Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

wali
5. aug 2008

ivka, no je mozne, ze to je viroza, aj ked ma tiez ako prve napadlo to mlieko, ze mu nesadlo.
karamelinka, vraj pupalkovy olej je vyborny. je to cisto prirodna kozmetika a urcite by to nemalo vadit. niekde som dokonca citala, ze ho pouzivaju pri exzeme. takze, sice sme ho nemali, ale myslim, ze na premazavanie pokozky bude dobry.
repik lekarsky - ja som ho na zaciatku pouzivala, ale nezabral absolutne vobec, potom som sa docitala, ze skor stahuje rany, cize vysusa, co nie je moc vhodne pri AE. ale na zaciatku som to nevedela, tak som skusala.
hellosona - ja som mak jedla, ale neviem ti povedat, ci nieco robil alebo nie. nikdy to nebolo jednoznacne. napr. pri coko to bolo hned jasne, alebo pri rajcinach, ale pri maku - fakt som nevedela. asi treba len odskusat 😒

ivka144
5. aug 2008

Hellosona - kvoli tomu ekzemu. Aj sa to tu rozoberalo trosku. Vela sa hovori, ze alergikov treba dlho kojit a tym sa znizuje pravdepodobost alergii. Ale pritom si vezmi, ze 90percent s tych holiek, co tu pisu k AE to dostali este pocas vylucneho kojenia, takze... A velakrat sa stava, ze ked zena prestane kojit, tak sa ekzem velmi zlepsi az strati dokonca. Mne doktorka povedala, ze jasne, ze by ma odkojenia nesla odradzat, ale ze mala vela takych pripadov. A ze ked som mala v tele skodliviny, ktorych som sa nevedela zbavit, tak ako zacnem kojit, tak telo objavi novy system, sposob zbavovania skodlivin, takze sa telo cisti a babetko to schytava. U mna je to dost mozne, lebo mam problem s travenim a aj s endokrinnym a lymfatickym systemom, takze som sa rozhodla to takto skusit.
Povodom som chcela len nacas, ze bude odsavat, aby som mohla prip. pokracovat, ale uz som mala ja tak velmi malo mlieka asi, nic neodsajem... Ale dlhsie som to zvazovala, lebo to je take...

dajdarax
5. aug 2008

🙂 achojte babeky,dlho som sa neozvala,lebo náš čertík nám dáva poriadne zabrať))) 😉 my sme mali ekzémik celý jún...to bolo strašné..))mám podozrenie,že to nebolo z jedla,ale bolo to v čase keď kvitol ker Spirea tavoľník... 😲 vtedy sme mali rúčky....samá suchá pokožka,červené fľaky ☹ hrôza pmyslieť...ja experimentátorka...doniesla som si priniesť z Chorvátska vodu z mora 😔 ...kúpala som ju v tom...vyhádzala sa mi celá od nej.... 😠 ,no tak som ju začala kúpať v Solamyle a striedala som vodu do ktorej som dala odvar z čiernaho čaju....ekzémik viditeľne poľavoval...a ja sa neviem vynadívať na Miškinu pokožku teraz...klop,klop 🙂
zase známej solamyl nepomohol...to je všetko o vyskúšaní....
nám celkovo sa ekzémik objavil zhruba pred rokom prvý krát a o rok v miernejšej forme sa v už spomínanom júni vrátil 😉 možno to bolo aj zo stresu malej...možno,lebo presne v tom čase som ju prestala dojčiť 🙂
pozdravujem všetky mamičky ,držím palce a nezúfajte....ja som si tiež myslela ,že my už hádam ani nebudeme mať čistú pokožtičku 😉
a že vonku(akurát sa začali nosiť krátke rukávy)hľadí kždý na moju malú 😎
no ropzísala som saa 🙂 pozdravujem vás ešte raz 🙂
ozaj teraz je aj kozmetika od Nivey špeciál na suchú pokožku,nám sa osvedčila...s johnsonsbaby nemám dobré skúsenosti..cmuuk

wali
6. aug 2008

dajdarax - to je skvele,ze si prisla na to, co vam zrejme robilo problem. verim ti, ze je to krasny pocit vidiet pokozku cistu. vzdy si to uvedomim. verim, ze to caka kazdu maminu, ktora ma takyto problem.

k tomu kojeniu - my sme jasny priklad toho, ze nam sa exzem vyrazne! zlepsil po ukonceni kojenia. az nakoniec zmizol. samozrejme, bola to zrejme kombinacia viacerych veci - kremovanie, otrubove kupele,... ale ako som ukocila kojenie, rozdiel bol dost jasny. ale nikoho tym nenahovaram na ukoncenie kojenia, to nie!! u nas sa to osvedcilo, inde sa nemusi, to je jasne.

zde.nu.sa
6. aug 2008

Ahojte.Som tu prvykrat. Mam atopicku 8-mesacnu dcerku. Mame podozrenie na soj.lecitin ktory je dnes skoro vo vsetkych potravinach. Nejem chlieb, mas.vyrobky, sladkosti a niektore masla / o ovoci ani nehovorim/ stale kojime a pokozka je konecne cista.

ivka144
6. aug 2008

zdenusa - oh, tak to da zabrat,vyhnut sa sojovemu lecitinu, ale ja som inak iez citalaraz, ze to kazdemu druhemu cloveku vadi, nieto dietatu, len na to ani neprideme. Drzim palce!

dajdarax - no vyborne, nech vam to vydrzi. Verim, ze aj my raz budeme pisat podobne prispevky🙂

wali - inak siesta choroba vpohode odznela? Si ani nepisala, lebo predtym si sa obavala, ked si videla vysypane telinko... A to ozaj tak vyrazne pomohlo odstavenie? Ako rychlo? Ja som dva dni nekojila, potom raz v noci a potom zas dva dni a mlieka nikde, uz nemam, som skusala mu dat. (Sranda inak, ze po dvoch dnoch nekojenia, sup, kramy, och po skoro 20mesiacoch je to dobry nezvyk.) Ale zlepsenie nevidim, tak sa chcem opytat, ci to zo dna na den, alebo skor tyzden dva? Ale my mame ten iny ekzem takze neviem... Zacinam mat pocit, ze aj Zyrtec je na nas ekzem kratky. Je to des, vcera som hodinu v noci revala, nevedela som sa zastavit, uplne grogy. Horor to je, niekedy mam pocit ze sa uplne zblaznim. A najma, zistila som uz s urcitostiu, ze nas trapi brusko, asi nas od koliky ani nikdy neprestalo, teraz na UM je to este vyraznejsie, asi aj preto nespavame, ze sa kruti, a chce prdkat, teda aj kaka aj prdka, ale myslim, ze to aj tak moze byt, lebo moze mat krce v brusku (to ako my, ked prdkame a aj keby hnackujeme, ale v crevach to je rusne)...

ivka144
6. aug 2008

Wali, alebo niekto, prosim, idem robit kupel z otrub (mam spravne tie psenicne?) a viem, ze sa pysalo tu, ze ako sa to ma robit, ale neviem v rychlosti najst. Pliiiz.
Zalejem vriacou vodou a zlejem po 15min ako caj? Napriklad? A kolko toho dat? Prilis vela nebude skodit, nie?
D.

hellosona
6. aug 2008

ahojte 🙂

ivka: ja newiem, ako sa to robi 😕

a k tomu kojeniu... ja viem, ja tiez poznam vela bab, ktoryx mimina mali AE a ked prestali kojit, tak to preslo 😔 mne to dokonca niektori tiez odporucali, ale ja si stale myslim, ze napriek vsetkemu je to nase mliecko naj 😵 stoji ma to vela odriekania mnohyx veci, ale co som sa rozpravala s imunologickou, aj s mojou dr. velmi ma pobadali, aby som kojit neprestala a co najdlhsie cisto kojila (my este neprikrmujeme)... to zhorsenie ekzemu pocas dojcenia je mozno "kratkodoba" zalezitost, ja neviem...ale ktovie, ako to bude v buducnosti 😔

jabber
7. aug 2008

ivka - a jaký máte to UM? Nám totiž přesně takhle neseděl Nutrilon, taky se v noci kroutila a šíleně prděla.... 😖

ivka144
7. aug 2008

Jabber - ozaj? No my uz mame tretie.Po HIPP HA a Sunare HA mame tento Nutrilon HA. Uz som myslela, ze sa na HA vykaslem, ci to nebude tym. A ake mliecko papate? To ty si pisala, ze obycajny neHAckovy sunar?
Inak strasne smrady teraz maly kaka.

