Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jabber
16. okt 2008

aduska ☹ tak to jsem vážně nečekala, myslela jsem, že už na tom budete s ivkou líp ☹ , ach jo, jak je to, kurňa, možný, že se to nelepší ?!?!?!? Ekzém zku*venej....strašně mně mrzí, že se prckové ještě trápí ☹ , ale do nekonečna to nepůjde, držte se!

jenjanka - já nevím, nám se objevil loni na podzim, někdy začátkem říjnaí a od května máme pokoj, takže těžko říct. Ale objevuje se spíš, když je chladněji, sluníčko nemá ekzém rád, co jsem tak četla - ale hellosona to měla zas opačně, koukám, takže asi jak kdo 😖 - to jsem ti teda pomohla, co? 😅

hellosona - to je super, že je pryč 🙂

pamuk
19. okt 2008

ahojte. náýš malý má od září ekzém, předpokládám, že AE. Můžete mi poradit jak zavádět příkrmy. Zatím dávám jen zeleninu. Dr. pořád tvrdí, že s ovocem mám počkat. Jen nevím jak dlouho, aby mu ta zelenina a MM stačila. Ale zase nerada bych mu ublížila předčasným zavedením ovoce

jabber
20. okt 2008

pamuk - v 7 měsících má opravdu na ovoce ještě čas, neboj chybět mu nebude 😉 . Jak dlouho zavádíte tu zeleninku - od ukončeného 6. měsíce? Ten ekzém se mu objevil se zaváděním příkrmů?

dgm
20. okt 2008

pamuk, kojis nebo davas UM? Vubec bych se nebala dat jako prvni prikrm kousek syroveho jablicka, ale pouze sladke, zrale a nejlip z vlastni zahrady. Pokud nebude chtit nastrouhane, tak dej kousek do ruciciky a nech ho at t si ozuzlava, musis ho u toho ale hlidat... Nebo trochu stavy na lzicku, zjistis si sama v jake forme mu to nejvic bude vyhovovat. Pokud kojis, tak sama jez rano a dopoledne co nejvic syroveho ovoce, radeji mistni nez exoticke, ale ani to by nemelo vadit... Ekzemy vznikaji ze zakyselenho tela, dere se to spatne ven kuzi, kdyz to nestaci telicko prirozene vyloucit stolici... Zjisti si, ktere jidlo je alkalizujici a jestli kojis, tak trochu pozmen i svuj jidelnicek. A samozrejme, ze to muze souviset i s psychikou, ale to by se i stravou melo vyesit...

wali
20. okt 2008

pamuk, na ovocie mate naozaj cas, ja som tiez zacala s nim az neskor a opatrne. odporucala by som ti potom ovocie podusit, lebo to je menej alergenne ako cerstve. cize ak jablko - tak zacat s dusenym. my sme mali AE a surove ovocie som malemu zacala davat o hooodne neskor. tak nech vam zatial zeleninka chutna a nerobi ziadnu sarapatu!

ivka144
27. okt 2008

Ahojte,

minule som pisala dlhz prispevok a kukam, ze tu nie je...,niekedy hned po Aduskinom mal byt, nechapem.
Tak v skratke - asi ma maly celiakiu, ale vysledky z biopsie este nemame a este ma extremnu alergiu na vajcia a BKM - viac potravin este netestovali...
Momentalne sme sa tom lepsie..., berieme homeopatika, dithiaden a uz sme aj dvakrat natreli kortikoidom, aj kedlen mikro mnozstvo (je obludne, ako to rychlo funguje)..., ale najma sme na bezlepkovej, bezmliecnej a bezvajecnej diete s vylucenim ostatnych vyraznejsie znamych alergenov (soja, niektore ovocie, skorica a pod.)
Inak diagnoza na alergo a gastre bolo ze "malabsorpcny syndrom", teda porucha vstrebavania - bud zapricinena celiakiou, alebo alergiou alebo proste inym zapalom v creve...

