila dýně, banán, mrkev, rýže a jiné.

ivetka85
26. dec 2012

Ano tak to jsem zkoušela mléko, a vejce a pohanku ekzém byl pořád stejný jen u podání čistého mléka jsem pozorovala více svědění, jinak citrusy a podobné ovoce vůbec nejí snažím se jí nedávat ani alergeny co jsou uvedeny, že jsou nevhodné právě v létě ekzém skoro nebyl a teď je to hrůza v lednu má nastoupit do školky tak se obavám jestli se to tam nezhorší a taky nás strašně trápí svěděni pláče v noci se budí musím jí držet za ruce aby znovu usla a neškrabala se dostavá na noc fenistil.

katyxq
26. dec 2012

@ivetka85 ještě se ujistím (protože v tom dost maminek dělá chybu) - mléko komplet? Včetně mléčných výrobků, potravin, které mléko nebo jeho složky obsahují (např. hodně druhů pečiva, UM - tam se místo běžného nebo HA dává plně štěpené jako je Nutrilon allergy care), hovězího masa, sóji (reaguje na ni asi polovina alergiků na BKM, vyskytuje se v hodně potravinách, najít pečivo bez ní je skoro zázrak)? s vejci se vysazuje i kuřecí maso. Mléko, sóju, vejce a pšenici jste vysadili současně? Dítě může reagovat na víc věcí zároveň, pak to chce zkusit hypoalergenní dietu, poradit se s někým, kdo má zkušenosti s desítkami dětí - @luthien.k nebo Věra Zíková (autorka těch článků, má tam i poradnu).

nika80
26. dec 2012

Ahojte, chcem sa spýtať, aké rukavice dávate teraz v zime svojim deťom?

misicka455
27. dec 2012

Tak jsme byly dneska na kožní a dostaly kortikoidy v masti , ale mě se touhle cestou nechce jít 😒

millenia
27. dec 2012

Prajem príjemný deň, máme overeného liečiteľa pán Dedík, ktorý pochádza z Trenčianskych Teplíc /Slovensko/ býva tu posledný štvrtok v mesiaci od 13-18hod. Svoje ambulancie má aj v Trenčíne a v Bratislave. Je naozaj veľmi dobrý. Sám si človeka vyšetrí z očnej dúhovky a nasadí liečbu. Kvapky a mastičky dľa potreby. Kvapky a mastičky stoja kus 5eur. Má naozaj vynikajúce výsledky, liečil aj Lenku Hriadeľovú, moderátorku.Písala o svojich skúsenostiach aj v časopise Zdravie. Kontakt na pána Dedíka je 0905 513 908. Sami k nemu chodíme a výsledok je perfektný a na kožnom len kortikoidy a nedá sa s tými nič robiť...a vidíme, že je to oveľa lepšie a niektoré miesta na koži sú úplne vyliečené. Tak skúste, stojí to naozaj za to.

ivetka85
27. dec 2012

Ano mléko to bylo komplet zkoušela jsme to v době jak jsem kojila vše jsem vysadila co se týče mléka a vajíčka. Bohužel nezabralo. Ekzém byl stejný. Teď už male dávám jogurty i v lete jsem dávala doktorka řekla, že to máme zkoušet. Sama nevím zda to bude z potravin když v létě ekzém byl ale ne v takovém rozsahu jako je tedˇ. Doktorka nám řekla, že to může být i z ovzduší bydlíme na Karvinsku. Děkuji za kontakt zkusím napsat

vrtulka81
27. dec 2012

Hojky holky,nemáte některá zkušenost s MultiImun?Teď sem to viděla v reklamě,že je to vhodné pro děti od jednoho roku,na glukánek sem tu něco četla,že cosi obsahuje,tady u toho říkali že je bez konzervantů a dalších fuj látek 🙂

martinka1981
27. dec 2012

@vrtulka81 myslim že @kaja73 ho mala pre maleho a obsahovaj neake srajdy-prepačte za vyraz, z ktoreho mal maly zhoršeny exem 😝 😝
snad Kaja upresni či to je ono,ale u nas tiež beži naň reklama 😝

kaja73
27. dec 2012

@vrtulka81 moj bral multiimu baby-take kvapky a naskocil mu z toho ekzem po roku co bol uplne bez ekzemu.
Obsahuje 2 konzervanty a jeden je nevhodny pre deti 😠 😝
Ale existuje al v tabletkovej podbe-multiimun acute- a ten mu uz problem nerobi-tam nie je konzervant.

