Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

chulieta
12. jan 2009

ahojte, na atopicky ekzem je velmi dobry krem s manukou a rosalinou, alebo olej z tee tree z manukou a rosalinou.cisto na prirodnej baze. ak chcete blizsie info tak poprosim ip.

marcela.m
17. jan 2009

Moja dcerka ma tiez atopycky exem.Myslim,ze sa jej uz zacal prejavovat v nemocnici na tvaricke.Lekar jej predpisal Exipial Lipototio,a tiez kortikoidnu mast Locoid,ktora sice zaberie rychlo,ale nelieci.Ked bola mala,mala cely cerveny chrbat aj brusko,cervene flaky na rukach,nozkach,pod krkom,suche za usami...vkuse mi plakala.Urcite ju to velmi svrbelo,mozno stipalo.Teraz sa tak skrabe,ze ma az chrasty.Vsimla som si,ze sa jej to zhorsi po nejakom jedle.Snazim sa jej to nedavat,ale ona chce vsetko,co vidi nas jest.A niekedy neviem z coho sa vyhadze.Stale ju este kojim-v marci bude mat dva roky.Tiez ma napadlo,ci to nie je aj z mojho mlieka.Ja uz tak nedavam pozor na stravu,nemozem dva roky "dietovat",aj tak som ako sparatko.Ale napr. citrusy este vobec nejem.A snazim sa,pokial viem,nejest co by jej skodilo.A zda sa mi,ze aj oblecenie jej vadi-napr.zmesove pancuchy.
Ja nie som velmi za homeopatiu,ale ak by jej to pomohlo,tak to skusim.Poradte mi,co by jej ten exem vyliecilo.
Ak poznate niekoho na trase Roznava-Kosice-Sobrance,kto by jej pomohol,dajte mi vediet aj do internej posty.Vdaka.

marcela.m
17. jan 2009

A este,ten kortikoidny krem Locoid jej davam len ked to ma velmi skarede,len na tie miesta.

marcela.m
17. jan 2009

A mali sme aj do kupela Oilatum.Ale neviem,ci to az tak pomahalo.

marcela.m
17. jan 2009

Rusim,prave som natrafila na clanok o homeopatikach,tak radsej nie.Len ma utvrdil v nazore na ne.

jabber
17. jan 2009

marcela.m - nechápu, co jsi natrefila za článek o homeopatikách, tak radši ne? 😕 Mojí dceru homeopatika zbavila ekzému za 5 měsíců 😉

gedgitka.a
17. jan 2009

ahojky holky mi, už jdem ke 3 kožní pořád nějaký patlání a nic, takže jsem se objednala s malym k dr co je pediatr a homeopat, léčí prcky radši homeopatikama, tak doufám, že ho exému taky zbaví říkal, že kožní dělají patláníma z dětí pokusný králíčky, páč každýmu zabere na povrch kůže něco jiného, ale neřeší to podstatu věci a to něčím, s čím si to malynkatý tělíčko neumělo poradit rozhozenou imunitu, tak uvidím jak dopadnem, ale doufám, že dobře 🙂

vanish1
17. jan 2009

marcela.m, súhlasím s názorom na homeopatiká, myslím, že si sa rozhodla dobre

jabber
17. jan 2009

Nevím teda, co proti homeopatii máte a zřejmě se to od vás ani nedozvím.....ale jestli myslíte, že je lepší mazat prcky kortikoidy - tak prosím 😒 chudáci děti 🙄

flor1
18. jan 2009

Ahojky, můžete mi prosím poradit, malý má už přes měsíc na bradičce červené suché flíčky, nejdřív jsme si myslela, že to má z pískací knížky, tak jsme ji dali pryč a taky hodně slintal...je fakt, že jsou dny, kdy to má lepší, skoro to nejde vidět a včera to zase skočilo...Tak nevím, jestli to mám pořád promazávat a jestli mi poradíte čím, nebo mám zítra jet k dětské dr...Zatím to nemá nějak hrozné..ale jeho otec je AE...Zatím jsme jen kojila, ale začínám už s příkrmy a 2 x dostal mléčnou kaši (což jsem nevěděla, že kdyby byl AE tak nesmí, ale flíčky na bradičce pořád stejné). Celkem mě to znepokojuje... ☹

marcela.m
18. jan 2009

Jabber,skusim ti skopirovat clanok,ktory ma len utvrdil v nazore na homeopatika.Tu je otazka a odpoved z jedneho fora.Neviem,ci zmenis nazor aj ty,ale ja nie.Bez urazky.Peknu nedelu prajem.

