Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kuriatko33
26. sep 2013

@abbie no mi sme exem mali a az ked zacal pit colostrum sa mu to upravilo ☹ same mu to nepreslo 😠

prvnilaska
26. sep 2013

S atopickým ekzémem bojujeme dlouho, chce to taky disciplínu, čistou domácnost a zdravé jídlo. promazávali jsme spoustou věcí, teď jsem objevila na internetu Lulalu krém z bambuckého másla pro atopiky, obsahuje kyselinu linolovou a ta obnovuje bariéru pleti, věřím, že malému bude pomáhat i když bude zima a mráz, aby mu kůže nepraskala a nestrupovatěla. Hormonální mastičku teď nepoužíváme. Stačí nám toto.

zuzana315
26. sep 2013

@kuriatko33 s kolostrom mam aj ja velmi dobru skusenost pri liecbe atopickej dermatitidy, kedze pracujem s LR pripravkami, riesila som uz niekolko problemov s atopiou. nas lekar odporucil vo vacsine pripadov okrem ineho aj kolostrum. Po upraveni zdravotneho stavu sme kolostrum vylucili a stav sa nezhorsil, nakoniec vo vacsine pripadov uz staci len premastovanie pokozky aloe vera kremom 🙂

abbie
26. sep 2013

no ja asi pre istotu to colostrum na zimu malemu nasadim ...

zuzana315
26. sep 2013

@abbie moj maly nieje atopik, ale aj ja som uz siahla po kolostre, kedze tento rok nastupil prvy rok do skolky🙂 vela mojich kamaratok maminiek si odomna berie kolostrum nielen v tekutej forme ale aj tobolkovej a perlickovej. Aj ked zo zaciatku vzdy odporucam tekute kolostrum, ktore sa mi uz velmi osvedcilo pri zelenych soplikoch - vytieranie nosika kolostrom. Po tekutom kolostre siahnut v akutnom stadiu choroby, potom siahnut aj po inej forme kolostra.

luthien.k
27. sep 2013

Kolostrum - cizorodé imunoglobuliny, často se zbytky bílkoviny kravského mléka - za mě to není ideální podpora imunity pro atopika, je lepší imunitu podporovat přirozeným způsobem - vit. C, vit. D, omega 3 nenas. kyseliny, probiotika...

kuriatko33
27. sep 2013

@zuzana315 prosim ta mi pijeme colostrum,sme prvy rok v skolke ,uz 3 krat mam soplik,tento je najhorsi farebny,ako ho mam vytierat,poraaaaaaaaaaaaaaaad

zuzana315
29. sep 2013

@kuriatko33 ja to robim tak, ze nostek najkor vycistim fysiomerom alebo quixx (viac mi zatial vyhovuje quixx, ten je hypertonicky, fysiomer je izotonicky), potom zoberiem vatovu tycinku, ponorim do kolostra a povytieram riadne obe nosne dierky. Ak ma zelene sopliky pouzivam aj nasivin. takto nosik cistim cely den, s kolostrom sme sa ovela rychlejsie dostali zo soplikov. a odporucam, ked Ti drobcek pride zo skolky, hned doma urobit nosnu sprchu - strieknut do nosa fysiomer alebo quixx alebo taky co mas doma, nech sa zbavi co najviac bakterii z nosteka. tak ako hned umyt rucky, ked pride domov, tak aj nostek - to som sa docitala prave tu na MK a veruze na tom nieco je🙂 aj ked niekedy zabudnem vycistit nosik hned zo skolky, ale snazim sa to dodrziavat.

ask
29. sep 2013

@zuzana315 Velmi pekne zhrnuta starostlivost o nostek 🙂 Prosim Ta, mozes mi povedat v aky je rozdiel medzi : quixx, ten je hypertonicky, fysiomer je izotonicky ? Dakujem.

