Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ivka144
29. júl 2008

Ahojte, stale na to myslim a stale nakoniec pri svojich romanoch zabudnem napisat - som velmi zdacna tym, ktori maju uz svoje za sebou a stale sa tu vracaju a pisu - Jabber, Wali, velmi si to cenim.

jabber
29. júl 2008

😉 🙂

denisocka
29. júl 2008

wali,hej tajk-možno sa to teplom samo zhoršuje a potom samo zlepšuje 😒

wali
30. júl 2008

ivka - prosim ta, velmi dobre vieme, co zazivate.. a moc by som chcela byt pri tom, ked sa vam to podari dotiahnut do vitazneho konca! 😀

ivka144
30. júl 2008

🙂
Tak dnes sme dali Arsenicum Album 30ku a to bude raz za mesiac. A tyzdenne budeme davat Calcareu Phosph. a ak by mokvalo, tak Graphites. No tak som ozaj zvedava, ake budu reakcie.
Inak co som spominala tie moje vyrazky, ci kusance, ci co to je, tak sa to namnozilo, najma na oboch rukach, dokelu, vobec nechapem, co to je, ci nejake vyrazky (a to ked mam ja ako reakciu na nieco, tak maly oto viac a ma cele telo vyhadzane), alebo to azda od nejakej havede? Neviem preco, ale take hmyzove mi to pripada, ale neviem a nechcem si ani predstavit, co by mohlo kusat a stipat okrem komarov :(

wali
1. aug 2008

tak holky, my sme akurat prekonali tzv. siestu chorobu, teda lepsie povedane, prekonavame, lebo len dnes sa mu vysypalo telicko. maly bol chory, mal vysoke teploty z nicoho nic a dr povedala, ze je to 6. choroba, mame cakat osypanie. no jej sa to povie, ale tie moje hysaky, ked som ho rano videla takeho vyhadzaneho! vsetky moje nocne mory tykajuce sa exzemu sa mi vratili. ja viem, ze je to klasicky priebeh choroby, ale uz len s malou dusickou cakam, kedy tie vyrazky zmiznu. 😒
ivka - asi to nebude od hmyzu, skor by som to tiez videla ako alergicku reakciu na nieco. teraz bolo take ostre slniecko par dni, nemozes to mat z toho? skusala si si to natriet fenistil gelom, ci to neprejde?

ivka144
1. aug 2008

Joj, siesta choroba, hej, presne, kym nemas ekzem, tak ten vysyp je taky normalny a bezny, ale u nas je to uz presne nocna mora.
Veru som neskusala nicim to natierat. A na slnku som vobec nebola. Fakt to vyzera ako stipance. No, ale mozno je to ozaj reakcia, lebo predvcerom v noci som mala taky zachvat trochu, neviem coho, ci slepak, na gyn. mi povedal, ze vsetko ok z jeho pohladu. Musim podietovat...
Malysa inak driape uz tak, ze uz ozaj neviem, co budeme robit. Zas si rozmokval licka. A telicko stale nezmenene, cele cervene flakate vysypane.

lyziarka
1. aug 2008

prosim vas pekne, tento atop. ekzem musi zakonite svrbiet? a mokvat? moj maly ma cca pol roka zoschnutu zhrubnutu kozicku okolo prstekov na nohach, aj nechtiky na nohach, nechtiky su zhrubnute a zozltnute, vyzera to nepekne, plesne nam v laboratoriu vylucili, nesvrbi ho to ani neboli, co s tym? mam pocit, ze sa mu to zhorsuje. niekedy ta koza trochu praskne. su to akoby drobne cervene pupence ako spendllikove hlavicky a na nich aj okolo je ta koza sucha a zosupana. nikde inde to nema, iba na tych prstekoch na nohach. poznate to niekto?

ivka144
1. aug 2008

Lyziarka, nemusi ani mokvat ani svrbiet. Casto byva len suchy. Ale toto, co pises, je podla mna take specificke, ze by som to na AE nevidela. Ak sice plesne nepotvrdili, tak neviem, ale AE? Nezda sa mi ani.

denisocka
2. aug 2008

ahoijtemtak ja som pár dni na skušku nedala do kupela Balneum,a ono sa mu z chrbta tie suche fleky stratili 😅 .takže má len toe 2 lišaje či ekzemi či čo suche na ramene,a chrbátik čistý !!! takže balneum vysadzujem

adulenka
2. aug 2008

😒 ahojte malý má na krku a ramienkach červené flaky a má to sem tam aj na brušku začína sa mu to rozširovať pocelom tele,natieram ho s indulonou,može to mať AE?

ivka144
2. aug 2008

Denisocka - tak to je vyborne, to co ma na ekzem akoze pomahat ho este aj zhorsuje...?

Adulenka - je to dost mozne, aj ked moze to byt aj hocijaka ina reakcia alergicka - napr. lokalna - kontaktna od siat napriklad, alebo alergia na nejaku konkretnu vec, ale ked to zacina suchymi flakmi a nie nejakou rychlou vysypkou... dost mozne Aj ked ja neviem vlastne, co vsetko sa za AE poklada. Asi vsetko coho pricina nie je jasna 🙂

denisocka
2. aug 2008

ivka,hej -vidíš,vysadila som to,natoeram len excipialom 1x denne

amáíme fialove kruhy pod očami,vždy dumem čo to-alergia,alebo čo?

ivka144
2. aug 2008

no neviem, ako s tymi kruhmi, ja ich mam tiez trocha a najma vacky - aj maly ma po mne pekne 🙂 Ale to nie je z nevyspatia, proste trvalo. Podla mna to nie je rovno alergia, ale prejav nejakej nerovnovahy, ktora okrem kruhov zapricinuje aj tie alergicke kozne prejavy. Ci nie? Proste iste daco s latkovou vymenou... a inak ako, pokracujes v terapii pre maleho pecen?

denisocka
2. aug 2008

le, nepokračuje,stale sa hyta za solar plexus -ale mali sme prerabačky,takže ani neviem kde mi hlava stoji äale si predstav,že mu zmyzli šktvry,mapy z jazyka -pokila to bolo z anemie,tak maltofer zabera)

a ekzem chytame asi z jablka ,lebo banan mu už 2dni davam a v pohode

ivka144
2. aug 2008

No s tym solarom si to uz niekde spominala, to je zaujimave, to musi byt pomerne vyrazne, ked si si to vsimla takto... Jemine, dufam, ze u nas to tiez nebude jabko, lebo sak vsetko mame s jablkom... uz nejest mrkvu je dost problem

denisocka
2. aug 2008

no ved skus jablko vysadiť na čas

ivka144
4. aug 2008

No, tak dnes uz padlo dalsie kompromisne rozhodnutie - nasadili sme Zyrtec. Fenistil je onicom.
Vikend bol hrozny a to uz ked sa aj odolna a optimisticka babka dala do placu z maleho, tak som pochopila, ze to uz sa bud zblaznime, alebo daco urobime.Tak uvidime... :(

hellosona
4. aug 2008

uz som tu davno nebola a aby som nezariekla, maly ma teraz nejake kludne obdobie (klopklopklop)... isto nam aj more pomohlo 🙂
ale zato mne sa to nejako vratilo a to som ekzem nemala roky, vyzera to skor ako zihlavka 🙄 skusim nejake homeopatikum... mate niekto skusenost s uretica urens? 😕

deni: poznam velmi vela deti, co ma alergiu na jablko... aj si mu to prevarila? lepsie je asi davat detsku vyzivu...

ivka: chudatenko Matusko 😔 inak vraj okolo 9.-10.mesiaca byva rapidne zhorsenie AE 😔

ivka144
4. aug 2008

hellosona - ozaj?? a nevies preco vtedy?

hellosona
4. aug 2008

neviem, ale raz bol v dietati jeden super clanok o atopikoch a bola tam aj tato info, som si zapamatala... newiem ten casak najst a to uz som cez vikend prehadzala byt hore nohami 😠 boli tam prefektne veci pisane...

ivka144
4. aug 2008

no fiha, tak zaujimave vediet... My sme uz desiaty ukoncili, tak ocakavam zlepsenie 🙂

wali
4. aug 2008

ivka, ako zabera zyrtec?

denisocka
4. aug 2008

ahojtemtak mi už4 dsen papame banan a ekzem nič- žiadne balneum a chrbátik je krásny 😀

jablko som teda vysadila,už ho neuvidí

PS:ked som davala varene jablkomuplne ho odmietal,takže asi ho nechce, a taktiež zemiak nedávam -po nom mám tiež zle spomioenky.dávam miesto toho ryžu a k bananu ovene vločky

baby držte sááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

ivka144
5. aug 2008

No, veru tazko povedat, ci Zyrtec zabral... V noci sme sa driapali ako besni.
Dnes je trosicku bledsi - zeby sa to prejvilo takto?
Ale ktovie z coho... V noci som mu dala mliecko (snazim sa prestat kojit, tot tiez jedno z tych velkych rozhodnuti u nas) a prvykrat som mu dala Humanu (lebo Nutrilon HA nam dosiel) a ako to vypil, tak sa porckal, straaaasne, a nespali sme uz potom skoro nic, este odgrcaval celu noc, trikrat sme vsetko prezliekli, des. Tak som uvazila, ze z mlieka. Ale muz rano volal s kolegynou svojou a ona vravela, ze s deckami bola na infuziach v noci, lebo asi viroza, zvracali strasne. A to ma take vacsie (6-9rokov asi).
Konecne som maleho uspala, rano som mu dala len cistu ryzovu kasu, chuda, aj daco pojedol, aj pogrckal a potom uz len trosku vodicky. Tk som zvedava, ako bude ked sa zobudi.

karamelinka
5. aug 2008

ahojte...no ja som bola atopicka od mala a preslo mi to v puberte...teraz mame 4 tyzdnove mimi a vsimla som si ze ma take suchsie celo tak idem asi vyskusat ten pupalkovy olej...co myslite?em tam sa mu vyhodi aj mala vyrazka a dr mi povedala ze to moze byt alergia...zatial som bola len raz s dr a idem zajtra tak sa aj opytam ci ten pupalkovy moze byt ale asi ho vyskusam...

coryna
5. aug 2008

Ahoj, nám v porodnici lékařka poradila koupele z řepíku lékařského a zabírá to 😉

denisocka
5. aug 2008

baby,

dnes sme omylom dostali rp.na Excipial u Lipolotio -predtým sme mali to HYDROLOTIO ?nevadí to?môžem mazať?

hellosona
5. aug 2008

ahojte 🙂

ivka: ak sa mozem spytat, preco xces perstat kojit?

karamelinka: asi xod radsej k dr.

Deni: my pouzivame ten lipolotio, takze newiem, aky je v tom rozdiel 😕

ozaj baby, ktore kojite, jedli ste mak? lebo ja zatial kojim a mak som este nejedla, vraj je alergen, ale xcem vyskusat, ako maly bude reagovat... co vy na to?

denisocka
5. aug 2008

hello - kojím,ale mak neznašam -takže tiež neporadím,ale skusila som už papriku a v pohode

a hydrolotio tu niekto písal,že je lsabšie ako lipolotio - to vraj lepšie premaže