Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

denula84
17. feb 2014

@dagmar15 ak budes taka dobra tak prosim ta posli 🙂

llejdy
17. feb 2014

@denula84 moja mala(5r) je na tomto podobne.. premasťujeme a snažím sa neprať v prášku(používam domáci gel) a bez aviváže(ocot urobí tu istú službu). Skontroluj bielizeň, či nie sú tam nejaké umeliny( dcérke sa to zhorši pri pančuškách z tesca. 🙂 )Lekárnik robí takú vitaminovú mastičku(neviem či to je jeho výmysel) a tá nám pomáha..Pozerám na fotky , ako keby som videla fotky mojej... 😒

dashyyy
17. feb 2014

@dagmar15 a to je vyloženě na promaštění? Já zase nechci dát 300 za preparát jen tak .. takových už doma máme ☹

dagmar15
17. feb 2014

@dashyyy neviem no predpisali mi kortikoid a ked som šla s tym do lekarne skoro sa somnou vyvadili že či chcem niečo take davať dieťatu na atopicky exem.....neverila som tomu pretože v lekarni ponukaju samozrejme to čo chu predať ale čo by som rpe malu neurobila....kupila som to a naozaj použivala to aj švagrina a super to zabralo trva to dlhšie ale som s tym neopisatelne spokojna....je to určene presne na takyto tym podraždenej kože .....je to do kupela a tak isto aj na mastenie celeho tela + na najhoršie miesta som mala holtov krem.....pomohlo

dashyyy
17. feb 2014

@dagmar15 super díky moc za radu kouknu po tom a uvidíme 😉

kam.zyk
17. feb 2014

@denula84 Hrozně jednoduchá rada: Sudocrem nebo Bubchen krém pro kojence. NIčím jiným nemusíte mazat.

Alergii na BKM nebo vejce na 95% nezjistíte alergo testy, neboť jsou nesměrodatné. Můžeme to ale zjistit spolu. (EET testy)

Měla toto dcera už během plného kojení, nebo to naskočilo až po zavedení příkrmů?

Jinak, ten projev, to je kvasinka, nemluvila bych o atop.ekzému.

dagmar15
17. feb 2014

@denula84 kže posielam aj olejček a masť +som zabudla napisať že všetko žehli všetky veci čo sa jej dotykaju telička ....🙂 prve je do kupela druhe je tá mať vychadza to cca 28eur krem a 11 eur olej do kupela a to som neminula do kupela ani cely a už to mame v pohode no krem mam už druhy ale tak isto už nam to zmizlo a holtovu mam stale jednu to stači naozaj iba na tie hrozne miesta ale zo začiatku možeš aj všetko takže je to A-DERMA EXOMEGA

kam.zyk
17. feb 2014

@dashyyy Výborně, jste v hojící fázi, neboli: teĎ nasaďte bambucké máslo a to je vše. Můžete Bambucké a navrch slabě Bubchen.

dagmar15
17. feb 2014

predtym som natierala olivovym olejom, excipialom, sudokremom, niveou,, indulonou,,, a nič nepomhalo naozaj s touto A-DERMOU to šlo dolu rychlo neviem sui ju vynachvaliť 🙂

dagmar15
17. feb 2014

@dashyyy skus no,potom daj vedieť či pomohlo ;)

kam.zyk
17. feb 2014

@dashyyy co vlastně máte doma za krémy? Vůbec nemusíte kupovat tu Adermu, ona je vynikající- ale v dohojovací suché fázi potřebujete něco s vyšším obsahem tuku - stačil by Bepanthen. Ne že by ta Aderma byla nevhodná, je to skvělá věc, já jen- stojí to dost peněz a obešla bych se i bez toho, zrovna stádia suchého ekzému při dohojování chtějí spíše promastit, než hydratovat (hydratace = právě ta Aderma).

kam.zyk
17. feb 2014

@denula84 Máte tam kvasinku, na to vám určitě nepomůže ta Aderma, když už, tak Aderma, a navrch stejně musíte namazat něco, co jí zkrotí, takže něco se zinkem (zinková mast, Sudocrem).

Tu Holtovku, k té mám výhrady (mentol, atd.)

dashyyy
17. feb 2014

@kam.zyk v lékárně nám pořád cpali ten excipial tak mám normální i kids pak různé sudocremy bepanthen nivei indulony pak tu lipobasy a nějaký kortikoidy a to jsem mazala jen jeden den než jsi poradila ten bubchen .. tak já nasadím ten bepanthen na suchá ložiska a na ohyb ruky mu ještě nechám ten bubchen .. díky moc

demo
17. feb 2014

@kam.zyk takze ten problem ktory poslala @denula84 by este nemusel byt atopicky ekzem? Pretoze celkom rovnake tri male (asi ako 50 centovka) fliaciky sa objavili na nohach mojmu 2 rocnemu synovi. Ma to na lytkach, cize nie zahyby - v zahyboch zacinal ekzem starsieho. Som zaskocena, uplne som si myslela, ze jemu sa to vyhne. Davam mu tam sudokrem - asi tri dni a sice to vybledlo ale trocha sa to aj narastlo. V strave nenastala ziadna zmena, mliecne nejedavame (jemu dam vylozene prilezitostne), dokonca posledny mesiac som zrusila chlieb, lebo ho po kvasniciach bolievalo brusko - to by tiez ukazovalo na tu kvasinku. Lenze on nejedava nic sladke, z ovocia momentalne iba jablka a mandariny.

kam.zyk
17. feb 2014

@zuzanask V první řadě musíte vysadit ty kortikoidy.

Dieta: sestavila jsem spec.dietu pro kojící matky atopiků

http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/elimin...

(jsem autorka těch diet)

Vysadila bych ve vašem případě jen mléko a mléčné výrobky. Kdyby se stav do 10ti dní nelepšil, napište, budeme postupovat dál.

V prvé řadě opravdu vysaďte kortikoid, bude se to po něm zhoršovat. Kortikoid jen potlačuje alerg.reakci pod kůži, a ta pak vyjede, když přestanete mazat.

Pro vás zrovna je ta aderma, co tady někdo doporučuje. Tu bych si pořídila.

Neboli to shrnu: vysaĎte mléko a mléčné výrobky, vysaďte kortikoid (po něm se to zhorší) a mažte Adermou. Můžete sem hodit fotky, skouknu to, zda tam není infekce.

kam.zyk
17. feb 2014

@dashyyy Excipial nemám ráda, nemám s ním dobré zkušenosti. Přesně tak, na suché Bepanthen a na ohyby (tam se ráda vrací kvasinka) Bubchen.

A dej vědět, když to do 5ti dní nezmizí, nasadíme další věc, ale myslím, že bude stačit Bepanthen.

denula84
17. feb 2014

@kam.zyk no jej sa to spravi a potom zmizne, uz ked bola malicka na zaciatku, tak mala par suchych miest. ja mam pocit, ze zalezi co jej a neviem prist co jej vadi . takze staci ten sudocrem alebo bubchen ? dakujem

kam.zyk
17. feb 2014

@demo Vůbec to nemusí znamenat AE. A dokonce, říci u tohoto projevu diagnózu AE, to je hodně odvážné tvrzení.

Je to kvasinka, typická numulární ložiska. Může se udělat po očkování nebo po střevní viróze, po infektu atd., zkrátka když imunita zvýšeně maká, kvasinka ráda naskočí , využije oslabeného imun.systému.

demo
17. feb 2014

@kam.zyk pred casom ste radili nejaku vyhodnejsiu cesku znacku, neviem to tu najst. Phyteo... alebo tak nejak.

zuzanask
17. feb 2014

@dagmar15 Ďakujem za radu, kožná mi dala vzorky, krém 5ml - 2kusy aj mini olejček do kúpeľa, ale to je také množstvo, že keď tým mám malého ponatierať na všetkých zapálených alebo suchých miestach, mám to na jedno použitie a ako mám posúdiť výsledok? Všade sa dočítam, že účinok nejakého krému na kožu sa dostaví tak po mesiaci stáleho aplikovania. Hnevá ma že je nekľudný, škrabká si to a poplačkáva. Predsa len skúsim vysadiť aspoň na týždeň - dva z mojej stravy to kravské mlieko, orechy a kakao. Mastím ho stále, kožu nemá suchú a aj tak sa mu to znova a znova zapaľuje.

kam.zyk
17. feb 2014

@denula84 Stačí jen SUdocrem. Když to nezmizne do týdne, dejte vědět.

Já bych vysadila mléko a mléčné výrobky, dočasně, na cca 10 dní.

dashyyy
17. feb 2014

@kam.zyk on to má v podstatě nehezké jen na jedné ruce a to se mu to z malýho flíčku hrozně rozlezlo ale už to fakt vypadá mnohem líp 😉 takže děkuju a já dám o víkendu vědět jak to vypadá 😉 jen ještě dotaz kolikrát denně to mám zhruba tak mazat?

kam.zyk
17. feb 2014

@demo Phyteo AD acut. Ale tady - rada viz IP.

demo
17. feb 2014

@kam.zyk ja to odfotim a poslem. Chori nebol asi rok, ockovany naposledy v 9 mesiacoch, ale ako babetko mal v ustach soor, cize nejaka nerovnovaha by tam byt mohla. Davam mu Infant dophilus s trochou inulinu, stravuje sa ukazkovo. Tak preco ta kvasinka?

kam.zyk
17. feb 2014

@dashyyy mazat dle potřeby, klidně 3-4x denně, podle toho, jak to bude vypadat, chce to použít intuici 🙂

kam.zyk
17. feb 2014

@demo Naskočí kolikrát proto , že se organismus pere s nějakou chorobou, aniž o tom víme. Imunita dnes a denně maká, každý den intenzivně pracuje, nikdy nevíme, s čím se zrovna pere, chorobou se projeví jen miliontina infekcí, které denně imunita zneškodní.

valentynkaa07
17. feb 2014

@kam.zyk Mě říkala i doktorka na kožním, že Excipial jen na promašťování suché kůže, ale jak je nějaká prasklinka, podrážděnina atd. tak to štípe, jak je v něm ta Urea.

dagmar15
17. feb 2014

@kam.zyk aderma práve na premastovanie neviem či si ju niekedy skušala natierať je dosť mastná ako pri suchom exeme tak isto aj pri začervenanom...a račej vložim do pohodlia a zdravia dietata ako by som ho mala natierať viacerymi mastami a malo by sa citit zle to znamena mastné teda aspon moje dieta sa necitilo dobre ked bolo nakaklene všeliakymi masťami preto som zvolila adermu ale to v dobrom 🙂

kam.zyk
17. feb 2014

@zuzanask Hlavně ne mastné, nesmíte to mastit, bude to zapálenější, chce to hydratovat. (takže třeba ta Aderma)

Účinek krému se dostaví cca po týdnu mazání, zpravidla dříve. To, že se účinek krému dostaví po měsíci mazání, je nesmysl, to jako chemik , který pracoval dlouho ve vývoji krémů, musím vyvrátit.

kam.zyk
17. feb 2014

@dagmar15 Ano, znám jí, dělala jsem s ní (pracovala jsem ve vývoji krémů,tohle sice je franc.firma, ale měla jsem jí tu možnost testovat v rámci konkurenč.analýz).

Aderma má funkci převážně hydratační. Na promaštění při závěrečném dohojení to není tak úplně ono (viz dashyyy, znám její případ, tak to můžu posoudit) - nic tím samozřejmě nezkazí, protože Aderma je vynikající krém- ale nebude jim to stačit na úplné dohojení. Aderma je spíš na subakutní a akutní formy ekzému. Pravda, většina dětí 0-3 roky má právě subakutní a akutní stádia, a navíc oproti třeba lipobasi nebo Excipialu, atd. je to kvalitní krém, já ho mám ráda. Jen prostě, dashhyy mají takovou specifickou formu ekzému, jsou po očkování, takže to je takový speciální případ. (stejně jako je spec.případ kvasinka, tam je taky potřeba takoý speciá.postup hojení)

Jinak Aderma = kvalitní krém, souhlasím.

dashyyy
17. feb 2014

@kam.zyk já si říkala mažeme tak třikrát 🙂 ještě jednou díky