Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kaja73
15. jan 2014

@kam.zyk ak davam uz dlhodobo infant dophylus plus,tak je dobre pridat tam ten hylak?
Ak ano,ako mam postupovat?mam vynechat na urcitu dobu infant a davt len hylak? Maly uz sice nema ekzem,ale ma sklony k zacpe.Diky

hehena
15. jan 2014

@kam.zyk kortikoidy na to vůbec už nedávám, bojím se toho. hlavně z toho důvodu, že si to škrábe a tam už se bojím, že je to velká chemie, která se okamžitě dostane do krve... nebo? já jen uvažuju čistě selsky....

jinak to co jsem napsala, nijak nevyvracím, co jste napsala vy mě. v tomto nemám důvod vám nevěřit, jen v podstatě sděluju svoje překvapení... i když až tak překvapená nejsem, neb sama jsem měla závažnější zdr. problémy a taky se nározy mudrů lišily. beru to jako fakt. každý má nějaké zkušenosti a nějak se musí rozhodnout, takže i když by zdánlivě mohly existovat jednoduché postupy, tak to tak není... ono, kdyby to tak bylo, tak doktory ani nepotřebujeme. odpovídající info bysme si vygooglili a bylo. ale jak vidno, každý je jiný a na každého pacienta i zabírá něco trochu jiného - teď už teda mluvím o těch promazávadlech, né o léčbě kvasinky...

jinak fotky... radši to vidět nechci 🙂)) já už jsem prošla za poslední dobu tolik informací a fotek, že mám pocit, že čím víc toho vím, tím hůř pro mě 😀

takže dobrá. zatím seženu ten Hylak a budu dávat s těmi lactobacílky baby, nebo je taky mám vyměnit třeba za nějaká účinnější probiotika? Děkuji.

mmanicka
15. jan 2014

Jestli můžu doporučit, tak homeopatika

kam.zyk
15. jan 2014

@hehena Víte co, selskej rozum je to, co se osvědčuje nejvíc. Chce to dostatek informací a seslký rozum. Ale ty informace nehledejte na netu, a netu jsou hrozně rozporuplný informace, a kor v oblasti potrav.alergií a ekzému malých dětí...je to proto, že zrovna o potravinovkách dětí 0-3 roky se neví takřka nic, proto je to taky oblast, kde jsem se pustila do výzkumu 🙂

Dávejte ty laktobacílky a Hylak k tomu a je to první krok. Ale není to krok dostatečný, tam bude chtít něco na řešení té kožní infekce, ta by mi dělala hlavu, kdyby to mělo moje dítě. Už jsem měla najité fotky v archívu, co z toho může nastat, ale vkládat to sem nebudu, páč vyděsit určitě nechci, naopak, podpořit v tom, co všechno se dá vyléčit. Z čeho všeho se dá malý pacient dostat....dítě je blbuvzdorný, dá se vykurýrovat pomalu ze všeho. Jen se to nesmí přehánět právě s tou chemií...

Neboli logicky: kortikoidy- ne. Stejně nemají antimykotickou aktivitu, jsou tudíž na nic. Celková antimykotika zničí játra. Celková ATB - nezabírají (to už by stav kůže vypadal jinak). Lokální antimykotika - Imazol krépasta - vrátí se to, na 70% se to vrátí, vracívá se to strašně často. Jediný, co na tohle zabírá, a u toho si troufám tvrdit, že skončíte, je genciána, ale s tou se musí zacházet uvážlivě, neboli - mazat až tehdy, když fiala odejde. Můžete udělat jeden test- na jeden flek jí aplikovat. A nechat 3 dny, dokud nesleze. Poprvé to neudělá nic, ale po druhém mazání už by měl být vidět efekt. =odrudávání, sesychání těch fleků - na to pak přijde zinková mast.

