Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
3. mar 2014

@luly3 vidím to, tady rada jednoduchá: Sudocrem nebo zinková mast, a mazat navrch na ten Excipial. Balneum může zůstat v koupeli.

@salome123 ano, to je normální, navíc, když se rozčílíte, prokrví se kůže a ekzém vystoupne (stejně jako když se dítě moc zahřeje). Je to normální.

fifitko25
3. mar 2014

@kam.zyk prosím o názor: mastim len sudokrem a bubchen na ložiská a vyzera to po týždni takto - vid foto...
Suche velmi, červene nie az tak moc, stale velmi svrbí.... Je to dobre? Zda sa mi, ze sa to trochu zhoršilo oproti minulému tyzdnu... Vynechali sme mlieko vajcia mrkvu
Na prvej fotke spred týždňa na druhej dnes ráno

kam.zyk
3. mar 2014

@fifitko25 to je správný vývoj, a teď mažte Bepanthen a navrch Sudocrem.

fifitko25
3. mar 2014

@kam.zyk super, ďakujem 😉 ani neviete ako ste ma potešili, ze to tak ma byt 🙂

tinara23
3. mar 2014

@kam.zyk ešte som sa chcela opýtať k tomu hylaku ako dlho by ho mala asi užívať ?dnes som jej dala prvú dávku, rozdelila som jej to tri krát denne po cca 10 kv.

luly3
3. mar 2014

@kam.zyk ďakujem sudocream skúsim mám ho doma a tá zinková masť ?? pýtam v lekárni zinkovú mast, či aký má názov????

kam.zyk
3. mar 2014

@tinara23 můžete dávat libovolně dlouho, jsou to prebiotika.

@luly3 můžete zkusit obojí, zinkovou mast nebo Sudocrem. To chce prostě vždy ozkoušet, co bude sedět líp.

demo
3. mar 2014

@kam.zyk dakujem. test ani robit nemusim a rovno si objednavam oreganovy olej 🙂

emka13
3. mar 2014

@salome123 ano presne tak. aj nasa sa skriabe ked je nervozna alebo unavena....ked uz nevie co so sebou. aj vcera vecer uz unavena do bezvedomia haaadam... a uz akokeby halucinacie od unavy mi vravi...mamka musim sa vyskriabat do krvi. preto ona musi ist vcas do postele v klude rozpravka, ja ju chytim za rucky zaspievame uspvanku a ak tak vklude zaspi tak pohodka. 🙂

tinara23
3. mar 2014

@kam.zyk ešte by som sa opýtala, ten krém čo ste priložili som nezohnala nikde
http://www.lekarna.cz/bubchen-baby-krem-pro-koj...
majú iba tento, zložením je to podobné, môže byť ?
http://shop.rodinka.sk/sk/kremy-mlieka-oleje/18...

martinka1981
3. mar 2014

@tinara23 malo by to byť to iste len maly kelimok 😉

denula84
3. mar 2014

@katyxq prepac ze otravujem , chcela by som aspon tie zakladne druhy ako ake maslo, syr ci vobec nejaky rastlinny je a mlieko. teda nazov alebo obrazok ako vyzeraju tie vyrobky. vajcia sa asi nahradit nedaju :P. dufam ze rozumies ako sa pytam 🙂. dakujem 🙂

katyxq
3. mar 2014

@denula84 náhrady vajec - https://www.modrykonik.cz/alergie-na-vejce 😉
a ty náhrady mléčných výrobků, přijď do té skupiny, co jsem dávala odkaz, možností náhrad mléčného je poměrně dost a ve skupině jsou podle toho označené příspěvky, rostlinná mléka, margaríny, tuky, pomazánky, atd.

denula84
3. mar 2014

@katyxq to sa musim vzdy prihlasit na ceskeho konika :P ? spolocna nie je aj pre slovenske a ceske ?

katyxq
3. mar 2014

@denula84 stejné jméno a heslo jako máš na SK 😉

eva518
3. mar 2014

@kam.zyk z dnešního odpoledne. Pomalu se ta plocha zmenšuje, na holeni se to dost loupe, je to spíš žluté, ne červené, jak to z fotky vypadá. Bříško - také pomalu mizí fleky, je hladké, ale spíš sušší. Celkově je kůže vysušená. Máme pořád koupat v čaji nebo už jen ve vodě?
Také jsem se chtěla zeptat - malá asi nemůže telecí, že? Mám pro ni schovanou pravou svíčku do příkrmů, je to bio.

xkittikex
3. mar 2014

@kam.zyk pekny vecer 🙂 hlásim sa po tyzdni, tu je fotka, pred chvilkou som to robila a podla mna zmena je obrovska,tvaricku uz ma super,na to ako vyzeral,takze tie kremy nam su suprove 🙂 takto mame dalej natierat,exomega a sudocrem?alebo staci uz len exomega?dakujem pekne

eva518
3. mar 2014

@kam.zyk jo a ještě jsem si koupila kokosové mléko. To můžu, že jo?

kam.zyk
3. mar 2014

@tinara23 ano, to je on.

