• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

21. januára 2017 
...nam dr. vylucila kakao v akejkolvek forme...dobosky sme mali len ovocne...pomarance...menej slnka...prach...a hlavne macky prec...mastime sa pod kolenami...je to lepsie...
7. mar 2013 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pajushka jo, jsou štěpené jen na cca 95% - taky je tam napsáno, že se při ABKM nesmí. V případě ABKM se může jedině plně štěpené UM (Nutrilon allergy care, Nestlé althéra) nebo UM vyrobené přímo z aminokyselin (Neocate - to snesou i velmi silní alergici)
7. mar 2013 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pajushka Tak zinkáč používám vždycky když se začne vyhazovat,nebo na červená místa,na ty uši sem ho taky dávala,ale tam zaberou opravdujen kortikoidy :frowning2: s prasklinama kdekoliv je to vždycky horší,my je máme momentálně na prstech,uši sou ok,ale teď jí praská kůže u kloubů,nevím proč,přitom ekzém nijaký nemá,tam se jí to nikdy neobjevilo.Tu ATB mast dávej zvlášt´,zinkáčem mažu 2x denně a až je to lepší přejdu na kalsické promazání,tu pokožku dost ysušuje,ale aspoň hned zabírá a zklidní.Jo ten jejich přístup mě taky štval,dali masti a dom,jídelníček neřeší,jen to mléko,max co vyjde z testů,tak ty nejvyší hodnoty ti řeknou vysadit,ale jinak nic.Na jídelníček se zeptej @Luthin.k ,ale je to tu dost často psané,tak se stačí vrátit o pár stránek :slight_smile: Sanž se ho dát do pořádku než pojedete na kontrolu,jinak budou další kortikoidy :slight_smile: Záleží na koho narazíš,jedna s oblibou předepisuje Fucidin H,druhá advantan a završí to belogentem,to je kortikoid +ATB ,no největší svinstvo pak je Fucicort,jak se dostanete až na něj,tak už nepomůže ani svěcená voda,pač při vynechání nastává okamžité zhoršení:frowning2: Locoid většinou nezabetre,je to jeden z nejslabších kortikoidů,takže se nedivím,že se horší,chce to opravdu vychytat ty alergeny,nejhorší je,že někdy to může být taková blbost,která byt ě fakt nenapadla :unamused:
7. mar 2013 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pajushka na proalergikách bohužel momentálně nefunguje paní Věra, autorka těch článků, která je na tyto věci nejlepší a myslím, že tam místo ní nikdo poradnu nepřevzal.
7. mar 2013 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj kontaktné údaje firiem".
7. mar 2013 o 19:48 • zakire
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj kontaktné údaje firiem".
7. mar 2013 o 19:56 • zakire
prevenciou ekzemov je vraj nepouzivat pri kupkani mydlo, my sme zacali mydlit iba raz za tyzden,inak iba cista voda,samozrejme ritku umyvam vzdy niekolko krat denne, a cervene flaky zmyzli,...treba skusit
7. mar 2013 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danulaus to by som netrvdila...mys me nepozuivali mydlo nikdy , ani ziadnu kozmetiku a aj tak nam ekzem prepukol, ked mala mala 8 mesiacov-dovtedy krasne cista kozicka, ani naznak sucheho..takze ako zarucena prevencia to urcite nie je!
7. mar 2013 o 20:29  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzuzuzu7 ved vravim, treba skusit:slight_smile:nam to pomohlo, inemu zial nemusi,..
7. mar 2013 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danulaus tak u ekzematikov celkovo mydlo nerobi dobre..to tu maminky vedia...ale fajn, ved kazdy ma pravo napisat svoj postreh;)))tak sa drzte !
7. mar 2013 o 20:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k Tak to je škoda :frowning2: Každopádně se tam stavíme, až v Brně budeme a uvidíme, no...
