Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zuzzankka
19. feb 2014

@kam.zyk dobrý večer, tak ja vám tiež posielam fotky takých akutnych miest..Stále mastím : kys.mliečna, k ichtamol.masti som sa vrátila, pretože iba eucerin a zinková masť bola nepostačujúca, zink.masť...Čo som si všimla, tak zápal,akoby prechádzal telíčkom, keď už sa ukľudní jedno miesto, zase sa to objaví inde....
Berie ditiaden 3x 1/3 a hylak a probiotika.... Drží dietu, yatiaľ však neviem povedať,aj ked som vylúčila mlieko a všetko mliečne, či by sa jej koža zlepšila, lebo stále to má v takom akútnom stave...
Cez deň sa to dá zvládnuť,ale v noci vždy okolo 1hod sa zobudí a škriabe sa a zase dosť dlho to trvá pokým môže zaspať.... Možno ešte treba niečo vylúčiť zo stravy, čo ešte stále papá...

Jedáva: chleba s rastl.maslom, králičie mäso, ryža, bezv.cestoviny, rastl. ryžové mlieko, ovsené, mrkva, jablko, banán, voda a čaj roibos....

Len neviem, či by som nemala dať iné pečivo+ chleba z akej múky? Možno ešte to jej robí zle, neviem...
Je ešte niečo, čím by som jej pomohla?
Posielam foto:

kam.zyk
19. feb 2014

@kacenka1979 to vůbec, banán je poměrně alergenní potravina - takže- kaši rýžovou - bez příchuti a ovoce. Namísto mrkve dát brokolici, namísto jablka hruška.

kam.zyk
19. feb 2014

@lienka434 žádný lékař nikdy ve zprávě nezmiňuje kvasinku, protože její přítomnost je v ekzému do urč. míry normální.

Zítra písnu víc, je tam pár chyb (třeba ta mrkev), co je to kozia kasa?

kam.zyk
19. feb 2014

@zuzzankka zítra písnu, musím jít spát. Dobrou 🙂

kacenka1979
19. feb 2014

@kam.zyk dobře zkusím....čistá vanilka by vadila ? merunka broskev asi blbost co ...pak ještě nápad brambory s nutrilonem jako na kaši....zkusím tedy to tělové mléko a sudokrém ....ten olej mi doporučila dětská člověk fakt věří doktorům a pak kouká...

zuzzankka
19. feb 2014

@kam.zyk jasne v pohode, ja som sa konečne tiež dostala k pc..inak by som bola už v psteli, lebo 1hod sa blíži...
Dobrú noc

lumik313
19. feb 2014

@kam.zyk ahoj, citam a vidim, ze mas toho vela,, ale chcela by som sa aj ja opytat. Budem vdacna za odpoved. Podla fotiek ma moj syn take flaky ako dala fotku denula84. Zatial sme s tym boli len u pediatricky, u koznej nie a ta nam dala tekuty puder s mentolom. Pomoze to? Je to na to vhodne? Predtym som to mazala Sudokremom, Excipialom kids aj modrou indulonou. Syn ma 15 mesiacov, a teraz sa mu nieco take prvykrat urobilo, od narodenia mal krasnu, ukazkovu pokozku.

dana_l
19. feb 2014

@denula84 ja som tu dietu drzala (nie sice na 100%) a jest sa dalo. len si treba zvyknut. musim povedat ze nasemu malemu to pomohlo. predtym sme dostali hydrokortizonove maste a tie to potlacili a potom sa mu to zhorsilo a po diete (asi 2-3 mesiace som ju robila) sa mu pokozka uplne vycistila a uz nemame vobec ziadne problemy

katyxq
20. feb 2014

@kam.zyk myślím, že @lienka434 kozí kaší myslí toto http://www.kozikase.cz/ (takže taky alergen jak kráva)

katyxq
20. feb 2014

@lumik313 mentol dětem do 5 let vůbec nepatří, jejich nervová soustava je na něj velmi citlivá

katyxq
20. feb 2014

@kacenka1979 vanilka může být draždivá, alergen - a upřímně, nechápu, co dělá v jídle pro takhle malé dítě 😉

kam.zyk
20. feb 2014

@kacenka1979 jak píše katyx...vanilka = alergen . Merunka broskev = obojí lze. Brambory s nutrilonem jako na kaši = šlo by.

kam.zyk
20. feb 2014

@katyxq Vanilka = taky nechápu a chytám se za hlavu...kozia kaša =alergen jak kráva....mentol....no chápeš to????

Kdyby zítra přišla nějaká mamina s tím ,že jí kožní lékař doporučil přidávat do jídla ciankáli a kůži máčet v žíravině, tak se už asi divit ani nebudu.

kam.zyk
20. feb 2014

@zuzzankka chce to vysadit tu mrkev a i banán bych nedávala.

Kyselina mléčná a ichtamol opravdu pomáhá?

kam.zyk
20. feb 2014

@lumik313 Tekutý pudr s mentolem - ne. (mentol) Maž Sudocremem. Modrá Indulona- vůbec ne. Viděla jsem fotky? Chtělo by je to 🙂

zuzzankka
20. feb 2014

@kam.zyk má také jemnejšie to telicko...tak skusim vysadiť aj mrkvu s bananom....Je nejaká iná zelenina,čo by som mohla dať okrem brokolice? Tu mi mala nezje....
A ešte prosím aké pečivo,lebo používam zatiaľ klasické biele,ale je možné,že jej to vadí...

lienka434
20. feb 2014

@kam.zyk proc si myslis ze kozi kase jsou alergen?jinak ziju v CR-Praha,tak nejsme od sebe daleko.Kozi kase odporuca Jelinek a maj ich od 4mes.myslim ze to maju osetrene aby to mohli tak male deti.Prvy krat pocujem ze je to alergen a kozi mleko a jine vyrobky?Fotky co som sem davala 3posledne su aktualne po teplotach,ktore dcerka mala-detska DR.po telefone vcera skonstatovala ze ide o 6stou nemoc ale teraz rano som bola u koznej a ta povedala ze to nieje,ze spis rhitinis-neviem co to je,mozno pisem aj zle.Teraz mi doporucila mazat Zinkovym olejom-cele telo,na uska a poskodene licko zase Fucitin H,a dostali sme Lipobase.Tamtu mast co sme mazali tyzden mam odlozit.Doporucila mi este menej nakladnu kozmetiku Oilatum.tak neviem ci kupit toto alebo ist po ABC Derm Cold cream.Odpoledne zajdem za detskou DR. a skonzultujem to snou.Dcerke teplota dnes ustupila,kasel a hleny ma stale.Sudokrem mam davat na co????Ta kasa Nutrilon Alergy je podla teba dobra?

kam.zyk
20. feb 2014

@zuzzankka pečivo problém nebude, ale nesmí tam být syrovátka a jiné BKM.

Zelenina: viz tato tabulka

http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...

kaja73
20. feb 2014

@lienka434 kozie mlieko je samo o sebe alergen....je tam podobna bielkovina ako pri kravskom mlieku.
Je sice urcite percento deti co neznesu kravske a znesu kozie mlieko,dokonca im aj ozaj pomoze, ale nie je to pravidlo a vela detom zas uskodi...preto radsej vysad vsetky druhy mliek-zivocisnych- a aj vyrobky z nich-ozaj vsetky.
Neskor ked budete uplne OK tak si to otestuj-ak budes chciet-,ale teraz jednoznacne vysad.

kam.zyk
20. feb 2014

@lienka434 Daleko jsme od sebe 180 km 🙂

Kozí kaše- BKM a bílk.kozího mléka jsou alergologicky shodné, alergen to je. Nemám sílu a hlavně ani čas vyvracet něco, co je dané a dávno prokázané...kdyžtak se lze zeptat třeba ještě MUDr.Fuchse, náš nejlepší alergolog, potvrdí to, nebo si přečíst jeho knihu, kde je to taky napsáno. A krom toho, pracuju s atopiky dnes a denně, takže kozí bílkoviny JSOU alergen na úrovni BKM.

Fucidin H jsou kortikoidy. Mazat s nimi je cesta do pekla.

Říká se- příliš kuchařů zkazí polévku, příliš lékařů léčí tvoje dítě a mnoho z nich si evidentně neví rady.

Kaše Nutrilon allergy obsahuje co??? Ideální by byla čistě rýžová kaše rozmíchaná v Nutrilon allergy care.

Zinkový olej je možná to jediné, co by se dalo používat (kdyby to předepsala Dr.zadarmo), a na tu kvasinku ( ragáda ouška, atd.) - Fucidin H bych prostě nedala. Nevidím totiž důvod. Bude se to vracet.

Nekupovala bych ani Oilatum, ani Lipobasi (velmi špatný krém), ani ABC Derm Cold, nic z toho.

Pořídila bych tu Adermu na celé tělo, jak tady někdo doporučoval, protože to je opravdu krém, který funguje, naprosti těm ostatním. A na ložiska Sudocrem.

lumik313
20. feb 2014

@katyxq mentol vadi, aj ked sa dava len na pokozku? to ma fakt nenapadlo.

lienka434
20. feb 2014

@kam.zyk A derma je celkom nakladny krem raz som ho uz kupovala na starsiu dceru.Fucidin H ma male mnozstvo kortikoidov,konzultovala som to s detskou chcela som vediet jej nazor a taky ted to chci s ni probrat,aky ma na to nazor ale ona to neumi lecit ako ta kozna-mozna.Ale je to kortikoid,ktory mozno zabere na chvilku to si uvedomujem.Kase obsahuje tohle: http://www.nutriklub.cz/products/view/nutrilon-...
Ryzovu kasu myslis napr.Nomina?muzu i jine jahlovu,kukuricnu?chcela by som to zacat robit do ryzove mlieka a nekupovat umele kedze kojim.ale svojho mlieka na kasu nemam dost.MOze to uz 7mes.dieta?Za ouska a licko nedavat fucitin ale tu Adermu alebo sudokrem?dakujem ja bych prijela 180km🙂 nebo i zavolala ako takto po netu...

martinka1981
20. feb 2014

@kam.zyk jak si videla tie fotky Viki...mysliš že to ma zle teraz kvoli tej kvasinke alebo je tam ešte pričina v jedle? Či mam začať patrať zas 😀 som sa tu teraz dočitala že mrkva je silny alergen...no amen tma... 😝

kaja73
20. feb 2014

@martinka1981 aj moj maly reagoval na mrkvu--som to aj tebe pisala kedysi...mrkvu zacal tolerovat az v takmer 20m.....aj to len silne prevarenu,makucku. Surovu az od 2,5 roka zhruba mohol jest.

kacenka1979
20. feb 2014

@katyxq hami to vyrábí mi koupili právě merunku broskev banán a vanilku.....☹ díky budu dávat kaše dokoupím ovesnou ...dám brokolici tu kaši s brambor a nutrilonu plus později dáme hrušku...

demo
20. feb 2014

@lienka434 Aderma je drahe lotio, ale ked sa ekzem zastabilizuje, vyradia sa potravinove alergeny, tak ho budete pouzivat menej ako v tejto uvodnej faze. Ja som zacinala s natieranim 2-3 krat denne, v sucasnosti staci iba cca kazdy druhy-treti den vecer po sprche. Kase kludne rob iba s vodou. Tym skor ze kojis, naco vyhadzovat peniaze za nejake rastlinne mlieka. Ked do toho na zaver zamixujes jablko, hrusku, marhulu alebo cokolvek, co neskodi, tak to bude uplne chutne. Deti nie su ziadni gurmani 😉 . Kasa sa da varit aj so susenym ovocim: par sliviek, alebo hrozienok a rozmixovat.Neskor mozes pridat aj trocha kokosoveho oleja, stipku skorice -- obidve su vyborne proti kvasinke, co sa atopikom zide (ak nie je reakcia). Zabudni na zazity mytus, ze kasa ma byt s mliekom 🙂

demo
20. feb 2014

@lienka434 navyse ak nakupis menej kvalitne pripravky, tak vo finale budes mat byt plny kremov, mliek, ktore uz pouzivat nebudes. V skutocnosti je cenovo najvyhodnejsie jednoducho kupit Adermu a sudokrem k tomu.

kacenka1979
20. feb 2014

@kam.zyk díky zkusíme.....nechápu akorát proč vyrábějí vanilku od 4 měsíce a proč se doporučuje začínat mrkví ......mě by nenapadlo že mu mrkev tohle udělá...koupím to mléko na tělo co třeba přidávat do vody šlem z vloček ...u koupání? prý působí dobře na pokožku..

katyxq
20. feb 2014

@kam.zyk mi to hlava nebere, ty rady doktorů, i když jim to nefunguje (mazání, přírkmy, rady ke kojení, atd.), tak to dál budou zarytě radit dál ☹ - a ad nutrilon AC kaše ... sakra, proč do toho cpou karob? Kromě obsahu cukru je to pak stejné svinstvo jako Sinlac ☹.

lienka434
20. feb 2014

@kam.zyk Napada ma este jedna otazka,ak nieje zatial urcena alergia z potraavin,moze to byt potom aj pel,prach a roztoce?voda?niektore veci mam uz opatrene ako tu vodu,ale kedze kojim stale s vyhadzuje nebo je stale vysypana tk to bude asi najskor potravinova alergia ze?ak vsak urobim vsetky potrav.opatrenia az pak mozem zistit ci aj nieco ine jej skodi.ze?pytam sa na koreniny?caje typu pre kojici maminky co obsahuju tie bilinky sa moze?sunky?salamy?pozerala som ze sojovy napoj zajic?obsahuje kaseinat sodny.to je v pohode?citam uz stranku proalergiky tak je toho celkem dost co vylucit.Pisala si ze i mrkvu ktoru som davala malej?
@demo dakujem myslis ze kase kupovane?alebo doma robit?na tu zo sus.ovocia si ale netrufam🙂to je tazky level na mna🙂))
@katyxq ani na Nutrilon Alergy kase nieje dobra?:(((( clovek ma nieco zauzivane,jedlo,navyky,a potom sa do toho priemiesa odborny nazor Dr.premiesa a niekedy z toho vznikne teda riadna blbost:(((