Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

denula84
1. mar 2014

@kam.zyk prosim ta hodis mi ten link, dakujem 🙂

salome123
1. mar 2014

@fifitko25 takyto problem mame aj my... akonahle ju vyzleciem tak sa zacne skrabat, ale vzdy len na jednom mieste (dole na chrbte, tesne nad plienkou), pritom to nema ani podrazdene. ak by si nahodou zistila, cim to je a ako sa toho zbavit, daj mi prosim vediet.

martinka1981
1. mar 2014

@kam.zyk ahoj....je možne že Viki reaguje na mrkvu aj v tomto veku?? Doteraz sa mi nezdalo že by mohla reagovať aj na nu...ale teraz je nemala par dni a nohy su takmer čiste!!!!
Kdežto pred par dnami mala polievku zo struhanej zeleniny....mrkva...paštrnak a kalerab s pohankou a nohy boli dosť červene ☹
teda okrem toho že tam mala tu kvasinku 😝

luly3
1. mar 2014

ahojte ženy, uuuf aj ja sa pridávam z maličkým k vám ☹ ☹ ☹ tiež sa trápime s atopikom 😖 😖 😖
už som z toho neštastná 😒

kam.zyk
1. mar 2014

@martinka1981 bohužel může reagovat na mrkev, i v tomhle věku. Právě mrkev je pro kvasinku chutná, kvasinka oceňuje plno sacharidů v mrkvi....takže mrkev vysaď a je to 🙂

kam.zyk
1. mar 2014

@luly3 povězte trochu víc o atopikovi 🙂

luly3
1. mar 2014

@kam.zyk ani nemám čo povedať 😖 😖 😖 niekedy to máme pod kontrolou niekedy to máme čistá katastrofa ☹ ☹ ☹ ☹ ach jo

sofhia
1. mar 2014

Ahojte, nase dieta ma AE, dostali sme tento krem, velmi nam pomohol, 2 ks mame navyse, dostali sme... 1 ks si zatial nechavame, ak chce niekto posuvam dalej -
http://www.dinarin.cz/en/Dermalex-Repair-ekzem-...

tinara23
1. mar 2014

@kam.zyk ahoj, potrebovala by som radu, s vyrážkami na tváričke sa trápime od decembra. Všetko nám začalo, keď malá začala v štyroch mesiacoch (presne 24.10.2013) hnačkovať, dostala teplotu 39 skončili sme na infekčnom. Nasadili nám diétu a poslali domov, dali nutrilon low lactose. Po nasadení čistého low lactose začala malá znovu hnačkovať. Išla som k pediatričke, že výsledky má dobré, že mám dávať ryžový, alebo mrkvový odvar. Takto sme sa trápili mesiac, malá hnačkovala 5-6 krát denne, až to nakoniec vypuklo na 16 krát denne. Pili sme stále low lactose, to už nás pedina poslala na gastro a urobila stery zo stolice.. Tam urobili malej odbery, alergia na BKM sa nepotvrdila, ale pre istotu nám nasadili nutrilon digestive allergy. Po výteroch zo stolice sa nakoniec ukázala salmonela. Ale hnačka stále trvala síce len raz denne riadka stolica. Nakoniec sme zase skončili asi po dvoch týždňoch pitia mlieka v nemocnici, pridala som príkrm mrkvu a malá začala strašne vracať, až tak, že sa dehydrovala. Vtedy potvrdilo salmonelu už aj infekčné, to bolo v decembri, boli sme tam 11 dní, proti salmonele nasadili antb. amoksiklav, mlieko low lactose (allergy sme už nepili) , bio gaia a ešte jej našli nejaké kvasinky v stolici, tak aj na to lieky. Vtedy sa mi malá vyhádzala na líčkach, ale zdá sa mi, že to bolo pred užívaním antb. V januári sme znovu skončili v nemocnici, zápal obličiek, v moči premnožená ecolli, rotavirus, zase antb. amoksiklav, probiotiká sme zmenili na infant dophilus plus 2x denne, low lactose, momentálne berieme antb. biseptol ako udržiavaciu liečbu cca 6 týždňov. S líčkami sme boli u kožnej, dala nám locoid crelo, potierať čiernym čajom a masť vitella ictamo. Locoid som nedávala, ale nič nepomohlo. Líčka sú niekedy lepšie niekedy horšie. Malá mi odmietala príkrmy, odvtedy ako zvracala z mrkvy a konečne cca pred tromi týždňami sa rozjedla. Keďže už ma tie jej líčka hnevajú kúpila som nutrilon digestive allergy minulú nedeľu, ale nejak červeň aj vyrážky malej vystúpili, ono mne to vyzerá ako taká žihlavka, v strede malá biela bodka. Strašne ju to svrbí, škriabe si oči, nos a najnovšie aj ucho, mám pocit, že sa jej to posúva na uško. Čo sa týka potravín, tak malá papá zemiak, cukina, kuracie mäso, telacie mäso, brokolica, karfiol, špenát, ryža, ryžové mlieko, ovsenné vločky, varené jablko, hruška, banán, slivka - ako výživa, marhula, piškóta, ožužlala aj rožok. Ja neviem či je to potravinová alergia, alebo je to reakcia na to všetko čo sme prekonali, ale už som z toho zúfalá. Ešte aktuálne fotky, neviem to lepšie nafotiť. ďakujem.