Dnes sme dostali NALCROM - chcem sa spytat, ci daco o nom viete viac niekto, pouzivali ste? Doktorky som sa pytala a ona, ze to nie je ani antihistaminikum ani kortikoid nic take, ze to ucina latka je... (lat.) a ze to je vytazok z nejakeho stromu juhoamerickeho, co sa vyuzivalo dlho na astmu a asi 20 rokov dozadu sa zistilo, ze dobre funguje aj pre potravinove alergie, nieco ako na zmazanie alergickej stopy, teda popri diete... Viete nieco niekto o tom?
D.

katinka0000
3. nov 2008

ahojte!

chcela by som vam napisat o mojej skusenosti s atop. ekzemom.

mojmu syncekovi nicolaskovi sa asi pred mesiacom vyhodili na tvari pupaciky. isli sme s tym nasej pediatricke a dala mu nato taky sedy krem, ktory sa zarabal v lekarni. vobec som nevedela, co to je. ked som ho tym natrela, tak reakcia pokozky bola taka, ze mu ocervenela a este viac sa vyhodil. isla som k nej o dva dni znova. predpisala nam mast LOCOID. vtedy som netusila, ze je to hormonalna mast. tak som ho s tym natrela. do dvoch dni boli pupaciky prec. cela rodina sme sa neskutocne tesili. ale o par dni boli pupaciky naspat, tak sme navstivili s nicolaskom koznu doktorku. povedala mi to, coho som sa hrozne bala. vraj ma malinky ekzem. bola som z toho hotova. predpisala mu fenistil kvapky, jednu taku bledu mast a druhu hnedu mast. bledou mastou som ho mala natierat rano a vecer a hnedou len vecer na cervene miesta. zase som netusila, ake maste mi to doktorka predpisala. tak som sa rozhodla, ze sa nato budem informovat v lekarni. jedna z tych masti bola samozrejme hormonalna. vedela som, ako je to s hormonalnymi mastami, tak som ho tym vobec nenatrela.
doktorka mi povedala, ze sa mu to moze stratit o mesiac, alebo ked mu pojdu zubky, alebo to moze mat do konca zivota. tato posledna informacia ma dost zarazila. skoro som sa tam rozrevala.

povedala mi, ze nemozeme pouzivat ziadnu kozmetiku, len tie kremy, co nam predpisala ona.
a musim si davat samozrejme obrovsky pozor na stravu, lebo to je zaklad.

doma sme sa s nasimi do vecera o tom rozpravali. zberala som informacie na nete a vsade som sa docitala, ake svinstvo obsahuju tie hormonalne maste. tak sme sa rozhodli ist k jednemu doktorovi, co ma lekarsku ambulanciu, vola sa bio-harmonia. chodia k nemu ludia aj z kosic, z humenneho, no proste z celeho slovenska. on sa specializuje na alergie, ekzemy, ... ma aj ten pristroj, ktory napomoze, aby clovek prestal fajcit.
vsetko som mu vyrozpravala. aj to, ze ta kozna nam zase predpisala hormonalnu mast, ktora obsahuje kortikoidy. a ze mi to vobec nepovedala, dozvedela som sa to az od lekarnicky. takze som ho vobec tou mastickou nenatrela. pre nu je dolezite, ze na par dni pupaciky zmiznu a potom sa znova objavia.

no a potom sa ma pytal, co mu davame papat. povedala som, ze moje mliecko, ktore si odsavam a davam mu ho papkat z flasky. a druha otazka bola, ci ohrievame nieco v mikrovlnnej rure. a ja ze ano. skoro odpadol, ze nech sa necudujem, ze je vyhadzany. ze babatko caka vitaminy a dobru stravu od mamicky a ja mu davam jedy. ze to sa mu skodlivy ukladaju na slezine a potom sa organizmus takto cisti. ze bud moze mat babatko hnacky alebo takyto vysyp. potom nas napojil na taky pristroj.
to som mu drzala take zeliezko dva centimetre od pupka. no a este som sa ho pytala, ze ci to je ozaj ekzem, lebo doktorka mu len dudlik z ust vytiahla, ani na neho poriadne nepozrela a povedala, ze je to ekzem. a on mi povedal, ze to ekzem nie je, ze to je ... neviem, ako sa to uz presne vola. ze ak by som takto pokracovala dalej a este ho k tomu kremovala tymi mastami od koznej, tak za 2 - 3 mesiace by mal taky ekzem, ze normalne cervene flaky, supinate, suche. lebo on to vobec nema, on ma na tvaricke len normalny vysyp. v sobotu ideme na kontrolu. a ze ked my nechceme zle dopadnut, tak mame vyhodit mikrovlnku von oknom, ze vcera uz bolo neskoro.
no a este mi hovoril, ze pred niekolkymi rokmi bol na stazi vo svajciarsku a tam im jedna doktorka hovorila, ze sa robil vyskum na potkanoch. davali zrat 70 potkanom stravu ohrievanu v mikrovlnke. po roku malo 90 % potkanov rakovinu hrubeho creva. ze on by si v zivote mikrovlnku nekupil. ze to zabija vsetky ziviny. a ze jeho deti nikdy nebrali antibiotika, nemaju alergie,...

