Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

demo
31. máj 2013

@martato ako sa ta lekarka vola? poslala vas tam pediatricka?

martato
31. máj 2013

@demo toto sme dostali kontakt od znamych, nie je to pani doktorka, ktora ma ambulanciu, ide o humannu parazitologicku, uci na lekarskej univerzite.. keby ste mi poslali svoj problem, skusila by som ju poprosit o pomoc, ci ju mozte vy osobne kontaktovat.. ako som povedala, nema ambulanciu.. tak ak Vam to nebude vadit, skuste mi to napisat do mailu a ja jej to preposlem a opytam sa jej ak suhlasite.

martato
31. máj 2013

@demo ja lekarov respektujem, ale v prvom rade musim pozerat sa na svoje deti ako matka .. tak skusame moznosti, chodime ku koznemu p. Hemza Bojnice a gastroenterolog a tejto pani doktorke

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaja73
31. máj 2013

@martato tie parazity su zaujmava teoria-ale co mi na nej nesedi je to,ze kedysi boli vsetci ludia zaparazitovani od hlavy po paty-doslova- a ziadne alergie a ekzemy tu neboli.
Praveza som pocula aj teoriu,ze ak sa cielene clovek zaparazituje niecim konkretnym-uz neviem cim,bolo to v dakom dokumente-tak to praveze pomoze-telo zacne bojovat s parazitmi a nema cas na boj sameho so sebou.
Ozaj netusim co je pravda,ale fakt je, ze parazitov v cloveku bolo kedysi ovela viac a tieto problemy tu neboli.
Ale ked vam to pomaha......... 😉 -vsetko co pamaha je fajn.
Nam pomohla prisna dieta a vysoke davky probiotik.

martato
31. máj 2013

aj my mame parazity, len o tom nevieme, naucili sme sa s nimi zit a take male dietatko , ktoremu ako sa povie rastie imunita to este nedokaze.. je pravda, ze aj my sme papali aj piesok aj spinavymi rukami a vyrastli sme s toho, ako sa povie vybudovali sme si mozno imunity, no take male dieta v dnesnej dobe, kde je kopa umelych veci ma s tym problem.. my sme pili mlieko zo sklenenej flase a dnesne deti z umelej, plastovej, to len ako priklad.... dalej je zbytocne sa rozpisovat.. preco je dnes tolko alergikov???

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaja73
31. máj 2013

@martato na to je viacej odpovedi-tazko povedat ktora je ta spravna-,ale parazity mi tam proste nesedia, pretoz ich mame proste menej ako ludia pred 200 a viac rokmi-ktory zili casto vo vykaloch-neboli kanalizacie,psy,macky,ludia kakali pred domy,vsade tiekol moc......
To proste nesedi.
Aj ked mame parazity aj dnes-to je mi jasne-nemame ich tolko kolko ich mali nasi davny predkovia.
Ja skor za tym vidim lieciva-co uzivaju maminy pocas tehu,potom vakciny co sa napichaju nezrelemu imunitnemu systemu babatka,plno chemie v strave,v ovzdusi a mozno az prilisna sterilita v starostlivosti o babatka...........to vsetko beriem osobne skor ako parazity co su tu s nami od zaciatku sveta a alergie tu neboli ziadne vtedy.
Mozno ze nam praveze parazity chybaju v nasich telach. 😝 ja sa nehadam,ani nic podobne-bolo by fajn to vyriest len odparazitovanim. 😉

