Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
15. jan 2013

@brambie natural ryža nebude vhodna kvoli stravitelnosti. Radšej bielu ako pisala katyxq 😉

vrtulka81
15. jan 2013

@cervena_vila AE se ukáže kdekoliv,není to nikdy stejné,někomu na puse,někomu na prstíkách 😒

vrtulka81
15. jan 2013

@lelask my bereme dithiaden,1/4 tablety na noc,teda brali sme ,protože to s malou nic nedělá,ikdyžs em jí dala půl tabletky,když AE byl hrozný a ona se delší dobu nevyspala,tak taky nic,možná kdyby snědla půl platíčka,tak by spala🙂 TAkže proto jí ho nedávám,není nám k ničemu

vrtulka81
15. jan 2013

@zuzi0110 tak dávám chlerelu čtvrtý den,první noc byla děsná vůbec sme nespali,ale AE se nijak naštěstí nezměnil,myslím k horšímu.Zatím zobe jednu tabletuKakání není nijak zabarvené,tak počkám na zítřejší bobek a zvednu o čtvrtku tablety a uvidíme.JInka už mažu i imunoglukanem,tak snad zabere jak u vás 🙂

teddylu
16. jan 2013

@katyxq
@martinka1981
Holky tak dnes ráno má tu vyrážku zase trošku horší ☹ ☹ ☹ ! Tak jsem to asi zakřikla 😢 . Včera jsem měla bílej rohlík k večeři a ještě mě napadá oblečení,jednu pračku už jsem prala s mácháním navíc a octem,ale body ještě nosí po staru vyprané. Nebo je možné,že se to i při té dietě může po 5 dnech trošku zhoršit 😖 ?

xmalij
16. jan 2013

@teddylu muze, telo se cisti, ale neni to zaruka..muze vadit jeste neco (cokoliv 😠 )

xmalij
16. jan 2013

@vrtulka81 ahoj, zkuste i roibos, nasi male chutnal..Katka kdysi radila, ze funguje dobre jako antihistaminika..tak za zkousku to stoji.
Pevne nervy..nam se udelalo nekolik flicku taky, takze ja si myslim, ze je alergicka na leden...loni se to v lednu objevilo po pul roce...my mame cykly leden az cerven des, cervenec prosinec luxusni podivana...tak cekam co dal, objevuji se ty stara znama mista 😠.

teddylu
16. jan 2013

@xmalij Hm cokoliv,to je docela velký pojem 😀 ! Mě už prostě nic nenapadá,možná že to má víc na místech kde se potí 😒 ?

martinka1981
16. jan 2013

@xmalij si predstav že mojej staršej!! čo ekzem nemala sa urobil na rukach!!! Takže tiež vadi zima v kombinacii s vodou 😖 😠 včera mala take červene ruky až des a dokonca ma jedno mini ložisko na predlakti podobneho charakteru ako Viki! No chapeš?????????????

@teddylu no toto je najblbšia vec na tom,zistiť čo vadi , a to veru neni jednoduche 😖

teddylu
16. jan 2013

@martinka1981 No to sama zjišťuju,že to nebude tak jednoduché ☹ ! A já myslela,že máme vyhráno když se jí to začalo ztrácet. Ach jo 😢

katyxq
16. jan 2013

@teddylu A jaké bylo složení toho rohlíku?

ficekova
16. jan 2013

@teddylu nam se to po tydnu na diete zhorsilo, ale v podstate to bylo porad zlepseni oproti puvodnimu stavu. Telicko se potrebuje vycistit. Pockej jeste par dnu, ale pozor na rohlik, co vim, tak pouze tesco v nem nema mleko. Tak to bylo pred rokem, ted si vsechno radci doma pecu.
Vcera jsem delala uzasnou vanocku. Misto mleka vodu,. misto masla olej a NIKDO to nepoznal 😉

januliku
16. jan 2013

Ahojte. Nasa dcerka ma na tvaricke ekzem. Neviem, ci sa jedna o AE, kozna sa zatial odpovedi na tuto otazku vyhyba. Dcerka ma necelych 14m a ekzem sa jej prvykrat vyhodil v 3m ako maly cerveny fliacik na licku, ktory sme natierali mastou od koznej, striedavo mizol a znova sa objavil. Po 2-3m zmizol, ale objavil sa na spanku, neskor aj na druhom. Leto sme krasne ustali vdaka bioderme atoderm po zinc, no na jesen sa jej vyhodil na druhom licku a po oktobrovom ockovani aj na cele velkosti ako 2eurovka - ten vyzera najhorsie. Alergiu na KM nam krvnymi testami vylucili. Tiez sme mali negativne testy na stafylokoka, pecenove testy a cukrovku. Na alergologiu sa u nas chodi az od 3rokov. Zatial som nespozorovala, zeby sa jej to zhorsovalo po nejakom jedle. Vyrazne horsie to ma, ked place, jeduje sa, je v strese, spoti sa, teraz vonku na zime, ked sa vratime domov alebo sa niekedy rano zobudi a ma to cervene zapalene. Ak viete, poradte prosim, ako na to. Mam skusit eliminacnu dietu ? Mam vysadit KM, aj ked boli testy negativne ? Aku masticku odporucate ? Dakujem za vsetky vase prispevky a rady.

