Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xvitk101
20. apr 2013

@luthien.k Děkuji za rady. Myčku máme, ale dřevěné věci, plast a velké hrnce tam nemyji, takže to musím v ruce. Namytí mám syndet a mažu jen tím Excipialem, jinak používám bio kosmetiku z DM. Na promaštění nám ten Excipial doporučila dětská doktorka. V prvním těhotenství to bylo v pohodě. Nejím nic jiného než obvykle. Odhaduju to na větší míru stresu 😖 Malému mažu tu mast už týden a změna teda vůbec žádná. Takže přečtu ten článek, mazat přestanu a spíš si to půjčím já. S těmi rukavicemi mně to vůbec nenapadlo. Na podlahu a okna používám právě gumové a to jsem si to ještě zhoršila.

michamicha
20. apr 2013

@xvitk101 ahoj, jsem na tom stejně, s tím rozdílem, že AE mám od narození 😔 teď coby znovu těhotná se skoro 3-letým chlapečkem se mi to rozjelo naprosto šíleně, na rukou a na předloktí asi nevíc 😝 a mažu A-dermou+Locoidem (ten mi předepsala naše dětská dr. pro malýho 😅 ) a musim říct, že 3 dny s Locoidem ráno a večer stačí na zklidnění, pak už jen promazávám A-dermou 😎

@luthien.k jo a myčku už mám doma taky 😀

martinka1981
20. apr 2013

@amy14 ani nam nesedela Bioderma atoderm 😝 malá tiež hned zčervenela. Skusili sme Eucerin omega 12% a ten bol super,tak isto A derma exomega 😉

amy14
20. apr 2013

@ajka30 mne intuícia tiež hovorí,že vtedy neočkovať...

xvitk101
21. apr 2013

@michamicha Já jako dítě před 30 lety trpěla na ekzémy, ale nevědělo se, od čeho to může být. Mamka se mnou dojížděla i někam do speciálního centra. AE mi potvrdili až dospoělosti, kdy jsem začala studovat VŠ a přestěhovala se do Phy. Stres a horší postředí udělalo své.
@luthien.k Půjčila jsem si od malého tu mastičku a lehce si to mázla, hned se to zklidnilo, zmizelo zarudnutí a nepálí to. Včera jsem studovala ty články, tak zítra zajdu koupit nějakou tu kosmetiku na promazání, protože ten Excipial to nezlepšil vůbec.

michaelamilan
21. apr 2013

@amy14 Ahoj, nečítala som všetko, tak dúfam, že sa neopýtm od veci, ale to čo si písala že ti intuícia hovorila "NEOCKOVAT" to si myslela v prípade že má dieťa atop. ekzém??? ďakujem

xmalij
21. apr 2013

@katyxq
@amy14
lip jsi to o te prasarne napsat nemohla...ja k nasi vyhrady mam, ale kdyz ukazu fotku jak mala vypada/la, tak ma sama strach a ceka porad na vyjadreni alergologa (vtipny je, ze nam dala na kveten dalsi z terminu ockovani, ale my jdeme na testy v cervnu a vysledky trvaji mesic....a to jsme objednane od unora a me do toho vychazi porod, tak to bude maso, jenze lepsi cerven nez nic 😉 ).

amy14
21. apr 2013

@michaelamilan áno,ak je v štádiu začervenania...ved telíčko má čo robiť,aby zvládlo to svrbenie a nie ešte aj očkovanie...

amy14
21. apr 2013

@xmalij ja nepochopím to objednávania,ked ide o malé dieťa.....my máme mať výsledky z alergo v termíne očkovania,tak som zvedavá ako vyjdú a aký názor na očkovanie bude mať alergologička....a ešte k tomu moja staršia dcérka je chorá,tak dúfam,že sa malý neoberie....

xmalij
21. apr 2013

@amy14 mno, nam loni vyslo stejne vsechno negativni, ale zabrala debata s alergologem, ze jsem diky eliminiacni diete vypozorovala par alergenu sama (dobry doktor sam vi, ze nejpresnejsi vysledky nejsou z krve, ale prave dietou), takze to napsal do zpravy a ustne mi rekl, ze s ocko nesouhlasi, jedine pred nastupem do kolektivu. Jenze zrovna tohle pro me nejvic dulezity do zpravy nenapsal, coz ho tedy ted hodlam prinutit 😀. Pediatra mi to uverila, ze mi to tak rekl, takze ma sama bobky ji to dat. My jsme z nejhorsiho doufejme uz nejakou dobu venku, trvalo to dlouho a sama zna cely prubeh, ale stejne pro oziveni pameti si pripravim par vytistenych fotek stadia, kdy to mela dcera brutalni.