Hellosona - hmmmm, tak to je zaujimavy pohlad, vobec mi nenapadlo... To, ze aj ked je to popri kojeni zle, moze to budovat nejaku imunitu dobuducna. Hm, neznie to ako blbost... dufam, ze nezacnem mam vycitky, ze som prestala. Inak da sa znova zacat, ked zena prestane kojit? Podla mna sa vseobecne hovori, ze nie. Ale zas sa vie, ze zen ma schopnost tvorit mlieko kedykolvek (zevraj vo vojne sa zeny uz starsich deti rozkojili spetne, aby deti aspon daco papali....) Zatial inak nic, maximalne tak zhorsenie.
Kupel som urobila taky, ze som par lyzic otrub povarila, asi 10-15min a precedila do vanicky. Neviem, ci to alebo co zas urobilo, ze je sice koza o trosku vlacnejsia ale nachylnejsia na mokvanie a cervena zas!

jabber
7. aug 2008

ivka - ano, my máme obyčejný Sunar a ten jí sedí. Nejdřív jsme měli Nutrilon, ten jí nadýmal, tak jsem koupila Nutrilon Comfort na spokojené bříško a ten nechtěla, protože je hořký, tak jsem do třetice koupila Sunar. Jsem ráda, že jsem to všechno vyzkoušela než jsem se poradila s mudrou, protože ta by mě bývala uvrtala do HA taky a vidím, že úplně zbytečně. Hned jak jsme se dostaly za zavádění umělýho mlíka, tak už mluvila o HA a já jí hned vpálila, že už jíme dávno normální Sunar, tak pak říkala, že jestli bez reakce, tak že ok a HA není samozřejmě potřeba.
Nevím, jestli nadýmání může být tím, že je to HA 😖 , spíš bych řekla, že je to tím Nutrilonem.....ty předtím malého taky takhle nadýmaly? Druhá otázka je jestli ten hnusnej HA nejíte taky úplně zbytečně, ale při tom, jak teď váš ekzém vypadá bych si to taky netroufla zkoušet 😔

sasenka
7. aug 2008

No my priame skúsenosti nemáme... ale kamoškina malá mala stále taký vysyp na nožičkách, a pritom dlho kojila do 14 mes. Tak kožná stále hovorila, že predsa by to nemala mať, ked bola kojená, a že šťastie, že tak dlho kojila. No a ako prešli na normálnu stravu, tak sa to zhoršilo, a navyše pribudli problemy s kakaním, proste malá kakala tak 1x za 4 dni a to si viete predstaviť, že tvrdé a z revom.
Tak potom vybavili homeopata, a šli s tými vyrážkami, nie s kakaním. Dr ju vyšetril a povedal, že či aj zle kaká. A kamoška uplne prekvapená, lebo ona to kakanie ani nespomínala - šli len s tým kožným problemom. A homeopat jej povedal, že ten výsyp ide zvnútra, že ma proste niečo s črevom a musioa dať dokopy najskor to - takže prísna dieta a nejaké kvapky. Ako sa zlepšilo kakanie - tak ubudli aj vyrážky, ale držia to dlhodobo už 3 roky.
Si myslím, že tie problemy s UM a ten ekzem može asi tiež súvisieť. Skúste navštíviť tiež nejakého dobrého homeopata.

wali
7. aug 2008

ivka, siesta choroba je uspesne za nami. pre istotu som mu davala sodu bik. do kupela (strach nepustil), aj ked viem, ze to boli vyrazky ineho druhu.
u nas som si vsimla rozdiel uz len ked som znizila pocet kojeni na 2x. uz toto stacilo na to, aby sa AE znormalizoval a neskor aj zmizol. nepamatam si uz presne, kolko to mohlo trvat. nebolo to okamzite, to je jasne. a k tomu rozkojeniu - vraj to zena dokaze vratit sa spat ku kojeniu, ale to som len niekde pocula, nic som o tom necitala.
inak to UM - asi by este stalo za to vyskusat nieco ine? kazdemu robi nieco ine dobre, my sme napr. mali problem zase so sunarom. este bebu ste neskusali, viem, ze vela deti ju papa. len neviem, ci maju aj HA mlieko. k bebe som sa nedostala, tak neviem posudit. a tie otruby si robila dobre, ale ak mas pocit, ze vam skodia, nepouzivaj ich. ked som drobca v tom okupala, tiez mal telicko cervensie (ale to po kazdom kupeli), tak som rychlo nakremovala a takto nam to pomahalo. lenze ktovie ako to vplyva na ten mokvavy typ. 😖