stanislava2
16. jan 2013

@januliku už niekolko krát som pisala svoju osobnu skusenost.Uplne vylučit kupanie aj v čistej vode.Ak to je sposobené vodou že malej vysušuje pokožku zmena alebo uplne zbavenie sa ekzému sa ukáže tak asi po mesiaci.Ja pokial som prišla na dovod našich ekzémov prešli 2 roky a dcérka sa nekupala do 9 rokov.A to ti poviem mnohokrát plakala prečo sa nemože kupat vo vani.Pár krát som ju dala a znovu ju začala svrbiet pokožka tak sama pochopila že sa musi len sprchovat aj to nie každy den bez mydiel sprcháčov ten sme použili len ak bolo treba.dcéra mala ekzemy po celom tele hlavne v zhyboch ruk a noh a na trvaričke.Skusili sme všetko čo sa dalo pobehali lekarov nič ine nepomohlo.Bude ma 16 rokov a už sa kupat sem tam može ale neprehana to.

teddylu
16. jan 2013

@katyxq No to já ale nevím ☹ ! Byl to normální bílý rohlík. Počítám že hlavní surovina je pšenice,což jse se až tady dočetla,že je taky alergen 😢 .

teddylu
16. jan 2013

@ficekova Počkám to je jasné 🙂 ! Jen mě to dnes ráno zase vylekalo ☹ . Třetí den diety to bylo krásné a teď je to jako před dietou,ale jen to jedno ramínko,ten zbytek je docela dobrý.
Rohlík už si raději nedám a zase koupím jen žitný nebo ovesný chleba. Zkoušeli jsme chleba upéct i doma,ale nějak se nám to nepovedlo a pekárnu nemáme.

januliku
16. jan 2013

@stanislava2 Dakujem za radu, skusim teda len sprchovat, aj ked pri sprchovani mi strasne reve. Dcerka ma telicko ciste (dufam, ze tak aj ostane), ekzem je len na tvaricke, tu moc vo vode nemacame. Kupeme kazdy druhy den a len v cistej vode, telo natierame modrou indulonou a tvar biodermou, teraz na vonok infadolanom. Inu kozmetiku nepouzivame. Najviac ma hneva, ze ten ekzem nie je pod kontrolou, ale jeden den je v pohode bleducky vo farbe koze a na druhy den rano je cerveny zapaleny, fakt uz neviem co s tym, lebo na koznom nam davaju len same miesane maste s kortikoidmi. Uz sme boli u 3 koznych dr., vraj musi z toho vyrast bla, bla ...tu mate kortikoid.

slivocka
16. jan 2013

@januliku ahoj, ja mam 16m dvojicky. tiez mame od pol roka ekzem. tiez sme vyskusali 3 kozne a same kortikoidy , nic nepomahalo. taktiez mi hovorili ze na alergologiu az od 3 rokov. ale zavolala som si tam sama a v pohode ma zobrali s malou , akurat mi obvodna dala listok. pol roka nepila mlieko ani nejedla nic mliecne. pred tyzdnom nam prisli vysledky, alergia na zemiak a soju 😒 aj ked neje tyzden zemiaky ani soju aj tak to ma, raz cervene raz pekne zbledne. kortikoidy uz nepouzivam vobec. akurat indulonu a a dermu alebo biodermu. nebudem uz chodit ku koznej , sama z toho snad vyrastie. akurat tak budem skusat ustriehnut ten jedalnicek, i ked ziadne alergeny jej nedavam 😔

