Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zeytin
20. jan 2013

@lucinenka001 Ja kupujem od znacky ICHTYOCARE od Dr. Muller.
http://www.muller-pharma.cz/produkty/ichthyocare/
Je s bielym ichtamolom. Kozna lekarka mi predpisovala s tmavym ichtamolom a ten mi zaspinil vsetky detske vecicky a nesko to s nicim vyprat... Tento biely ti nespini a je aj lepsi, ale nepreplaca ho poistovna, tak som si ho musela kupovat, ale nie je drahy, stoji okolo 3,5 EUR. Maju mast aj pastu. Mne viac vyhovovala masticka, pasta sa horsie rozotiera... Tak nech ti pomoze 🙂

carrie4
20. jan 2013

Maminy čo je dobré na akútnu fázu AE. Na zacervenane suché miesta na tvaricke? Aké maste sú vtedy dobré?

vrtulka81
20. jan 2013

@pajushka Černopolní sou mastičáři,mám s nima velkou zkušenost,i blbou.Já tam jezdím jen k vuli masti,Háčko totiž nikdo jiný nemá,jen oni.Řekni že máš podezření na mléko a další potraviny,něco vyšťárej,ale že to nevíš jistě.Pošlou vás do odběrové místnosti,je to směr k lékárně,vemou krev a za 14 dní sou výsledky,na mléko až za měsíc.Pokud má 22 měsíců,tak bych zvpoměla i lepek,nám ho taky dělali,ale teda v Hradišti na alergu,tam udělají testy i mladším dětem.Jinak si zkus psát co malý všechno jedl a třeba na to přijdeš i bez testů.

luthien.k
20. jan 2013

@vrtulka81 musím Ti oponovat, i když máš své velké zkušenosti s atopií a jsem ráda, že jste na tom konečně lépe - pozorováním, zapisováním - tím se vypozorují maximálně ty tychlé, velké reakce a ty naštěstí většina dětí nemá. Nevidím v tom proto velký přínos. I ty testy odhalí (tedy mohou odhalit - nejsou 100% průkazné) jen ty rychlé, IgE zprostředkované reakce a ty se týkají jen zhruba poloviny malých alergiků. Ostatním nezbývá, než eliminační dieta. @pajhuska

luthien.k
20. jan 2013

@pajushka ukončení kojení mívá na AE vliv, většinou negativní, někdy dokonce pozitivní. Určitě bych chtěla na kožním hlavně vědět, zda tam není infekce, čili udělat stěry.

monuska342
20. jan 2013

@pammy a ako ten fliacik vyzeral?

vrtulka81
20. jan 2013

@luthien.k Ano to máš pravdu,já sem myslela tu zkušenost s tou nemocnicí,že vím jak tam to chodí,že ty testy jen tak neudělají,je jasné,že ty ostatní alergeny neodhalí sama.Pokud není prcek osypaný víc,tak prostě se nic neděje,musí trochu kamuflovat,třeba stěry,to je tam další problém.Nám udělali podrobnější testy až na alergu a to až kdyžs e doktorka zhrozila nad KArolinčiným stavem.Takže tak asi

luthien.k
20. jan 2013

@vrtulka81 strašně moc záleží na konkrétním přístupu lékařů, někde dělají testy v pohodě, někde ne, to samé s těmi stěry. Mě by hrozně zajímalo, co u vás bylo tím rozhodujícím faktorem ke zlepšení, ale ono to málokdy je jedna věc, možná spolupůsobení diety, antimikrobiální léčby, správné kosmetiky, detoxikace...? Jak to vidíš?

elemka11
20. jan 2013

@pammy Ja som ho prave nejedla asi tak mesiac a poslednych par dni som zhresila a od zajtra idem na novo nic z lepkom

elemka11
20. jan 2013

@pammy Ja som mala na mliecne vyrobky diety a tiez na vajcia asi tak 3 tyzdne anec sa nezmenilo a tak som to zacala jest. Lenze potomake vitaminy bude mat babatko ked sa nic nemoze jest

martinka1981
20. jan 2013

@vrtulka81 a ako sa teda mate?? Malá je na tom lepšie??

