Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
10. jan 2013

@chovancova27 ten patří mezi ta nejmodernější antihistaminika, ale pravdou je, že na to svědění zabírají obvykle lépe ta s tím sedativním účinkem. Také se dokonce mohou kombinovat (samozřejmě dávkování určí lékař).
Spíš by mi u vás vadilo, že ho to pořád tolik svědí, že není stabilizovaný a to se snažila řešit.

teddylu
10. jan 2013

@martinka.pida Díky za jídelníček 🙂
Ano fenistil byl bez receptu,ale paní lékárnice se taky divila 😀 .
To špaldové musli jsem v DM nenašla,ale mají to tam hrozně vybraný a zboží nikde,ale ty myslíš normální musli v pytlíku,nebo tyčinky? My jezdíme ale nakupovat každý měsíc do německa potraviny,tak se kouknu tam,tam toho mají mraky,jen tedy ta němčina mi asi bude dělat u toho složení problém. No a co je HA bábovka,to HA mě zajímá 😉 . Já ty zkratky zatím moc neovládám. Pamatuji si jen BKM 😀 .

duratlicka
10. jan 2013

Ahojte,dcerke sa urobili take supinate flaky na brusku a ruke,neskriabe sa,takze ju to asi nesvrbi.Moze to byt len z pracieho prostriedku alebo nejakeho jedla alebo to je ekzem?

teddylu
10. jan 2013

@vrtulka81 Já už kosmetiku do vody nepoužívám a už ani nekoupeme každý den. Jinak jsem používala Niveu,ale Johnson jsem kolem 2 měsíce jednou použila taky ☹ . Barča má ale tu vyrážku tak tři týdny,né déle. Proto si říkám že je divné,že se to neobjevilo dřív 😖 .

azarijka
10. jan 2013

ma vyznam zavadzat eliminacnu dietu ked jej rastu stolicky a ma sopliky (minuly tyzden aj laryngitidu) ?
ved to neodsedujem ci sa jej AE zhorsil z potravin alebo z choroby/zubov, nie?

teddylu
10. jan 2013

@martinka.pida Musli už mám velkej pytel s nápisem Dinkel crunchy. Je to ono 😉 ?

teddylu
10. jan 2013

@katyxq Tak jsem si dnes koupila avokádo a já myslela že to bude trošku sladké 😕 . Ono to ale nemá vůbec žádnou chuť,nebo mám špatné? Vzala jsem ho v tescu a je přesně jak si psala. Dužina je žlutá 😉 .

yesu
10. jan 2013

@teddylu HA je asi hypoalergenní 😉

katyxq
10. jan 2013

@teddylu to nemá být sladké, avokádo je jemné a tučné 🙂

teddylu
10. jan 2013

@yesu Jo už to vím díky 😉

teddylu
10. jan 2013

@katyxq No tučné to tedy bylo ale s tou šunkou docela dobré. Musím si zvyknout na novou chuť 😉 !

teddylu
10. jan 2013

@katyxq
@martinka.pida
@martinka1981
@vrtulka81
Holky mám na vás ještě dvě otázky 😉 . Jakou mám pro malou koupit kaši a v čem jí mám míchat? V rýžovém mlíce 😒 ? Nebo jak mi psala jedna holčina od nás z červencovek do nutrilonu alergy care?
No a jak poznám když najedu na novou kosmetiku současně s tou dietou,jestli se ekzém zlepšil z kosmetiky,nebo že se vyloučil alergen který jí vadí 😖 ? Díky

katyxq
10. jan 2013

@teddylu Na dietě by se měla do 2-3týdnů zlepšit a pak ty vyřazené potrsviny zkusíš znova zavádět (jednu věc 4-5dní po sobě nebo kratší dobu v případě objevení příznaků alergie).

teddylu
10. jan 2013

@katyxq To chápu,ale jak poznám že to zlepšení není i z té kosmetiky? No a já musím tu dietu držet dýl,pokud se zlepší,tak půjde 30 na to očkování a pak jí ještě nechám tak týden kdyby byla reakce. Pak teprve začnu zavádět ty potraviny pomalu zpět 🙂 .

katyxq
10. jan 2013

@teddylu správně vybraná kosmetika taky může pomoct, ale zázraky nesvede 😉

martinka.pida
10. jan 2013

@teddylu Ano, musli v pytlíku. Dinkel crunchy, to by mělo být ono 😉.
HA už holky psaly, že je hypoalergenní, pardon za matení 😀.
Jak psala katyxg, kosmetika je jen podpora, ta ti ekzém nevyléčí, jen pomůže. Každá nová kosmetika by se měla zkoušet na kousku těla, kde není ekzém. Namažeš, počkáš do druhého dne, pokud místo zůstane bez ekzému, můžeš namazat celé tělo. Co máte vůbec aktuálně za kosmetiku?