8. mar 2013 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k prosim ta vyzera toto na atopicky ekzem,syn ma 2 roky a 8 mesiacov a vyhodilo sa mu to na rukach.,trochu ma aj na stehne,po stranach krku...netusim o co ide. dakujem
9. mar 2013 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajulka1 jako bych viděla ruce naší malé :unamused:
10. mar 2013 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajulka1 ono pro diagnózu je nejlepší si dojít za dobré kožní, ale z mých zkušeností - ano, může jít o AE. Takové reakce mívají dítka i třeba jen po lokálním podráždění - věci přeprané v jiném prášku, s aviváží, na novou kosmetiku apod.
11. mar 2013 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, mozete mi este poradit...pouzivate pre deti s AE aj protiroztocove potahy na matrac? Ci obliecky a palony? Dost som totiz zaskocena cenou :frowning2:. A neviem s predstavit, ze jej budem vankus a paplon prat kazdy tyzden...
11. mar 2013 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yidaky má to smysl, pokud je alergie na roztoče....
11. mar 2013 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k Praveze neviem na co mame alergiu..zatial sa snazme vylucit alergeny v strave. No kazdopadne jej asi kupim celu sadu, tak ci tak, to bude prospesne jej zdraviu.
11. mar 2013 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yidaky my sme pořídili dva velké a jeden malý protiroztočový potah na matrace za necelé 3 tisíce a mělo to smysl,mylá je na ně alergická a od té doby rozhodně líp spí.JEn nevím jestli tato firma má Eshop,teda pokud tět a cena neporazila :slight_smile:
11. mar 2013 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k tak novy prasok,avivaz, nemame ani kozmetiku, jedine co ma napada ze sme sa boli kupat na plavarni cca 3 hod. sa maly clupkal vo vode ale az za tyzden na to mu naskocili tieto pupaky, tak ci moze byt reakcia az za tyzden...dakujem
11. mar 2013 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vrtulka81 Ja som nasla 3-sadu za nejakych 120e. Hold mate lepsi kurz :wink: .
11. mar 2013 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mate niekto sskusenost s kozmetikou ALPHANOVA BEBE? http://www.cosmetic-bio.com/ALPHANOVA-bebe-Cold-cream.html
12. mar 2013 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k prostim ta, malej sa stale robia take suche "flaky" , mastim vselicim... ma to na nohach aj rukach, na trupe nie..nechcem z nej spravit pokusneho kralika.... ale tak bioderma atoderm alebo excipial by este mohli pomoct?
12. mar 2013 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý den, velice ráda bych Vám také poradila jak na alergie a atopický exém,s čím máme výbornou zkušenost my....snad Vám tím dám alespoň nějakou naději na zlepšení.My objevili něco, co je pro exematiky i jiné zdravotní problémy opravdu a upřímně hodně účinné!Náš teď už dvouletý syn začal ve třech měsících trpět na alergie a s tím spojené i exémy.Hodně se mu to dělalo na rukách, nohách a potom už i na obličeji,škrábal si to až do krve,byli jsme jeden čas už zoufalí! Nepřišli jsme vůbec na to co mu vlastně vadí,na co má alergii..Pak jsme se dozvěděli o čínských bylinkách a zkusili je,i když ze začátku s nedůvěrou...protože těch všelijakých přípravků už je k dostání hrozně moc a připadalo nám to všechno už na jedno brdo,jen s jiným obalem...a všechno jen vyhozené peníze...ale tohle nás OPRAVDU A UPŘÍMNĚ NEZKLAMALO!! Malý užívá už skoro tři měsíce měsíce jak vnitřně,tak i promazáváme kůžičku tinkturami z čínských bylinek a je momentálně bez exému! Jí cokoliv a v této době se mu udělá sem tam jen jeden malý červený flíček zezadu pod kolenem nebo v loketní jamce,který zase vždy zmizí,nic dramatického,neškrábe si to a to přitom už žádný Fenistil ani jiná antihystaminika neužíváme! Určitě to chce nějaký čas na zlepšení,protože tohle je komplikovanější onemocnění,ale už teď vím,že jsme na dobré cestě a nevrátí se nám to v takové podobě,v jaké jsme to měli na začátku,bylinky pořád užíváme dál... došlo nám,že je důležité vyčistit tělo od všech jedů a toxinů....zkrátka řešit tu příčinu nemoci a né jenom důsledek,který se objeví na kůži až nakonec a v podobě strašných exémů! Věřte mi,nikdy není pozdě začít řešit to jinou cestou než jen antihystaminiky nebo kortikoidovými mastmi,chce to jen rozhodnout se a chtít to změnit...
