Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
25. jan 2013

@baris ahoj,jak pise nasekuratko-zadny kortiko,zadnou cokoladu,ale ani kousek!!!a co mliko?pije?jaky?Luthien.k taky muzu doporucit 😉
silna vrstva kortikoidu?to snad ne.... 😕

baris
25. jan 2013

@lojzina mléko pije čerstvý polotučný - ráno a večer. JJ, mažu jí mastí s kortikoidy, co dostala na kožním. Nejdříve se snažím mastmi s konopím, ale na 99% se to zhoršuje, tak večer po koupání jí musím namazat mastí s kortikoidy. Přes den i v noci jí pořád říkám, ať se neškrábe .... 😖

To zhoršení je u ní najednou - jen v předloktí a během měsíce všude 😖 .

lojzina
25. jan 2013

@baris urcite bych resila stravu,mliko orechy citrusy atd-uplne vynechat.tzn i potraviny,ktere je obsahuji.res i kosmetiku a obleceni.
konopi ji asi nesedi...

baris
25. jan 2013

@lojzina citrusy, rajčata, ořechy nejí. Jen pije to mléko a občas si dá čokoládu.

Oblečení - kupuji jen 100% bavlnu.

kosmetika - zajímavé je, že když jsme používali kosmetiku z DMka pro princezny, tak byla OK.

katyxq
25. jan 2013

@baris Úplné základy - http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... (série článků Věry Zíkové), je tam o tom, jaký typ mazadla na jakou fázi ekzému, oblečení, praní, a hlavně strava!!!

lojzina
25. jan 2013

@katyxq napsalas to strucne jasne nejlip 🙂
@baris mozna i vymenit dr

katyxq
25. jan 2013

@baris jo, jak píše @lojzina - vyměnit kožaře nebo si to nastudovat sama a chodit si tam jen pro diagnózy, pokud bude potřeba, tak ho donutit ke stěrům, jestli tam není infekce a pak brát antibiotikovou mast a jinak jet podle sebe.

lojzina
25. jan 2013

@baris neni to tezky,ikdyz to zpocatku tak vypada,casem to zvladnes a i okem poznas cim zrovna namazat atd... 😉 😉 ;-Starsi kuk ma treba hodne casto infekci v ekzemu,nez lletet na kozni,vykoupu ho ve slab.roztoku hypermanganu a je to ok.nedam taky dopustit na gencianu-s tou tedy opatrneji..na cervena zarudla nebo infik.mista je ale dobra.Sucha mista promazavame HA masti michanou v lekarne,nebo s enam osvedcila A-derma zelena rada.

nasekuratko
26. jan 2013

@baris souhlas s
@katyxq a @lojzina -ja bych vymenila doktora! Teda uprimne, ja bych na kozni uz ani nechodila. Nam tam nikdo nepomohl, naopak jedine co umi, tak zvysovat davky kortikoidu. Taky jsme si tim prosli a maly byl jen horsi a horsi. Kdyz se podivas na ruzne diskuze o ekzemu, tak jen vzacne najdes nekoho, komu pomohl kozni doktor.
ta cokolada staci fakt jen kousice a je to.... to stejne mleko. Ja kdyz dam malemu neco, co obsahuje treba jen par procent mleka (a ja si toho driv nevsimnu), tak mu ekzem hned zacina po celem tele nanovo a musim to hned resim koupelama, kremama, fenistilem apod.
Vidis! Mate fenistil? Nam zabira proti skrabani.

A na mazani nedam dopustit na Biodermu Atoderm nebo Dexeryl. A pokud je ekzem hodne suchy a loupe se, tak cistou vazelinu-s tim promazavam i nekolikrat za den. Hlavne ted v zime, nez jdeme ven na prochazku.

katyxq
26. jan 2013

@baris Doplním @nasekuratko , Fenistilem se myslí Fenistil kapky a nebo místo nich prý proti svědění pomáhá pít rooibos - já ještě neměla příležitost vyzkoušet, díky dietě jsme bez ekzému malá i já, navíc u malé byl ekzém jako příznak jen na začátku, teď má příznaky v podstatě jen v trávicí soustavě, ekzém mívá jen slabounký a podle mě jako důsledek histaminoliberačních reakcí (ve větší míře i vařená rajčata, jahody, kakao, pomeranč, maracuja, kiwi).
A u mazání platí individuální snášenlivost, takže zkoušet a zkoušet, novinky vždy nejdřív pár dní na nazasaženém místě. U nás například vadí i sebemenší umělá parfemace, minerální oleje (parafinum liquidum) a vazelína (petrolatum), což vylučuje přes 90%kosmetiky 😅.

