Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

demo
31. máj 2013

@martato zaujimave. syn je momentalne vcelku stabilizovany, vdaka diete a tak pod. ale aj tak ma tento vas priklad, ze to moze pomoct zaujal. a drzim palce, nech je vsetko ok

martato
31. máj 2013

dakujem.. my pouzivame cela rodinka este prirodu ako pomoc.. produkty od OKG bylinne a zvykli sme si na ne a citim sa aj ja lepsie ako tehotna 🙂

milmic
31. máj 2013

@luthien.k Katko, možná budete mít nějaké informace...
napadlo mě, momentálně řeším očkování svých dětí (tedy spíše neočkování), co obsahují vakcíny a to všechno kolem, však to znáte. Ale proletělo mi h lavou, že já jsem kdysi absolvovala vakcíny na alergologii, tenkrát mi moc pomohly, moji pylovou sezonu zkrátily z nesnesitelného půl roku na snesitelný měsíc, ale.. zamýšlím se nad tím, jestli i tyhle vakcíny na alergologii jakou takové "milé" složením? Nevíte náhodou?
Já tam chodila 4 roky každý měsíc, trošku mě ta představa děsí...

martato
31. máj 2013

@demo no uvidite , hadam z toho coskoro ako sa povie vyrastiete🙂

luthien.k
31. máj 2013

@milmic ano, už jsem na toto téma taky narazila a bohužel si takto rychle nevzpomenu na zdroj (jestli vůbec 😅), ale četla jsem, že i tyto vakcíny obsahují některé z těch lahůdek, které obsahují i vakcíny, kterými se očkuje proti nemocem. Podrobnější informace by mohla mít dr. Eleková, většinou je ochotná odpovědět na takový typ dotazu velmi rychle 🙂

milmic
31. máj 2013

@luthien.k Ufff, jaké lahůdky obsahují si nevzpomenete? 😝 Někdy člověk ví moc informací... Kde dá dr. Elekové doptat, prosím?

luthien.k
31. máj 2013

@milmic to bohužen nevpomenu. Dr. Eleková se dá najít přes google 😉 Email má elekova@seznam.cz

milmic
31. máj 2013

@luthien.k Děkuji pěkně. Slyšela jsem o ní, ale vůbec jsem nevěděla, že komunikuje s veřejností nějak... 🙂

pinonka3
31. máj 2013

@luthien.k máme tedy zkusit antibiotika bactroban, co nám napsala doktr.obvodní? a jakou genciánu byste nám doporučila? za jak dlouho taková kvasinka mizí? díky moc za info..

pinonka3
31. máj 2013

@velrybous dobrý den, mohla bych se prosím zeptat, jestli vám už něco pomáhá na ekzém? viděla jsem fotky a řekla bych, že jsme na tom tak nějak stejně...díky moc!

velrybous
31. máj 2013

@pinonka3 já to řeším s Věrkou, držím dietu druhý den a mažu krémem co mi řekla, máme už chronické stádium..

demo
4. jún 2013

nemate odskusany a overeny prirodny, doma robeny, alebo aj kupovany repelent? syn chodido skoly v lokalite,kde byvaju klieste premnozene, minuly rok sme ho sprejovali tusim Daylongom 8 hodinovym.

milmic
10. jún 2013

@luthien.k Luth, prosím pěkně - měla jsem u dcery vypozorvanou alergii na vajíčko, resp. vždycky když dostala něco, co obsahovalo vejce, vyrašil jí ekzém. Jakmile vajíčko nedostávala, ekzém neměla žádný. No ted poslední dobou po vajíčku už nic nepozoroju. 😕
Prostě z čista jasna nemá vůbec žádný ekzém, i když jsem jí to vajíčko zkusila dát a několikrát po sobě. Úplně jsem přestala dbát na bezvaječnou dietu, ale stejně se jí žádný ekzém neobjevil. To může takto z ničeho nic zmizet? 😕 Znamená to, že už jí vajíčko můžu běžně dávat?
Ona vajíčko neměla potvrzené od lékaře, jenom z mého pozorování. Přemýšlela jsem, jestli jsem nepozorovala špatně, ale asi ne, když po vajíčku ekzém vyskákal, jinak neměla žádný.

luthien.k
10. jún 2013

@milmic samozřejmě že to může zmizet a u většiny dětí to taky zmizí 🙂

milmic
10. jún 2013

@luthien.k Takže jestliže se jí ekzém neobjeví, tak můžu normálně vajíčko podávat jakoby nic? Nebo mám být nějaká obezřetná?

luthien.k
10. jún 2013

@milmic pokud se kvalitně provede test - čili ideálně žloutek a bílek zvlášť, obojí 5 dní po sobě a pak ještě aspoň 2 dny vejce celé (je jasné, že celé dítě nesní, ale aby tam byl žloutek i bílek), tak není myslím čeho se bát. Jen bych dítě vejcem nepřecpávala, ale dávala ho max. 3x týdně. To platí u jakéhokoli znovu zavedeného alergenu - nepřehánět to - tak to vždy radila Věrka Zíková.

milmic
10. jún 2013

@luthien.k Takto to zkusím děkuji. Přecpávat určitě ne, sami vajíčka moc často nejíme, ale spíš když peču nějakou buchtu, tak jestli se toho už nemusím bát. Moc děkuji!

johankaa
10. jún 2013

@milmic môžem sa opýtať, ako dlho ste vajíčko vynechali? ja mám tiež podozrenie u syna. inak, to je super, že to už nemáte 🙂

milmic
10. jún 2013

@johankaa Asi tak rok? Docela mi trvalo chvilku, než jsem na to přišla. 🙂 Měla ekzémy od prvního očkování, tak nevím.