sasenka - suhlasim, vela nas islo cestou homeopatie 😉

sasenka
7. aug 2008

ešte hovorila, že hlavnejšia bola ta dieta, tie kvapky boli len na podporu. Ona už bola staršia, ale čo viem bolo: žiaden čerstvý chlieb ani pečivo (iba taký 2-3 dnový, a tmavý), žiadne čerstvé mlieko (len acidofilé, jogurty a pod.) žiaden kečup, horčicu ani nič čo obsahuje glutamán, čo namenej všetkých E-čok. Žiadne hotové kaše, čaje, nesladiť, malo soliť.
Ešte sapopýta, mame isť spolu na víkend, sa potom ozvem.

jahodka11
8. aug 2008

ahojte, dlho som tu nebola, lebo malemu ekzem zmizol.....ale minuly tyzden mu brali krv (otras zazitok) a budeme alergici, mame to potvrdene, tak nas v septembri cakaju testy a dr. ma pochvalila, ze dodrzujem "dietu", ze mu nedavam ziadne alergeny, aj ked je to niekedy tazke, ked mu ani nemam poriadne dat co jest.....tak som bola aj rada, ze ma niekto pochvalil, lebo svokra len pozera, ze aka som asi blba, lebo je deti uz jedli vsetko a moj maly ani zdaleka.... 😒 ale ako vidim, dobre robim 🙂

anaja36
8. aug 2008

ahojte babky ja som tu tiez dlhsie nebola,v sobotu som sa vydavala 😅 tak som nestihala ale dnes som volala do nemocnice na vysledky a maly to ma pozitivne ale pod krkom a v zahyboch to ma pekne aj ked mu davam pribinacek aj termix tak neviem.Viete mi niekto vysvetlit co to znamena pozitivne? Viem ze to su zle vysledky ale to uz nikdy nebude moct jest ml.vyrobky?A poslali mu alergologovi a imunologovi a tam co nam pomôžu? dakujem za odpoved

aduska27
10. aug 2008

Ahoj, hlasim sa doma z dovolenky, prisli sme vo stvrtok - trochu mame nestihacky a chaos, doniesli sme si hnacky, grcacky a horucky vsetci styria.... 😀 .
Potom neskor snad aj docitam.

Ivka, na vas stale myslim, ako sa mate, ako to zvladate, co maly? 😉

jabber
10. aug 2008

jahodka - tak to je dobře, že jste bez ekzému 🙂

anaja - a to má pozitivní testy na mlíko? 😕 tak to je divný, že mu pribináček s termixem nevadí.....já teda nemám s alergologií ani imunologií žádnou zkušenost, takže ti moc neporadím, ale jestli mu tohle jíst nevadí, tak to možná nebude tak horký... 😉

aduska - a co ekzém a dovolená - lepší?

ivka144
10. aug 2008

ach jaj, Aduska, tak to je teda zabavisko! snad aspon ekzem lepsi? Drzim palce, nech ste zo vsetkeho cim skor von. Uz som sa nevedela dockat, kedy sa objavis. U nas zle, zle, zle, aj ked (este) nemokvame. Vcera som sa trkrat dorevala, cerveny ako papricka. A mame aj teploty uz tri dni a okrem toho asi ozaj dajake gastro problemy a uzliniska velke aspon ako poriadny cicer, nie hrasky.

ivka144
10. aug 2008

Pomoc, sa asi zblaznim. J aobdivujem kazdeho, kto prezil mokvanie telicka. My to nemame a som na dne. Telicko zacalo byt vlacne,na dotyk jemnucke, ale cervene a flakate az strach a vidiet tie hnusne male dierocky (poriky) a to presne ako to byval opred mokvanim na tvaricke. Boze zachran nas.

