Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

teddylu
16. jan 2013

@katyxq A co uzené maso,o tom jsem taky myslím četla že není dobré ☹! My ho měli teď ke hrachové kaši a ještě ve francouzkých bramborách. Já už nevím co jíst,když fakt nic nemůžu 😢 😢 😢 .
Snídám jen kaši nebo marmeládu a šunku,oběd docela jde a večeře zase něco studeného nebo polívka.

januliku
16. jan 2013

@katyxq Dakujem, asi nam nic ine nezostava, len sa do toho pustit. Este sa chcem spytat, keby to bola alergia na BKM, nemala by aj ine priznaky okrem ekzemu ? (krce v brusku, problemy s kakanim - lebo to nema).

katyxq
16. jan 2013

@teddylu Záleží na složení (už jsem natrefila na uzené ve složení se sójou nebo mléčnou bílkovinou), jinak uzené potraviny jsou histaminoliberant (není to alergie, ale při větším snědeném množství té potraviny se projeví stejné příznaky).
@januliku Může mít "jen" ekzém".

teddylu
16. jan 2013

@ficekova To je fakt síla a hlavně ty éčka,to pak stejně nevím co to vlastně je ☹ . Já jsem měla podezření na ořechy nebo tu bílkovinu,protože jsem pila litr mlíka denně a jedla hodně ořechy pro nedostatek železa. Doufám že to zopravdu zmizne,protože máme jít 30 na očkování a dr už nám to znovu neposune a očkovat jí do ekzému se fakt bojím.

teddylu
16. jan 2013

@katyxq Hm tak další co radši nemůžu. Obdivuju vás,že víte co jíst 😀 ! Já už jsem fakt v koncích ☹ .

ficekova
16. jan 2013

@teddylu V sunce muze byt taky mleko a pokud tam vylozene nemas napsane - bez alergenu, mleka, laktozy atd! Taky jsme mely hodne velky problem co jist, ale zvyknes si v pohode. Ja mam porad pouze 8 potravin a jde varit chutne i z toho. Kdyztak se obrat na Luthien.k, ma zpoustu zkusenosti a nam hrozne pomohla a porad velmi pomaha.

teddylu
16. jan 2013

@ficekova Už jsem si s ní psala 🙂! Poradila tu dietu a pak napsala,že ona čas vypisovat jídla nemá,ale že holky tady na diskuzi určitě poradí co jíst 😉 .

ficekova
16. jan 2013

@teddylu Ockovani jde posunout. Taky jsme byly na diete kdyz se melo ockovat. Dokonce nam vyhrozovala, ale nakonec to posunout slo a treti hexu bude mit az za pul roku. Prevenar jsem nedala a ani ho nedam - po tom co prave prasklo.... 😝

katyxq
16. jan 2013

@teddylu Měsíce praxe 😀, nic víc (a jídelníček od luthien.k).

ficekova
16. jan 2013

@teddylu na to jsem si nasla vyzivovou poradkynu. Ta mi vypracovava jidla s tim co muzu http://www.2fit.cz/

teddylu
16. jan 2013

@ficekova Co prasklo 😲 😲 😲 ??? Já nic nevím ☹ .
Dr už mi to právě posunula o skoro měsíc kvůli té dietě. Tvrdila mi ale,že to očkování na vyrážku nemůže mít vliv.
No a jaké to máš tedy potraviny ze kterých vaříš 😉 😉 😉 ?

xmalij
16. jan 2013

@teddylu za par mesicu budes davat rady ty ostatnim..neves hlavu, zacatek je tezky, ale pujde to!

katyxq
16. jan 2013

@teddylu Zrovna včera a dneska - http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/katyxq/albu... (chleba byl domácí kváskový).
Nejhorších je prvních několik týdnů diety, než se najdou alergeny, a pak okamžiky, kdy člověka honí chutě na zakázané věci, ale to časem vymizí a člověk začne mít chutě v mezích diety 😉.