kam.zyk
15. jan 2014

@kaja73 Přidej Hylak a to tak, že 2ml Hylaku denně stačí. Probiotika nech, jsou dobrá. Jen ten Hylak přidej, to stačí, Zácpa- určitě to pomůže, zrovna na zácpu je Hylak moc dobrý. Kdyby to nezabíralo, tak půl lžičky lněného oleje týdně ještě k tomu bude stačit.

kam.zyk
15. jan 2014

@hehena Přemýšlím nad dobrým zdrojem informací. Ono toho je ale poměrně dost....těch knih....co mě napadá seznam, tak to už se můžete pustit klidně do studia přír.věd....

hehena
15. jan 2014

@kam.zyk no to jo... mojemu manželovi teď zjistili DNU, takže by se mi takové studium možná i šiklo 🙂)) nevíte na koho se obrátit na sestavení jídelníčku pro DNAře?

kam.zyk
15. jan 2014

@hehena Sestavíte velmi snadno sama, klíčové slovo jsu puriny, těm je třeba se vyhnout. Na netu budou tabulky obsahu purinů, hlavní, co si pamatuju ze školy, jsou kakao, maso mladých zvířat. Dobře, že se to dietou snažíte potlačit v počátku, to je pak výborná šance na další průběh.

luthien.k
15. jan 2014

@kam.zyk miluju Tvoje příspěvky, člověk se vždycky něco naučí 🙂

katyxq
15. jan 2014

@demo Hylak nejsou baktérie, ale metabolity baktérií - a ty jsou kyselé, upraví kyselost střevního prostředí a pak se tam probiotické baktérie lépe uchytí a množí a kyselé prostředí si už zvládnou časem udržovat samy (pokud teda si člověk nekrmí kvasinky sacharidy a pokud si dobré baktérie nevybíjí antibiotiky)

milmic
17. jan 2014

Prosím, čím mažete ekzém v mokvajícím stádiu? 😖

emka13
17. jan 2014

žienky prosím čím zasúšať rozškrabané do krvi? tou genciánkou? no ale čo potom? keď to už vyzerá drsné suché ale zároveň ešte také krvavé ☹

luthien.k
17. jan 2014

@milmic
@emka13
mokvající se nikdy nesmí ničím mazat, ale pouze vysušovat pravidlem "mokré na mokré", takže potřít genciánou (obvzlášť při podezření na infik. ekzém) a nebo se dá použít Jarischův roztok z lékárny, 3% borová voda nebo z domácích možností silný černý čaj či řepík - dělají se obklady.

gromkaver
17. jan 2014

@emka13 dobre poznam ako si dieta dokaze rozskrabat ekzem. treba do kupela dat hypermangan,. staci aby boka vida jemne ruzova a natierat kyselunoy mliecnou. do kupela bezne davam oilatum, a co sa mi velmi osvedcilo a vrelo odporucam je od A-Derm - Exomega - je to nieco paradne! ani 1%, ani 2% kyselina mlicna nam nepomohla tak, ako ta exomega. maly sa prestal skrabat a po mesiaci som ani nevedela, ze sme niekedy mali ekzem 🙂 ..

milmic
17. jan 2014

@luthien.k Tak z domácích zdrojů mám jenom silný černý čaj. Genciána je volně dopstupná?

petikx
17. jan 2014

@katyxq ahojky potřebovala bych poradit, vyjel mi Váš příspěvek ohledně alergie na Neocate. Mám dceru 7 měs. byla kojena, ve 4-5 měs. začal silný atop. Takže opakované doporučení přestat kojit, skončili jsme na gastroporadně, Nutrilon Alergic care, během vánoc absolutně bez příkrmů, atop Pan atop, 75 procent červených skvrn, svědivých včetně očí, uší, fakt mazec.., protože se to nelepšilo, na zahojení byl nám nasazen Neocate a jsem z toho rozčarovaná, včera zelená stolice, dnes do černa, ale atop ještě horší, to mě vyděsilo, nechci zase skončit na pohotovosti.. upraví se teda ty kožní projevy, zlepší se to ikdyž po Neocatu, začlo zhoršení po každém mléce skvrny rudnou svědí ještě víc, objevily se znovu i ty, co byly zahojeny, mám pocit, že jí Neocate spíš škodí, po Nutrilonu Alergic care, tyto problémy nebyly, ale atop přetrvaval. Děkuji.

katyxq
17. jan 2014

@petikx zkus to vyfotit a dát sem fotky, ať na to koukne @kam.zyk 😉, ten ekzém je možná infikovaný, zpočátku eliminační diety může přechodně být i zhoršení, jak se tělíčko čistí (stolice odpovídá podle mě tomu UM, to by neměl být problém) ... a očkování se nekonalo (doufám že nekonalo)?

petikx
17. jan 2014

@katyxq jak jsme byli ještě bez problému, zbrojila jsem proti očkování po shlednutí Ellekové, nechala jsem Hexu odložit na půl roku. Ale zvorala jsem to..první očko jedna dávka hexy, proběhla teď v prosinci(v půl roce věku) a to byl atop silně rozjetý. Chtěla jsem to ještě odložit, ale Mudra vytáhla černý kašel, že je ve městě infekce.. podotýkám, že mudra řekla, že to může alego na laktozu a pak jí píchla tu hexu.. byla bez reakce naštěstí, ale samo jsem si pozdě přečetla, že Hexa obsahuje laktozu.., takže na mou žádost Pediacel(už ho má v ledničce..), ale zuby nehty jsem bránila odložit do 10 měsíce a zvažuji teda, že si to ještě hodně rozmyslím.. ☹ Dám Vám holky žádost do přátel = přístup do alba mám tam fotky. Co znamená infikovaný? Jak se to pozná, stěry, výtěry? Nic takového malé nedělala.. vzala nám krev, až teď poté, co jsme skončili s atopem na pohotovosti a tam to doporučili vyloučit imuno problémy. Jako jsem z toho zralá na cvokaře..

katyxq
17. jan 2014

@petikx no, očkovat do rozjetého ekzému je, s prominutím, mega prasárna ☹ ... a ve vakcínách ani tak nejde o laktózu (na kterou NENÍ a nemůže být alergie - paní dr. na to, že je dr., tak má teda mezery ve vzdělání a chivá se docela nebezpečně pro zdraví tvého dítěte - prchej) ale o obsah kaseinu a hovězích bílkovin (oboje v českých příbalových letácích nedeklerované, ale jsou ve všech Infanrixech i Pediacelu ... plus teda oćkování z principu fungování je pro alergika nic moc dobrého
A ano - na infekci se dá usuzovat podle vzhledu ekzému a kam.zyk to umí (ale to rozhodně pediatři diagnostikovat neumí, i když se do diagnostiky kožních prblémů často rádi pletou, zvládné to ale možná pár z nich, ale to budou fakt vzácné výjimky), co tam přesně je určí stěry

petikx
17. jan 2014

@katyxq já vím.. ☹ psala jsem si na to téma i s Ellekovou, doporučila neočkovat..doporučuje mi přejít k jiné doktorce, která má v péči jen neočkované děti, jenže ta je zase zásadně proti všemu jen přírodní léčba a toho se zase bojím..navíc žiji ve městě smogu, feťáku a bezdomovců, plno cizinců.. 😖

petrapod
17. jan 2014

@dadulka19 ahoj, mozes aj mne poslat kontakt, dakujem.

katyxq
17. jan 2014

@petikx určitě najdeš i néjakou jinou doktorku, kterś bude názorově i někde mezi 😉, bude ochotnś neočkování tolerovat, ale přitom praktikuje konvenční západní medicínu (byť já už dneska vidím, že leckdy ta jen maskuje příznaky, ale ve skutečnosti neléčí, jen udržuje)

petikx
17. jan 2014

@kam.zyk moc prosím mrkla bys ke mě do alba, dala jsem Ti pozvání do přátel, mám kryté album, dcera tam má fotky atopu, co si o tom myslíš? Napsala bych ti podrobnosti do soukromé zprávy, děkuji.

