Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

cermonca
22. aug 2008

Ivka to je hrozné že se to stále zhoršuje,snad už také přijde zlepšení.Přála bych vám to moc a moc 😉 Drž se!

antilopa
22. aug 2008

Chci se zeptat, zda jste někdo slyšeli o magistru Tomečkovi z Velkých Pavlovic - míchá mastičky právě pro děti s AE a má velké úspěchy. Údajně v té mastičce nejsou žádné kortikoidy, ani dle rozborů těchto mastí se to nepotvrdilo!

wali
22. aug 2008

aduska, ivka - je to strasne, ako sa to drobcom zhorsilo! az sa to zle cita a zvlast, ked clovek uz nevie, ako pomoct ☹
aduska - tiez si myslim, ze by ukoncenie kojenia vo vasom pripade nepomohlo, zvlast ked to nepomohlo u ivky, ktori to maju hodne podobne vasmu exzemu.

dagmik, ja som davala aj vaj. zltok aj jogurty, akurat som ich zaviedla neskor, nez sa odporuca. a pomaly, sledovala som reakciu, ale nastastie - u nas OK.

o tom magistrovi z Vel. Pavlovic som este nepocula, hm, znie to zaujimavo!

antilopa
22. aug 2008

wali - my jsme právě už také nevěděli kudy kam a náhodou jsme se o něm dozvěděli. Tak jsme se tam vypravili a mastičku si také vyzvedli - no a teď je malá naprosto v pohodě a čisťounká!!! My teda dáváme stále ještě homeopatické léky, takže nevím, co přesně zabralo. Ale ten kontakt jsem dostala od známých,kterých maličká byla na tom úplně šíleně s AE - no a také se jí to krásně zahojilo a dnes je z ní naprosto zdravá holčička - bez následků!

ivka144
22. aug 2008

Dakujem holky za ucast...
Zajtra teda cestujem s nasimi do Lipt.Jana a mam z toho stres, uvidime, ked sa ozvem, ci tak pekne ostaneme ako bol plan - 10dni, alebo zdupkam po dvoch dnoch zufala a hned vam to napisem. Stale sa to zhorsuje, aj teraz vecer...
Antilopa - ja som nepocula, ale rada si vypocujem. To tam treba ist osobne? Ako pracuje ten pan? Je to v CR, hej? a inak uz viackrat niekto pisal, ze pan magister..., to znamena co, ze ma nejaku vysku? Alebo ze je lekarnik?
Drzte sa vsetci, uzivajte si radosti s cistymi detickami🙂

wali
23. aug 2008

antilopa, tak skus napisat vsetko, co ta napadne o tom panovi. treba sa tam objednavat, ako dlho trva, kym ta vezme, ako prebieha prva navsteva... nastastie my sa drzime uz par mesiacov uplne cisty, no urcite by to niektore holky uvitali take podrobnejsie info. a priznam sa, ze aj ja - je dobre mat nejake eso v rukave 😉

antilopa
23. aug 2008

ivka144, wali - je to pan magistr Tomeček z Velkých Pavlovic. My jsme se o něm také doslechli od známých (když už jsme si nevěděli rady - a klasická medicína samozřejmě také ne, slovy: "z toho vyroste, s tím se nedá nic moc dělat...." atp.), kterým p. magistr vyléčil jejich vnučku a teď je z ní krásná zdravá slečna bez nějakých následků. P. Tomeček má svou vlastní lékárnu právě v těch Pavlovicích a myslím, že také jednu v Praze (ale to nevím jistě). Jen jsme tam zavolali a on řekl, ať malou přivezeme, že se na ni podívá. Hned jak ji uviděl, tak nám namíchal mastičky - jednu bez označení (mazat 2x denně) a druhou na promazávání (kyselý synderman). A radil koupat každý den a do koupele přidávat lžíci octu, že nejhorší pro tyto děti je vlastní pot a antibiotika. 2x jsem se ho ptala, zda v té masti nejsou kortikoidy, říkal, že nejsou. Do tří dnů byla malá úplně čistá a nemáme žádný problém. My tedy pokračujeme stále v homeopatii, ale myslím, že toto zabralo úplně skvěle. Náš doktor, který tomu nevěřil (ale nic s tím předtím nedokázal udělat, mi tvrdil, že někde "slyšel", že jsou v těch jeho mastech kortikoidy. Tak jsem se ještě ptala těch našich známých, no a ti si speciálně na tu jeho mast nechali dělat rozbory - a žádné tam nejsou. Dokonce jsem se na to ptala i našeho homeopata a ten také říkal, že tam nic takového není a že má pan magistr asi skutečně pravdu. Ale samozřejmě to neřeší ten vnitřní problém, takže např. já pořád pokračuju v dietě (bezmléčná a bezvaječná - malá má alergii) a bereme homeopatika. No ale chtěla jsem jen sdělit naši pozitivní zkušenost a pokud už jste holky hodně zoufalé, jako asi každá s dítkem co má AE, tak tohle nám skutečně pomohlo! Přeji všem krásný večer a klidnou noc 🙂