martato
31. máj 2013

preco sa narodi dietatko a ani nepride domov z porodnice a je atopik? .. nema vybudovany imunitny system este ako my dospely.. ja som sa tiez bala dat detom lieky.. ATB len ked uz to nejde inak..lebo nielenze liecia ale aj oslabuju zdravy imunitny system, ktory ako sa hovori sidli v nasich crevach... na tomto malom sme videli, ked mal prvykrat ATB tak bol hrozne vyhadzany.. my si pomahame prirodnymi produktami .. a mastime vonkajsimi nekortokoidnymi mastami.. my sme nebrali lieky na parazity, kym nam neboli zistene.. starsi bral Zentol, konkretne na skrkavku a mladsi Entizol, ten je vseobecnejsi liek , lebo ten mal masivne parazitologicku stolicu ako speecifikovala pani doktorka.. parazity su narocnejsi problem.. ja som v tehotenstve ako sa povie jedla z kazdeho nieco... aj teraz sa snazim aj prirodou pomahat aj jest z kazdeho , vitaminy tekutiny atd..uvidime, ked pride toto dietatko na svet...
skusala som taky test domaci: kupila som jogurty v septembri , jeden som rozbalila v marci, ten jogurt bol uplne ok a co myslite, preco... jeden este mam v chladnicke .. ten sa chystam otvorit po roku .. tak co to potom robi v nasich crevach tolko chemie...?

martato
31. máj 2013

@martato
@kaja73 NESPĚCHEJTE DO RAKVE, Tomáš Kašpar, Kniha
Utajované informace o tom, jak z nás vyrábějí pacienty, abychom dobrovolně stali jejích zákazníky.

Věděli jste jak nebezpečný je chlor?

Člověk se může ochránit před infarktem nebo mrtvicí tím, že vyřadí cholesterol (tuk) ze stravy. Je potřeba odstranit CHLOR- silný a extrémně aktivní jed, který působí jako katalyzátor usazování tuků v cévách.

(Na usazování tuku v cévách může mít vliv i řada dalších faktoru: kouření, volné radikály atd. avšak chlor působí jako prvotní činitel, spouštěč a urychlovač (prostředník- katalyzátor) celého procesu. Tučná jídla nebo nadváha pouze napomáhají tomu, že se má v cévách co usazovat.

Máte často studené ruce a nohy? To může být důsledkem ucpávaní vlásečnic tukem díky chloru. Starý lidi trpí ALZHAIMEREM, demencí- je to důsledek odumírání části mozku v důsledku ucpávání vlásečnic. Ty se uspávají jako první. Následují žilky a žíly a dostávají se další problémy: sexuální impotence, vysoký krevní tlak. Pak se začnou ucpávat už tepny a dostavuje se infarkt nebo mrtvice.

Někdo tady zavírá oči před jasnými důkazy a fakty, to se dá označit jako zločin.

Jak se chránit před chlorem? Ošetřování vody nejde zastavit. To je jakoby jste chtěli zastavit silný proud toku peněz pro výrobny chloru a ne jenom jim ale i vládě, výzkumníkům, kteří investují miliardy do….vždyť vy víte.

Naštěstí dnes máme možnost vyřešit tento problém vlastními silami.

Balená pramenitá voda (pozor: plastové lahve uvolňují do vody škodlivé látky)
Zakoupením si kvalitního domácího filtru

Jak se zbavit tuku v cévách? Snížení množství používaného chloru způsobilo pokles stejně tak jako domácnosti ve kterých se začal používat filtr ovšem způsobilo to pouze POKLES NIKOLIV ŽE JSTE SE TUKU ZBAVILI UPLNĚ. Trvá 5-10let než se tělo zbaví tuku usazeného v cévách.

Proč si neodlehčit? Proč nemyslet na své zdraví daleko víc než kdykoliv předtím. V dnešní stravě se nám dostává opravdu odpad ale to je psaní na další téma, zase někdy příště.

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martato
31. máj 2013

@kaja73 ktovie, v com to bude, ano mali sme parazity, len sme si ich vypestovali do zakernejsej formy ako boli doposial.. ktovie, a mozno chceme byt tak cisty, ze parazity neznesieme a mame alergie a vidite nasi spoluobcania tmavej pleti nemaju take problemy 🙂