april171
26. jan 2013

Ahojte, potrebovala by som poradit, ako dalej. Dcera ma atopicky ekzem od roku, ked jej zacali ist zuby, dovtedy v pohode, ziadne reakcie na stravu, takze jedla viac menej uz vsetko. Zacalo to klasicky malym fliackom, teraz to ma viac menej po celom tele okrem tvare. Od noveho roku drzim dietu, teda chuda aj ona- nejeme mlieko, mliecne vyrobky, soju, vajce, rajciny, papriku (resp. jeme len par druhov zeleniny, kedze sa snazim o sezonnost a v zime je zeleniny pomenej), orechy, med, kakao, ryby. Koza sa zlepsila, ale nezmizlo to- je to take vyblednute, suche, ale navecer to sem-tam scervena - znamena to, ze este nieco ju alergizuje? Ako by mala vyzerat koza, mala by sa vratit uplne do normalu ako pred atopickym? Lebo neviem, ci by som nemala zacat skusat, co jej robi zle, lebo ten jedalnicek je velmi obmedzeny a ja sa bojim o nedostatok vitaminov. Mam pocit, ze sme zastali a nejde to ani jednym smerom. Z tej nasej stravy som hotova, dlhodobo sa mi to zda neudrzatelne. Dceru este dojcim, ale len vecer a v noci, okrem toho nema ziadne ine nahrazky mlieka - nechcem ju uz dojcit cez den, ale nemam chut jej davat tie umeliny - je to nocne dojcenie postacujuce? Teraz ma 16 mesiacov.

kaja73
26. jan 2013

@luthien.k ahoj ,len ti chcem dat do pozornosti olej z cienej rasce-kminu-mam ho doma a mal by mat aj super ucinky na alergie,ekzemy,sennu nadchu a imunitu celkovo. Mozu ho vnutorne uzivat uz malinke babatka-tak si to skus na nete pozriet,ak to nepoznas-a mozno to pomoze niektorym maminkam.
najdem link a hodim ho.
ja mam tento http://www.bio-market.sk/rastlinne-oleje/olej-z...

nasekuratko
26. jan 2013

@katyxq nekde jsem cetla (myslim ze dokonce v teto diskuzi), ze jsi objednavala spirulinu. Ma to nejake ucinky? Byla jsi s ni spokojena?

xmalij
26. jan 2013

@lelask ja si blbec neprecetla nic o te soli nic, jinak by mi asi selsky rozum rekl, ze to telo jod potrebuje...(a to zobu poctive Femibion, ktery ma nejvic jodu z teh. vitaminu, to jsem mela nakazano uz pri prvnim..).

katyxq
26. jan 2013

@nasekuratko ještě jsme ji nevyzkoušely - ale mám ji doma a dneska nebo zítra začnem, tak pak dám vědět, co to s náma udělá 😀

martinka1981
26. jan 2013

Kočky tak idem podať spravy ako vyzera exem od utorka ako sme boli na biorezonancii. Tak stav na 90% lepši.
Nerobime nič len premazavam bielou vazelinou a potierame vodičkou čo sme dostali pri biorezonancii-to je len čista morska voda ktora nesie v sebe tie biorez.vlny či ako to napisať 😀
takže vyzera že u nas to zabralo 😉

nasekuratko
26. jan 2013

@katyxq ja ji mam prave taky doma a zacala jsem ji davat malemu ode dneska. Ale teda dostat to do nej-to je nadlidsky ukol... 😝

kaja73
26. jan 2013

@katyxq ides skusat spirulinu?
Ak ano daj potom vediet ci vam nanaskocilo nechutenstvo-lebo moj to bral len tyzden a za tu dobu nechcel skoro nic jest-ono to znizuje chut na jedlo-vraj hlavne sladke,ale mojmu to znizilo chut celkovo. 😝
Po vysadeni sa mu chut rychlo vrytila. Takze teraz berie chlorelu -jednu rano a jednu vecer.
@nasekuratko aj ty mi potom prosim ta napis,ci nemate z toho nechutenstvo-som fakt zvedava.

