Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

libka1
21. jún 2013

ahojte, mozete mi prosim poradit, ku koznej ideme az na buduci tyzden v stredu kedze dovtedy ma plne, ale maly ma pravdepodobne atopicky ekzem. Za posledne 2 dni sa mu to strasne zhorsilo, stale si to skrabe, uz ma cely krk aj v zahyboch noh od skrabancov... neviem co mu na to davat, aby sa to ukludnilo aspon trochu... ma to cele cervene, vysypane takymi drobnymi pupacikmi ☹ myslela som ze to ma od slnka, ale na slnko nechodime uz, vychadzame len podvecer a na chladok...

katie82
21. jún 2013

@libka1 Excipial Lipolotio na promazávání aby neměl suchou kůži, na svědění bych asi doporučila Zodac v kapkách. Jinak v lékárně se bez receptu dá koupit akorát Hydrocortison, který trochu pomůže zmírnit ten ekzém, pokud je to opravdu Atopický ekzém, ale netuším, jestli je vhodný i pro malé děti.

libka1
21. jún 2013

@katie82 dakujem, akurat som zavolala druhej koznej a objednali sme sa na 12.00. nebudem cakat do buduceho tyzdna, ma to naozaj zle a ja s tymto nemam absolutne skusenosti 😒

katie82
21. jún 2013

@libka1 anebo tak, to bude uplně nejlepší 🙂

meleri
21. jún 2013

@demo no, cist zatim umim 😅 zaostala taky nejsem 😅 jen jsem chtela vedet, jestli to neni mensi zlo. on tento jogurt zboznuje, sam ho nekdy bere a ukazuje mi ze ho chce. je velmi tezke vzdat se vseho i kdyz je to pro jeho prospech...ale nakonec treba zjistim, ze exem nezmizi ani po vysazeni mleka, co pak.....

a co to muesli, to skodi?

s tema laznema je to marne, asi zalezi , jaky typ vody....ten je vsude jiny..mi treba vadi morska voda a i ten bazen..se synem, nevim, co by takovy typ vody udelal...

luthien.k
21. jún 2013

@meleri při eliminační dietě se musí vysadit vše, co obsahuje mléčnou bílkovinu, čili i mléčnou svačinku. A jestli jsi četla proalergiky, tak víš, že pořádná eliminační dieta není jen o BKM, ale i o dalších alergenech. Musí se k tomu ale i správně mazat, taktéž to tam Věra popisuje. Pokud ani to nepomůže, může být příčina jinde, například v tom, že ekzém je infikovaný, že kůže špatně reaguje na momentální počasí, že zrovna rostou zuby nebo je po očkování atd. atd.

Müsli jako takové není zdravé, protože obiloviny, aby byly dobře stravitelné a všechny živiny z nich využitelné, tak je třeba upravovat tradičním způsobem - dlouhé namáčení, klíčení, kvašení (klasický kváskový chléb)... Müsli, pokud vím, ničím takovým neprochází, navíc je pražené, což v surovinách bohatých na škrob (což obiloviny jsou) vytváří akrylamid, který je podezřelý nejen z karcinogenních účinků. A to nemluvím o přídavcích, jak zmiňuješ olej (rafinované nikdy nepoužívám) a také to je sladké - cukr je velký nepřítel našeho zdraví...

meleri
21. jún 2013

@luthien.k omlouvam se tobe i vsem, nejsem blba, ale obcas si stojim na vedeni, a mam ve vecech zmatek, casto nez mi tovsechno dojde tak se ptam stokrat na to same.....
ano kdyz vynechat mlecnou stravu tak vsechno, uz je mi to jasne, vim ze i ostatni veci je treba vynechat.

ale kde pak hledat ten vapnik? v tom mandlovem napoji? ale mandle jsou orechy to prece muze taky vadit....lusteniny do neho moc nedostanu, akorat fazole ale to je tak jednou za dva tydny, to je jako zdroj vapniku strasne malo....

ja muesli zboznuji, diky muesli vydrzim do dvanacti bez hladu...a co muesli ktere je v bioobchode? nebo nahradit ovesnymi vlockami? syn je ma rad ale priznam se ze ja mam po nich drive hlad..

kaja73
21. jún 2013

@meleri http://www.osteoporoza.cz/vapnik-v-potravinach tu mas zoznam potravin a ich obsah vapnika.
Tiez mozes kupovat ryzove mlieko z DM-ka obohatene vapnikom-ma taky isty obsah vapnika ako kravske a tiez mozes do polievok vyvarat riasy-staci velkost postovej znamky a vyvari sa ti tam vapnik.
Ono sa dnes skor vedu debaty o tom, ze kravske mlieko sice vapnik ma,ale v tejto podbe je pre telo tazko vyuzitelny a teda akoby tam ani vapnik nebol. 😝
Telo vraj lepsie vyuzije vapnik z rastlin,ovocia...ako z kravskeho mlieka-neviem co je na tom pravdy,ale ak je to pravda,tak aspon viem preco ma moja mamaa oseoporzu napriek tomu, ze od malicka pije hektolitre mlieka. 😕

