• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

7. októbra 2017 
@kam.zyk jj... Dobře. Akorát teď jsem snědela k obědu pytlík rýže.. Protože na bramborách dva týdny když ještě dost často kojím, nevydržím. Zdá se mi, že jí vadí kukuřice, tu ale už nejím a malé s ní nic nedávám. Ozvu se, kdyby zinek nepomáhal nebo se horšilo.
27. feb 2014 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubenak boli casy, ked som suchy, supinaty ekzem povazovala za dovod na oslavu :slight_smile:.
27. feb 2014 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katyxq snažím se. Nic jiného nezbývá. Doufám, že ji z toho dostaneme.
27. feb 2014 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kam.zyk hm nevadí pravda :slight_smile:
27. feb 2014 o 13:23  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v septembri 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kam.zyk ještě se zeptám - z některého příspěvku jsem vyčetla, že banány ne. To znamená, že nesmím při eliminační dietě ani banány? Ani malá jako příkrm? Protože ona ovoce podušené (jablka apod.) špatně snáší. Hrušky máme i ve skleničce od Alnatury - čisté, bez konzervantů a pod. To by mohla?
27. feb 2014 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eva518 nemusí vadit, vysaďte je na 3 dny a pak zařa´dte do stravy dítěte a uvidíte, když se stav zhorší, je to jasný, vadí .

Hrušky - čisté, bez konzervantů - může.

@kacenka1979 tak to by neměly ani ty batáty vadit.
27. feb 2014 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubenak je to individuální, ale obecně - napřed mokvání, pupínky, pak sušení (hrubnutí kůže) - ale odrudávání (o to jde, to je dobře) -a pak ještě větší šupení (i když, toto je individuální) a ještě větší vybledávání až sloupnutí kůže a vytvoření zdravé nové.

Ale individuální je to dost.