no a este mi povedal, ze mam mojej detskej doktorke povedat, ze jej on osobne odkazuje, nech vsetkym mamickam povinne hovori, aby nepouzivali mikrovlnku.
boli sme tam dvakrat (prvykrat minuly tyzden v stredu) a uz to ma skoro vyliecene.
dufam, ze som niekomu trochu otvorila oci. ta mikrovlnka moze narobit v tele cloveka neuveritelne veci.

amalka007
6. nov 2008

Ahoj Katinka, jestli tomudobre rozumim, tak si prestala pouzivat mikrovlnku a malemu zmizel ekzem? Nepouzivas zadne masticky?

dmonikad
7. nov 2008

Ahoj, nepoužívaš mikrovlnku ani na ohrievanie potravín pre seba??? 🙂

kacenat
18. nov 2008

Ahojte babulky,trapim sa so syncekovym AP tiez,syncek ma 2,5 roka.Prvy krat sa mu objavil minulu zimu na rucicke,potom na druhej a na stehnach.V lete sme boli pri mori a tam sa mu exem stratil boli sme 3 tyzdne,normalne bolo vidiet ako sa mu to hoji bola som stastna lebo ako pisete tak aj mi sme v noci nepavali lebo ho to tsrasne svrbelo tak som mu to v noci mazala aby sa trosku vyspal a ked sme dosli z dovolenky nemal nic az do teraz len mu zostali po exeme boele fliaciky tak ho slnko neopalovalo.
Babule VAs obdivujem ako to zvladate hlavne IVKA a ADUSKA ked mate na telucke vsasde exemik a mokvajuci no to si neviem ani len predstavit,citala som si VAs cely tyzden vsetky strany.Jasne ze som bola u alergologicky ale dala mu len LOCOID co samozrejme nedavam.Kupila som malemu po VAsom precitani ATODERM ZINC PO to mu davam na noc a rano a zabera aspom sa tak neskriabe moc v noci hlavne na rucicke to ma take ze si to stale skrabe no masticka mu pomaha zatial.Cez den mazem bud indulonou alebo niekede ROBATKOM.
Uz ste tu dlhsie nepisalil tak snad toto forum este je a budem rada ked budete pisat dalej.
Citam stale o exeme vsetko mozne na internete a na jednej stranke som sa este docitala ze je n ejaky tez homeupat dr.Biellik by mal sidlit v BA odkial som aj ja a dost ludom s AP pomohol len to boli stare prispevky z roku 2006 neviete o nom nieco?Este posobi v BA a nemate niekto na n eho aj cislo?Docitala som sa ze dost ludom pomohol a ze je super a zmizol AP.Viem pisali ste aj o p.Dedikovi no ale on ked sem chodi len raz za mesiac tak rada by som mala nejakeho lekara stale na blizku dakejem ak nieco o nom viete.
IVKA,ADUSKA ako sa mate?Stale musim na VAs mysliet ci VAm uz exemik presiel Vas obdivujem.Chudatka deticky.

