Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

demo
6. dec 2013

@luthien.k nie nie su. musia sa opakovat min. 3 krat alebo aj viac, co znamena boj s dr. ja mam jeden prave za sebou a vysledok je neochotny prislub, ze teda bude sa to opakovat 3 krat.

demo
6. dec 2013

@luthien.k mas skusenost, ze za atopickym ekzemom naozaj boli parazity? vies o tom, ze by sa niekto po prelieceni zbavil aj ekzemu? inak nerozumiem tomu, preco sa pediatri alebo koziari nepokusia urobit tento test, ked im do ambulancie pridu deti s ekzemom, ktory je na nerozoznanie od tych na fotografiach v tom linku.

babika131
6. dec 2013

No to som už zistila aj ja,ale ostala som z toho odkazu taká zmagorená,ale po konzultácii mi povedali,že to paraziti určite nie sú. Tak zasa čakáme

luthien.k
6. dec 2013

@demo tu zkušenost nemám, jen jedna maminka to měla u dítka prokázané a bylo léčené na parazity, ale nejsme už v kontaktu. Co @kam.zyk, jestli se tu objeví - má zkušenost?

kam.zyk
6. dec 2013

@luthien.k jestli je řeč o té fotce na předchozí stránce, tak tam je typická kvasinka. Zajímavé je, že kvasinka (jejíž projev na kůži je jen sekundární, primárně je ve střevech) pak stojí i za dalšími případnými parazity.

Neboli: pokud je na parazity podezření (kvasinku sem lze taky zařadit), dát Citrovital a probiotika (upravit střevní mikroflóru). Kvasinku má takřka každý ekzematik, neboli, tahle dvě opatření považuju za hodně důležitá (to dávkování Citrovitalu - dle věku). Hodně k tomu přispívá očkování, zejména tehdy, když se očkuje Rotarix nebo Synflorix společně s Hexou, to je u atopika hrubá chyba.

luthien.k
6. dec 2013

@kam.zyk myslela jsem spíš obecně - hlísti a další "větší" parazité 🙂

kam.zyk
6. dec 2013

@luthien.k To je velice nepravděpodobné, ledaže by se jednalo o dítě rodičů, kteří rádi cestují do exotických zemí...

kam.zyk
6. dec 2013

@luthien.k A nikdy jsem to neviděla za těch 7 let, co pracuju s atop.dětičkama 0-3 roky, neboli, jestliže jsem to neviděla u přes 350 dětiček, považuju to za nepravděpodobné...

aelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jihlavanka
10. dec 2013

Holky, jak dávkujete Citrovital? Mám 6-ti a 2-leté dítě, teď nám potvrdili kvasinky ze stěru.... děkuji. Jinak jsem ten Citrovital dnes koupila, ale bez příbalového letáku, jestli jej některá máte, mohla by jste jej zveřejnit? Prý to bylo jenom ve "starém" balení.

aelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzubb007
10. dec 2013

Baby mate niektora skusenost moj maly mava na viecku suchy cerveny flak, ked ho nenatierame rozsiri sa aj pod ocka a okolo ociek mame vsetko strasne cervene a suche. Pouzivali sme antibioticku masticku oktalmoframikoin a pokym sme natierali vsetko ok, po troch dnoch opat na tom istom mieste cerveny fliacik, nejake rady z coho to moze byt, alebo? Dakujem

luthien.k
11. dec 2013

@demo škoda, že tam je zastoupená jenom "jedna strana"...

ika84
16. dec 2013

prosim vas, ak vylucim potravinu napr aktualne mlieko, po cca akom case mam videt zlepsienie? ako to robit aby som zistila alergen?

katyxq
16. dec 2013

@ika84 https://www.modrykonik.cz/potravinova-alergie a související články, víc informací pak najdeš v použitých zdrojích

ika84
16. dec 2013

@katyxq dakujem...

ika84
18. dec 2013

@zuzubb007 aj nas to ma tak ako popisujes a vgraj je to atopicky ekzem

ika84
18. dec 2013

@kam.zyk kde mam ziadat testy na kvasinky, parazity? u detskeho lekara?

ika84
18. dec 2013

citam tu o citrovitale a probiotikach...syn ma rok a chcela by som mu dat nejake probiotika len neviem ako na to...este len nedavno som zacala riesit AE a vela o tom neviem, len som citala ze ak ma nepokojne nociprakticky nespi len sa prevaluje tak mozu byt na vine aj parazity a treba detox...pomozte kto vie alebo ma aspon nasmerujte na jniekoho..dakujem

14erika
19. dec 2013

má niekto skúsenosti z AtopiControl Acute krém od Eucerinu? neviem ho zohnať

martinka1981
19. dec 2013

@14erika ja som ho nedavno kupila uplne v pohode v lekarni. Zda sa mi že je celkom ok...zkludnil pokožku malej červenu. Ale samozrejme že len krem nepomože musime dodržiavať dietne opatrenia.

14erika
19. dec 2013

@martinka1981 , dakujem 🙂 ,ale u nás nemajú 😒 ,skúšala som na internete a nič,akú dietu pre malé dieťa? naša má rok a tri mesiace

martinka1981
20. dec 2013

@14erika v BA v pohode je.
Ak si čitala tuto diskusiu tak by si sa dozvedela že treba vylučiť alergeny zo stravy a najsť dovod ekzemu.

@katyxq tuto vyššie davala link,treba naštudovať. Inak len mastičkami ekzem nezmizne.
Nam škodi vajce, čierne korenie, umele farbiva a chem.konz.latky atd. To vobec nekonzumujeme. Takže treba čitať 😉

susanebi
22. dec 2013

@hedunecka Dobry vecer, prosim Vas, viete mi dat kontakt na toho pána dedíka, ktorý Vam pomohol vyliečiť ekzem u dcerky? VELMI PEKNE DAKUJEM ZA VASU ODPOVED!

susanebi
22. dec 2013

@zuzitka

dobry vecer, napisala som Vam do IP, PROSIM VAS, viete mi poskytnut kontakt na toho pána Dedíka, ktorý Vam pomohol pri liecbe Atopickeho ekzemu?
Dakujem velmi pekne!!!
Zuzana

demo
23. dec 2013

@susanebi 0905 870032 - to je cislo na jeho asistentku, nam ale bohuzial nepomohol vobec. navyse mi vadi, ze taji zlozenie svojich preparatov. chapem ze je to vyrobne tajomstvo ale clovek moze mat zabrany uzivat nieco, pricom netusi, ake to ma zlozenie

davam ho sem verejne, lebo som si ho svojho casu normalne vygooglila

arianka
30. dec 2013

Simil One gel, jestli mate moznost koupi nekde v cizine, Italie urco ma, nemecke lekarny myslim taky, vrele doporucuji. 100% prirodni, zabralo na prvni namazani. Syn ma vzdy v zime ekzem na rukou a krku, kazdy rok pres vanoce jsme mimo Cr a kazdy rok kupuji v te dane zemi prostredky na ekzem, bohuzel pro CR a nastesti pro nas je v jinych evropskych zemich mimo Cr velky vyber kremu na ekzem, vc tech ciste prirodnich. No a letos tento gel vede na cele care.

flegicka
30. dec 2013

Je možný,že by malýmu vadily na atopák punčocháče? Máte to taky někdo,dají se někde pořídit nějaký "spešl"? Protože teď na zimu to není zrovna nejlepší

cajomilka
30. dec 2013

@flegicka Možný to je, dokonce jsem to tady četla - že dítě mělo AE v zimě, když nosilo punčocháče. Rozhodně musí být 100% bavlněné. AE taky zhoršuje, když je dítěti vedro, i to může souviset s nošením punčocháčů.