antilopa
23. aug 2008

Jo a a V. Pavlovice jsou na břeclavsku a pan magistr nás přijal hned ten den. Jinak před námi byli také lidé s dítětem s AE a po nás už čekali další, takže je opravdu vyhlášený. Snad to někomu pomůže 😉

wali
27. aug 2008

antilopa, to si zlata, ze si to tu vsetko napisala. je to fakt zvastne, ako rychlo tie maste zabrali, ale kedze si davali robit ti tvoji znami rozbor a kortikoidy tam nie su, je to skvele. mne inak tie pavlovice zneli dost povedome a ono je to tu za rohom 😀

keba
27. aug 2008

ahojky holky tak se hlásíme s Nelinkou k vám na porado o atopic.ekzému.I my jsme neštastný s toho jak sme osypaný a nic nám nepoháhá!Lítáme po kožních a pořád bez zjevných výsledků..trochu se nám to zlepší když namažem mastí s kortikoidy ale je to pouze přechodné a to asi nic neřeší,že?Tak se to snažím omezovat na minimum a pouze promazávat.\\\sice jsem neměla zatím čas pročítat vaši diskuzi celou ale zaujala mě tady vaše rada ohledně homeopata,pomohl opravdu někomu z vás?Mužete mě napsat některé léky nebo mastičky,budu vděčná za každou radu,díky moc

jabber
28. aug 2008

antilopa - tak to je zajímavý, jak to zafungovalo u tebe, tak snad to pomůže i prckovi 😉

dagmik - já jsem malé zatím dávala jídlo kupované ve skleničkách, takže mě to nějak ani nenapadlo to tam přidávat, ale pomalu přejdeme na vařené, takže to vyzkouším. Věřím ale, že to nic neudělá 😉

k té rudbekii jsem našla tohle:
http://www.profizahrada.cz/a/cz/696-echinacea-p...
http://www.nejlevnejsizdravi.cz/shop.php?action...
takže by se to v lékárně sehnalo spíš asi jako kořen třapatky nachové

ivka ☹ držte se, oba dva!

anaja36
28. aug 2008

baby ja uz som s malym ma 8 mes.vyskusala vsetky masti sveta az sme sa zastavili na A-DERME a maly je jak padly sneh tak to vyskusajte a neni ani taka draha a vydrzi mi aj 2,5 mesiaca

keba
28. aug 2008

anaja 36 a ta mast A-derme je bez předpisu?a nejsou v ní kortikoidy?

jabber
29. aug 2008

keba - já jsem od A-dermy používala Exomegu http://www.proalergiky.cz/eshop/aderma-exomega-... ale nic moc nám to nepomáhalo, je to u každého jinak 😖 . Neboj, kortikoidy v tom nejsou, je to normální pleťový krém 😉

lusil - a jak vy se máte? Jsem tě tady dlouho nečetla.... 🙂

bucenka
31. aug 2008

Ahojky tak se jdu k vám do diskuze přidat nebo spíš jdu nabrat nějaké rady....Mám 5 měsíčního klučinu a před pár dny mu diagnostikovali AE,nyní se zhoršil natolik,že neustále pláče,i když to bylo doted nejklidnější miminko...má to hlavně v obličeji a trošku v záhybech...z obličeje mu to jde do vlasů.V noci nespíme,přes den jen pláčeme a jsme nevrlí.Začali jsme chodit k homeoptace,od úterka máme léčbu,říkala,že se to krapet zhorší,že se tělo pročistuje,ale nevěděla jsem ,že až tolik...kožní napsala kortikoidy,mám je sice v ledničce,ale zatím se jím chci vyhnout...neustále promaštujeme,ale zdá se mi to prd platný...hned to je suché a svědí.Používáme kosmetiku od Hádka...modrou indulonu a zkoušela jsem vazelínu,ale nic...ted budeme likvidovat koberce v celé domácnosti,prej mu AE můžou zhoršovat právě ony....začall válet sudy a od té doby se mi to taky zdá horší a horší...pokud mi poradíte budu moc ráda.Jsem už zoufalá...

