Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
1. feb 2013

@martinka1981 zatím ne, ale Věra ano.

martinka1981
1. feb 2013

@luthien.k aaaa??? dobre???
to sa uživa vnutorne že?
neni to nebezpečne pre alergikov? Viki ked bola babo zareagovala na Sinupret(bylinkovy sirup na hlieny) 😝 trochu by som sa bala asi toho 😎 😝

martinka.pida
1. feb 2013

@luthien.k s Mucosolvanem mam stejnou zkusenost u Verci.

nat28
1. feb 2013

@nasekuratko ahoj, dakujem za povzbudenie 🙂 kortikoidy som nenasadila, zatial ju kupem v hypermangane, potieram zinkom a dnes sa mi konecne podarilo zohnat gencianku 🙂 a prevazujem jej to. No a uz od rana ma stav vyrazne zlepseny, tak sa tesim a dufam ze to tak aj bude pokracovat 😵 Tiez som nasadila eliminacnu dietu malej aj sebe (kedze kojim). Takze nieco musi pomoct. Vy ste ako na tom teraz?

zuzuzuzu7
1. feb 2013

@martinka1981 napriklad toto by som skusila...ono je to asi nadlhsie,ale zevraj ucinnne
gemmoterapi-je liecba pomocou pucikov rastlin,lebo v pucikoch je to najsilnejsie co ta rastlinka ma
no proste prestuduj-strasne ma to laka;)))
http://www.svetbylin.sk/informacie-pre-vas/o-fi...

martinka.pida
1. feb 2013

@martinka1981 Marti,dekuji za odkaz🙂.

nasekuratko
1. feb 2013

@nat28 my jsme meli nekolik mesicu uplne klid. A az posledni dva tydny bojejem s 2 flekama. Ale je pravda, ze zkousim postupne nove druhy jidla, takze sleduju reakce. tak to bude z toho...

vrtulka81
1. feb 2013

@nat28 tak snad se zadařilo a někde si pořídila 🙂 JInak sem četla že se lepší,tak držím palce ať je to už pryč uplně.Mě by zajímal ten bazén,jak si psala že chodíte plavat do soleného,tak sem si vzpoměla,že my v létě sme taky měli sůl v bazénku a malé to nic nedělalo,ani po čachtání nečervenala jako po klasickém mytí ve vaně.Docela by mě zajímal názor jiných,jestli je i v tak ošetřovaném bazénu možné chytit ty potvory moluska nebo je tam menší pravděpodobnost?,myslím veřejný bazén.Určo bych nešla do termálu,tam je pravděpodobnost hodně velká,plácají se tam hlavně nemocní,tak to bych neriskovala,ale toho plaváčka by mě bylo taky líto,mít možnost,joko ty,tak to asi risknu.NO uvidíme,třeba někdo napíše hodně hustý odpuzující komentář 😉

vrtulka81
1. feb 2013

@martinka.pida já dávám vždycky malé stodal,hned na startu jak začne pokašlávat a většinou zabere rychle,reakci na něj nikdy neměla,je to sice až od asi dvou let nebo jak,ale co takovému prckovi dávat.NO sou to homeopatika,takže v tom nevidím nic špatného 🙂 Poprvé sem jí ho dala tuším po půl roce

vrtulka81
1. feb 2013

Dneska mě známá z nemocnilce psla že chce na malé vyzkoušet Skin Cup,mám ji od toho hodně odrazovat,psali ste že to opsahuje kortikoidy,nenašla prý žádnou diskuzy co by jí to potvrdilo,že jí to dokonce doporučila lékarnice.NO každopádně sem narazila na nějakou paní,která si ji taky kupovala pro syna a pak si namíchala vlastní nějakou mast,by mě zajímalo jestli ste někdo nezkusili podobnou kombinaci,prý zabírá skvěle 🙂 Namíchala panthenol mast,nivea zinkovou s olejem s obilných klíčků a trochu indulony,pokud to někdo zkusí,tak dejte vědět,já to vyzkouším jakmile nám dojde H mast,protože po dněšní kontrole v nemocnici s náma moc nemluví 😀