cherries
18. nov 2008

Ahojte mozem sa k vam pridat ? aj moj polrocny syn trpi atopickym ekzemom aspon si to doktorka mysli ako prve som mala zmenit kozmetiku teraz pouzivam vyrobky od BIODERMY ale aj tak pred tyzdnom sa mi opat vyhadzal ale to uz asi tri mesiace nemal nic , kozna mi este povedala ze tie deti moze drazdit aj voda v ktorej ich kupeme ze stale mam pridavat do vody repikovy caj na neutralizaciu chemikaii aj vodu prevarat robim to tak tyzden a viete ze to pomohlo aspon trochu uz to take nema .............
Chcela by som sa este opytat co je ta ATODERM ZINC PO este som o tom nepocula dakujem vopred a v akom veku ste navstivili alergologa lebo je pravdepodobne ze ma alergiu po mne dakujem pekne za rady

cherries
18. nov 2008

ahojte uz som ten atoderm zistila to je tiez od biodermy fuu ha ako to ze mi toto neodporucila ak mi odporucala vyrobky od biodermy ?? ja pouzivam Bioderma ABC derm sprchový gel aj miceralny roztok a Bioderma atoderm telove mlieko pre maleho no musim kupit aj toto a vyskusat................

kacenat
18. nov 2008

CHERRIES ja som do teraz tiez nic take nepopznala len som to tu po precitani a po precitani inych stranok nasla a zevraj to najviaic pomaha tak skusam a u nas pomaha,no ale ako babule pisali tak u kazdeho nieco one zabera.Teraz som bola v lekarni a kupila zelenu indulonu tak vyskusam to som tu tiez citala ze babulam pomahala alebo niekde inde na internete uz si nepamatam lebo som toho dost citala za tento tyzden len aby osm malemu pomohla.Mame doma v pripade najhorsieho zhorsenia LOCOID ten viem ze zaberie hned ale dobre vsieme vsetci ako to je z kortikoidmi tak sa im zatial vyhybam.
A co sa tyka nas tak mi od 6 mesiacov mame problem s prieduskami a kaslom povdelai ze ma maly ako keby astmu tak vzdy mal kasel a chrcanie chudacik tak sme mali spreje od alergologicky a teraz tento rok to zmyzlo myslim ten kasel sa este neobjavil ale exem.No teraz som mu vyskusala dat na rucicku tu zelenu rakytnikovu indulonu tak uvidim co to spravi.
CHERRIES je divne ze toto ten ATODERM ZINC PO ti nedoporucili ked pouzivas aj ine pripravky ja zasa pouzivam teraz tyzden len tento krem a na noc a rano je to fajn len viac krat ho nechcem mazat lebo je napisane ze len 1-2 krat tak cez den skusim tu spominanu indulonu a este som malemu kupila tie probiotika DOPHILUS neboli lacne ale tiez som sa docitala ze dost detom pomaha tak uvidim.Treba skusat.

darty13
18. nov 2008

Ahoj ivka 144.....ten NALCROM sme začali dávať aj my....no zatial žiadna zmena.....na alergologii nám zistili aj pšenicu....doktorka sa vyjadrila že Samko má zlú genetiku a uvidí sa či mu to ostane vo forme ekzému alebo sa to odrazí inhalačne...môj manžel mal tiež ekzém ked bol malý...no a teraz má problém s dýchaním...má večne zapchatý nos.....

ešte by som sa chcela opýtať ako reagovali vaše detičky ked im rástli zúbky???? nám sa teraz ekzém zhoršil...vysypal sa na nožičkách,ktoré už mal dlhšiu dobu čisté a neviem či je to z tých zúbkov....

jabber
18. nov 2008

darty - ano, prořezávající se zuby ekzém zhoršují 😖 zrovna tak jako třeba očkování nebo nachlazení 😒

aduska27
19. nov 2008

Darty - u nas zubky veeeeeeeeeeeelmi negativne vplyvaju na ekzem. Je to jednoznacne najnajnajhorsi faktor - aspon u nas.

etka
20. nov 2008

ahojte dievcata, nasej 6tyzdnovej dcerke sa pred vikendom objavilo zopar vyrazok na cielku, tak som si myslela, ze je to z jedla ale cez vikend sa nam cielko zlialo do takej krupicky a vyrazky sa vyhodili na spankoch a lickach, take male aj na uskach...som z toho riadne vystrasena. V utorok sme boli u dr, dala jej nejaky tekuty puder a mast a tiez Excipial, umyvat mame vo vyvare z dubovej kory. na noc jej davam ten puder, len velmi tazko ide rano dole, zda sa mi, ze jej to len drazdim a potom jej to namazem tym kremom, ktory je tiez len raz denne. ostatok telicka mazem Excipialom...a dnes rano mala vyrazticky uz aj na hrudi, brusku a trosku na kolienkach...tak uz neviem co, kam a kedy mazat, ach jo... asi skusim tu indulonu a kupat vo vode s troskou oleja.