ajcek
1. sep 2008

Dobry den baby ja by som chcela prispiet o atop.ekz.Mojmu malemu sa to zacalo ukazovat asi tak po mesiaci od jeho narodenia a lekarka mi poradila krem EUCERIN ORIGINAL-pre suchu pokozku.A to som praktikovala tak ze rano a vecer som ho okupala v letnej cistej vode a dobre som ho stale nakremovala -cele telicko(krem sa blbo rozotiera pretoze je dost tuhy tak som ho vzala do ruk viac posudlila som ruky a naniesla na maleho.Inac v izbe by dieta malo mat este zvlhcovac vzduchu.Tvar som mu natierala castejsie pretoze mal najviac vyhadzane licka.A este som vyuzila solnu jaskynu ktoru som s malym navstivila 6-krat(raz do tyzdna)po 45 min.Do pol roka a mozno aj skor bol fit.Este k tomu kremu Eucerin nezijem na Slovensku ale pred tym nez som zacala pisat tento prispevok tak som si zistila ze to predavaju aj na Slovensku,ale solna jaskyna je tiez super vazne to zabera na tie atop.ekzemy.LEn neuzivajte Kortizon obsahuje to stereoidy ja viem ze to zabera rychlejsie ale.....A s jedlom som nerobila ziadne cariky papal vsetko.Takze prajem vsetko dobre 😉

keba
1. sep 2008

hojky holky,tak jsme se do rána zase celý osypali!!bucenka jak píšeš že to máte hlavně na dlavičce a v záhybech tak u nás je to úplně stejný,pořád promaštujem ale výsledek žádný...musím zajít k tomu homeopatovi třeba to zabere..jo a nad těmi solnými jeskyněmi jsem už taky uvažovala že by to mohlo mít něco do sebe..tak uvidíme jaký bude výsledek.

jabber
1. sep 2008

bucenka - no můžou, no....může to mít klidně třeba z prachu anebo přímo z toho materiálu, ze kterého koberec je 😖 , uvidíš, jestli až je vyhodíte se to zlepší 😖 držím palce 😉

ajcek
1. sep 2008

Este k AE zhorsuje sa to aj rastom zubkov.JA som totiz zistila ze ked malemu rastli zubky zacal na lickach trosku cervenat,ale ako som vyssie uz napisala zlepsilo sa to.Pokial nezozeniete krem odporucam solnu jaskynu.

bucenka
1. sep 2008

Děkuji za rady,ta solná jeskyně se zdá být dorej nápad,akorát nevím jestli by mi tam prcek vydržel,je tam dost tmavo a pro malého objevovatele,ještě ke všemu protivného,rozmrzelého atp...nevím,možná tak za půl roku to zkusím,zatím ještě vyzkouším léčitele...no usnuli jsme kolem 20 hod a to už jsme byli 2x vzhůru,škrábe se svědí to a bolí...pít nechce jen se dře....
tak a jdu taky spát,kdoví jaká bude noc tak dobrou všem a klidnou noc....

cermonca
1. sep 2008

Ahoj u nás se to podstatně zlepšilo jen má suchou kůži ale nc červeného už přes týden ani ta husí kůe už není. 😉 Některé potraviny jsem už zařadila do jídelníčku a v pohodě.Ťuk ťuk
Pereme teda v těch ořechach ale tím to nebude protože jsem nevaprala hned vše prádlo,tak stále nosí i to prané normálně.No teď už trika máme všechny vyprané eko 🙂 vlastně 🙂

Jo a taky chodíme do té solné jeskyně už jsme tam byli desetkrát.Chodíme dvakrát do týdne teď když je to dobrý tak jen jednou.malá si tam hraje jako na písku s tou solí,jsou tam i hračky 🙂 Tak nemějte strach že tam děti nevydrží,ani tma tam není práně když tam jsou děti tak je rozsvíceno,teda u nás jo 😉

Zdá se mi jestli AE nám nevyvolává něco z venku jako nějaké pyly nebo já nevím co:Prostě něco co je v červnu nebo v červenci.Může to být i z něčeho takového? 😕 na podzim jí chci vzít na alergo testy.

Takže návštěvu homeopata zatím odkládám i když samozřejmně vím že v sobě něco má.Jen doufám že se nám to nezhorší a nevyleze zase.

Všem vám přeju aby se to dětičkám co nejdřív zlepšilo a už je to netrápilo 😉

ajcek
2. sep 2008

Ja mam tiez dobre skusenosti so solnou jaskynou,maly sa tam hral s hrackami ako v piesku alebo sme si rozprastreli prestieradlo na zem a pekne spinkal.JA som zase mala problem v jarnom obdobi s malym ze mu dost tiekol soplik a tiez som sa pytala na tie alergologicke testy ale velmi to neodporucaju detom v malom veku a tak som to nechala a teraz je vsetko o.k.Este dieta ked si pochyta tvar treba sa znovu umyt a nakremovat dobrym zvlcovacim kremom(nie vazelinou )mal by byt zvlcovaci bez aromy atd....