zuzana315
29. sep 2013

...izotonicke nosove spreje sluzia predovsetkym na cistenie a zvlhcenie nosovej dutiny, t.z.odstranuje z nosovej sliznice necistoty, bakterie, virusy...avsak nezmiernuju opuch a priechodnost nosa.
...hypertonicke - uvolnuju priechodnost nosa a zmiernuju opuch nosovej sliznice. Na principe osmozy tekutiny z opuchnutej nosovej sliznice (izotonicke prostredie) prechadzaju do prostredia hypertonickeho (nos, do ktoreho som nastriekala hypertonicky roztok). tak sa mi zmierni opuch sliznice nosa a uvolni sa priechodnost...
Nie som v tejto problematike ziaden odbornik, ale takto som to pochopila ja🙂

zuzana315
29. sep 2013

@ask kuk odpoved vyssie🙂 ale nasla som, ze existuje aj physiomer hypertonicky. ja mam vsak doma physiomer izotonicky a bol mi odporuceny od kamaratky farmaceutky prave tento quixx ako hypertonicky...

ask
29. sep 2013

@zuzana315 Takze izotonicke postacuju na bezne pouzitie a hypertonicke pri nadche? Zjednodusene povedane? 😅 Vdaka za odpoved🙂

zuzana315
29. sep 2013

@ask myslim si, ze ano, ale aj izotonicke aj hypertonicke mozes pouzivat kazdy den....

ask
29. sep 2013

@zuzana315 Dakujemm mame doma aj Quixx aj fysiomer a malemu ich striedam 😅

zuzana315
1. okt 2013

@kuriatko33 a ake kolostrum pouzivate? tekute od akej spolocnosti?

marcelkovan
4. okt 2013

Miroslav - no vnútorne med alebo likér s hlivou ustricovitou /podľa veku/ a zvonku krém a mydlo s hlivou a konopným olejom - je to úplná novinka

atopik
5. okt 2013

Neviem, ci to pomaha vsetkym, ale nasim detom to pomohlo. Priniesol som im z Nemecka bavlnene spodne pradlo s primesou striebra. Po 2 tyzdnoch sa ekzem naozaj zlepsil. Odvtedy nosia na noc pyzamka len so striebrom a mame viac-menej klud. V Nemecku je takato bielizen pomerne rozsirena a vraj aj preplacana zdravotnou poistovnou.Neviem ale, ci sa da kupit aj u nas...

luthien.k
6. okt 2013

@atopik dá, bohužel jsou děti, co mají na stříbro (potažmo kovy) alergii. Může to pomoct v případě, že ekzém je zhoršován infekcí, protože toto oblečení působí antimikrobiálně.

ficekova
6. okt 2013

@luthien.k Ahoj Katko a vsechny maminky. Dlouho jsem tady nebyla, byly jsme relativně ve stabilizovanem stavu 🙂. Ted ale planujeme poridit si 3tiho lumpika a zajimalo by mne zda jste nektera behem tehotenstvi dodrzovala nejakou specialni dietu nebo spis jenom omezili nejake potraviny. Sarinka byla rok na diete s ABKM(ted toleruje bez omezeni), ted ma snad vse rostouci (dle alerga ale jinak bez priznaku), zviratka i ty v posteli 🙂, rajcata, ribiz a nejake konzervanty 🙂. Opet se nam to rozrostlo Katko. Marek ma kureci maso a taky nejake konzervanty, ale pro oba stejne. Protoze uz mam 2 atopiky, necekame s manzelem zazraky 🙂. Diky za nazor

demo
6. okt 2013

@atopik to je zaujimavy tip. nevedela som, ze vobec take nieco existuje. striebro je vyrazne antibakterialne, cize mohlo by to priniest ulavu hlavne pri infikovanych ekzemoch a podla mna aj pri mykozach. mrknem to na nete.
@luthien.k za alergiou na striebro sa podla mna velmi casto skryva alergia na rozne lacnejsie primesy. napriklad ja mam reakcie na novsie strieborne sperky, ale na starozitne absolutne ziadnu. skratka, ani striebro nie je to, co byvalo