neviem, ci uz takato tema nebola na fore otvorena, ale nakolko som dnes nasla zaujimavy clanok k tomuto problemu v Katolickych novinach, tak som si ho dovolila skopirovat na forum. Ela

Homeopatia má aj duchovný základ?
Vážená redakcia,
nedávno sa tri zo štyroch mediálne známych mamičiek vyjadrili, že očkovaniu nedôverujú a chrípkovú prevenciu riešia radšej homeopatikami. Popularita homeopatických prípravkov narastá tvrdením, že môžu len pomôcť, ale nie uškodiť, a nemali by mať nijaké vedľajšie účinky. V istej odbornej debate ma zaujali náboženské postoje zakladateľa Samuela Hahnemanna, ktoré súviseli s výrobou homeopatík. Majú homeopatiká duchovný základ? Sú vhodné pre kresťana?
VÁCLAV, Senica
-----
Milý Václav,
vaša otázka mieri na podstatu, aká je vlastne povaha homeopatických liekov. Ich podstata je uložená v metódach výroby homeopatík. Asi málokto vie, že na výrobu homeopatických liekov sa používajú nielen relatívne neškodné rastlinné extrakty, ale rovnako pre ľudský organizmus nebezpečné látky ako piesok, výťažky z hnisu, sliny besného psa, zlato, striebro, dokonca i mesačné svetlo a röntgenové lúče. Ich škodlivosť sa vraj odstraňuje metódou riedenia, napríklad v roztokoch glukózy. Stupeň riedenia je označovaný na homeopatikách, napríklad D 4, D 24, C 11, C 300… Pri riedení D 23 sa však v roztoku už nenachádza nijaká molekula pôvodnej látky. Paradoxom je, že homeopatikum zvýšilo účinnosť vďaka ďalšiemu použitému postupu, ktorým je pretrepávanie. Tento krok spôsobí, že po účinnej látke zostane v „pamäti“ roztoku informácia. Hmotná podstata pôvodnej látky sa podľa zástancov homeopatie zmení na nehmotnú. Pre túto pripisovanú transformáciu sa liečba homeopatikami nazýva aj informačná liečba.

Pôsobia na vedomie a vôlu Napriek týmto vedecky neopodstatneným rituálom sa hovorí o účinnosti homeopatík. Niektorí ľudia opisujú pri užívaní homeopatík špecifické sprievodné javy ako dlhodobá plačlivá nálada, problémy s dýchaním, bezdôvodná agresivita u detí, čudesné sny, nechuť do modlitby a podobne. Na túto skutočnosť upozornil aj zástanca homeopatie MUDr. Taylor Kent. Podľa jeho slov homeopatiká pôsobia na vôľu a vedomie človeka. Preto nie je pravda, ak sa tvrdí, že homeopatiká nemajú vedľajšie účinky. V príručke Duch homeopatie od Rajana Sankarana sa píše, že pri riedení D 300 ide o vplyv na ľudský organizmus trvajúci až niekoľko rokov.

Čo je kľúčom homeopatickej liečby?
Ako vysvetliť účinnosť homeopatík, ak ide o „prázdny“ roztok? Čo spôsobuje napríklad negatívne psychické stavy, prípadné zlepšenie zdravotného stavu pri ich užívaní? Stáva sa, že homeopatiká, i keď nie v každom prípade, zabrali v prípade alergií, kožných ochorení, problémov dýchacích ciest atď. Treba uviesť, že v samom základe homeopatie stojí mágia, ktorá tu použila svoje staré známe homeopatické pravidlo „liečenia podobného podobným“. Hahnemann netajil tento duchovný základ homeopatie. Bol presvedčený, že ten, kto ju užíva, sa priamo spája s božstvom, stvoriteľom sveta. O tom, že nemyslel na osobného Boha Stvoriteľa, hovorí i jeho odmietavý postoj k Ježišovi Kristovi (jeho vzorom bol Konfucius).
Totiž metódy a praktiky mágie predstavujú duchovné cesty, ktoré vedú k jej duchovným cieľom. O tom, že zákonitosti mágie fungujú, hovorí Sväté písmo (porov. Sk 8; 10–11). Podstata homeopatík je tak predovšetkým duchovná a patrí do oblasti bielej mágie. Božie slovo i Katechizmus Katolíckej cirkvi (2116 – 2117) odsudzuje mágiu vo všetkých formách, i keby prostredníctvom nej človek získal zdravie.