xmalij
21. apr 2013

@luthien.k
Ahoj Kati, resite tu ockovani..muj nazor na nej znas, ale ted trochu tapu a sama sebe znejistuju myslenkama jak to je pro druhe mimco, kdyz bude hodne male a Viki zacne chodit do skolky. Co myslis, bude chraneno kojenim pri nejlepsim, ale tak si rikam, hrozi mladsi neco, kdyz V nema Priorix? Diky.
Omlouvam se, snad nekoho nepobouri, ze to je off topic tema.

michamicha
21. apr 2013

@xmalij řeším teď to samé 😔 a doktorka straší s tím, že musím nechat naočkovat před porodem 😖

luthien.k
21. apr 2013

@xmalij to pořešíme soukromě, napíšu Ti později.

xmalij
22. apr 2013

@michamicha a sakra..si porad tak spoleham, ze kdyby mi malou nahodou vzali do skolky, coz necekam 😉 , tak ji to dam tesne pred. Ale mam fakt bobky, nam to ocko fakt pomotalo hlavy.
Ted chci jit na prednasku Elekove, je to ve meste kde mame pediatru, tak si rikam, ze treba se to k ni dostalo taky (uz ten samotny nazev je jasny, ze je proti), tak dalsi argument a uceleny info neni k zahozeni.
Zrovna ale o Priorixu pisou, ze se ockuje prave az po 15M, protoze mizi protilatky od matky (no o tom by slo asi taky polemizovat, ze 🙂 ) a neni vubec zadouci driv (laicky receno, ze by to bylo kontraproduktivni 😒 ).
Ta nase o mym tehotenstvi nevi, my tam nechodime 😀, tak to necham asi vysumet, posunu po tlf nase ocko az na vysledky z alerga a prinesu tam rovnou mimco 😉.
A mas pocit, ze je fakt nejaka nemoc, ktera by za to stala nechat byt i druhy mimco? Ted myslim neco z te Hexy?

xmalij
22. apr 2013

@luthien.k jee. dekuju!

michamicha
22. apr 2013

@xmalij no hexu jsem rozhodnutá u druhýho odložit nejdřív na 6m, nedělám si iluze, že by druhý dítě nemělo žádný problém, takže od začátku hodlám být na dietě, ještě to teda musím pořešit s tou naší alergoložkou, ale ona by všechny děti napíchala čímkoliv, tak nevim jestli se radši nepoohlédnout po těch dalších testech (na začátku července) po nějakém jiném alergologovi 😒 no a naše pediatra zase dělá všechno podle toho jak to řekne alergolog, sice by Vojtu priorixem nenaočkovala, to by si asi na triko nevzala, ale s tou hexou u druhýho asi budem trošku na kordy si myslim 😖

greta86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xmalij
22. apr 2013

@michamicha ja myslela, ze ji nedam vubec, nam se to cely rozjelo po ni...no jsem na to zvedava, vubec se na to netesim, budu si brat posilu manzela, ten nema problem se s nekym dohadovat 🙂.
Zkuste hledat jinyho, ty pediatry chteji byt idealne kryte, tak kdyz sezenete nekoho rozumnyho, muzete mit na chvili klid.

michamicha
22. apr 2013

@xmalij no já si myslim, že naše pediatra u druhýho mimča bude s odkladem hexy souhlasit, protože v rodině máme fakt velkou genetickou dispozici k alergiím a AE, očkování jako takovýho se nebojim, ale pro jistotu to chci odložit na později až budu mít i čas vyzkoušet, jestli na BKM a další potencionální alergeny v mé stravě reaguje nebo ne, pokud to bude OK, tak v půlroce nechám dát hexu (pneumokoka ani rotaviry jako u Vojty už ale nedám) a priorix pak uvidím, třeba do té doby nebude povinný, jak to nepřímo řekl Prymula v nějaké reportáži o očkování, že se v následujících letech možná změní povinný očkovací kalendář...

lucinocka
23. apr 2013

ahojte baby, nestiham citat celu diskusiu, ake najlepsie upokojit vecerne skrabanie? mala si dodriape licka az uple do krvi, celu stranu vaka spacieho ma od krvi aj pyzamko..natieram jej bepanthenom, to jej pomoaha a pekne jej to vylieci az to vobec nema a dnes jej zase scervenalo a rozdriapala to.. je nieco na okamzite upokojenie pokozky? dnes sme zacali pouzivat A-derma exoderma liniu

amy14
23. apr 2013

@ajka30 no momentálne má "len" sem tam červený fliačok.....

už som si povedala,že ho nebudem tak sledovať....momentálne sme od soboty na mliečku bez BKM,tak uvidíme...grckanie sa trošku eliminovalo,občas grckne viac.....červenanie sa nám ešte ukazuje,tak uvidím,ako to bude postupovať.....

martinka.pida
23. apr 2013

@xmalij 😲 😲 😲 31tt??? Nějak to moc letí 😀.
Vidím, že rešíš očkování u druhátka. Právě jsem se chystala sem vložit dotaz na to samé téma 🙂. Máš to už nějak vymyšlené, jak to uděláš? Jestli budeš očkovat, případně jak a co?
Kubíno zatím (bude mu 8m ) nemá nic. Pořád jsem to odkládala, okecávala. Chtěla jsem to odložit co nejdřív. A čím víc to odkládám, tím víc se utvrzuju v tom, že bych neočkovala nejradši vůbec. Verča má zatim doočkovanou hexu, po první se jí ekzém rozjel. Druhýho kola u Kubína bychom se rádi vyhnuli.