katyxq
16. jan 2013

@teddylu Ehm ... doktorka neví, co mluví ... samotřejmě to vliv mít může a často má, je tolikd ětí, kterým očkování ekzém spustilo, navíc vakcíny (kromě spousty jiných fujtajblů) obsahují zbytky buněčných kultur a kultivačních médiií, jsou v nich tímpádem cizí bílkoviny (v hexe hovězí, v Priorixu kuřecí - zrovna časté alergeny).

xmalij
16. jan 2013

@martinka1981 Martinko moje, zacinam te povazovat za pribuznou, protoze mam podezreni, ze nase geny jsou zkrizene s vasimi 😀 😀 ..u nas ruky lepsi, o dost, od doby co slezla kuze..presne mesic, tak jsou suchy, ale ne tak hruby a 'nemocny' na pohled. Zkusila jsem vsechny nase tradicni vicmastne masticky a rvala, ze boli...kalciovou mast snese a ted zkousim tu trojkombinaci a taky nespackuje.
Zato ma rozskrabany raminko, ktery nam dalo do kupy jen to cervnove more, bok, nohy a krk..takze ja uz to vypoustim, od chvile, kdy jsem vas zase zacla cist, tak u nas pan ekzem ani netukal a sel dal...!!! Je pravda, ze ji vsechno, o to horsi ted vysledovat co zase vadi nebo nevadi..asi emigrujeme k mori 😉.

ficekova
16. jan 2013

@teddylu pro inspiraci:
- ja si delam hodne huste polevky - muzu pouze kvetak, brokolici, kukurici a brambory, tak to bez te brokolice vsechno uvarim do mekka, solim, rozmixuju a na taliri pridam tuk
- pomazanka na chleba - uvarena, rozmixovana zelenina, posypat mixlym lnenym seminkem
- rizoto z kuskusu nebo bulguru - ryzi nemuzu, uvarene smichat s uvarenou zeleninou
- maso (muzu pouze jehneci a veprove) - dusene, pecene, varene se zeleninou, ochucene kminem
- jatrovka dle Katky a chystam se na domaci sunku
- jinak si pecu i sladke buchty, mazanec, vanocku: pro inspiraci lita buchta:
150 ml vody, 100 ml oleje, 1 vanilkovy cukr (nemusi byt), 300g polohrube mouky, 150g mouckoveho cukru + muzes pridat susene ovoce - to je moje osizena uprava originalniho receptu - vejce tam opravdu nejdou - jsem strasne na sladke

teddylu
16. jan 2013

@katyxq Já vím že ona neví,ale jinak je to skvělá doktorka a já o ní nechci přijít ☹! Vím že to má vliv,vždyť jsem také psala,že nám se to objevilo po druhém očkování. Dr ale ale opět tvrdila,že to nemůže být z toho. To co to obsahuje jsem si četla v článkách té doktorky Elekové a nemohla jsem z toho usnout,to už jsem ti ale psala.

ficekova
16. jan 2013
teddylu
16. jan 2013

@ficekova Děkuji za tipy, to si hned napíšu 🙂
Ještě mi ale napiš co prasklo s tím Prevenarem 😲 ? Já nemám žádné informace ☹ .

teddylu
16. jan 2013

@ficekova Už zase,já to četla celé a všichni tady mi posíláte stejné odkazy 😀 😀 😀 ! To už číst nebudu,bylo mi z toho zle,ale úplně tomu nevěřím,to se na mě nezlob 😉 . Některé věci tam nejsou pravdivé a je jasné že když je to na blogu proti očkování,musí to tak být. Já s tím ale úplně nesouhlasím.

ficekova
16. jan 2013

@teddylu poslala jsem ti odkaz. Delam studie, takze o tom neco vim...a za tohle si pravdepodobne pujde nekdo sednout...

kaja73
16. jan 2013

@teddylu no prevenar je napr vo francuzku na ciernej listene zakazanych lieciv. 😝 to len pre zaujimavost

teddylu
16. jan 2013

@ficekova Myslíš za šíření poplašné zprávy 😉 ? Né vážně nechci to zlehčovat,ale prostě tam některé věci pravda nejsou! A proč se tedy tím Prevenarem očkuje dál??? Já myslela,že něco prasklo teď?