demo
6. okt 2013

@ficekova rovno priznam, ze v case, ked som bola tehotna s prvym synom a aj pocas kojenia som sa stravovala naozaj katastrofalne: plno sladkosti, priemyselne spracovanych potravin, polotovarov a tak. Zato som si pocas kojenia davala pozor na alergeny ako kakao, jahody, citrusove ovocie, mak, orechy a vsetko, co sa zvyklo zakazovat kojacim zenam. Teraz vidim aka to bola blbost! Vysledok - alergik, atopik. V druhom tehotenstve som jedla zdravo, pestro, minimum priemyselne spracovanych potravin, ovocie a zelenina bez obmedzenia, rovnako orechy, mak... To iste aj pri kojeni. Vobec som si nelamala hlavu tym, co jem, ziadne alergeny som neriesila. Mladsi ma 20 mesiacov, zatial nemal ziadny kozny prejav, ziadnu reakciu ani nic podobne. Dufam, ze to tak aj zostane. Cize asi je dobre jest jednoducho a prirodzene. S obcasnymi pokleskami 🙂.

luthien.k
7. okt 2013

@ficekova ahoj 🙂 Nejlíp to shrnuje Věra ve svém článku: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...
Čili zdravě, vyváženě, nepřehánět to s alergeny, dbát na zdravá střeva... 😉

mimmka30
7. okt 2013

@prvnilaska ahoj..kde si ten krem zohnala..mame od koznej tie drahe od A-derma a uz nam to nepomaha..v lete bolo super ale znovu sme tam kde sme.zmenila som aj punchochy a bavlnene tielka..a znova ako zacalo byt chladno to ma na nozkach... 😢

mimmka30
7. okt 2013

@kuriatko33 prepac co je to colostrum..bojujeme z atop ekzemom ..v lete ok a znova to ma..

kuriatko33
7. okt 2013

@mimmka30 ja som sa osobne zaregistrovala v LR,kupujem to lacnejsie 🙂 no ale az take lacne to neni 😠 mi berieme konkretne toto,ale odporucam iba tekute,to ma rychli efekt,ale neviem co bude ak visadime http://www.lr-slovak.com/colostrum/c-1142/

kuriatko33
7. okt 2013

@mimmka30 ale aspon usetris na kozmetike 😉 ziadny krem nepouzivame 🙂

matysek1812
7. okt 2013

Ahojte, babenky , co je to colosrtum?my mame exzem,maly ma elergiu na hystamin, a ked zje nieco viac, kde je ho vela , tak reaguje exzemem, nemal by hlavne jest cokoladu, ale to zatial nechapa, aj doktorka povedala, ze je eta tazke, aby to pochopil, pa

luthien.k
7. okt 2013

@matysek1812 kravské mlezivo, čili prvotní mléko, které se tvoří v mléčné žláze krávy. Já jsem proti používání kravského kolostra, jednak to není příliš etické (protože patří hlavně telátku) a zejména obsahuje cizorodé imunoglobuliny - ony sice "pomůžou" imunitě, ale nijak ji zřejmě nestimulují k lepší vlastní činnosti - daleko efektivnější je podle mého házoru podporovat činnost vlastní imunity, a to vyváženou stravou, podporou zdravých střev (dnes velký problém - díky nevhodné skladně jídelníčku, používáním chemie, léků atd.) a podporou její činnosti (nejlépe přírodními zdroji vit. C, vit. D, omega 3 nenasycených kyselin atd.).

demo
7. okt 2013

@luthien.k s tvojim nazorom na kolostrum suhlasim. ja by som pritvrdila: co je neeticke je nakoniec aj skodlive. este sa nerobilo dost nezavislych studii na tuto temu a ktovie, ci cloveku kolostrum nakoniec nebude aj skodit. v prvom rade je to biznis. priroda cloveku ponuka kopec inych vhodnejsich metod na zvysenie imunity, preco siahat na nieco, co pre cloveka nie je urcene.

prvnilaska
7. okt 2013

@mimmka30 Ahojky, na www.lulalu.cz, kde mají krémy z nerafinovaného bambuckého másla tady je přímo krém http://www.eshop-rychle.cz/lulalu/eshop/5-1-Bam.... Krémy jsou čerstvě ručně míchané a na rozdíl od lékáren mají super ceny a u nás krém funguje více než cokoliv jiného. Co bambucké máslo obsahuje a jak působí všechno píšou na stránkách.