Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
15. máj 2013

@luthien.k Kati, nedavno mi kamaradka rikala, ze syn ma molusky prave v obliceji...radis jiny postup nez kdyz je po tele?
Diky.

luthien.k
15. máj 2013

@xmalij to není můj postup, ale primáře, co hodně radí na rodině.cz Na moluska na obličeji bohužel recept nemám...

xmalij
15. máj 2013

@luthien.k aha, tak ji odkazu na ty stranky..diky

fifitko25
15. máj 2013

Maminy prosím vas, ako môžem pomôcť malému? Mame 6 mesiacov, AE, celkom pod kontrolou, ale má to hlavne na lickach, telicko v pohode.... Tu tvaricku si strašne skriabe, svrbí ho to a potom je jasne cely červený ☹ nemôžem do neho donekonečna dávať fenistil.... Máte niečo overené, co skludni svrbenie? Dakujem

pammy
15. máj 2013

@xmalij @luthien.k A co ked ich ma na rucke tie molusky? co mozem skusit? potrela som to propolisom, a prave vtedy nam zacal ae.. neviem ci to moze mat suvis. trpia na molusky viac deti s ae? ci nie je tam suvislost? mne kozna povedala, ze molusky to nie su, ze su to stipance, ale to je hovadina, ma to tam uz skoro rok 😖 prosim poradte. dakujem.

vrtulka81
15. máj 2013

@pammy no kamarádčina dcera je měla dvakrát,poprvé jí to nějak vyďobli jakoby takovou lžičkou,po druhé šla jinam,dostali na to homeopatickou mast a zmizelo jí to,už se jí nerozšířili a měla pokoj.Jinak ostatní co to měli,vždycky se vyrýpávalo ☹

luthien.k
15. máj 2013

@pammy na ruce můžeš zkusit to, co jsem psala výše, ten postup.

luthien.k
15. máj 2013

@pammy jinak ano, děti s AE mají kůži často se sníženou schopností bránit se infekcím, takže jakékoli infekce u nich mohou být častější.

lianka28
15. máj 2013

@luthien.k Dakujem vyskúšame . . .

pammy
16. máj 2013

@luthien.k Dakujem, tak skusime. Oni sa tak stratili trochu ked sa vytvoril ae a teraz, ked nam po 6 mesiacoch skoro zmizol (stale som neprisla na to aka potravina mu vadi, aj ked sme mali velmi prisne diety), tak sa zase to tak ako keby vypuklo a scervenelo. takze skusime.

@vrtulka A nevies ako sa volala ta homeopaticka mast? neopytas sa kamaratky? Vdaka!!!

lubkaha
16. máj 2013

@fifitko25 lepší je aerius sirup,dr.napíše aj dávkovanie. ale dávam ho len keď je to moc zlé, všetky lieky na alergiu sú zlé,sú to oblbováky,takže len na nevyhnutný čas.

fifitko25
16. máj 2013

@lubkaha ďakujem 😉 jasne, ani ja mu nechcem stále dávať lieky, myslela som, či nie je nejaky zabal alebo mast, co by to trosku skludnilo...

lubkaha
16. máj 2013

@fifitko25 keď to chcem bez liekov,natriem mu tie červené zapálené miesta detským krémom aviril,ktorý je originál na zapareniny,ale zaberá aj tu.je so zinkom a panthenolom,neštípe,sťahuje svrbenie a aj hojí.aspoň teda u nás zabral 🙂 . najlepšie keď pôjde spinkať,keď vstane premastiť,lebo aj vysušuje a je. vyskúšaj,čo to povie.

lubkaha
16. máj 2013

@fifitko25 inak všeobecne krémy s panthenolom robia dobre.mohol by aj čistý sprej,čo je na popáleniny,zabrať.

eyael
16. máj 2013

@vrtulka81 jen píšu, jak by to bylo pro ekzematicko pokožku nejlepší. Znám rodiny, ve kterých se rodiče atopika střídají na dovolené, aby dítko mohlo být u moře co nejdéle. Bohužel většina lidí je na tom tak jak píšeš - kde vzít a nekrást? 😒

lubkaha
16. máj 2013

@eyael veľmi dobrá alternatíva(lacnejšia) je kúpalisko podhájska .majú slanú term.vodu,mojim deckám tam bolo super, ekzém hasol pred očami. boli tam aj kúpele pre takéto detičky(vo vedľajšej dedine),ale politika je super-zavreli ich.

marky27
16. máj 2013

Dobrý den, prosím nemáte tady některá zkušenost s tím, že by ekzém zhoršoval sirup proti kašli Mucosolvan junior? děkuji

martinka1981
16. máj 2013

@marky27 samozrejme je to možne ☹ kedže do tychto sirupov sa pridavaju same "lahodky" ako sorban draselny a spol. ktore su absolutne nevhodne pre deti ☹

marky27
16. máj 2013

@martinka1981 Děkuju za odpověď. Zajímalo mě, jestli má někdo takovou zkušenost. Naše malá měla ekzém hodně dobrý a teď po asi 3 dnech podávání sirupu se ji to docela rapidně zhoršilo, tak přemýšlím, čím to může být, když v jídelníčku nic neobvyklého a nového neměla....

luthien.k
16. máj 2013

@marky27 můj syn měl reakci na Mucosolvan... Nicméně zhoršení může být i jen k tomu infektu, který má a kvůli kterému Mucosolvan bere, řadě dětí se při nemoci AE zhorší.

marky27
16. máj 2013

@luthien.k Díky, právě jsem to našla tady na Koníkovi, jak jste to řešily a i tvoji fotku 😒

marky27
16. máj 2013

@luthien.k No ona je nastydlá už delší dobu, ale začlo se to zhoršovat až právě po podání mucosolvanu...

luthien.k
16. máj 2013

@marky27 aha, tak to by souvislost určitě být mohla. Buď alergická reakce a nebo prosté farmakologické uvolnění histaminu, některé léky to umějí, obzvlášť ty na kašel... Já jsem dávala někde fotku? To už ani nevím 😀

marky27
16. máj 2013

@luthien.k jojo, nevím jestli to byla dcera nebo syn, ale leží na bříšku a má osypaná zádíčka po tom Mucosolvanu..

luthien.k
16. máj 2013

@marky27 no, byl osypanej úplně celej 😖 😀

marky27
16. máj 2013

a ještě se zeptám - byli jsme na kožním a doktorka nám na to dala nějakou H mast a zinkový olej... co to ta mast vlastně je? není to nějaký blaf?? je ta namíchané, takže tam není složení...

luthien.k
16. máj 2013

@marky27 H-mast - zkušenosti osobní mají třeba @vrtulka81... Předpokládám podle toho, co jste dostali, že chodíte na kožní do Brna 🙂

sariky
16. máj 2013

@marky27
@luthien.k H-mast a zinkovy olej jsme taky dostali na koznim v detske nemocnici v brne, ale mym dvojcatum na ekzem nezabira vubec nic (ted uz ani ty kortikoidy ne) ☹ trapime se s tim uz vic jak pul roku a je to k uzoufani, protoze se mi nepodarilo vysledovat, z ceho to maji, u nas ani u manzela v rodine na to nikdy nikdo netrpel a maly se muzou uskrabat, jsou vecne krvavy, no des ☹

marky27
16. máj 2013

@luthien.k jj, byli jsme v dětské nemocnici 😉

luthien.k
16. máj 2013

@sariky tipuju infekci. Léčili kožní někdy cíleně infekci, jakože udělali stěry a dali léčebnou mast na míru té kultivaci???