martinka1981
16. jan 2013

@xmalij 😀 😀 😀 no vylučene to pribuzenstvo zcela neni kedže moj otec je Čech 😀 😀 😀 😀
no a našu Viki trapi bok,ako ma plienku ,jedno ložisko na chrbte a na ramenach sa začali robiť. Nohy to je jasnačka to ani nepišem. jabko možem na nej postruhať 😝 😝 niekedy červene inokedy nie 😝 😝 už ani neviem čim ju mazať,na všetko kriči že ma bobo 😝 ale to tiež kedy ako,aj ked mažem tym istym kremom tak jeden kriči a druhy nie. Herečka po mame 😎
uvidim s akymi rukami pride Miška,dala som jej riadne hrube rukavice do školky tak snad to už bude lepšie. 😝
ešteže zaberaju Vikine kremy a maste 😀
kedy emigrujete??? pridame sa k vam 😎

ficekova
16. jan 2013

@teddylu nee, za hromadnou zalobu. 18% ze vsech SAE byly neurologicke problemy. Ti rodice se uz urcite zbiraji. Tohle se pod koberec neda zamest. Ale myslim, ze az se po materske vratim do prace budu tezce koukat. Myslim, ze v oblasti studii nezustane kamen na kameni. Nedokazu pochopit jak muzou neco takoveho utajit...jo dokazu, PRACHY!!!

teddylu
16. jan 2013

@kaja73 Četla jsem o úmrtí 4 dětí po naočkování Prevenaru. To ale nebylo u nás a naše vakcíny prý nejsou totožné s těmi v Japonsku. Tady po očkování nikdo nezemřel,byly hlášeny jen reakce tipu horečka,zarudnutí místa vpichu,vyrážka. Proto jsem nechtěla očkovat do ekzému.

teddylu
16. jan 2013

@ficekova No tak to je jasné o PRACHY jde především ☹ ☹ ☹ !

kaja73
16. jan 2013

@teddylu ja tu nechcem rozberat vakciny 😉 -to som ti napisala len ako pikosku-ale napisla som to zle-vo FR nie je zakazany,ale ostro sledovany pre neziaduce ucinky-takych" lieciv "je vo Fr-cca 76 a jeden z nich je prave prevenar.
To maju taku listinu sledovanych lieciv.

didulka85
16. jan 2013

@teddylu mne ani tie vyrazky po ockovani nechcel SUKL uznat ako reakciu po ockovani. Aj keby po ockovani dieta hned v ambulancii zomrelo pred ocami lekarky, tak to nepripisu ockovaniu. Takze tak...

ficekova
16. jan 2013

Dr. Elekova ma ohledne ockovani pravdu, ale to si musi probrat kazdy sam. Ja bych si ruky utrhala, ze jsem dceri nechala naockovat prevenar, rotateq a ma i nestovice a samozrejme hexu. A to ma ABKM a ted koumame s Katkou nad histaminovou intoleranci. Syn ma pouze hexu podle schematu 2+1. Pred 3 mesicema jsem si taky rikala: rychle to musi zmizet, at muzeme ockovat!!! BLBAAA jsem byla. Ja svoje deti miluju a hodlam je ochranit. O rizikach s tim spojenych vim, ale taky vim, jaka je pravdepodobnost nezadoucich ucinku vakciny naproti samotnemu onemocneni. Diky bohu jsem u dcery odmitla tbc. Taky se po nas schanela socialka. Dr. rikala. ze tam byly osobne. Nevim co jim rekla, ale dal se to neresilo.

teddylu
16. jan 2013

@didulka85
@kaja73
Holky na každý lék je možná alergická reakce,já jsem třeba alergická na PNC a tu reakci co jsem měla bych vám nepřála vidět ☹! Každé tělo prostě reaguje jinak. Já věřím tomu,že se ekzém může po očkování rozjet pokud je tělo oslabené. To by ale mohl i po podání jiného léku.