PhDr. EVA ORBANOVÁ, PhD., religionistka

marcela.m
18. jan 2009

A este sa chcem spytat,co vam pomaha proti svrbeniu.Kajka sa hrozne skrabe,ma az chrasty.Vdaka.

jabber
18. jan 2009

marcela.m - díky 🙂 článek je to zajímavý, ale vyjadřovat se k tomu asi radši nebudu 😉

dadushka
18. jan 2009

ahoj neviem ci moja dcera ma atopicky exem ale ma exem pri uskach a natieram tiez excipialom a ked je to horsie aj na oboci tak mi dadla kozna locoid ale len v surnom pripade a zabera

sarka11
18. jan 2009

Náš malý má taky atop na pusince a za ušima. Pomohlo nám na to lipobase repair, jde normálně koupit v lékárně.

gedgitka.a
18. jan 2009

jabber: tak jsem si ten článek taky přečetla a podle toho v jakejch novinách je marcela.m našla se Ti nedivím, že raděj nereaguješ, což já si to neodpustím 🙂

gedgitka.a
18. jan 2009

marcela.m: ahojky Ty si asi věřící viď jinak bys nečetla takovýhle noviny, tak jsem nabyla dojmu, že lepší než pomoci mrňouskovi pomocí homeopatie je nechat ho být, patlat na něj všechno možné a věřit, že ho něco nebo někdo( tím myslím toho nahoře) toho exému zbaví, no nevím, ale myslím, že víra Tvého mrňouska exému nezbaví 😒 . Jinak jestli se ten exém tvé malé objevil až po roce života je tu velkej předpoklad, že se ho nezbaví třeba celej život a nemyslím si, že Ti jednou poděkuje, když zjistí, že se toho mohla kdysy zbavit a nebo to alespoň uklidit do přijatelných mezí 😖 , ale i přesto přeju,aby jste boj s exémem vyhráli stejně jako ostatním maminám, protože to není nic příjemnýho ☹

gedgitka.a
18. jan 2009

flor: ahojky no vypadá to, že jste taky najeli na Atopák, rozhodně nepatlej Locoid, ani jiný kortikoidy pomůžou jen na pár dní a pak je to většinou ještě horší, zkus Konopnou kosmetiku nám dost pomohla, skoro 4 týdny byl malej skoro čistej, pak jsem si dala kousíček čokolády a hup měl to příšerný, tak jsem ho namazala od kožní ichtomolovou mastí a přes noc se mu osypala celá hlavička i obličej a otekl, takže jsme nakonec lehký kortikoid s antibiotiky Fucidin-H na kůži museli dát, teď používám tu A-dermu a mastím nějakou mastí dvousložkovou namíchanou v lékárně na doporučení dr a malej to má krásný, tu konopnou dělají teď i přímo dětskou řadu 😉 a nebo jestli Ti není líto peněz kup mu tu A-dermu exomegu na mytí i mazání držím pěsti, ať se toho zbavíte a hlavně se vám to nerozlézá jak nám na zbytek tělíčka, takže jsme nakonec zvolili homeopatii a uvidíme, jak po ní dopadnem, určo sem pak písnu 😉

vanish1
18. jan 2009

jabber, určite si nemyslím, že je lepšie deti natierať kortikoidmi

a neznížim sa tak, že tu budem niekoho urážať za to, že má iný názor

marcela.m 😉

jabber
18. jan 2009

vanish1 - to je dobře, taky tady nejsme od toho, abychom se urážely, ale pomáhaly si 😉

maartinkaa
19. jan 2009

baby skuste modru indulonu je to zazrak 😉 😉 😉

marcela.m
19. jan 2009

Ahojte,
maarinkaa,
tu indulonu skusim.Kupila som v lekarni aj morsku sol a vcera som Kajku v nej okupala,tak uvidime,ci bude nejake zlepsenie.
gedgitka,
ano som veriaca a k tomu este aj byvala reholna sestra,za co sa vobec nehanbim.Prave naopak.Zalezi mi na mojej dcere,a urcite by som pre nu urobila vsetko na svete,ale nie nieco,co by jej v konecnom dosledku ublizilo.Aj ked by jej homeopatika pomohli-je to predsa len magia,aj ked biela.A co jej dusicka?Ved mi nezijeme len tu,nasa buducnost je vecnost.Ci tomu niekto veri alebo nie,je to tak a ja to viem.A myslim,ze to vie kazdy niekde v hlbke duse.A neodcudzujem nikoho,lebo viera je dar a nebudeme sudeni podla viery ani nicoho ineho,ale podla lasky.A homeopatika dcerke nedam z lasky k nej.A verim,ze najdeme iny sposob ako jej pomoct.