mamalina
28. dec 2012

@millenia Dobry den, zaujal ma Vas prispevok. Presne niekoho takeho ako je tento pan liecitel hladam. Chcem sa opytat, kolko rokov trpel Vas rodinny prislusnik ekzemom, resp. v akom stadiu bolo ochorenie. Snazim sa pomoct mojmu bratovi, ktoremu klasicka medicina, kupele ani zmena stravy absolutne nepomahaju 😢

misicka455
28. dec 2012

@kaja73 tak jsem nakonec sehnala to mlíko neocate za super cenu nějaké mamince zbyl tak by nám měly dojít přiští týden 4 plechovky, tak je vybereme a uvidíme 🙂

millenia
29. dec 2012

@mamalina Prajem príjemný deň. V rodine a aj známy mali deti, ktoré trpeli atopickým ekzémom, dodržiavali dietu, masti z kožného a stav sa zhoršoval. Po navštevovaní pána Dedíka sa stav upravil natoľko, že už vôbec nepoznajú čo je to atopický ekzém. Boli to deti, ktoré ho mali už od narodenia a teraz majú 5 a 10 rokov a sú zdravé. Pán Dedík dokáže liečiť aj psoriázu, chodíme k nemu pol roka a stav psoriázy sa zlepšil natoľko, že niektoré miesta na koži sú už úplne vyliečené a naozaj sme ju mali plochovo veľmi rozšírenú, čiže žiadne vyzliekanie v lete, utrpenie. Tešíme sa na leto, keď budeme môcť ukázať slniečku zdravú alebo veeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi zlepšenú pokožku. A na kožnom, že psoriáza sa liečiť nedá....a predsa dokážeme, že áno. Tak to skúste, naozaj je perfektný. Osobne ma liečil ako dieťa, mala som bradavice ana tvári, ktoré chceli na kožnom vypaľovať-no a dievča s jazvami na tvári hotová baba jaga, som sa liečila u neho a na tvári žiadne stopy, ani jazvy. Tento pán lieči už veľmi dlhodobo, ja som mala zhruba 7rokov a teraz o 30viac. Takže nie je to nejaký novozjavený liečiteľ, ktorý sa chce len nabaliť, ale naozaj ľuďom pomáha, s akýmkoľvek ochorením za ním chodia - vie totiž vyčítať z očnej dúhovky ochorenia a podľa toho lieči. vyskúšajte ho, poteším sa, keď mi dáte vedieť ako ste pochodili a bratovi držím palce.

77temperance
29. dec 2012

prosim dajte tip na nejake kremy na premastenie velmi suchej atop. pokozky, je to pre mna, momentalne pouzivam len kyselinu mliecnu, ale nejako to uz nie je ono, ekzem mam relativne v klude, ale ta suchost, to je hroza. dik

cori
29. dec 2012

@77temperance nám (dětem) na suchou pokožku zabírá bílá vazelína z lékárny. Oba jsou atopici a když je stav klidu (naštěstí už delší čas) tak mažeme obyčejnou bílou vazelínou, hezky se promastí a držíme atop v "klidu" 😉 🙂

ficekova
30. dec 2012

Poradte prosim kolik kapek vigantolu si mam vzit? Plne kojim a doslo mi D-cko od biominu. Diky

azarijka
30. dec 2012

@millenia ahoj, ked mu cinknem napr. tento tyzden, za ako dlho nas objedna? ako casto byva v BA?

katyxq
30. dec 2012

@ficekova Ber zhruba 2000IU denně - Vigantol má přes 500IU v jedné kapce.

ficekova
30. dec 2012

@katyxq diky

carrie4
30. dec 2012

Ahojte, maly má už od mesiaca draplave líca. Dr nám predpísal excipial u hydrolotio, v postate nepomohol ale ani neuškodil., potom nám dal od bioderm Po zinc atoderm, ale rovnako bez zmeny. Malý má líca draplave ale len výnimočne začervenane. Teraz na vianoce sa mu to veľmi zhoršilo, asi nadchou, dokonca si to riadne rozskrabal. To že by mal AE u dr vôbec nepadlo, ale teraz to podľa všetkého potvrdí. Snažila som sa niečo o tom prečítať, ale zdá sa, že u každého je to individuálne. Čo by ste mi poradili, na čo sa dr mám spýtať, alebo akému dr. sa vypýtať, koznemu alebo alergologovi. Ďakujem krásne za každú radu

lucinenka001
30. dec 2012

ahojte, prosim vas o radu.

pozeram aj, ze tu spominate vigantol. sakra som zabudla davat krpcovi ach jaj. do ktoreho veku dietata sa dava prosim vas a kolko kvapiek? 😉 az ma zmrazilo, ze nedavame, ale hadam nic vazne.

Ale prosim vas o inu radu. drzali sme sa u maleho s krasnou tvarickou, chvalabohu nemame strasny problem s atopickym ekzemom, ale obcas sa nieco vyhodi. od kedy zacali sviatky , šupol sa mu obcas nejaky ten vianocny kolac a spustil sa mu tym aj ekzem okolo pusy. Viete poradit co na prosim vas? Ci len volne to nechat ? Rano sa zobudi je to krasne suche, ale v priebehu dna je to cervene a obcas si to posucha ale minimalne. Nikdy som mu atopicky ekzem nicim nekremovala, ale zda sa mi , ze toto sa nejako rozsiruje, Tak neviem, teda ci to prejde samo, ze sa to precisti, alebo ako dalej. Pomozete prosim? 😉