@eva518 na to, že tam byla infekce poměrně dost rozjetá, to mizí ukázkově, a tenhle případ je i pro ostatní maminky povzbuzení, že to jde i bez ATB a kortikoidů. Už můžete koupat ve vodě, ale mazání ještě nechte tak, jak je. Bude to sušší, bude se to loupat, ale má to tak být. Já se jen ubezpečím - mažeme Eucerin a navrch zinek - nejsem si jistá tím Euicerinem...?

Telecí je tak 50:50, že na něj bude nebo nebude reagovat, takže bych to testla na 3 dny a uvidíte.

Kokosové mléko můžete.

@xkittikex i tady je ukázkové hojení, takže pořád dál Exomega a navrch Sudocrem, pořád ještě je ten Sud.potřeba. Za týden to zas bude vypadat mnohem líp.

eva518
3. mar 2014

@kam.zyk děkuju 🙂 hrozně mi to dělá radost, když vidím, jak se to zlepšuje ze dne na den. Mažeme Cutishelp mimi balzámem a zinkem. Na suchá místa jste radila Bubchen, ale ten mi přišel, že to pak červenalo, tak nevím, jestli je to normální. Vykoupali jsme dneska v čaji - koupeme v 7, tak jsem nevěděla. Za dva dny teda už ve vodě 🙂 děkuju

kam.zyk
3. mar 2014

@eva518 No jo vlastně, tady je ten Cutis!!! Já jsem si říkala, že ten Eucerin mě tam nějak nesedí 🙂 ten zinek je dobře, jak to zčervená- není to ono. No prostě, jde to dobře, tak jen tak dál 🙂

fifitko25
3. mar 2014

@kam.zyk prosím pomoc!!! Maly dostal neskutočný hysak skrabania, ktorý trval 2,5 hodiny, nemohli sme ho uspat 😢 dostal poumon histamine o 17tej, vypil roibos pred spanim, o 20:00 dostal 15 kvapiek fenistilu, o 21:30 este 2ml peritolu, co sa skrabal ako besny a nic nezabralo ☹ ložiská mal natrete bepantenom a sudokremom...
Aj poslednú noc nespal od 1:00 do 3:45 kvoli skrabaniu... Nemoze mu tato kombinácia škodiť?? Nikdy sa takto neskrabal a nejedol nic nové.... Sme fakt na pokraji zúfalstva 😖

fifitko25
3. mar 2014

@kam.zyk nemáte náhodou skúsenosť s lopuchom? Vraj zabaly z lopucha na postihnuté miesto znižujú svrbivost... Alebo harmancek?

kacenka1979
3. mar 2014

@kam.zyk ne oves je v pohodě žádné zčervenání zatím mám odzkoušeno...oves rýže brambor brokolice hruška zítra chci zkusit lilek po 4 dnech květák a pak jáhlovou kaši.....ta mast je mix panthenolu a zinkové masti bez parfému atd....má vysušovat a zároveň hojit včera jsem jí mázla na jedno místo a je to trošičku lepší než zbytek míst ......blbý že si to pořád škrábe na noc mu dávám rukavice přes den hlídám ale stejně se tam rejpe...trdlo malý..koupu jen ve vodě ob den dvakrát týdně ve vločkách ...tělo mažu rakytníkovou indulonou to mu pomáhá má trochu víc suché nožičky na boku stehen a lýtek...ale nikde žádný flek ...zatím to má jen na obličeji a pod krkem ....obličej má bohužel skoro celej flekatej ☹ mazec ho mazat.... no mažu i sebe pak se směje a drží 🙂 akorát sousedka na mě divně koukala jsem si to na procházku zapomněla setřít🙂

michamicha
3. mar 2014

@fifitko25 aj, jako bych viděla svoje ruce ☹

salome123
4. mar 2014

@kam.zyk robila som si ten test so slinami. boli vlakna, ktore hned smerovali ku dnu a je tam cast takych, ktore sa vznasaju tesne pod hladinou. takze podla popisu predpokladam, ze mam kvasinku. vies poradit ako sa jej zbavit? 😨 dakujem

kam.zyk
4. mar 2014

@fifitko25 Něco mu vadí z toho, co bylo nasazeno.

Může to být reakce jak na Fenistil, tak Peritol, tak Poumon. Co bylo nového nasazeno, předtím, než se začal tak strašně škrábat- nebyl to ten Peritol? Co se změnilo v jídle (před a poté, co se začal škrábat)?

@salome123 probiotikama začni....je jedno jaká, ale prostě probiotikama začít.

@michamicha viděla jsem tvou stránku, dávala sem odkaz na recepty, je to perfektní 🙂

kam.zyk
4. mar 2014

@fifitko25 vynechala jsem jen mrkev, vejce a BKM, že ano?

Ta kůže se hojí, strava je dobře, ale to škrábání- to je těma antihistaminikama. Tam dochází někdy k paradoxu, že antihistaminika mohou vyvolávat svědění.

kam.zyk
4. mar 2014

@michamicha pořád ty ruce zlobí? ☹ čím mažeš? co ti dělá nejlíp?

fifitko25
4. mar 2014

@kam.zyk zo stravy nic nové, peritol a poumon sim nasadila pred 3 dnami, sle škrabanie trva uz dlhšie, i ked take intenzívne len 3 noci.... Fenistil berie uz dlho a neboli z neho zle reakcie.... Hm, mám skúsiť nechat len fenistil? Bojim sa nechat ho "len tak".... Vynecham aj roibos, aj to je nové....