Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

mamara
24. feb 2014

ahojte baby aj môj malý sa trápi s ekzemom a to už dva mesiace teraz máme pol roka začalo sa to s príkrmamy prv na líčkach a teraz to máme po celom tele okrem tvári to sa podarilo vyčistiť ale ďalej to nejde. na tvár pomohol sudocrém,holtov krém a skúšala som aj rybiu masťale myslím že sudo bol najlepší aj čo sa týka vône. no s telom som to vzdala a šla ku kožnej s domnením že alergo u tak malých detí je skoro veď ako spravia testy a to mám manžela aj dve deti alergo... človek sa učí stále takže musím ešte aj alergo čo zistíme tam. No kožná nam dala hormony a robené maste to veľmi nezaberalo tak sme po dvoch týždňoch šli znova a dostali sme ďalšie maste s upovedomením že to môže byť aj zo zubou teraz sa nam tlačia... na tváričku užívam aj pri dočistení tváre nam veľmi pomohol konopný krém je fakt dobrý a neostane mastná pokožka.. no s telíčkom sa trápime je to lepšie ale dokedy ak mala som mala alerg na čoko a boli vianoce atk ktorá odolá? teraz sme na diete tak uvidíme čo to spraví snaď pomôže nech drobec netrpí.... pokiaľ máte niečo viac dajte vedieť... 😅

kam.zyk
24. feb 2014

@fram pošlete foto.

Eliminační dietu nedržte, není pravděpodobné, aby v tomhle věku naskočil ekzém na základě potrav.spouštěče. Resp.- kdy se ekzém objevil prvně?

Hoďte sem foto, spíš to vypadá opět na kvasinku.

kam.zyk
24. feb 2014
fram
24. feb 2014

@kam.zyk děkuji, zítra se ji pokusím nafotit. Syn je atopik a to dost ošklivě, takže jsem z toho špatná. Poprvé se jí objevila sebor. dermatitida (dle dr.) na obličeji v 5. týdnu. Pomohl Holtův krém. Loni na jaře, opět boláky okolo pusy - pomohl fucidin.Jinak měla občas po tělíčku červené suché flíčky, stačilo párkrát máznout sudocremem a zmizely. Ale takhle velké a svědivé plochy nikdy neměla. Objevilo se to cca před 14-ti dny. Dopoledne je to vždy lepší, odpoledne , po návratu z venku, se to zhorší, obzvláště na tvářích - zčervenají a ekzém vystoupí víc. Dáváme ještě fenistil kapky.

xkittikex
25. feb 2014

@kam.zyk maleho este stale kojim a je to co mi samozrejme nevarim az tak koreniste jedla, zacala som prikrmovat tak ako sa ma od 6teho mesiaca,ale on odmietol jest zeleninove a pyre a vsetko take,cele 2 mesiace nezjedol nic,tak sme si zacali mu davat to co jeme mi a odvtedy od 8mesiaca papa vsetko pekne...teraz ma tvaricku neskutocne suchu,tak neviem ze s cim by som mohla natierat,lebo mu to chudatkovi svrbi...dakujem

darty13
25. feb 2014

@kam.zyk ahoj, toto som nafotila ráno. takýto stav máme už asi 2 týždne. občas ma líčka viac ružové, neviem či sú tie fotky dosť kvalitné :(

macinka13
25. feb 2014

@kam.zyk Dobry den, skusala som môjho syna natierat tym Lecidermom, ale myslim, ze sa mu to zhorsilo, kupila som v lekarni aj Biodermu atoderm a calciovu mast, tak tym na striedacku natieram. len zatial sa mi nezda, ze by sa to chcelo zlepsit. Ekzem ma hlavne na tvaricke a hrudniku, ale trosku aj vzadu na krku, na rucikach, na lavom lytku a pod oboma kolienkami. mozete mi prosim poradit, co mam este na to vyskusat?
Dakujem.

kam.zyk
25. feb 2014

@xkittikex příkrmy musíte jet podle téhle tabulky

http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...

potřebuju fotky té tvářičky, ale obecně- chce to hydratovat (ale nevím, zda tam není infekce, takže možná co teď radím, nebude stačit) to chce Eucerin omega těl.mléko, nebo Aderma Exomega nebo Bioderma Atoderm PP. Pošlete fotky.

kam.zyk
25. feb 2014

@darty13 čím mažete?

kam.zyk
25. feb 2014

@macinka13 Leciderm hned vysaďte, tohle chce na ložiska pouze Sudocrem, jinak zbytek těla Bioderma Atoderm.

Je tam masivní kvasinka, ta nevznikla jen tak z ničeho - co on papá? Je to až po zavedení přírkmů? Je kojený? Kdy bylo očkování?

macinka13
25. feb 2014

@kam.zyk ockovany bol naposledy v novembri. je kojeny, prikrmy papa, ja som ho predtým natierala skin capom, takze to nemal take zle, ale to ste zakazali, tak uz som ho vysadila. Ma potvrdenu alergiu na vajecny bielok a mlieko.
jedava: mrkvu, zemiak, hrasok, kel, brokolicu, karfiol, cuketu, tekvicu, ryzu, kuracie, kralicie a hovadzie maso.
akurát som si vytlacila od vas tie bezpecne a potencialne alergizujuce potraviny a chystam sa na doslednu eliminacnu dietu. dakujem

darty13
25. feb 2014

@kam.zyk natieram modrou indulonou a na to davam sudocrem

kam.zyk
25. feb 2014

@macinka13 takže:

vysadit: mrkev, kuřecí, hovězí, jinak vše OK.

Co je to kel??? Já už si zas nemůžu vzpomenout, tohle za norm.okolností vím a teď mám "okno" 🙂

kam.zyk
25. feb 2014

@darty13 ta modrá Indulona - tam hrozí, že se rozjede infekce, je to moc mastný, chce to něco hydratačního, nemáte doma něco takového?

mizulienka
25. feb 2014

@kam.zyk kel je kapusta a kapusta je zeli 😉

darty13
25. feb 2014

@kam.zyk len excipial lypolotio.....

macinka13
25. feb 2014

@kam.zyk neviem,ako sa to vola cesky, ale je to podobne ako zeli, len listy su take trosku viac kucerave.

kam.zyk
25. feb 2014

@darty13 ten by šel, takže ten použít. A navrch něco se zinkem, třeba Sudocrem.


@mizulienka díky díky 🙂

darty13
25. feb 2014

@kam.zyk a myslis ze je to klasicky AE alebo to moze byt aj ta kvasinka?

kam.zyk
25. feb 2014

@darty13 ani jedno ani druhé bych si ntroufla odhadnout, ten projev je tak slabý, že bych to označila jako citlivou kůži, nic víc, nic míň...

xkittikex
25. feb 2014

@kam.zyk vyzera to strasne,a svrbi mu to ☹

macinka13
25. feb 2014

@kam.zyk este som zabudla, ze jedava rozky, chlebik a bezvajecne cestoviny. A ja do varenia pouzivam pre seba zltko,kedze bielok nemoze.je to v poriadku? Mozem kuracie meso nahradit morcacim a hovadzie bravcovym, pripadne telacim?
na tie cervene flaky na tvari a hrudniku som dala sudocrem, a akosi mu to vysusilo kozu. Ale uz to nema az tak cervene ako rano.

verbalinka
25. feb 2014

@kam.zyk ahoj, na ruce je to výrazně lepší, skoro pryč, kromě suché kůže. Ale na lýtkách se objevila nová ložiska, vkládám fotky (ty fialová kolečka jsou pozůstatek neštovic). Je to červené, hrubé, i celá ta lýtka jsou šupinatá a totál suchá, hlavně to pravé. Namazala jsem to sudocremem a teď spí. Je to stále ta kvasinka? Asi jo, co? A znamená to, že se čistí a odchází to, nebo se to horší?

kam.zyk
25. feb 2014

@macinka13 jedava rozky, chlebik a bezvajecne cestoviny

= to je OK

vy do vaření - můžete celé vejce (alergen bílku je i ve žloutku a naopak, jen se liší množství, ale přes MM přecházejí jen nanogramy, takže můžete jak bílek tak žloutek).

Mozem kuracie meso nahradit morcacim a hovadzie bravcovym, pripadne telacim

Ano, super.

Aha, Sud. to moc vysušil, takže: na ložiska: namažte napřed Biodermu - a až trochu zaschne- tak až pak Sudocrem. A u tohoto mazání zůstante. To je to ono. Budeme tomu říkat B a navrch S = neboli je to směs B/S.

kam.zyk
25. feb 2014

@verbalinka Kvasinka - u ní nelze očekávat, že se zdekuje po prvním namazání čímkoli,je to neuvěřitelně houževnatý organismus. Takže dál používat Sudocrem, i na ta nově vytvořivší se ložiska.

kam.zyk
25. feb 2014

@xkittikex ta kvasinka je tam šíleně - on to má od zavedení příkrmů takhle strašné?

xkittikex
25. feb 2014

@kam.zyk nie aj predtym to mal,zacali mu od 2mesiaca a zacali zhorsovat ked mal az 4mesiace..potom vzdy dostal kremy-s tymi na 10-14dni bolo vsetko ok a potom sa to zacalo od znova,tak tiez novy krem na tych par tyzdnov ok a od znova..tak dokola to mame,ale odvtedy nepouzivame tie kortokoidy vyzera tak strasne..

macinka13
25. feb 2014

@kam.zyk dakujem velmi pekne za vsetky rady. Dufam, ze uz to konecne dostaneme pod kontrolu.

verbalinka
25. feb 2014

@kam.zyk děkuju. Jen mě to vyděsilo. Měla jsem radost, že už jsou ruce skoro ok 😅

@xkittikex držím palce, abyste to s Kamzyk daly do pořádku 😉

xkittikex
25. feb 2014

@verbalinka dakujem pekne, ja verim ze to bude ok 🙂 😉