demo
21. jún 2013

@meleri da sa urobit aj domace musli: oprazit nasucho ovsene vlocky, slnecnicove jadierka, struhany kokos, javorovy sirup a nakrajany banan. Prazit az kym vlocky mierne nezhnednu. Po odstaveni pridat hrozienka. To je podla Bukovskeho. Minimalne tam nie su konzervanty, nevhodne tuky a pod. Podla mna je to zdrava vec, je tam plno uzitocnych veci. Po uprazeni to mozes zaliat napr. ryzovym mliekom obohatenym vapnikom a snad mu to bude chutit. Mohlo by to zvladnut aj skladovanie par dni, ale to nemam odskusane.

A ak sa ti zdala ta moja reakcia nejaka neprimerana, tak sa ospravedlnujem. Nebol to zamer, naozaj nie. Ked sa pytas,ci je to vhodnejsie ako jogurt, tak musim povedat, ze nie. Vzhladom na to, ze je to mliecne, trvanlive a este k tomu aj Nestle, tak je to rovnako zle. Ak ma rad taketo dezerty vselijake, skus urobit puding z ovseneho mlieka, alebo rovno ovsenu kasu a do toho kokos alebo skorica, rozmixuj, pekne naserviruj a uvidis.

meleri
21. jún 2013

@kaja73 dekuji, prohlizela jsem si tabulku a celkem me soklo, ze dost vapniku ma treba ta tycinka Mars 😕 to je totiz jinak tak nedobra vec 😕 😀 . a pak ty syry ktere nemuze, no a brokolice, tu do nej nedostanu...

treba muj starsi syn ji krasne vsechno ovoce a zeleninu, uz od malicka, ale ten mladsi (to je ten atopik) ma proste vlohy k nezdravemu jidlu. zboznuje maso, uzeniny, nechce ovoce zeleninu, chutna mu pivo, horcice, syry, slane chipsy....ted si asi myslite, ze ho zivim timto ale ne, jen jsou to veci ktere kdyz jsou nekde na stole tak se po nich vrha..snazim se aby to nebylo v jeho dosahu.

@demo ne v pohode, ja jsem fakt natvrdla ale fakt nejsem uplne hloupa, proste mam hned ze vseho gulas a trva mi to nez na prijdu na to jak veci resit... 😅

kaja73
21. jún 2013

@meleri mars tycinka je z mliecnej cokolady-je tam teda aj mlieko 😝 a vapnik je hlavne z neho.

budes si musit studovat ozaj vsetky etikety-aj v pecive moze byt mlieko,aj v keksiku..pozor na to. 😉
Ak je maly problemovy jedak,tak to ries tymi riasami a vyvaraj ich do tekutych jedal,plus kupuj to ryzove mlieko a var z neho. 😉

kaja73
21. jún 2013

@meleri aj zltko ma dost vapnika 😉 a to zamaskujes hocikde-do pecenia,varenia,alebo len tak na tvrdo ho spravis.
Na zltko alergia nezvykne byt a bielok vies zas oddelit.

vrtulka81
21. jún 2013

@katyxq @luthien.k no to je mazec,jinak sem čekala,že jí tu vakcínu nějak nakouskují,no zase blbě .....,dostala dithiaden a půl hodiny sme čekali až zabere,pak jí píchli plnou dávku do ramene,čtvrtou dávku která jí chyběla rok a půl,pak sme půl hodiny čekali na reakci,nic se nědělo,pápá domů.Za dva měsíce mám jít znovu,vemou jí krev a zjistí jestli si vytvořila protilátky,pak se uvidí,máme vzít i kontrolní testy z alerga,zajímá je bílek.... k čemu,nevím

katyxq
21. jún 2013

@vrtulka81 víš proč bílek - aby jí mohli napíchat MMR (Priorix) 😅, očkovat za každou cenu, nic jiného je nezajímá ☹

kaja73
21. jún 2013

@katyxq pichnu jej to tak ci tak-ked bude daka alergia na bielok, tak pichnu MMR akurat pod dozorom v dakom ocko.centre-aby ju mohli resustitovat-ak bude treba. 🙄,dobre jej utlmia imunitu a hor sa na to.