Takze sa nehnevam.Kazdy nech kona podla svojho svedomia a svetla-poznania,ktoreho sa mu dostalo.
Pekny vecer vsetkym. 🙂

gedgitka.a
19. jan 2009

marcela.m: neřekla jsem, že se máš za co stydět, možná se jednou tam někde sejdem všichni a věřící nejsem, ale nemyslím si, že Homeopatie není magie 🙂 ,tak snad se Ti podaří jí zbavit exému jinak hodně štěstí 😉 a k tý lásce já jí doma zrovna moc nedostávala a o to víc se snažím jí já dát svýmu mrňouskovi a proto, že chci aby byl zdarvej a vpoho tu homeopatii zkusím, protože nikdo mu doteď ničím nepomohl jen z nich dělají pokusný králíčky a, když tak léčí jen povrch kůže, ale ne podstatu proč to jejich malinký tělíčko zareagovalo na něco s čím si neumělo poradit zrovna třeba exémem 😉

durdik
20. jan 2009

ahojte,
neviem do ktorej temy mam pisat. Mozno aj tu sa najde niekto, kto ma podobne starosti alebo mal a uz nema.
Mam 2 mesacneho chlapceka a musim ho uz dokrmovat.
Z toho UM ked mu tecie po brade a lickach ma podrazdenu pokozku, ma to take ako keby vysypane malilinkymi pupacikmi, ktore su schovate pod kozou. Najprv som mu to umyvala borovou vodou (jarisch sol sa to vola) potom len prevarenou vodou a natierala ABC Biodermou ale stale to nepomaha a teraz sa mu sem tam urobi aj biely hnisajuci pupacik. Neviem ci mu to mam umyvata aj mydlom (trosku dat na vatu a tak poumyvat).
Ma niekto podobny problem?

sina
20. jan 2009

Reakce na marcela.m - Jsem taky věřící, taky katolička a manžel i synek mají ekzém. Manžel do masa. Vím co to dokáže když se to zanedbá, nebo když nic nefunguje. Homeopatie je věc, která například na mě nefungujejavascript:addEmoticon('😀','vBody'), ale na manžela ano a zdůrazňuji DÍKY BOHU!!!! Moc se modlím, aby syn toho trápení byl ušetřen a pokud něco funguje sem s tím. Názor, který jsem si přečetla ve tvém článku, dle mého názoru hraničí s fanatismem a připomíná mi to něco jako odmítání transfuze Jehovisty. Respektuji jakýkoliv názor na homeopatii, ale tohle přeci není argument, to snad není možné myslet vážně- magie

ness
20. jan 2009

sina detto, som veriaca, odsudzujem pouzivanie ciernej magie, ale ten clanok o homeopatii mi pripadal ako fanatizmus, az take detinske,
aj moj syn ma AE a chcem pre neho to najlepsie, to znamena, nebudem mu davat kortikoidne maste, ktore su navykove, tak ako droga, ale pomozem mu prirodnou cestou, co pre mna predstavuje homeopatiu a aj preto, lebo lieco aj zvnutra a nielen zvonka, pretoze ekzemy su len prejavom vnutorneho problemu ci uz s travenim alebo stresom, a tym, ze budem natierat kozu, ho toho svinstva nezbavim, len to mierne potlacam, musi sa odstranit pricina a nie efekt

gedgitka.a
20. jan 2009

sina a ness: holky mluvíte mi z duše, taky jsem měla z toho článku a podání ho prostřednictvím Marcely.m takový pocity a nesouhlasila jsem 😉 já nejsem věřící a ani nemáme doma nikdo exém přesto náš malej měl tak osypanou hlavičku a obličejík, že jsem plakala při pohledu na něj, jak se škrábe a nic nepomáhá, takže já do homeopatie rozhodně jdu, protože právě řeší podstatu problému, ne jen povrch 😉 a hlavně, proto že svýho mrňouska miluju a udělám vše proto, aby byl zdravej a zbavil se i tohodle kožního hnusu 😉

dididi30
20. jan 2009

nes suhlasim 🙂

inak baby , urcite to tu uz je, ake homeho je dobre na exem, pre dieta a pre mna, ak mozete hodte link, dakujem 😵

dididi30
20. jan 2009

inak verim ,ze homeo a aj detoxikacia potrebuje troska viery v to duchovno, myslim,ze viera v nieco, nam pomaha dostat sa z toho zleho....

jabber
20. jan 2009

sina, ness - asi tak nějak 😉 🙂

dididi30 - léky na ekzém má každý jiné, musíte zajít k homeopatovi a ten Vám je po konzultaci dá 😉 🙂

marcela.m - držím palce, ať něco jiného na ekzém objevíte 😉