petikx
17. jan 2014

@katyxq děkuji, doktorka mě strašně naštvala a cítím se bezmocně..nevím, kde a s čím začít a dcera se, už skoro 4 měsíce trápí.. 😢

milmic
17. jan 2014

Holky, já s tím strašně válčím. 😔 Mám podezřezní na BKM.
Nasadila jsem eliminační dietu (krom pšenice), malej se zlepšil. Přes svátky jsem dietu nedržela úplně přísně, to přiznávám, ale zhoršení bylo takový mírnější. Ted jsem zkusila pár mléčných výrobků po 3 dny a výsledek je toto. 😔
Ty ručky má rozmokvané a nějak se to nechce hojit. Nevím, jestli se mám zase vrátit k té úplné celkové dietě anebo ještě čekat dál. Vysadila jsem zase komplet BKM, on si to začal nově škrabkat. To do ted nedělal. Mám pocit, že ty projevy se mu neustále zhoršují. Teda to není pocit, to je fakt.

A nejlepší na tom je, že pediatra té eliminační dietě nevěří a nevěří tomu, že mi reaguje na BKM., 😝

ryka2
17. jan 2014

@milmic skus zmenit lekara,moja mala ma bkm a da sa s tym v pohode fungovat,ma este dlasie alergie ,najhorsi bol prva mesiac ked sme dostali vysledky,alezvykli sme si ,asi pol rokaberieme na podporu imunity citricidal je to uzasny liek,skus mozno aj vam bude lepsie ,dcere sa velmi zlepsil ekzem a denne jedava jogurty sice len polku ale je spokojna,namiesto mlieka pouzivam bud vodu alebo kokosove mlieko,je tam vela vapniku,a natieram ju kokosovym olejom,hlavne postihnute miesta ,nedrazdi ju to a neskriabe sa Momentalne sme na tm dobre ,dietu dodrziavame tak na 80% .drzim palce

ajka30
17. jan 2014

ahojte! Mam dvoch synov, starsi je pomerne silny atopik, momentalne je ekzem v celkom dobrom stave ( klop-klop). Mladsiemu (7 a pol mesiaca) som objavila nejake podozrive miestecka na kozi, bohuzial sa obavam, ze ani jemu sa AE nevyhne ☹ . Co sa tyka príkrmov, stale sme v podstate v zaciatkoch, stale je plne kojeny. Prosim, poradte typy na eliminacnu dietu, aby som zistila pripadnu alergiu na potraviny uz takto v zaciatkoch. dakujem

demo
18. jan 2014

@luthien.k @kam.zyk aky je vas nazor na komercne testy intolerancie potravin? Dost uvazujem, ze nieco take kupim, pretoze u syna sa sice EET potvrdila negativna reakcia na mlieko (ekzem je po jeho vyluceni stabilizovany), ale aj iny clenovia rodiny maju nejake problemy. Studujem to na internete, ale neviem ci to chapem dobre. Takyto test zaznamenava zvysenu tvorbu IgG. To ale znamena, ze ak je reakcia ineho charakteru, tak tu uz nenaznamena, ano? Lekari tiez robia bezne testy na IgG - su horsie? Alebo rovnako nespolahlive? Inymi slovami, ma tapajuci clovek investovat do takehoto testu? Moze nieco vyriesit? Sedliacky rozum mi hovori, ze najlepsie bude asi vystopovat problem dietou. Co si o tychto testoch myslite?
http://www.proalergiky.cz/magazin/clanek/recenz...

kam.zyk
18. jan 2014

@milmic tam je infekce, proto se to nelepší. Ta ložiska to chce vzít genciánou, a to hned, a nic s tím nedělat, nechat působit fialku tak den až dva a pak sem zas hodit fotky. On nemusí mít alergii na BKM, ale že to zhoršuje projev, to je vidět, chce to pořád držet eliminační dietu.