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaja73
31. máj 2013

@demo ja neviem kde je pravda-co bolo pred 2000 rokmi ani netusim,ale pred 200 ich mali podla mna viac ako my teraz-je to len moj nazor. 😉
A v TV som napr videla dokument, ze sa silny alergik schvalne nechal infikovat parazitmi a vymizli mu priznaky alergie-takze babo rad. 😝 ale boli to dake speci parazity-nie pasomnica ,hlisty ci mrle-nepamatam si vsak co to bolo,lebo mi to nic nehovorilo.
Moj maly uz ekzem nema takmer 2 roky-ako som pisala pomohla prisna dieta,probiotika a este aj zastavaneie dalsich ockovani-tiez kontroverzna tema.
Prazity neviem ci pestujeme dake silnejsie,lebo ich liecba zatial nie je taka agresivna-to skor virusy a bakerie mutuju-lebo tie hubime dost agresivne-,ale akonahle zacneme s hromadnym agresivnym hubenim parazitov-co uz asi aj zacneme-tak to len budu mutacie.
Ale toto vsetko su len moje osobne dohady.

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pinonka3
31. máj 2013

@luthien.k jen jsem se ctl zeptat...na kvasinku a stafylokoka...co doporučujete? není genciána moc agresivní na takovou kůžičku??? a jak se zbavit stafylokoka? dostali jsem bactroban, tak jestli to mazat....ještě jsme dostali pimafucort, ale tím mazat moc nechci ☹ díky moc! máme podobný AE jako tady má fotky @velrybous ...

martato
31. máj 2013

@demo
myslite, ze v minulosti sme sa stretli napr. ze ste jedli v cinskych restikach... tym chcem povedat, ze sa tie parazity aj ako sa povie zmutovali a su mozno zakernejsie ..neviem, taka uvaha ma teraz napadla.. nase deti dlho pouzivali niveu, vsak to je stara znacka si hovorim , co ine a maly na to reagoval skriabanim ,tak som si povedala, ze reku, co s tym, ? nevyhodim cely pol litrovi sampon, vsak ho miniem na sebe a u mna ta ista reakcia skriabanie, svrbenie a manzel? problem s lupinami a co pomohlo, tzv. stary komunisticky slovensky zihlavovy sampon, ziadne drahe znackove :( odteraz mame tradicke slovenske a ceske produkty a sme ok , na pranie mydlove vlocky ,, nemam pri sucasnej vyske materskej dovolenky, rodicovskej dovolenky penazi na to, aby som skusala drahe chemicke produkty , ktore nepomahaju, uz som sa poucila a minula nehorazne peniaze na taketo produkty..moj nazor

martato
31. máj 2013

@kaja73 viete pre mna je podstatne, aby deti netrpeli a aby sa to nevratilo, preto sa snazim trosku do toho sprtat v ramci moznosti a kedze nie som medik ani nic podobne tak len v ramci laickych pristupov a vysvetleni, nechcem sa starat lekarom do ich profesie, ale mohli by v tejto otazke zaujimat sa aj oni viac, nie podporovat farmaceuticke firmy (ktore im daju viac do vrecka) Bozechran nie vsetci .. my sme uz boli v kontakte aj s ruskou doktorkou v Salzburgu, ta nieleci ATB, len to co je pribuzne cloveku , ci ze prirodne.. doktor dermatolog z Bojnic nam na zlateho streptokoka predpisuje len zarabane nekortokoidne masti ani lieky, pretoze maly ma len rok aj pol a toto by mu mozno len docasne pomohlo..jeho nazor, co nam povedal pri navsteve.
pytam sa stale preco to ma nase dietatko, ja a manzel sme nic take nemali .. ktovie, ludske telo je tak zlozit system, ze nema presne pravidla u kazdeho ..🙂 nas maly je alergik na kravske mlieko, na banan a psenicnu muku a on miluje jogurty, banany a chlebik .. ked som mu davala napr. celiaticku stravu absolutne to nechcel, ked videl chlebovu korku , tak doslova vrieskal.. tak kasleme na taketo diety .. jedna stara pani doktorka hovori, ze nech to neskusame s tou dietou pre celiatikov, pretoze on je maly a ked ju nema potvrdenu aby sme si ju casom nevytvorili aj my, myslim tu celiakiu.. tak som si povedala, ze ja takto vlastne dietatko trapit nebudem ..