tinka0312
16. jan 2013

Ahoj, možno to bude trochu odveci ale ja sama trpím atopickým ekzémom....skúšala som už skoro všetko ale nič mi nepomáhalo lekári ma liečili 2 roky a nič stále to bolo len horšie....stále to hádzali na alergie ale nikdy neprišli na čo presne som alergická....už som bola zúfalá ale nakoniec som navštívila jednu pani ktorá lieči na základe čínskej medicíny a ona mi dala kvapky z bylín...samozrejme nebolo to pre mňa jednoduché začať s touto liečbou lebo sa zakladá na detoxikácii a preto všetko zlé čo bolo vo mne sa prejavilo ešte horším ekzémom...mala som ho už skoro všade bola to jedna katastrofa...už ma bolela pokožka na dotyk v noci som nespávala....trvalo to asi mesiac a začalo to ustupovať takže som rada že som s týmito kvapkami neprestala....možnože niekto povie že nie je možné aby bylinky takto pomohli ale stačilo 3 mesiace a moja pokožke je už len jemne ružovkastá, prestáva svrbieť a hlavne sa cítim lepšie....neprešiel len ekzém ale rôzne príznaky ako bolesť pri menštruácii alebo neustále slzenie očí....je toho viac v čom mi tieto kvapky pomohli ale hlavne mi pomohli pochopiť to že tabletky vám zrobia v tele len neplechu...http://www.diochi.sk/prirodne-vyzivove-doplnky/ na tejto stránke nájdete kvapky ktoré som používala ale hlavne odborníkov z vášho okolia...vrele odporúčam 🙂

ficekova
16. jan 2013

@teddylu chce to jenom cvik. kdyz zacnes zkoumat co kupovany chleba obsahuje, budes se divit. Jestli budes mit cas, koukni na E920 a v cem vsem ho kupujeme.
Syn byl cisty az po 4 tydnech diety. Staci ale minimalni mnozstvi alergenu a je to zpet. Napr: pekla jsem buchtu. Rozinky jsem mela oprane, namocene atd a z buchty jsem si je samozrejme vyndala. Druhy den mel syn par pupinku. Treti den nic. Tak jsem na overeni snedla 100 g rozinek a za par hodin byl olezly cely....Za 2 dny byl opet vycisteny. Takze vim, ze rozinky fakt nesmim, ani stopove mnozstvi...

januliku
16. jan 2013

@slivocka Dakujem za povzbudenie, ze niesom sama. Ak sa smiem spytat, mate to tiez len na tvaricke ? A ten polrok bez toho mliecneho vam pomohol ? Zlepsilo sa to ? A to normalne, ze alergia na zemiak ? My papame zemiak skoro kazdy den.

slivocka
16. jan 2013

@januliku nie nemame na tvaricke, na plieckach na rukach a nohach. ked nepila mlieko nebola ziadna zmena vobec. tiez sme stale jedli zemiaky.

januliku
16. jan 2013

@slivocka Mozem sa este spytat, ako prebiehalo to vysetrenie a testovanie na alergologii, co vam robili ?

januliku
16. jan 2013

@tinka0312 Dakujem za radu.

januliku
16. jan 2013

@slivocka Mozno ten tyzden bez zemiakov je este malo, mozno sa to zacne zlepsovat po dlhsom case. Drzim palce, aby ste sa toho nacisto zbavili 😉

katyxq
16. jan 2013

@teddylu Hlavně rohlíky můžou (a často obsahují) mléko, podmáslí, syrovátku, prostě něco mléčného, jinak jak už psaly ostatní, po týdnu diety může dojít k přechodnému zhoršení, vydrž a nejez nic, u čeho si neznáš, nejsi si jistá složením.

vrtulka81
16. jan 2013

@slivocka My sme na tom stejně,i když nedávám malé žádné potraviny které jí dělají zle,pořád se nic nelepší.Zjistili nám alergii na roztoče,tak čekám až přijdou povlaky na matrace a doufám že je to tím,jinak reaguje hodně na změny počasí a nejvíc psychika,to je fakt problém☹ Bramboru jsme taky měli kdysi podle výsledků že je na ni alergická,ale vím že ta jí nedělá nic (při vynechání a zpět po zařazení),tam je problém spíš škrob,ten je potvora,vařená jí nic nedělá

vrtulka81
16. jan 2013

@teddylu tak to je pro mě taky novina,že je v rohlíku mléko,já ho sice malé nedávám k vuli pšenici,ale tohle mě dostalo

katyxq
16. jan 2013

@januliku krevní testy na vyloučení (nebo potvrzení( alergie nestačí - zhruba polovina alergiků na BKM reaguje jinými cestami než jsou specifické protilátky! Jediný průkazný je eliminačně-expoziční test (potravinu/potraviny na 2-63 týdny striktně vysadit a pak postupně po jedné, každou alespoň 4-5 dní po sobě zavádět, pokud je dítě kojené, tak dietu drží i maminka).
http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

vrtulka81
16. jan 2013

@xmalij roibos pila,teď zase ne,ale dáme znovu.NO mě připadá že u nás je zima nejhorší,od října až nevím kam,prostě až bude stejně teplo doma jako venku☹Když sme venku,tak je to v poho,teda nesmí foukat,to jí vadí na obličej,ale než se aklimatuzuje po vycházce doma,tak je rozedraná i tam kde nebyla.NA jednu stranu chci aby zima skončila,na druhou bláznění na snihu ji baví 😒