A inak 4 davka hexy sa na SK ani nepicha a v rakusku po dvoch davkach uz ani moc neponukaju tretiu 😕
Zeby sme boli tak geneticky rozni ludia 😝

demo
21. jún 2013

@kaja73 inak toto je zaujimava tabulka. Su v nej uvedene same zakladne suroviny a potraviny a zrazu bac... tycinka mars 🙂.Skoro to az vyzera, ze tu tabulku vytvorili na objednavku vyrobcu.

katyxq
21. jún 2013

@kaja73 asi tak - akorát nevím, co za to dát, jestli ☹ (s nádechem černého humoru) nebo 😀 (lehce hysterický)

kaja73
21. jún 2013

@demo mozno to tak aj je 😝 -sponzorov potrebuju vsade-ale nastastie mame aj svoj rozum ..... 😉

luthien.k
21. jún 2013

@kaja73 při eliminační dietě určitě ani žloutek. @meleri

kaja73
21. jún 2013

@luthien.k tak to som nevedela-ja som malemu nastastie dietu zacala davat este pred prikrmami-bol len na spec .mlieku a potraviny som zaradovala pomalicky.
Za problem som povazovala len blieko-o alergii na zltko som este nepocula,alebo to myslis tak, ze sa tam moze dostat aj stopove mnozstvo bielka potom?

luthien.k
21. jún 2013

@demo tak další věc, kromě koření, na které se neshodneme, je müsli 😀 Tedy určitě je to zdravější pochutina, když se vyrobí doma, než jakákoli průmyslově vyrobená pochutina, to určitě ano, ale jen jako pamlsek, nikoli s ním pravidelně nahradit jedno jídlo denně, pro to určitě nejsem.

Jinak moc pěkný článek pro všechny, jak správně konzumovat obiloviny, aby nezatěžovaly trávení a aby se z nich správně vstřebalo vše potřebné, například zde: http://bezvazdravi.webnode.cz/clanky/ako-jest-o...

luthien.k
21. jún 2013

@kaja73 alergie na žloutek bohužel není tak málo častá, jak si lidé myslí. Zrovna dnes mi psala jedna konzultující maminka, že opakovaným testem potvrdili alergii na vaječný žloutek...

demo
21. jún 2013

@luthien.k Praveze sa v tom celkom aj zhodneme. Musli nejako nevelebim, ale je pravda, ze to nemam tak odborne podchytene. Ked musli, tak na mokro, t.j. namocene vlocky jemne s klickami na noc a rano k tomu ovocie, orechy a tak. To aspon cez noc troska fermentuje, nie?

kaja73
21. jún 2013

@luthien.k a ked niekto chce otestovat len mlieko-ma uz napr starsie dietaa-2-3 rocne?
Aj taka eliminacan dieta predsa existuje,nie?
Alebo eliminacna dieta znamena vylucenie uplne vsetkeho potencialne skodliveho-alergizujuceho?
ja som za eliminacnu dietu povazovala aj testovanie LEN na mlieko.

luthien.k
21. jún 2013

@demo namočené vločky = super. Nejsem pro nemamočené a pražené vločky.

@kaja73, jasně, někdo chce zkusit jen mléko, tak je to možné, nicméně není to tolik efektivní, ono toho docela často vadí víc a například dle Fuchse dokonce víc dětí s atopákem má problém s vejcem než s mlékem.

demo
21. jún 2013

@luthien.k navyse pre dieta, ktore oblubuje cipsy, horcicu a pivo (inak ja som ako dieta strasne milovala pivo a kavu a vzdy ked bola prilezitost, tak som si hlt-dva supla nenapadne), je to urcite dobry predkrok k zdravsej strave. Detom sa musime trochu podkladat, kde-tu ustupit, troska im poskrabkat brucho. My napriklad z casu na cas zajdeme do McDonald´s. Nikdy by ma to nenapadlo, ale je to tak. Zacali sme s tym, ked sa syn stal skolakom a bol jediny, co tam nikdy nebol, nemal odtial ziadnu hracku. Boli sme tam uz tri krat a vzdy to vo mne vrie 🙂 .

Takze namocene ok? Super 🙂

luthien.k
21. jún 2013

@demo když se něco děje výjimečně, tak i já přihmouřím oči, ale co se týče domácího vaření a nákupů, tak to jsem pes 😀

sariky
21. jún 2013

@luthien.k muzu se zeptat, jak je to s "namacenim"? to se ma namacet uplne vsechno? v dobre vire malym varim jahly, pohanku, ovesne vlocky, amarant, kuskus, ale dopredu to nikdy nenamacim, jen to hodim do hrnce a kratce povarim. vse se musi i varit nebo to staci jen sparit horkou vodou (napr ovesne vlocky)? priznavam, ze cim vic se snazim prijit na kloub tomu, z ceho maji moje deti AE, tim vic se do toho zamotavam a misto, abych jim pomahala, jim mozna jeste vic skodim.

luthien.k
21. jún 2013

@sariky bezlepkové obiloviny nenamáčím. Ovesné vločky ano, když nezapomenu 😀, tak přes noc a ráno z nich vařím kaši.

meleri
21. jún 2013

@kaja73 tak to je fajn s tim zloutkem! dik....dneska jsem nakoupila vsecky ty veci, no vysla me tato sranda dost, ale co, rikase, kdo miluje tak nepocita penize...koupila jsem nemlecnou svacinku, plus nudle bez vajec a lepku a pak jeste mandlove mleko a nejake kolacky.....

zkusime vydrzet mesic, uvidime. koupila jsem i krocani a kralici maso, a teleci.

jedina vec nakonec ktera opravdu chybi je kakao. nevim, jak to vydrzi mesic bez kakaa bez cokolady no...