jahodka11
20. nov 2008

etka-my si davame miesat v lekarni masticku na premastenie s kyselinou mliecnou, nemusis mat recept..u nas funguje, neobsahuje nic "zle" a ekzem zatial nemame....uz som uvazovala, ze skusim aviril olej, nemate niektora skusenost? lebo mne veeelmi vonia a pripomina mi babatka a to moje tak nikdy nevonalo kvoli ekzemiku...co myslite?

wali
21. nov 2008

jahodka, my sme vylieceny ekzemaci a pouzivam uplne bez problemov aviril olej. nerobi nam nic zle. asi treba len odskusat 😅

jahodka11
21. nov 2008

super, tak vyskusame aj my, najskor asi len na nozickach...a ked nic, tak cele telicko 🙂 dakujem 🙂

etka
24. nov 2008

vdaka jahodka, myslim, ze sa nam to pomalicky straca, tak uvidime 😉

jahodka11
24. nov 2008

etka-tak to som bola velmi rada 🙂 ozaj a nemoze to byt u vas to poporodne cistenie, ci to byva skor? ja si to uz nepamatam 😉

etka
25. nov 2008

jahodka, veru moze to byt cistenie, velmi dobre to vystihla sharon v teme zarudle flicky, oni to mali tiez, vola sa to novorodenecka spinka ci ako 😖 , tak ma aj ukludnila, lebo som sa vylakala. skusala si ten aviril? snad ho budete dobre znasat! 🙂

katinka0000
25. nov 2008

ahojte!

amalka: nepouzivam mikrovlnku a malinky chodil k tomu dr., co som pisala. on ho napajal na taky specialny pristroj. ziadne maste, kremy, tabletky,...

dmonikad: vyhodila som mikrovlnku uplne. moj manzel ju este obcas pouzije ale fakt malo. ved on povedal, ze to skodi aj pre nas, tak naco si robit zle, ked nemusim?

lusana
27. nov 2008

Ahojte, pre 7 týždenne babo som dostala od kožnej mastičku ambiderman a helianthi pasta. Nemáte niekto skúsenosti s týmito mastičkami, nie su príliš silne?

gedgitka.a
5. dec 2008

Ahojky holky, také mám stejný problém jednou v noci měl náš malej takový prdíky, že nezabírali kapky, mazání na bříško, nahřívání bříška prostě nic, ráno jsme vstali a já koukám, že má vedle očiček na spáncích načervenalý flíčky a suchý, šly jsme k dětský akorát na 2 měsíční prohlídku, dala nám Excipial a prý mazat a bude to ok, jenže do 2 týdnů se flíčky z velikosti desetníku zvětšily na velikost desetikačky, objevili se i na špičce nosíku a na koutcích u vlásků a ve vláskách suchý stroupky, doktorka nám dala infadolan, zase na promaštění a prý, že máme seborhoickou dermatitidu, doporučila ještě od Biodermy Atoderm pp nebo od Adermi nějaké mléko, to jsem nakonec ani nestihla koupit, protože po 6 týdnech se to nelepšilo, spíš naopak a já to doma nesčetněkrát oplakala při pohledu na obličejíček našeho mrňouska a jak si ho pořád ňoume, jsem to nevydržela a nechala si napsat žádanku na kožní a tam to přišlo na hlavě seborhoia na obličeji atopák, dostali jsme locoid kortikoidy, které se prý rozloží na něco mastného v kůži a dál nejdou, ač jsem je předem zavrhla, nakonec jsem si řekla, že to zkusím, jak doktorka řekla 3 dny mazat 2x denně a poté promazávat Lipobasy krémem, další 4 dny měl náš malej obličejík, jako z alabastru a o den pozděj to, už bylo zpět a ještě větší a horší, tak jsem se na Locoid vybodla a promazávala jen tou Lipobasy, hodně se to zlepšilo a malej si to přestal mnout, pak jsem potkala paní co měla na dceři seborhoiu prý úplně děsnou a myla jí hlavičku Konopnym šamponem, tak jsem zašla do lékárny a koupila Konopný krém na tvářičku a kůru na vlásky používáme to teprve 2 dny, ale stav je o zas kousek lepší, mezitím a na noc to promastím Lipobasy a do vaničky na koupel dávám lžici octa a tiše doufám, že se toho náš malej zbaví a bude mít pokoj navždy. Doktorka mi řekla, že mezi 2-4 měsícem se seborhoia projeví, až u 70% miminek a atopák asi u 40% miminek a prý, když se to objeví hned, takhle malým mimčům většina se toho bez následků do roka zbaví a má klid nám, aby to nebylo líto máme oboje Seborhoiu i atopák a válčíme, zatím jak se dá, když neuspějem zkusíme tu Adermu, ta je prý výborná, každopádně to nevzdám, stejně jako snad každá mamča. Kámoška říkala modrou indulonu,ale ne v mrazech a kosmetickou čistou vazelínu promašťovat a promašťovat na roce flek na tvářičce prý malému zmizel a teď jen při příchodu ze zimy do tepla místo mu zčervená, ale jinak nic 😨 , tak přeju všem aby jste pokud možno svůj atopák porazili na vždy a pokud ne, tak aspoň ho udusili na co možná nejmenší míru 😉