pajushka
20. jan 2013

@vrtulka81 No, tak super, moc díky 😵 Asi se tam vypravíme tento nebo příští týden tak Ti dám vědět, jak jsme pochodili 😉 Každopádně ten Polysan, pokud vím má být na promazávání, ne? Ale absolutně nemám pocit, že by nějak promašťoval...
Můžu se zeptat, co se Vám třeba jinak osvědčilo, v čem třeba koupete atd?

elemka11
20. jan 2013

@luthien.k Testy mu robili na gliadin a zisiti mu alergiu na lepok a pri tom bol plne kojeny ked mu to zistili. Takze ja som mala dietu asi tak mesacnu a teraz poslednych par dni som zjedla aj trosku lepkovej stravy, ale od zajtra zacinam od znova s dietou

pajushka
20. jan 2013

@luthien.k Ok, moc díky za odpověď! Právě nevím, v jaké fázi se přistupuje k nějakým podrobnějším vyšetřením, jako jsou stěry apod. Adámek má v podstatě jen 2 menší ložiska, na těch ručkách, podle toho jak vidím jak na tom někteří prťousci s AE jsou ☹, tak si říkám, že jsme na tom asi ještě v pohodě... Každopádně i to, je nepříjemný, svědí ho to, chce si to škrabat a tím se mu to asi i rozšiřuje... 😖

vrtulka81
20. jan 2013

@luthien.k tak u nás zaručeně zabrala chlorelaa pak mast co mě poslala bzubzalka,teď si nevzpomenu na název,až budu doma napíšu to sem i z otkazem kde se dá koupit.Mažu tři dny a mizí to před očima,tělíčko a záda máme téměř čisté,nohy sou o hodně lepší a o puse ani nemluvím,otok je pryč a zánět taky zmizel skoro celý,teď už má jen na čelíčku odřeninky a růžové líčka.Prostě paráda.Díky tomu sme zjistili že nesmím sušit prádlo v místnosti kde je,začala se hned škrábat,jakmile sem to odnesla,byla v klidu.Mast doporučuju všem co chtějí mět brzo klid a aby mohli rychleji zjistit příčiny.JInak babička dalka malé piškoty,nic se nestalo,tak je baští několikátý den a nic,ani náznak zhoršení.TAk doufám že chlerela u nás byla to pravé co potřebovala.

vrtulka81
20. jan 2013

@martinka1981 dně líp,v noci krásně spí,skoro se neškrábe,jen když se vystresuje,třeba dne když sem ji chtěla učesat 🙂JInak ikdyž byla naháí,vůbe cna sebe nesáhla,což sme fakt hleděli.O řádek výš píšu Luthien.k,tak se mrkni,no prostě paráda 🙂

vrtulka81
20. jan 2013

Tak mamky,mylím že většina z vás ví jak Karolínka vypadá,jak máme těžký atopický ekzém.Bojovali sme s ním přes rok,až teď se nám dostala díky bzubzalce do ruk mastička,která opravdu zabírá a hlavně hned.Dokonce už o tom někdo psal,nevím jestli sklidila kritiku nebo ne,ale každopádně má opravdu zázračné účinky.Jmenuje se to Likangshuang krém (bez kortikoidů a schválená čr),hrozně za ni děkuju bzubzalce,protože bez ní bysme se trápili dál,jinak i chlorela má svůj velký podíl na tom,že Kavrolínka je v uplně jiném stavu.Dám zase fotky,kdo neví jak vypadala,tak se mrkněte do fotoblogu.Jestli se pro mast rozhodnete nechám na každé,ale když to pomohlo nám,vám musí snad po jednom namazání.Našla sem stránky kde se dá koupit.Takže dál budeme pokračovat v chlorele,která likviduje ekzém na zbytku místa a číňana (Likangshuang krém) používám jen na to nejhorší.Toť moje rada-samo dál zjišťovat alergeny,ale bez hnusného ekzému a s krásným spinkáním bez drbání

luthien.k
20. jan 2013

@vrtulka81 aha, tak jen doufej, že v té zázračné masti nejsou nedeklarované kortikoidy, protože NIC kromě kortikoidů a imunomodulačních mastí nepomáhá takto zázračně, bohužel... I zázračný SkinCap byl v minulosti testován a byla odhalena jejich přítomnost.