andreablabla
26. jan 2013

Moja dcerka ma dnes takmer 9 rokov. Mala okolo roka,ked sa jej prvykrat objavil ekzém. Tie mnozstva kremov,homeopatik,doplnkov stravy boli obrovske...uz som mala pocit,ze mam doma laboratornu mys,chuda.
Potom mi napadlo cosi...kupat ju v soli z mrtveho mora-v jednej sieti drogeriek je kilove balenie za par korun. Tak som neunavne,vzdy ked sa isla kupat,rozpustila dve vrecka vo vode. Po par tyzdnoch jej ekzemy ocerveneli,popukali a zacali sa lupat a ruzoviet az sa zahojili uplne. Bojovali sme s tym vyse 5 rokov. Mala ich na zapastiach,v laktovych zhyboch za kolienkami,neskor aj pod krkom a male loziska po celom tele. Som rada,ze uz mame s tym pokoj. Takze-nam nepomohlo nic,len kupanie v soli z mrtveho mora. Vyskusate a vytrvajte...

martinka1981
26. jan 2013

@kaja73 mne by sa take nechutenstvo zišlo 😀 😀 😀

katyxq
26. jan 2013

@nasekuratko Tak sem prubnula spirulina - dala jsem jednu lžičku do čtvrt litru jablečného moštu s vodou, malá zvládla tři lžičky, se jí nedivím, chutná to jak žabinec 😀, zbytek (teda vlastně skoro všecko) jsem vypila já.

nasekuratko
26. jan 2013

@katyxq ja uz jsem na to prisla! Ja mam sice tabletky (chci je brat taky), tak je malymu drtim (davam mu ctvrt tabletky zatim). Rozdrtila jsem to na lzicku a misto dat to do vody, tak jsem ho polozila, spirulinu jsem zakapla kapkou vody a dala mu to rovnou do pusy a hned flasku s vodou, aby to zapil. No, nebyl z toho vubec nadsenej, ale zvladnul to. 😅

nasekuratko
26. jan 2013

@andreablabla a kdes to kupovala? Ja mam strach, ze maly jak si promne oci, tak ho to bude stipat a zacne mit averzi na koupani..

zuzuzuzu7
26. jan 2013

@kaja73 ahoj, nam tento olej pomohol minuly rok na neutisujuci kasel-po uziti bolo do dvoch dni uplne bez kaslu....ale inak kupis cierny kmin aj ako korenie v bioobchodikoch...my ho mame doma a pridavam po troske do polievky...ma taku trosku inu chut!

kaja73
26. jan 2013

@zuzuzuzu7 ale to by som musel zjest kpec kminu aby z toho bola polievkova lyzica oleja 😝 to by som ani ja ani maly nezvladli. 😲 a az vtedy to ma ozaj ucinok.
Ale som rada ze niekto kto s tym ma skusenost a dokonca pozitivnu-my to uzivame teraz len par dni-na alergiu a na posinenie imunity-takze osobne zavery este robit neviem.

martinka1981
26. jan 2013

@zuzuzuzu7 hmmm tak na kašel by sa u nas využil na 100% 😝

@kaja73

andreablabla
26. jan 2013

Kupovala som ju v DM. Neviem,mala sa nikdy nestazovala,ze by ju to stipalo. Ona ta sol nie je ani slana chutovo...som raz zo zvedavosti namocila jazyk do tej vody,skor trpka🙂 Moja mala mala vtedy okolo 6 rokov,takze sa jej dalo vysvetlit...nikdy som ju potom uz ani neoplachovala vodou z vodovodu...

alla24
27. jan 2013

Ahojte, chcem poradit. Mala sa mi zhruba pred tyzdnom vyhadzala. Zacalo to na brusku ale teraz ma take male loziska uz vsade aj na liciach ci ramenach a nozickach. Ale najhorsie to je na hrudniku. berieme fenistil kvapky 3 x 10 a rano mastime mastickou advantan mastny krem a vecer ichtamolovou mastickou. V letaku ku advantanu kremu som sa zistila ze je to kortikosteroid z coho nie som nadsena. Hlavne mam pocit ze sa to moc nezlepsuje. Kozna lekarka zatial napisala ze je to exem. Nechapem z coho to mame, v rodine nikto nema kozne problemy a mala nie je ani ockovana momentalne ☹
Viete mi poradit nieco co zabera? Skusim tu morsku sol aj ked bude trochu problem pre nas obsediet vo vanicke /mame 11 mesiacov/. Viete poradit aj nieco dalsie? Homeopatika mozu taketo male deti? Pomaha to vobec?

abbie
27. jan 2013

@martinka1981 a kde vam ju robili? ako prebieha vysetrenie u tak maleho dietata? nam prisiel domov do schranky letak o biorezonancii a dost o tom uvazujem ....