nadad
5. dec 2008

Ahoj lusana- ambiderman je pouze masťový základ, který neobsahuje žádná léčiva. Takže ho můžeš v pohodě používat jak dlouho chceš. Nám ale nezabral. Lukášek měl suchý červený flíčka na tvářičce, mazala jsem ambidermanem a nic. Pak jsem koupila od Biodermy Atoderm PO zinc a za týden to zmizelo. Teď se zase objevily sušší m

teď zas pro změnu máme sušší místa na nožičkách a ručičkách, tak mažu několikrát denně Biodermou- hodně zklidňuje podrážděná místa, tak uvidíme, jestli to zabere. Chce to ale vydržet a mazat několik dní, aby byl vidět nějaký výsledek🙂

My jsme na UM beba HA a má ekzémky, vůbec nechápu z čeho. Když jsem kojila, tak byl občas osypaný, po zavedení UM se to zlepšilo a teď se to zase objevuje.Nevíte, nemůžou to zhoršovat nějaký čajíky? Teď dávám jablečno-meduňkový a nevím, jestli to třeba není tím 😠

Jo, a o tý konopný kosmetice jsem taky slyšela, prý to opravdu pomáhá

lusana
8. dec 2008

Ahoj nadad - si už druha na nete, čo mi tvrdi, že ambiderman je čistý masťový základ, ale v lekárni mi staršia pani lekárnička povedala, že obsahuje trochu kortikoidov. Kožná mi však nepovedala nič, tak teraz neviem. Na predpise bolo presne napísané ambiderman HM, bola to miešaná masť. Dokonca kožná kázala natierať iba týmto a nepoužívať žiadnu inú mastičku, potrebujem malého natierať aj niekolko raz denne, tak teraz neviem či ho možem.Vyrážky zmizli za dva dni, ale ešte sa tvoria nové, ktoré po natretí zmiznú, natieram ho tým už 2 týždne.

tie čajíky skus treba na niekolko dní vysadit a uvidíš, či by to mohlo byt z toho. Mne detská doktorka povedala, že može byť vysipaný z hocičoho a to iba kojím

nadad
8. dec 2008

ahoj lusana, mně to o tom ambidermanu říkala lékárnice, když jsem si ho šla vyzvednout a že prý můžu mazat i několikrát denně, ale nepomohl.

Holky, ještě bych prosila o radu, jakým krémem mažete obličejík na ven v zimním období, když má mimi ekzémek?

evikuu
8. dec 2008

Ahoj objevila jsem výrobky z konopné kosmetiky CUTISHELP MIMI a moooc chválím!!! Nejdříve jsem objednala jen ekzém ale už máme celou sadu mimi.Taky je možné pokud prďolku trápí noční svědění koupit i koupel cutishelp ale není tam napsáno mimi-každopádně pro ně je!!! A uklidnuje jim pokožku hlavně na noc!!!