martinka1981
20. jan 2013

@vrtulka81 jeejda,tak nech sa vam dari byť už len bez exemu,dufam že ta masť neobsahuje kortikoidy ako piše luthien 😉
ale aj tak sa tešim že vam je lepšie. Na vašom mieste by som asi tie kortikoidy použila už davno 😔 😔 😔
tešim sa na nove foto Karolinky... 🙂

vrtulka81
20. jan 2013

@luthien.k tak sem se pídila po složení a není tam nic o kortikoidech,samé bylinky a jedna chemie jako desinfekce
extrakt kořene děhele pýřivého
Sophorae flavescentis radix jerlín žlutavý
borneol-či kafr bornejský, chem. složení C10H18O, vyplňuje dutiny kmenů, zvláště starých stromů druhu Dryobalanops camphora
menthol
chlorhexidine acetate -desinfekce
LK – 3 léčívé byliny

ffiinnkkaa
20. jan 2013

Co exém vůbec způsobuje? Já už nevím z čeho by to mohl mít, proč se to pořád vrací 😒

lucinenka001
20. jan 2013

@zeytin

dakujem, krasne aj za link ku kremu. Tak som si dobre pametala, len problem je to, ze som uz presla 5 lekarni v Kosiciach a ziadny taky krem od Dr. Mullera nemaju, este aj na mna cudne pozeraju ked si ho pyram, zvlastne 😉 .
Ale dakujem, objednam si cez internet, dakujem aj za info, ktory presne aj to aby nam nespinil veci. 😉
urcite vyskusam.

lucinenka001
20. jan 2013

@zeytin

a pre upresnenie: o tuto masticku idem prosim ?
http://www.muller-pharma.cz/produkty/ichthyocar...

vrtulka81
20. jan 2013

Tak fotky sem už dala,tady je odkaz na tu mast a říkání k ní.Je tam i popis co obsahuje
http://www.vseproplet.cz/index.php?page=shop.br...

lelask
20. jan 2013

@vrtulka81 super,ze je karolinke lepsie, viem si predstavit aku ulavu citite!!!
Verim, ze teraz vacsina z nas bude googlit cinana 😀 a verim, ze nikto nic podozrive v masticke nenajde.
Daj nam vediet ako sa vam dalej dari 😉

vrtulka81
20. jan 2013

@pajushka Ten polysan je opravdu k ničemu,krásně se mažee,alet o je tak vše,za chvilku je pokožka suchá.Já sme řekla dr,že malá je o něm strašně suchá,že ji musím hodně často mazat a pak nám dala Háčko,je o dost lepší,stačí když mažu 4x denně.Koupu 2x týdně,teď momentálně v biotermalu (sůl z Podhajské),jinak v dubové kůře s oliváčem,nebo ovesné koupeli z DM.Před týdnem sem začala na kamarádčinu radu a pak po zveřejnění zkušenosti jedné mamči tady z blogu chlerelu,malá se krásně vayčistila,be toho aby se nějak víc škrábala nebo se jí ekzém ještě zhoršil, teď mám ještě mastičku co mě poslala Bzubzalka ať ji vyzkouším,jaký měla efekt můžeš vidět ve fotoblogu.Já mám z toho hroznou radost,když tu malou vidím.Budu v tom pokračovat dál,prostě tyto dvě věci chci mít doma,je to jediné co nám zabralo a už se těším až pojedeme na kontrolu a ukážu jim co umí příroda

vrtulka81
20. jan 2013

@lelask určitě dám,hlavně musím věřit tomu že nám číňan s chlorelou vydrží a už se do toho pekelného stavu nedostane,už to nechci zažít znovu

martinka1981
20. jan 2013

@lelask 😀 😀 😀 😀 si to vystihla,idem googliť 😎 😎

ficekova
20. jan 2013

@vrtulka81 kolik ti prosim te predepisuju te H masti? mne na 2 deti nechteji dat vic jak 200 g celkem.