ivka144
2. sep 2008

Ahojte, tak sme sa vratili z lipt. jana, kde to teda bola riadna zabava, zidna dovolenka, ale cisto makacka.
Malemu sa od najhorsieho stavu aky mal s mokvavymi lickami a chrbatikom a plieckami preslo az do polocistej tvaricky, ale telicko je stale dost zle, lupal sa ako po opalovani a do toho popraskana koza, sem tam mokvanie, trhlinky po chrte a plieckach a obcas brusko. Najhorsie je, ze vobec nevie v noci spat. Jaci ako keby ho rezali, ale tak uuuuplne najzufalejsie a on ma taky silny prenikavy hlas, ze ideme vsetci osaliet. Ked s nim dlho cvicim, tak poprdka riadne, ale mocuje sa tak, ze sa s nim v noci dakedy neda hnut. Ale iste to brusko je jednou z vyznamnych pricin, asi zajdeme zajtra k mudr, a potom na gastro. Zatial pomaly prechadzame na bezmliecnu a bezlepkovu dietu. Blbe, lebo malemu tym padom davam ryzove mlieko a z obylnim tiez len ryza ostane, ale nechcem vysadit vsetko naraz, my sme jedavali velke mnozstvo takym trochu lekovych veci - ovos, pseno, spalda. Resp, je pseno lepkove? lae asi hej,.,
Inak uz ma ani nebavi byt zufala, ani nic skusat. Len natieram cervenou indulonou, niekedy aj modrou a nechtikovou... Nadalej homeo a inak nic. Aha, a zas sme vynechali mrkvu, hned vyzera maly lepsie, nie taky oranzovo zlto ekzemovy, huuu.
Nateraz len takyto update od nas. Majte sa a drzi palce. Aj ked sa mi uz nic nechce, tu solnu jaskynu mozno okusime, ja sama som chcela uz viackrat ist... D.

jabber
2. sep 2008

ivka - zrovna jsem na vás a na adusku dneska myslela...jak se asi máte.... 😔

aduska27
3. sep 2008

ahojte,
my stale dovolenkujeme, cestujeme, tak sa neozyvam.Aj zajtra odchadzame na vikend preco, uz sa mi ani nechce. Ja pomaly odstavujem, maly mal lepsiu kozicku ked som kojila menej, no mozno len nahoda. U mna sa tiez zacal rozbiehat ekzem, takze aj kvoli tomu chcem odstavit - i ked to je ten posledny dovod.Povodne som chcela kojit aspon do roka, je mi to luto ze to nepojde, ale dovodov proti je viac 😠 . Maly sa za posledne dva tyzdne nenormalne rozjedol, je vkuse takmer bez prestavky 😕 a k tomu pije strasne vela mlieka, asi skrachujeme na jedle 😅 . Mmch nam teraz homeopatka povedala,ze sa mu teraz koza zase zacne zhorsovat, mozme sa dostat tam kde sme boli na jar ☹ . I ked teraz to mame lokalizovane viacmenej na stabilnych miestach a cervene, suche, dodriapane. No a tvar je dost zla posledne dni. Asi tak aktualne u nas.
Ozaj, vcera vecer mi suseda doniesla vodu z mrtveho mora, znama tam bola tak ju poprosila - ostala som milo prekvapena, ako nam chce pomoct. Viac asi ako rodina ☹ .

Ivka, ake mlieko ste mali naposledy? Ja mam to Alfare, nepouzite - tak ti mozem venovat pripadne na skusku - dostali sme to na recept od gastroenterologicky. Daj vediet, mozem ti ho zajtra zobrat do KE.

ivka144
3. sep 2008

Aduska - IP

anaja36
4. sep 2008

keba ta a-derma sa da normalne kupit v lekarni taka zelena mast okolo 400 sk a je to specialne na atopicky ekzem

selu
5. sep 2008

ahojte babulky, po dlouhe dobe jdu za vami juknout a hlavne na radu 🙂
...byli jsme na osmi mesicni prohlidce a doktorka nam bez jakehokoliv zarazeni "naordinovala" jogurty, chleba s maslem, se syrem, ja z tech mlecnych vyrobku mam ale strach, v tom soku u dokiny jsem se ani nezeptala, ze jako alergici snad by tohle nemeli a navic ONA je doktorka ze jo 😒 😕 ...od kdy jste tyto veci davali vy svym drobkum???

jabber
8. sep 2008

selu - jogurty dávám od 8. měsíce, zakysané výrobky by měly být v pohodě 😉 . Chlebík se žervé dáváme od 10. měsíce. Od 10. jsem jí dala semtam do ovoce i lžíci plnotučného tvarohu a od roku už baští Pribináčky, Lipánky... 🙂 . Jogurt vyzkoušej, uvidíš 😉

jabber
8. sep 2008

jo a jogurty tučné, bílé a když už s ovocem (což bych zatím nedělala - až co řekne na bílý), tak takové ty co mají ovoce dole a musí se promíchat. Ne takovou tu růžovou nebo oranžovou hmotu 🙂