fifitko25
1. mar 2014

@kam.zyk teraz ma napadlo, malému robíme každý den čerstvé zeleninové a ovocné stavy... Mrkva mu môže tú kvasinku pod kolenami dráždiť?? Nepije cistu mrkvovu stavu, vždy s niečim, ale mrkva je základ. Ekzem mame len pod kolenami. A velmi svrbivy

fifitko25
1. mar 2014

@salome123 ver mi, ze by som sa rada podelila.... No pátrame uz vyše 3 tyzdnov, co na tú svrbivost a nic ☹ aj predtým sa skrabal, ale nie tak velmi.

kam.zyk
1. mar 2014

@tinara23 popis je vynikající, všechny potřebné informace mám.

Takže: nasaďte Hylak, to je naprosto nezbytný krok.

Zadruhé: zůstaňte u Nutrilon allergy digestive care.

Potraviny dočasně nastavte tak, abyste dávala pouze potraviny z horní části mojí tabulky

http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...

Na obličeji je to kvasinka, proto radím ten Hylak, a také - mažte Bubchenem krém pro kojence, taková kulatá pixlička, takhle to vypadá:

http://www.lekarna.cz/bubchen-baby-krem-pro-koj...

Kdy přesně skončí léčba antibiotiky?

kam.zyk
1. mar 2014

@fifitko25 ano, mrkev může být silný zhoršovač.

kam.zyk
1. mar 2014

@luly3 kdybyste potřebovala s něčím poradit, klidně se ptejte.

tinara23
1. mar 2014

@kam.zyk ďakujem za rýchlu odpoveď 😉 biseptol zatiaľ berieme 18 dní a je napísané, že liečba 6-8 týždňov, tak neviem ako rozhodne pediater. Ešte sa opýtam akurát som jej robila teraz pšeno v ryžovom odvare s marhulou, jablkom, hruškou - varené, môžem to dať ? tie potraviny idem naštudovať. ešte raz ďakujem

tinara23
1. mar 2014

@kam.zyk a ešte sa opýtam ako dávkovať ten hylak ? pozerala som ho a v letáku je dávkovanie len od dvoch rokov. S tým infant dophilus pokračovať aj naďalej ?

kam.zyk
1. mar 2014

@tinara23 Infants- stačí až bude dobírat ta ATB, Hylak - 2 ml denně.

pšeno v ryžovom odvare s marhulou, jablkom, hruškou - varené, môžem to dať ?

super, dejte.

demo
1. mar 2014

@kam.zyk podla coho sa rozhodujes, ci poradis bubchen alebo sudokrem? Na rozmnozenu kvasinku je lepsi bubchen alebo je to jedno? Diagnostikoval si synovi kvasinku, boli to tri fliaciky na lytkach. Jednorazovo som natrela gencianou, teraz natieram sudokremom, hylak, infant dophilus berie a fliacikov je uz 6. Citam, ze mrkva je v takomto pripade v neporiadku, musim ju zrusit, lebo ju ma v jedalnicku denne. Tu gencianovu violet mam 1 percentnu, nie je slaba? Dakujem

eva518
1. mar 2014

@kam.zyk dnešní foto z večera. Přes den to měla světlejší, taky foťák jakoby víc zvýrazní červenou - je to asi krám.. Ale ty ložiska se pomalu začínají olupovat, má to vysušené, jen to břicho má pořád flekaté. Mám natírat jen ty rozškrábané místa i zinkovou? Nebo ji můžu použít i na suché fleky? Vím, že vysušuje, ale špatně se mi rozlišuje, kde infekce a kde není. Děkuju.

macinka13
1. mar 2014

@eva518 snad, ale doktori nas aspon mohli upozornit, ze pouzivanie kortikoidov skodi, ja som ani nevedela, co to je, kym mi nasa pediatricka po dvoch mesiacoch pouzivania nepovedala, nech to uz nepouzivam. Tak drzim palce, nech sa nam tu vsetkym podari zbavit ekzemu.

eva518
1. mar 2014

@macinka13 no já jsem věděla, že to není zrovna bezvadné, ale byla jsem tak zoufalá z toho stavu, že jsem na to přistoupila. Podle fotek vidíš, že teď se v tom zase plácáme. Roznesla se jí infekce, nikdy předtím kromě těch 3 měsíců, kdy jsme skončili na kortikoidech, to neměla tak strašné a v takové ploše.. ☹
Jj, všem přeju, aby se toho brzo zbavili. Žádné dítě si tohle nezaslouží..