martinka1981
1. feb 2013

@vrtulka81 v Stodal sirup je jedna latka max.škodli pre deti je na stupnici 4 z 5 😖
kyselina benzoova konkretne ☹
ja som ho tiež kupila že homeopatika nemože uškodiť no ale ked som prečitala cele zloženie skoro ma vystrelo 🙄 🙄

martinka1981
1. feb 2013

@zuzuzuzu7 preštudujem večer ked uložim divočačky 😀

martinka1981
1. feb 2013

@vrtulka81 prečo s vami nemluvi?? akože vyzerate lepšie ako ked vas oni liečili?? 😀 😀
no Skin Cap to je veru kontroverzny krem @luthien.k ti ho isto nedoporuči 😉

azarijka
1. feb 2013

co davate na rozskrabany ekzem, uz ho nema ani zapaleny len si velmi doskriabala tie suche chrasticky a ma teraz az ranky hlboko do koze ☹ aby sa jej to nejako nezapalilo ...

neviem ako sa jej to podarilo kedze ma stale ostrihane nechty a stale ma oblecene puncosky...

missymici
1. feb 2013

Zdravím Vás, prosím o radu,už si nepamatuji jak to měl syn před 4 lety,ale ted jsem začala dávat holce Fenystil kapky na AT. Jen nevím jestli ji ho mam davat furt,doku jsou nejake projevy ekzemu,nebo jen jednou za časmnebo jen při víc svědivých obtížích. Dostala jsem AT uz jakžtakž pod kontrolu,pupínkova uz není,neškrábe se,jen za uchem ji to stále láka.Obličej má už skoro cistý,ma jen nepatrne fleky ,ale nejou moc videt. Tak nevím jestli ho mam davat,a jak často.

V noci se hodne často budi,...tak me napadlo jestli to není tím,proto jsem začala davat kapky dneska.
Co myslíte? dekuji za reakce

vrtulka81
1. feb 2013

@martinka1981 jo asi proto,doktorka málem vyzkočila ze židle když sem jí řekla jak malá baští chlorelu a čím sem ju namazala 🙂NO to bylo něco ,ať mě vlezou na záda,oni nám nedokázali za rok pomoct a teď když sme ju stabilizovali,tak sou uražení,mastičkáři jedni 😖 Jinak ten stodal sem byla ráda že nereaguje a pomáhá jí to,má takový ten laringitydový kašel,takže to utne hned v začátku 😕

lojzina
1. feb 2013

@vrtulka81 ahoj,vy jste byli v detske na pokecu? 😅 😔 ...jak jste dopadli??

ja bych skin cap nedavala,pry v nem nasli kortikoidy,buhvi jak to je.... 🙄

lojzina
1. feb 2013

@missymici bohuzel nevim, ☹

katyxq
1. feb 2013

@vrtulka81 Se mnou moc nemluví pediatra (nebo já s ní), když už malá konečně začala navzdory jejím radám obstojně přibírat, tak se ona probrala a posílá nás na gastro 😅. No, asi nakonec budu muset stejně pediatru změnit, nemá smysl chodit někam, kde komunikace z obou stran vázne, snad to nebude šlápnutí z bláta do louže, chjo, budu muset dobře vybrat.

ficekova
1. feb 2013

@katyxq a koho mas? Ja mam bezva pediatricku v bohunicich. Pristupna k homeopatii. Nase neockovani se ji moc nelibilo, ale da se s ni domluvit. Je velice pecliva a vstricna. Uz je v duchodu, ale porad pracuje. Maji ordinaci s dcerou a stridaji se tam. Ja jsem povazovana za histerickou matku, ale ona je ke mne vzdy hodna a nase navsteny jsou u ni tak na hodinu 🙂

carolinlida
1. feb 2013

@ficekova ahoj, jestli potřebuješ H mast, mám celej kelímek 100g. Kožařka nám to předepsala na promazávání jako prevenci před ekzémem a mně se teda vůbec neosvědčila,lepší výsledky mám s klasickým přírodním jojobovým olejem a teď začínám mazat konopným. Kdyžtak mi napiš,klidně Ti to pošlu 😉

ficekova
1. feb 2013

@carolinlida Vcera mi manzel vyzvedl 8 baleni. Da se to koupit i bez predpisu: v detske nemocnici, v bohunicich v nemocnici - ale musi to udelat. Na Osove u Dr. Maxe ji uz maji predem udelany a 100g stoji asi 80kc

vrtulka81
1. feb 2013

@ficekova ta H mast mě štve,že to jde vyzvednout jen v Brně,my to máme daleko ma je to snad jediné promašťovadlo které vyhovuje,jinka nic z té škály co sme vyzkoušeli.Není tu někdo kdo jezdí jednou měsíčně Hodonín?Kdo mě tu mast mohl hodit? 😉

vrtulka81
1. feb 2013

@lojzina no byli sme na pokecu,doktorka na mě vybafla co vlastně po ní chci,já sme řekla že velice už nic,že sme spíš dojeli malou ukázat a říct jak postupujeme,že je nechceme obcházet a něco jim tajit,no nebyli ráááádi ani trochu,byla naštvaná,ikdyž tvrdila že není,já se prý taky nemám zlobit,ale že ona nám v tomto případě nemá jak pomoct,jenže já tu pomoc ani nechci 🙂 Pak sem se í zeptala co by jí na nynější stav malé dala,tam mě řekla že antibiotickou mast,prý oteklá,no já teda nevím ,ale padají nám čepice z hlavy jak splaskla 🙂 NO prostě sranda.Npasla nám naposled Hmast a že si ji můžeme vyzvednout volně v lékárně a šli sme 🙂 Jasně řekla,že alternativní léčbě nakloněná není a že ji neuznává,no každopádně malá je z nejhoršího zatím venku a to je pro mě hlavní,je mi jedno kdo ji z toho dostane

ficekova
1. feb 2013

@vrtulka81 bohuzel. Ja jezdim nejdale do Uhric ☹ Ale muzu ti to pripadne poslat

vrtulka81
1. feb 2013

@katyxq jo ten problém mám taky,já jí něco říkám,ale jako by mě vůbec neposlouchala,taky budu muset dětskou změnit,pokud nedostane rozum.Navíc sme první z takovým atopem,kdo jí prošel ordinací,i když je malá o 100% lepší,pořád pro ni hrozn,taky nás tlačí na gastro,proč bys nepochopila 🙂 Jednou sem jí řekla,že kožařka nám doporučila jít na gastro k vuli alergii na BKM ,to se nic nedělo,pak sem jí řekla,pak zase jednou,že sem začali chodit na rezonance a že paní vyčarovala,že malé vadí lepek,takže dr zachytila slovo lepek a proto tam máme jít,protože nám to řekla kožařka,ale testy na lepek nám v tu dobu nikdo nedělal,prostě oni slyší jen co potřebují.Chtít po ní edoporučení na alergo,nemožné,tam malá nemá co dělat,jedině gastro,až sme se tam objednali sami a přinesli zprávu z alerga,divila se i ušima.Uvidíme jestli se polepší a dá na mě,nebo si bude mlet svoje

vrtulka81
1. feb 2013

@ficekova škoda,uvidím,třeba se mě podaří někoho sehnat.Poštou by to šlo v zimně,ale nevím jak v létě,to by mě přišlo asi blato.Třeba se na tebe obrátím 🙂 Díky

lojzina
1. feb 2013

@vrtulka81 to je sila.a u ktere jste byli?
to ti verim ze ses rada ze je na tom mala tak jak je,a je jedno kdo ji pomuze,chapu te.jak ja tenkrat s tou cinou-taky vystartovala 😝 😅