13. mar 2013 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cicimon určitě to vyzkoušet můžeš, ale jen kosmetika obvykle problém nevyřeší...
13. mar 2013 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaculinka208 tak doufejte, že ty čínské zázraky neobsahují žádné škodlivé látky, jako skryté kortikoidy a nebo horší věci.
13. mar 2013 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k
no takto se asi přemýšlet nedá, to bychom se potom báli vzít si i obyčejný paralen na snížení teploty, co kdyby v tom náhodou byl jed na krysy a otrávili bychom se po něm...:slight_smile:
13. mar 2013 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaculinka208 otrávit po paralenu se dá dost dobře i bez jedu na krysy, stačí jen nedodržet dávkování... Nicméně toto je o něčem jiném. Pokud se něco chová zázračně v léčbě ekzému, je to vždy podezřelé. Jako před lety, když byli všichni nadšení z krému SkinCap - do doby, než se v něm zjistily nedeklarované kortikoidy, to samé u mastí od různých léčitelů apod. Důvěřuj, ale prověřuj a pokud jde o zdraví dítěte, tak stokrát tolik. Skutečná příčina ekzému se dá ve většině případů najít a vyřešit i bez zázračných mastí a tinktur, jen to chce správný systém (samozřejmě jsou děti, kdy se při nejlepší snaze ta příčina nedá snadno najít a odstranit, ale těch je naštěstí naprostá menšina).
13. mar 2013 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k jo jo, určitě s Vámi souhlasím,otrávit se dá asi po všem v extrémním množství bez doporučeného dávkování,ale proč by to dávkování člověk nedodržoval, když umí číst...co se týká bylinek,tak já si zas myslím,že tři měsíce užívání není zázračné mávnutí kouzelného proutku a vyléčení přes noc...jen znám svoje dítě dobře a vidím za tu dobu užívání velké zlepšení a nejen kůže,ale třeba také co se týká lepšího spánku....nemám vůbec nic proti klasické medicíně,sama pracuji ve zdravotnictví a bez ní bychom se také neobešli...samozřejmě,že ne každému mohou pomoci jenom bylinky,hodně záleží v jakém rozsahu je ten atopický exém...zkrátka asi se to musí vyzkoušet a udělat si sám svůj názor.....ale na druhou stranu je důležitý nějak to začít řešit a nekoukat na svoje dítě jak trpí,když klasická medicína někdy k ničemu nevede...ale i někteří doktoři se přiklání k alternativní medicíně a skloubí oboje,to je potom úžasné...:slight_smile:
13. mar 2013 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaculinka208 však já také neprosazuji přístup klasické medicíny, i když i ta je někdy potřeba. Velmi dobré výsledky totiž přináší postup nelékařky Věry Zíkové: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-zbavit-dite-atopickeho-ekzemu-upravou-stravy-deti-do-tri-let Tady si ho může každá rodič nastudovat a u naprosté většiny dětí to jde i bez zázračných bylin, jen s trochou trpělivost a systematické práce :wink:
13. mar 2013 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k super,taky skvělý tip jak na atopák...všechny informace jsou důležitý pro ostatní rodiče takto nemocných dětí.Jen tak dál :slight_smile:
13. mar 2013 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok