Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
20. feb 2014

@prom tak na tom je velký kus pravdy....psychika nás ovlivňuje víc, než si myslíme....

kam.zyk
20. feb 2014

@lienka434 jestli zinkový olej není od lékaře zadarmo, tak ne 🙂 myslela jsem si, že je to zadarmo 🙂

demo
20. feb 2014

@prom nerozumiem tomu, ako mozu lekari potom dobre spavat, ci ich naozaj nikde netlaci svedomie alebo aspon zly pocit alebo prinajmensom pochybnosti!! Napr. konkretne lekari @xkittikex synceka - od pediatra, cez dermatologov, po alergologov. Co vsetko mu predpisali, ako maste, ake lieky, som v soku

xkittikex
20. feb 2014

@kam.zyk naposledy sme mali ten Lipocream a este minuly tyzden,sme ho pouzivali,ale odvtedy nic,len premastujeme s tym co nam dali v lekarni,ten miesany... ale len na tvari to ma,nikde inde,len na tvari by mal taku citlivu plet? najlepsie boli ten Fucidin H a ten miesany co nam dali v lekarni(ten co zevraj obsahuje ATB)

xkittikex
20. feb 2014

@demo ja uz som z nich hotova,a napr.kozna povedela ze nech nerobim starosti,aj jeho syn mal a este horsie vyzeral nez moj maly a potom mu zrazu zmizli...

demo
20. feb 2014

@xkittikex no asi ho neliecila tak ako tvojho, preto mu to nahle zmizlo

kam.zyk
20. feb 2014

@xkittikex no jo, ale to je takhle: jakmile byly masti s obsahem kortikoidů, tak te´d ještě tak cca týden se to bude zhoršovat právě tím, že byly v minulosti kortikoidy. Teď ať namažeš čímkoli, tak to bude špatné, je třeba přečkat ten cca týden, než zmiznou následky těch kort. a ATB mastí...

To je třeba vše vysadit, jak se tím bude dál mazat, bude mít trvalé následky, a zrovna na tom obličejíku....chudák kluk....

evickova
20. feb 2014

@kam.zyk tak toto su fotky z dnesneho rana. Ma to iba na zapasti jednej ruky. Nikdy predtym nic take nemala. Dakujem za odpoved

xkittikex
20. feb 2014

@kam.zyk tak hned teraz vyhodim tie maste...ja uz fakt nerozumiem,doktorka na take veci nam nejak zabudla upozornit,ze ake mozu mat nasledky s tych kremov... a teraz vlastne nemam s nicim natierat,mam pockat cca tyzden, alebo ten sudocrem mozem pouzit aj napriek tomu,ze mu to scervena? alebo s cim by som mala natierat,aspon aby tu pokozku nemal suchu?dakujem

kam.zyk
20. feb 2014

@xkittikex teď fakt musíš mít trpělivost, a taky - zkus ten Sudocrem na zdravou kůži, na cca 2*2 cm zdravé kůže. A za cca hodinu dej vědět.

A taky , na jiné místo na kůži, otestuj ten Eucerin na místečko 2*2 cm.

A na třetí místo Eucerin a navrch Sudocrem.

Takhle udělej 3 testy.

kam.zyk
20. feb 2014

@evickova kolik je prckovi a co baští?

anda2
20. feb 2014

ja som skúsila konopný olej a je super, suché lisaje na rúčke zmizli, dufam že to tak aj zostane, a striedam to s excipialom

xkittikex
20. feb 2014

@kam.zyk dakujem uz som to urobila a ozvem sa za cca hodinu

kaja73
20. feb 2014

@kam.zyk http://www.nivea.sk/Vyrobky/Starostlivost-pre-n... tento krem ti chcem ukazat ak ho nepoznas......je dobry ak nesadne sudokrem....ma v sbe 20% zinku a mojmu malemu napr sedel ovela lepsie ako sudokrem..tiez je na zapareniny..

katyxq
20. feb 2014

@xkittikex
@kam.zyk jojo, u nás reakce na Sudocrem byla (vzorek z porpdnice, já bCh to dobrovolně nekoupila 😀), to byl manželǔv nápad to zkusit namazat (však jsme si psali, že on je přesně ten typ, co věří doktorům a na virózu bude zobat antibiotika ☹, prostě "lentilkožrout"), zarudla po něm ... ale u mě a malé jsou obecně problém minerální oleje, vazelína

kam.zyk
20. feb 2014

Lidi, ale vy určitě neznáte toto:

http://www.forlifemadaga.com/cs/katalog/2derm-r...

objednáte vzorek, a budete koukat.....

lienka434
20. feb 2014

@kam.zyk mam ho na receptu.jinak vies co je celkem zahadne ze napr.teraz na obed ked sa zobudila po2hod.spanku su cervene flaky svetle,licka pekne,miesta su len suche.Jinak mame taky drobny vyrazky na chrbte ale ne fleky.

kam.zyk
20. feb 2014

@katyxq měla jsem děti, co měly problém s tímhle základem, a to je síla, protože to je skoro ve všech mastech a krémech. Anebo intolerance lanolinu, to měla moje dcera (reakce na mast Purelan = síla...). Dokonce jsem viděla těžkou reakci na bambucké máslo, na kokosový olej ....

anebo éterické složky (Weleda) - je to přírodní, sice (a hodně maminek na přír.složky slyší) - no ale to podráždění potom kolikrát....

ona když je citlivá pleť, není to sranda.

evioa
20. feb 2014

holky my jsme si s atopákem užili až až... chodili jsme od doktorky bezradní domů - vždycky s novým krémem, který to zmírnil ale pak jak když luskne prsty, to vyskočilo znova. Takový koloběh trval půl roku :/. Až pak se doktorka zmínila, že by byla možnost to řešit očistou těla (doporučuje to miminkům od 6m - je to čistě přírodní báze), jen že je to dražší záležitost a že nám dá číslo na paní, která to prodává. Ještě ten den jsme se spojili s paní (ta nám doporučila ještě jeden krém)
a jak jsme zjistili, že lahvička na 2,5měsíce vyjde na 1200,- tak jsme doktorku málem ukamenovali, protože ty krémy, které nezabíraly stály daleko více a hlavně se malý trápil tak dlouho zbytečně!!! chjo, to je celé české zdravotnictví. Ale nakonec jsem ji šla ještě poděkovat - je to už přes půl roku, co jsme bez exému a zdraví! Přejeme zdravíčko i ostatním a nezapomeňte, že je potřeba začít od vnitřka a až pak něco mazat na kůži a jen překrývat problém.

kam.zyk
20. feb 2014

@lienka434 spánek zkllidňuje, jak se začne hýbat a prokrví se, zas to zrudne, to je normální průběh.

Už aby bylo jaro...slunce, jarní vzduch....

demo
20. feb 2014

@kam.zyk mozem to teda odporucit mame na psorku? lebo nie je ochotna robit nic navyse, zhana iba krem.

evickova
20. feb 2014

@kam.zyk Mala ma 14 mesiacov. Je stale kojena. Jedla vsetko doteraz, kedze sa jej ten ekzem vyhodil asi iba pred tyzdnom. Vsetky druhy zeleniny, obilniny, sosovicu, ovocie (to moc nemusi, hlavne jablko), jogurty (tie je asi 2 mesiace), pred mesiacom som jej zacala davat aj tvrde syry. Kravske mlieko ochutnala asi 2 x. Prednedavnom som jej kupila aj detske keksiky s kakaom. Ja jem vsetko. Teda jedla som. Ako som pisala, uz davnejsie som si vsimla take vyrazticky bielej farby na stehnach aj na zapasti, Myslela som, ze to ma z vody, kedze mame tvrdu vodu. Ale nikdy to nemala zacervenane, az teraz asi 1 tyzden. Bola som u homeopatha, dal mi homeopatika plus krem A derma demalibour.

martinka1981
20. feb 2014

@kaja73 jasne...len teda som chcela vedieť či nemam patrať u nas po dalšich alergenoch 😝

kam.zyk
20. feb 2014

@evickova jaká dal homeopatika? Sulphur?

Ta mast A derma dermalibour je OK, ale navrch bych jetěš namazala zinkovou mast.

kam.zyk
20. feb 2014

@demo určitě jo. Dala bych to.

evickova
20. feb 2014

Sepia officinalis, calcarea carbonica ostrearum, petroleum

evickova
20. feb 2014

@kam.zyk Sepia officinalis, calcarea carbonica ostrearum, petroleum. Zinkova mast je sudokrem?

hhaann
20. feb 2014

@castania zkus, třeba pomůže i vám 🙂 je to prostě podle mě fakt lepší, samozřejmě nejsem doktor, ale podle mého selského 🙂 rozumu, je příroda vždy lepší a jíl mě konrétně v tom dost utvrdil 🙂 jinak si třeba libuji i v čajích při nemocech atd, ale to už je asi jiná kapitola .-)

tenistka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hhaann
20. feb 2014

@kam.zyk jo tohle je taky super, u nás ho používá teda hlavně děda na mírnění bércového vředu .-)