A teď ta otázka 🙂...Neznáte některá dobrou alergoložku v Praze, Středních Čechách, která je svolná k neočkování, případně k nějaké alternativnější metodě očkování ??? Pediatr chce po mě vyjádření z alerga, co doporučují za očko. A naše alergoložka by narvala do všech všechno 😀
@katyxq @luthien.k Holky, nevíte o někom vhodném?

katyxq
23. apr 2013

@martinka.pida Jako schůdnější bych viděla výměnu pediatra (já vím o jedné z okolí Brna, přecházíme k ní).

nika80
23. apr 2013

@lucinocka našej malej dávame Aerius a na ruky jej viažeme bavlnené rukavičky.

lucinocka
23. apr 2013

@nika80 no rukavicky, na tie som uplne zabudla..davala som jej ked bola malinka, lebo sa driapala nechtami do krvi, potom to uz bolo ok a teraz ten ekzem blby..

nika80
23. apr 2013

@lucinocka nás to tiež dlho nenapadlo, každé ráno sme ju so strachom kontrolovali, čo má zase rozdriapané a každý deň som jej musela prezliekať posteľné prádlo, čo bolo od krvi. Potom nás napadlo dávať jej rukavice, našťastie mám šikovnú svokru, ktorá nám ich ušila zo starých bavlnených tričiek aspoň 20ks 🙂
Pozerám, že žijete v Chorvátsku a malinkej more nepomáha? My sa chystáme v lete na tri týždne do Crikvenice práve kvôli tomu, aby sa jej tam ekzém polepšil.

martinka.pida
23. apr 2013

@katyxq Jo, tak to jsem zapomněla podotknout, že tato varianta zrovna moc nepřichází úvahu. Tady v okolí nikoho lepšího asi neseženu. Máme nejpečlivějšího pediatra, který tady je, nerada bych někam přecházela. Sice jede podle tabulek a očkovacího kalendáře, ale zase fakt nic nezanedbá a dá se s nim domluvit (pokud přinesu papír z "vyšších míst)...

xmalij
23. apr 2013

@martinka.pida
nechutny jak to leti, vid 😀?
Vubec v tom jeste nemam jasno. Viki mela prvni Hexu az v 7.M, neplanovane, pokazili ji v porodnici TBC, otekla ji ruka, dlouho zanet, pak ji masakrovali a trvalo skoro dva mesice, nez se zahojila. Mno a to bych cekala, ze to uz je pozdeji a bude u Hexy uz v pohode. Vtipny je, ze dr.pise do vsech zprav, ze reakce po ockovani zadna, to ji opak proste nevymluvim.
Nejradsi bych nedala vubec, ale zase mam strach, ze nam to bude kolidovat se skolkou, napr. u nas ve skolce byl loni svrab 😕.
My jezdime k Fuchsovi - Prosek, Immuno flow, cekaci doba silena, 3 mesice a vic, ale zase mi rekl, ze ockovani nedoporucuje, max pred tou skolkou.
Znama ma na Stodulkach pediatru a s tou se da dobre domluvit, Hexu jim odsunula, nemaji Priorix a to malej neni nijak "zasazenej" jako ty nase deti.

vrtulka81
23. apr 2013

HOlky tak sme dneska vyrazili na alergo,byla sem nadšená z toho jak malá vypadá,no krasavice největší.Jen sme vyjeli,tak se začal zlobit a žmolit si oči,spustil se soplík a celou cestu vyváděla,něco jí fest podráždilo.NA alergo sme přišli zasoplení,zaslzení a nateklí,samo že se jí vyrazil i ekzém,no paráda...... Vítej pylová sezóno,hned dostala zyrtec a sklidnila se.V sobotu špatně dýchala,takže čekám kdy nám řeknou astmatiku 😒

danyyy11
23. apr 2013

Pekny vecer prajem,,,aj my mame doma synceka,,,trapime sa ekzemom uz dvoch tyzdnov,,,,,mame to nastatsie iba na lickach,,ale tie nam vela krat vyzeraju ako namalovane,,,cervene,,niekdy aj krvave,,no vela krat mi ho je luto,,,vealsme uz toho vyskusali,,,niekdy mame dobre a niekdy zase zle obdobie,,,chcem sa spytatt pozivali ste niektora kozmetiku Silenos???ja malemu natieram lcka druhy den,,a vidim konecne zlepsenie,,,len som chcela vediet ci mate skusenosti,,,