ivka144
10. aug 2008

A mam pocit, ze aj maly sa zblazni, ako reve a trha sa neprestajne, uplne musi byt mimo.

lusil2005
10. aug 2008

ivka necitala som to dost dlho dozadu tak neviem ci si skusala, ale nam na taketo zapalene "predmokvajuce" a aj mokvajuce velmi pomohol holtov krem.

ivka144
10. aug 2008

Lusil, ja som ho kedysi navnejsie skusala, ale pokratkom case uz nam nerobil celkom vobec nic okrem spiny a smradu. Mozno by som mala skusit znova?
Inak vcera sme kupali v ovsenych vlockach a den predtym v dubovej kore. Moze toto tak zhorsit? Chapala by som, ze ovseny kupe nepomoze, ale neviem si predstavit, co by v nom bolo take, ze zhorsi.
Je pravda, ze koza zjemnela, mozno ucinkom ovsakov, ale takto?? A svrbi ho to viac ako kedykolvek predtym. Nikto ste nemali takuto reakciu po ovsenom kupeli?

mori
10. aug 2008

Ahoj holky! Už jsem sem nedávno taky psala - taky mám holčičku s AE ☹ Mám tady olej do koupele LINOLA FETT ÖLBAD a nevyhovuje nám. Pokud ho někdo užíváte a dítku vyhovuje, tak vám ho ráda zašlu. Je skoro celý a nic za to nechci. Proč to vyhazovat, když by to někomu pomohlo 😉 Pokud máte někdo zájem, tak klidně písněte do IP adresu a já vám to pošlu 🙂

aduska27
11. aug 2008

ivka, mali-my sme ovsene kupele vysadili, mal po nich suchu cervenu svrbiacu kozu, pisala som o tom uz skor ☹ . Boze, ako ti dobre rozumiem, az tu placem ked citim tvoje zufalstvo 😒 ☹ . A zhorsovalo nam stav akekolvek experimentovanie, nakoniec sme vsetko utali, ostala modra indulona, oliv. olej a oilatum.
Ozaj, aj ja som citala ze 9-10 mesiac je pre AE najhorsi, z hladiska zvysenej pohybovej akttivity - zrejme ako dieta lozi, plazi sa...a aj na Patkovi vidim, ze ked sa sucha po zemi hned to ma cervensie :(.
Nestiham teraz velmi pisat, som sama na dve ratolesti a Patrik je priiiiiserne zlyyyyyyyyyyyyy a uplakany, uz som nespala 9 mesiacov 🙄 .
Este som zahliadla ze si prestala kojit, pokusim sa docitat presne - nepomaha to? Neprestajne na vas myslim, kludne mi napis hocikedy pripadne na mail, vyzaluj sa ak pomoze....aj 100x za den 😕

wali
11. aug 2008

ahojte, aduska, ako vam pomohla dovca na exzem? zlepsilo sa to? snad budete skoro vsetci ok po tej chorobe!
ivka, moc ma mrzi, ze to mate take zle. asi naozaj v tomto pripade pouzivat len modru indulonu, ta este nikdy nic nepokazila... 😅

jabber
11. aug 2008

mori - nám Linola taky vůbec neseděla 😒 , je nějaká divná a přišla mi i málo mastná 😖

Holky, držte se, bude líp, uvidíte!

ivka144
13. aug 2008

Ahojte, mali sme zazracne zlepsenie tvaricky pondelok-utorok. Dnes je telicko dost otras, ale tvaricka sa drzi.
Mame trosicku zvysene pecenove testy, zvysene leuko, CRT negat, ale top je IgE ktore mame 2218!!!
sme taky alergici ako bic.
A teraz novinka! V noci sme spali 8 hodiiin viacmenej vkuse!!!

wali
13. aug 2008

vau Ivka, tak to je sila s tymi vysledkami. a co vsetko vam odporucili dodrziavat?
inak gratulujem ku spanku 😉

jabber
13. aug 2008

ivka - tak snad už to půjde všechno jen k lepšímu 😉 . Co je CRT? A to IgE je asi ten imunoglobulin, že jo? A jaké číslo má být, když je to v normě? My na žádných takových vyšetřeních nebyli....
Se spaním super! 🙂