mimikas
10. jún 2013

ahojte baby, neskusali ste niektora kozmetiku z mrtveho mora a neviete ci naozaj pomaha detom s AE? Tiez pripravky s Aloe vera? Dakujem pekne

mimikas
10. jún 2013

@martato prosim ta pisala si tu o neakej lekarke co sa venuje parazitom, nenapisala by si mi jej nemo? Moj maly ma strasny ekzem a nie a nie si rady, moj brat ho mal tiez ked bol dieta a tiez ho liecili v zahranici na parazity a uz ekzem odvtedy nemal, a myslim si ze to moze byt pripad aj mojho maleho. dakujem

martato
10. jún 2013

@mimikas ahoj, no my sme tu doktorku dostali od znamej ako odporucanie..vies, nechcem byt hnusna, ani ta odradit, ale musela by som sa opytat jej, lebo to nie je doktorka, ktora ma normalnu ambulanciu, je to humanna parazitologicka, uci na lekarskej fakulte.. ale mozem sa jej opytat, poslala by si mi akurat fotky maleho, jeho ekzemu a strucny popis.. ako prve urcite bude chciet vysledky krvnych testov ak vam za posledne obdobie robili.. hlavne ake hodnoty ma IgE. Viem, si predstavit, ako vas to trapi, my sme sa tiez hodne potrapili.. uf, ked si na to spomeniem a teraz cakame dalsie babatko , tak sa modlim, aby to nemalo.

mimikas
10. jún 2013

@martato ahoj, urcite ti poslem, ale teraz akurat mame dalsiu seansu kortikoidov za sebou a tak nemame loziska, ale pofotim a najdem nieco co mame pofotene. Vysledky poslem vecer do IP. Budem ti velmi velmi vdacna, ja uz si neviem dat rady a prepada ma strasne zufalstvo ☹

martato
10. jún 2013

kasli na kortokoidy..my sme boli u doktora kozneho v bojniciach, ten to vylucuje detom do troch rokov.. lebo ked sa zbavis ekzemu akoze vdaka kortokoidom, potom si to odnesie psychika.. a videla som to u kamaratky.. maly je v troch rokoch hrozny..nervozny, kope, zlosti sa, ked nieco nie je po jeho voli..a ma aj maly nejake alergie? a krvne testy vam robili? a este ako casto ma stolicu?
my este pouzivame take bylinne produkty , sama ich uzivam v tehotenstve aj nasi mali a este nemali antibiotika..a pomaha to aj na ekzemy

luthien.k
10. jún 2013

@mimikas největší části dětí do tří let dělá neplechu strava. Základ je nastudovat tyto články: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

martato
10. jún 2013

@mimikas a ak ti smiem poradit, netrap dietatko dietami, to ono v tomto veku nepotrebuje..my napr. mame alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka ale ja mu uz postupne sem tam dam mliecne produkty...ako napr .pribinacik, na druhy den napr. kozi jogurtik.. dokonca mi povedali, ze mam vyskusat celiaticku dietu ale jedna stara pani doktorka mi to zakazala, ze to vobec nie je dobre..dietatko si buduje svoj imunitny system a ked vylucim niektore potraviny natvrdo , tak ono jeho imunita, to je vlastne jeho crievka, si zvyknu na to a budeme alergicky aj dalej.Inak by to bolo u dospeleho.. u deticiek pozor na diety

martato
10. jún 2013

@luthien.k to je pravda, ale aka strava.. ? ta terajsia umela.. my sme skusali dietu, 2-3tyzdne bolo ok a potom znova, neverim tomu ..

martato
10. jún 2013

@luthien.k maly ten starsi, zacal mat prejavy atopickeho ekzemu, na rucickach nozickach, sem tam po tele, vymyslal s papanim, schudol.. nakoniec sa uz tri mesiace nevieme vyliecit z detskej hlisty..ale uz sa to lepsie vdaka bylinka a obycajnemu maku, cesnaku..ekzem uz nema akurat sa este nasla nejaka davka parazitov v crievkach

luthien.k
10. jún 2013

@martato bohužel nemáš vůbec pravdu. Pokud je alergie, tak není jiný způsob, jak na ni spolehlivě přijít, než eliminační dieta, potvrzuje to jak zkušenost (autorky postupu Věry Zíkové i moje - ověřeno na stovkách dětí) a i kapacity v oboru potr. alergií u nás (dr. Fuchs, dr. Frühauf). A pokud alergie na potravinu je, není jiný způsob, jak se jí zbavit, než nechat od alergenu "imunitu odpočinout", aby "zapomněla", že na alergen reaguje. Pokud dáváš alergen alergickému dítěti, tak tu alergii udržuješ, nikoli že bys na alergen zvykala (jsou i desenzibilizační postupy, to ano, ale tam jde například u BKM o kapky mléka, ne že se sem tam něco mléčného dá; bohužel nemá tu s tím mnoho lidí zkušenosti) a navíc mu tím způsobuješ ty potíže. Vidím to tedy zcela jinak a mám s tím bohaté zkušenosti, nemluvím jen o svých dvou dětech.

luthien.k
10. jún 2013

@martato pokud má ekzém opravdu způsobený parazity, tak dejme tomu, ale takových dětí, troufám si říct, rozhodně není většina, naopak, většina je těch, co výrazně dobře reagují na nízkoalergenní dietu a mnohé z nich na ní dokonce přiberou, protože alergický zánět ve střevech jim brání dobře vstřebávat živiny a když se zánět odstraní a trávení začne fungovat normálně, děti jsou spokojenější a začnou i přibírat. To byl i případ mého syna a pšenice. Stravu rozhodně nepropaguji umělou, ale naopak co nejpřirozenější. Kdo má mou dietu, tak ví, o čem mluvím...