teddylu
10. jan 2013

@martinka.pida Aktuálně jen od kožní co nám namíchali v lékárně. Podle konzistence je to bílá vazelína s tělovým mlékem ☹. Na kelímku není napsáno složení.
Zítra budu mít expicial krém na ty suché fleky a pak i krém A-dermy exomegy(oba v menším balení). Nevím co mám vyzkoušet první? To budu mazat tak týden? Chtěla bych právě pak od té značky i mycí gel,aspoň na zadeček.

martinka.pida
10. jan 2013

@teddylu Excipial jakej? Myslim, že jsou všechny parfémovaný (nevim ale jak je na tom s parfemací Excipial Kids) a obsahujou ureu, ta nemusí sednout každému. Ale to chce fakt vyzkoušet, jak jsem psala v předchozím příspěvku. Začala bych A-dermou. Mazat můžeš, dokud nevypotřebuješ balení, pak buď zkusit něco jiného (Leciderm tělový krém, Bioderma Atoderm...i ten Excipial - já ho moc nemusim, tak ti ho nedoporučím 😀) nebo když ti bude A-derma vyhovovat, můžeš mazat dál (jak dlouho mazat jednou značkou není už otázka na mě, to nevim 🙂 ). Já ty krémy nerada měnim, když nám něco vyhovuje 😝

teddylu
10. jan 2013

@martinka.pida Tak já ten Excipial(napsala jsem to blbě 😀 ) tedy nekoupím 😉 . Měl to být krém na atopickou pokožku 😉 . Koupím tu a-dermu a pokud budou mít menší balení,tak i tu biodermu 🙂 . Chtěla jsem zkusit i eucerin,ale ten je taky s ureou,tak to kdyžtak později. Díky

martinka.pida
10. jan 2013

@teddylu To jsem si ani nevšimla, žes to napsala blbě 😀.
Menší balení biodermy se ti nevyplatí. Zkus si sehnat vzoreček z lékárny. To samé ten eucerin. Tady si ho holky hodně chválí 😉. Proti excipialu mám jen osobní nesnášenlivost 😀, nevyvracím ti ho 🙂 😉

martinka1981
10. jan 2013

@martinka.pida
@teddylu jeden krem ak sedi by sa mal spotrebovať cele balenie a potom dať iny,lebo je možne že koža prestane nanho dobre reagovať. Pišem ako hotentot ale snad mi rozumiete 😉
A aku kašu? asi by bola dobra pšenova(prosna) po vašom jahly? 😉 kupiš v DM myslim a do Alergy Care zarobiť 😉

martinka1981
10. jan 2013

@teddylu Eucerinov je viac druhov,ty si zožen vzorky Eucerin Omega 12%
Podla mna je super 😉 mame ho zas,tym že my mame ten exem doooosť suchy tak toto je taky maličko mastnejši krem ,resp zanecha taky jemny film na pokožke 😉

teddylu
10. jan 2013

@martinka.pida Já ten vzorek eucerinu s ureou mám. Včera mi ho dala paní v lékárně 😉 . Vzorek biodermy jsem ale nesehnala a to jsem byla ve třech lékárnách ☹ . Zítra mi právě do jedné paní objednala krém a-dermy exomegy za 105kč,je to menší tuba,řekla bych tak 50ml.

teddylu
10. jan 2013

@martinka1981kaši pro malou na večer před spaním(příkrm). No mě se právě zase kvůli kaši ten nutrilon kupovat nechce ☹! 150 ml ale zase neodsaju,mám už tak málo mlíka a proto jsem dnes začala přikrmovat 😢 .
Zkusím ho sehnat,hned si to píšu 😉 . Díky 😉

martinka1981
10. jan 2013

@teddylu tak zarob kašu do vody a ked budeš mať tvoje mliečko tak jej tam daj kolko maš 😉

katyxq
10. jan 2013

@teddylu a nebo udělej kaši z rýžového nebo ovesného "mléka" z DM

rebelie
10. jan 2013

@teddylu Jen nakukuju a vidím dotaz na kaši - já vařím všechny kaše jen s vodou a je to úplně v pohodě, jím je já i syn. Když je chci vylepšit, přidám trochu mandlového másla a je to. Kaše vůbec nemusí být z mlíka...

pran
11. jan 2013

Dievčatá, dávate deťom cesnak?

A ešte k Eucerin Omega 12%, prekvapilo ma, že obsahuje parabeny. To aj Bioderma? Pozrám, že Aderma Exomega nie.

martinka1981
11. jan 2013

@pran ja použivam cesnak normalne do varenia a obšas dostane aj hrianku s cesnakom mladšia.
Hmm ani som sa nezamyšlala nad tymi parabenmi 😝 mam eucerin pred sebou a veru ich obsahuje. Bioderma neviem,tu už dlho nepouživame.

zvalentova
11. jan 2013

@teddylu ahoj, až teď jsme objevila tuto diskusi, nicméně jsem si nechala poradit co na akzém v lékárně a na doporučení zakoupila A-dermu. Spokojenost veliká, excipial žádný nepomohl, toto je supr.
Zatím mám na mokvající krém se zinkem Dermalibour a pak zvažuji něco z řady EXOMEGA na pravidelné mazání.
Pediatrička doporučila Vitella mast a krém a ty mu vůbec nesedly.