denula84
1. mar 2014

@kam.zyk takze budeme mat to predsa ten AE ☹ ? na ako dlho mam vylucit tie mliecne vyrobky? vajicka a smotanu mozem a jogurty z nej, ci na co si mam davat pozor pri kupe aby neobsahovalo? a zvysok tela nemam nicim mastit po kupeli, nebude pokozka vysusena ? zase nech si to neskrabe. ako som citala tak pokial je to cervene, je tam este kvasinka ? dakujem dakujem 🙂

lubenak
1. mar 2014

@kam.zyk Dobrý večer. Najskôr sa vám chcem poďakovať za rady, pretože už vidieť zlepšenie podľa mňa. Najskôr posielam foto, prvé - je fotené pred tromi dňami, kedy mu to po každom natretí sčervenalo. (Pozn. ekzém máme už 3 týždne) Podľa foto ste zistili, že tam asi budú kvasinky. Druhá foto je z dneška. Už druhý deň natieram menej-krát premasťujúcim krémom (Altermed Leciderm, krém A-dermu Exomegu som ešte nezohnala) a večer som na ložiská zakaždým natrela zinkovú masť (odporučila ste bubchen, ten pomohol super na telíčko, ale na tvár moc nepomáhal, tak som skúsila zinkovú). Ráno až do poobedia to má úplne bledé a šupinaté a k večeru to trochu sčervenie, alebo keď sa trochu spotí.
Takže to mám ešte natierať tou zinkovou, alebo už iba premasťovať? Môžem v tomto štádiu používať Exomegu sprchovací gél?
Môže byť na premasťovanie ten Altermed Leciderm?
Ešte sa chcem opýtať, v akých prípadoch odporúčate nasadiť Hylak? Pretože okrem ekzému na tvári a plieckach (ak to teda vôbec je ekzém), sa nemôžeme zbaviť kandidózy na genitáliách, dávala som gencianku, fungicidin, phytiol a teraz dávam zinkovú... Niekedy sa už zdá, že to tam nie je a po jednom dni je to naspäť... Malému dávam probiotiká Bio-gaia... Ďakujem za odpovede na príliš mnoho mojich otázok🙂

lienka434
1. mar 2014

@kam.zyk dobry den,asi pred tyzdn.sme tu riesli dcerkyn stav,mala teploty a ekzem bol strasne zhorseny a rozsireny.doporucila ste dietu, Adermu a Sudokrem.Davam este Fenistil kvapky.Po 5-8dnoch teploty klesly a pokozku som natierala az sa krasne vycistila🙂ziadne flaky,ani pod krkom ani na kotnikoch ani v plienkovej zone.Prestala sa skrabat po tele a je kludnejsia🙂))LEN na tvaricke na pravom licku sa stale robia bodky a svrbi ju to obcasne asi zalezi aj od toho kedy ja dietu porusim.CIm by som jej mohla pomoct?FOtky dam zajtra.Alergiu nemame potvrdenu ale vyzera to ze je alergicka na kravske veci,ked to tak sledujem tak to asi najviac prevlada.Dakujem za radu!🙂

lienka434
2. mar 2014

@denula84 Neviem presne aky mate problem,ale z casti vam viem odpovedat co aj mne bolo povedasne.Vsetko co obsahuje kravske mlieko,to nie su len mliecne vyrobky ale aj pecivo nebalene niektore,maslo,smotana,a ine.Treba pozerat zlozenie vyrobku.Vajicka tiez opatrne.Prestudujte si stranku w.proalergiky.cz tam to krasne pise pani kam.zyk. a tu je link ak chcete zahajit dietu na vylucenie alergie,teda aby ste zistili z coho sa vyhadze.
http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...

lienka434
2. mar 2014

@kam.zyk Toto prave lico stale reaguje viacej:(a trosku aj pod bradou ma krupicku.myslim ze ta kvasinka sa jej drzi tam.Dnes i na genitaliach male bodky co ju aj svrbelo.Co na to dat?

demo
2. mar 2014

@lubenak hylak aj probiotika sa odporucaju prave pri kandide. Ta ma okrem ineho povod v bakterialnej nerovnovahe v crevach ( premnozenie kvasinky na ukor zdravych bakterii) a zdrava crevna mikroflora je klucova pre imutitu i zdravie pokozky. Na pokozke sa odzrkadluje stav criev a travenia vo vseobecnosti.

baka13
2. mar 2014

@kam.zyk zdravim.malej sa zacali licka supat.ale stale su dost cervene.Prosim Vas je to v poriadku?alebo jej to mam este niecim potierat?Dakujem za odpoved 🙂

kacenka1979
2. mar 2014

@kam.zyk tak po batátech zhoršení ☹ mažu sudokremem ale moc to nepomáhá....začínám být zoufalá....malej to má skoro po celém obličeji dvě pidi místa na krku celé se to loupe je to suché...jen to trochu zesvětlalo uplně stejné jako u baka13...jedno místo červenější