Někdo šupí jak hrom, jiný skoro vůbec...
27. feb 2014 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
recept na dalsiu nemliecnu kasu, robim ako olovrant, ale moze byt aj ako vecera ci ranajky:
dve jablka nakrajat na kocky, dat do maleho hrnceka, podliat trochou vody, posypat asi 2 zarovnanymi polievkovymi lyzicami jemnych ovsenych vlociek, poprasit skoricou. Prikryte dusit maximalne 5 min, rozmixovat a pridat lyzicku kokosoveho oleja. Pouzit sa mozu aj hrusky.
lienka434
27. feb 2014 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
recept :slight_smile:
@lienka434
27. feb 2014 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@demo @kam.zyk diki za hrnutie v boji s kvasinkou :slight_smile:
27. feb 2014 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kam.zyk super napad s tou Podhajskou :wink: rezervujeme si cele kupele len pre nas :grinning: keby sme sa tam všetci zišli juuuj
27. feb 2014 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Dôvod: “diskuse neslouží k nabízení zboží, prosím, nepiš velkými písmeny. děkuji za pochopení”
27. feb 2014 o 17:33 • rihana
@kam.zyk ahoj, prosim jen dotaz na kremy. Dostala jsem jen vzorecky
27. feb 2014 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kam.zyk promin, pisu z mobilu. Dostala jsem jen vzorecky od La roche posay - lipikar baume AP a od Biodermy Atoderm PO zinc creme. Muzu necim z toho mazat? At uz nacervenale lozisko, nebo jen strasne suchou kuzi? Nic jineho jsem nesehnala a nevim, jestli to muzu na Lauru pouzit. Sudocrem funguje, ale ma to na nohach desne vysuseny, ale stale naruzovely. Ruce jsou jen suchy, bez lozisek. Dekuju!
27. feb 2014 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zienky prosim Vas viem ze arasidy su velky alergen ale su aj vlasske orechy? teda ake mate skusenosti myslim u deticiek s AE u 4-rocnych a viac :slight_smile: dakujeeeeem
27. feb 2014 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verbalinka ozkoušej oba krémy nejdřív na zdravou kůži a po cca hodině od nanesení vysleduj, zda tam je či není reakce. Můžeš použít oba dva krémy.
27. feb 2014 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kam.zyk Tak jsem sháněla po celém městě ( a to jsme okresní ), Nutrilon AC. Byla jsem v 5 lékárnách. Nikde nebyl. Pak jsem zkusila zajet do menšího města a tam ho naštěstí měli. Tam mi i paní doporučila vzít kaši Sinlac. Jelikož rýžová kaše od Nestlé se ještě musí rozpouštět v mléce. Cena ne posadila na zadek, ale tak co... Uvidíme... Za ty dva týdny se ozvu, až budeme nasazovat mléčné výrobky... Díky moc :dizzy_face:
27. feb 2014 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boruvky akukolvek instantnu kasu mozes rozrobit vo vode, ziadna sa nemusi rozpustat v mlieku.
27. feb 2014 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kam.zyk pekný večer dnes pridávam foto nepodarilo sa mi to lepšie nafotiť ale dnes sa to opäť zhoršilo a nič som nemenila ani nepridávala na strave malého dojčím aj prikrmujem skoro tabuľkovo zeleninka a kuracie mäso piškóty kukuričné /bezlepkové/.
27. feb 2014 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kam.zyk dekuju, vyzkousim. Jsem rada, ze je aspon vyuziju.
27. feb 2014 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boruvky Nechci ti kazit radost - ale Sinlac není vhodná volba, obsahuje karob (svatojánský chléb, taky častý alergen) a navíc jako "bonus" spoustu cukru, perfektní strava pro kvasinky :sweat_smile:
Prostě uvař rýži ve vodě, rozmixuj a máš to - levněji, zdravěji ... www.modrykonik.cz/kase
27. feb 2014 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubenak dobry den, moj maly ma na tvari nieco podobne, citam, ze pouzivate bubchen a exomegu. Neskusala som, zatial len linola a vitela. Bubchen prosim vas co konkretne a ako to pouzivat v kombinacii s exomegou?Vyskusali by sme, dakujem krasne
27. feb 2014 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kamzyk tak pridavam foto, od pondelka davam sudocrem a premastujem. zjemnili sa niektore flaky ale ale stale ic ma po celom telicku. jej som vylucila kasu hami, keksiky sunarku. neviem ci su fotky dobre a postacujuce. rada by som vedela ako mam postupovat dalej. dakujem ..... fotky su robene dnes,posledne po kupeli
27. feb 2014 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adamar linola je moc mastna. Neco hydratacniho a bubchen (odkaz byl kousek zpet), nebo zkus Sudocrem :wink:
27. feb 2014 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@adamar ale na kazdeho funguje neco jinyho, takze pokusy jen na malem kousku :slight_smile:
27. feb 2014 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@adamar tak tú adermu exomegu mám zatiaľ iba gél pri sprchovaní, krém som zatiaľ nezohnala, tak namiesto toho mám Leciderm altermed (ale vyzerá to tak, že nezaberá) a navrch na ložiská mi kam.zyk poradila ten Bubchen, konkrétne guľatá dóza http://www.mojalekaren.sk/bubchen-baby-krem-150ml/ . Bubchen nám hneď zabral na záhyby pod pazuškami, ale na tvár zatiaľ nie. Tak Bubchen na tvári striedam so zinkovou masťou na tie ložiská. U nás linola vyvolala začervenanie.
27. feb 2014 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubenak tu exomegu mam doma vzorku, skusim. Malemu to vybieha a obcas aj zmizne, posledne este predtym ako som isla na kozne som mu to mastila bioderma cold cream a mal potom krasnu tvaricku. Neviem ci to kremikom, alebo sme len nezjedli alergen, ktory mu to zhorsuje, neviem totizto zistit co to je. Kojim ho a tak je selekcia dost zlozita, odsledovat dva jedalnicky, teraz akurat skusam malemu vyhodit mrkvu a brokolicu a lepok, ja mliecne uplne, jedla som len activiu a tvrde syry, prestavam aj s nimi. Mam pocit aj , ze ked mu je teplo tak sa viac vyhadze. Som v tom masteni dost nedockava a skusam aj saloos masticku z bambuckym maslom, neviem pri jednej vydrzat dost dlho.
27. feb 2014 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katyxq Po přečtení a zjišťování obsahu jsem málem spadla na zadek.... No nedá se nic dělat... Jsem ještě "neznalá" a lékárnice mi doporučila toto... Tento týden není jeden z mých nejlepších... Díky! :slight_smile:
28. feb 2014 o 06:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denula84 opravdu si dej na zkoušení různých bacha, mohlo by se to totiž i lehce zhoršit
28. feb 2014 o 07:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boruvky nojo, ona je to jedna z nejdražších kaší, bodejť by to pak nedoporučovali :sweat_smile:
28. feb 2014 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok