Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

bluvatko
9. feb 2014

@kaja73 tak to je tiez zahada,ze z krvi nema alergiu na mlieko a neocate mu pomôze a môj maly mal alergiu na mlieko z krvi,pil ho rok a ekzem mal stale do nedavna kym sme neboli pri mori aj prisna dieta pol roka k tomu

kaja73
9. feb 2014

@bluvatko aspon vidis ake je krv spolahliva...ale vy mate aj ine alergie...moj bol este malinke babo a tak sme hned vychytali co mu vadi -- mrkva,ovos,surove jablko ,kamilka,neskor chemia...napr pasta elmex,niektore lieky s konzervantmi...to bolo vsetko... takze sa to dalo vychytat a hlavny alegen mlieko sme vyradili na 100% tak to slo. 🙂
kazdu novu potravinu som testovala takmer tyzden pri zavadzani....bolo to zdlhave ale stalo to za to.

bluvatko
9. feb 2014

@kaja73 posledne vysledy z krvi mal pred rokom vtedy mu zistili alergiu na muka,mlieko,vajce,zemiaky,soja,orechy,zeler,palina,pes,macka

kam.zyk
9. feb 2014

Tohle je hrozně smutný číst....ty zkušenosti s lékaři jsou někdy opravdu smutné....nezbývá než mít nastudované co nejvíc informací...

@bluvatko já jsem si jistá, že časem bude moci jíst vše.

kaja73
9. feb 2014

@bluvatko vidis to asi preto vam neocate tak dobre nezabral.
A inak mi uz ani neockujeme-on to mal po vakcine najhorsie vlastne to cele zacalo po nej-takze sme aj robili detox s homeo a cvilkou neskor....a vakcinam sa od 6m vyhybame oblukom.

salome123
10. feb 2014

ahojte, pred nedavnom som sem pisala, ze mala reaguje snad na vsetko... nasadili sme 2 dni dietu: ryza + banan + uvarene jablko + UM. nic ine. nedoslo vsak ku ziadnemu zlepseniu a tak sme vyhodili zo stravy UM. nepije ho uz skoro 2 dni a ekzem ma asi o 50% lepsi. takze pevne dufam, ze sme prisli na hlavnu pricinu potiazi. malej som objednala cez net mlieko Alfare (alternativa ku Nutrilom Allergy care),myslite, ze to pomoze? na neocate bohuzial nemame peniaze (teda keby sme ho dostali na predpis tak by nebol problem, ale tym, ze malej z krvi nic nevyslo - teda len vajko a arasidy, tak nam ho nepredpisu). dcera ma 15m

demo
10. feb 2014

@salome123 a nedat jej ziadne UM? Ma uz 15 mesiacov, podla mna sa bez neho zaobide. Moj syn od 17 mesiacov nepije ziadne mlieko.

kaja73
10. feb 2014

@salome123 presne mlieko nemusi ziadne,alebo jej davaj ryzove-ak je zvyknuta napr pred spanim pit.
neskor mozes otestovat mandlove-mandle su sice orechy,ale zas alergia na ne nie je taka casta ako na ine druhy orechov. Ale teraz to neskusaj.
Alfare by pomoct mohlo......a preco nie alergy care?.....to dostanes bezne v lekarni.
Nam vsak tieto druhy mliek nepomohli-zial....

castania
10. feb 2014

Ahojte, maly sa mi vyhadzal, suche cervene fliačiky na stehne, v zahybe pod kolienkom a na brusku, Zacala som ho kúpat v tom parafine a natrela som ho tiez odporucanym kremom od dr, ale zle na to zareagoval a vyhadzal sa krupicou este. Ale vobec ho to nesvrbi. Boli sme u kožnej, tak povedala ze tei fliaciky su priznakom atopickeho ekzemu ale ze ho zatial vylucuje, keď to nesvrbi. DAla nam puder robeny v lekarni a kupeme stale v parafine. Chcem sa opytat, ci tu niekto ma atopicky bez svrbenia? dakujem

prom
10. feb 2014

@kam.zyk ahoj, takze vkladam slubene foto.. 😉 rozdiel cca mesiac. Inak na to kozne som ani neisla, viem ze by sme dostali kortikoid mast. Beriem to takto - zatial ju to vobec nedrazdi, neskrabe si to, vizualny stav sa myslim ohodne zlepsil, uvidime co donesie jaro, leto .. Som teda laik, ale hovorim si, nieco zle chce ist z jej tela von, nez to zalepit kortikoidom, tak radsej volim tuto cestu, semtam nieco si zinkom, na to premazavat mastnym, aby to nebolo vysusene a nezacalo nejak svrbiet a uvidime 🙂 tazke podla tvojich rad 😉

salome123
10. feb 2014

@demo
@kaja73 kocky, UM musim davat. mala je dost limitovana co sa stravy tyka... ma skrizene reakcie a preto neje okrem vajicka ani zaidne strukoviny, semiacka, orechy, karfiol, brokolicu, ani problemove potraviny ako citrusy, paradajky,papriku a podobne... preto jej jednoducho musim dat nieco napchate vitaminmy. ryzove mlieko sme skusali... ale zda sa mi, ze ma po nom ako keby hnacku... resp. castu stolicu s vystipanym zadkom.

kaja73
10. feb 2014

@salome123 ryzove by malo robit skor zacpu-ak uz... 😕
A ktory druh -znacku si skusala konkretne...
a este ma naapdlo,ze mozno vysadenim mlieka-ked sa creva upokoja-,tak mala bude moct papat vela novych potravin....ona sa to utrase,neboj, a budete moct papat vela z toho co netoleruje, ked ma creva nicene mliekom.

demo
10. feb 2014

@salome123 V takomto pripade to ryzove nestaci, to je jasne. Pri obmedzenej strave. Ale spominas si? Pisala si ze pri mlieku sa ukazala reakcia s odstupom casu. Mozno si predtym reakciu na mlieko mylne pripisala tomu, co jedla bezprostredne pred prejavom. To iba spekulujem samozrejme. Ale mozno tych obmedzeni nakoniec nebude tak vela.

kam.zyk
10. feb 2014

@castania hned vysaďte ty krémy a to, co způsobilo ten ekzém. Protože jinak ho to svědit začne. On nemusí mít atop.ekzém, jen citlivější kůži.

kam.zyk
10. feb 2014

@prom jak píšete

"Som teda laik, ale hovorim si, nieco zle chce ist z jej tela von, nez to zalepit kortikoidom, tak radsej volim tuto cestu, semtam nieco si zinkom, na to premazavat mastnym, aby to nebolo vysusene a nezacalo nejak svrbiet "

já říkám VÝÝÝÝBORNNĚĚĚ jste chytrá ženská a děláte to skvěle!!!!! 🙂

salome123
11. feb 2014

@kam.zyk ahoj, prosim pozri sa na toto. ja som uz fakt zufala. po vysadeni mlieka sa to kus stabilizovalo... ale aj tak to nie je nic moc. z podozrivych potravin, ktore jedla vcera su asi len jablko, hruska a cinska kapusta (inak sme boli cely den len na bezvajecnych cestovinach, kralikovi, vyvare z kralika petrzlenu a cibule, a este jedla zemiaky, cuketu, salatovu uhorku a chlieb). mne sa niekedy dokonca zda, ze ona sa skrabe v noci aj ked to nema zapalene. a naopak, tieto fotky su zpred 10min a aj napriek tomu, ze to ma zapalene tak sa neskriabe. uz sme fakt zufali. po 2 dnovej diete na banane, ryzy a prevarenom jablku doslo zlepsenie len minimalne.

@demo tiez som si to myslela. ale aspon vieme, ze reaguje aj s 12hod odstupom... no slaba utecha.

kam.zyk
11. feb 2014

@salome123 tam je ale kvasinka, čím to mažeš?

salome123
11. feb 2014

@kam.zyk niekedy tam dam sudokrem a niekedy menalind. a na cele telo mam lipobazu. co to znamena ze je tam kvasinka?

kam.zyk
11. feb 2014

@salome123 Kvasinka znamená, že tohle moc se stravou nesouvisí a že to chce samotný Sudocrem. Když to nezabere do týdne, tak napiš.A popojedeme dál.

salome123
12. feb 2014

@kam.zyk ahoj, vcera si mi poraditla ten sudocrem a ........ este nikdy to nemala take dobre!!!! uzasne zlepsenie! obrovska vdaka 😵

jahodka87
12. feb 2014

Ja som mala ako dieta do 3rokov ekzem a mamaca ze mi davala pitiol-az ten zabral a nesmela som ziadne citrusy

kaja73
12. feb 2014

@salome123 aj nam obycajne zinkove kremy najlepsie zaberali-ci uz zinok v sudokreme,ci nivei s 20% zinku-to boli nase kremy cislo 1.
A neskor na hydrataciu znacka Eucerin...toto malemu velmi sadlo.
Premastnovanie olejmi ci mastnymi krémami mojmu nesedelo nikdy...

martinka1981
12. feb 2014

@kaja73 eucerin aj nam sedel al a derma...ale ked som začala študovať zloženie....aj bisťu!! 🙄

kaja73
12. feb 2014

@martinka1981 tak ja natieram len tvar-s tym eucerinom na tvar-inak nic nikde nedostava uz cez 2 roky a ked mu to sedi-on ma krupicku hned ked to zmenim-tak neriesim....

martinka1981
12. feb 2014

@kaja73 maš IP

alpa1
12. feb 2014

Já měla atopický ekzém jako dítě a znovu se mi vrátil v těhotenství. Čekala jsem, že se to po šestinedělí vrátí zpátky do klidu, ale spíš to začalo být horší. Včera jsem to už nevydržela a vrátila se k 20 let starý radě doktorky - neustále promazávat, takže modrá indulona a koupel v ovesných otrubách. Je fakt, že za jeden den člověk nemůže čekat zázraky, ale zarudnutí kůže se výrazně ztratilo a přestalo to svědit.

hhaann
13. feb 2014

@demo děláme spíš zábaly je to podle mě leší, ale do vany - přidat do koupele to jde také, postup dodržuji jako je pospán tady http://spa-zabaly.cz/pouziti.html a fakt sjou výsledky dost vidět .-)

demo
13. feb 2014

@hhaann dakujem za link. vyskusam tie obklady. Urobim to s kaolinom (biely il), to by malo byt asi podobne.

hhaann
13. feb 2014

to nevím, jestli je to podobné...ale snad ano, princip obkladu určo, ale výsledek těžko říct, dejte vědět 🙂

mizulienka
13. feb 2014

ahojte dievcata, moja mala ma atopicky ekzem a momentalne to ma velmi zle....pred 3 tyzdnami bola chora, brali sme solmucol a zareagovala nanho tak, ze sa vyhodila na celom tele, aj na tvari, doteraz mala tvar cistucku...a nevieme sa toho zbavit...stlae sa skriabe, ci cez den, ci v noci a ja uz vazne neviem, co s tym...
natierame CeraCalmom...poradite mi aj nieco ine? dakujem