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martato
31. máj 2013

@demo a ten vermox mate kvoli comu? to vam predpisal vas lekar? na zaklade coho?lebo my sme ho brali u starsieho ale ten mal potvrdenu detsku hlistu skrkavku.. potom sme kontrolovali stolicu znovu po mesiaci a este to mal, tak sme dostali Zentel na odporucanie spominanej doktorky

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martato
31. máj 2013

@demo ona mava aj prednasky v radii, naposledy v sobotu, aj v telke v TV novinach tusim hovorila o parazitoch .. aj ked som s nou rozpravala, tak vidiet na nej, ze je proste clovek, ktory je ako sa povie zazraty 🙂 ..nebojte sa, aj ja som tehotna, som sa toho vylakala a posielala som uz dvakrat stolicu na vysetrenie a zatial chvalabohu nic..neodporucala nam tiez uzivat lieky s manzelom aj napriek tomu, ze su mali infikovani, kym sa nam to nepotvrdi v stolici, elbo len zbytocne oblbneme nas imunitny a traviaci system..

martato
31. máj 2013

@demo to vam nepoviem , tazko povedat, nas maly mal vysoke ale strasne vysoke IgE a ten druhy vobec a naprik tomu mal detsku hlistu.

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luthien.k
31. máj 2013

@pinonka3 stafylokoka se zbavuje dost těžko, zatím jsem nepřišla na jiný způsob, než klasická antibiotika. Ideálně, když stanoví podle stěrů v laboratoři citlivost toho konkrétního, co dítko má (která atb. mu vadí) a pak léčit podle toho. Jenže to tu bohužel moc lékařů nedělá. Ono stafylokoka má na kůži kdekdo, ale ne každému dělá problémy - pokud je dělá, tak jsem pro antibiotika.
Genciána má svá rizika, stejně jako skoro vše, nicméně pro krátkodobé použití v konc. 0,5% ano a pro dlouhodobější koncentraci do 0.2%. Na kvasinku je výborná.

martato
31. máj 2013

@demo no to je pravda, my sme stolicu posielali uz 4krat a 3krat nic a na stvrtykrat tam uz nasla.. mne hovorila o tom, ze napriklad niektore potvory mozu mat nakladene vajicka v strede stolice a vy poslete vzorku z konca stolice a preto to stale robime a posielame cize v podstate sme uz poslali stolicu 12krat a v tej poslednej to nasla.ona si zobrala aj vysledky krvnych testov aj posielame jej fotky atopickeho ekzemu. myslim, ze stolica je pre nu smerodajna.. lebo sa ma pytala aj na to ake boli vysledky v krvi co sa tyka leukocytov a ostatnych tychto zloziek, tak pediater urobil testy a poslali sme jej to.

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martato
31. máj 2013

neni zac, my chceme tiez tomu nejako pochopit a hlavne sa toho zbavit, ako mamina ma boli ked trpi vlastne dietatko, co je myslim aj u vas🙂 a hlavne u mna su tie obavy trosku vacsie pretoze cakame tretie babo a verim, ze u tohto bude vsetko ok

martato
31. máj 2013

ano, ten mal krvne testy ok, len sa mi nepozdaval, lebo bol nejaky bledy, len pit a papat skoro vobec, len mliecko a suchy chleba niekolko mesiacov a fliacky na tvaricke a v podpazusi a medzi prstami na nozicke a za uskami suche svrbive miesta a to mi sam hovoril, lebo ma tri rocky, ze mama namasti mi, lebo ma to svrbi a ten mal skrkavku
mladsi je alergik, alergia na kravske mlieko a stale hovorim doktorke, ze ked nekaka napr. dva tri dni, tak on akoby opuchol a aj pokozka je horsia a ked sa vykaka tak odrazu cervene miestecka vyblednu aj odpuchnne.. tak este s tym stale bojujeme a uvidime ako dalej po dobrani lieku teraz