Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

nadad
25. mar 2009

jindri- s malým jsem byla u kožní pouze jednou, dostala jsem locoid (nepoužila jsem ho - je to kortikoid )a ambiderman na promazávání, ale nepomáhal. Dala mi letáček o biodermě, tak jsem koupila po zinc a to stačilo a locoid jsem nemusela použít.
Záleží, jak je ekzém rozsáhlý- pokud je to u vás pouze taková sušší krupiška a ne mokvavé červené flíčky, které svědí, tak by ti ta bioderma měla stačit.Nám opravdu pomohlaZe začátku jsem mazala pouze biodermou po zinc a když se kůžička uklidnila a nebyla tam již krupička, začala jsem promazávat biodermou pp krémem a zatím se to na nožičkách nevrátilo.

nadad
25. mar 2009

jindri- ten PP krém se může používat dlouhodobě, je hypoalergenní a zabraňuje recidivám 🙂

jabber
25. mar 2009

nadad - no efekt.....je to promašťovací krém a promašťuje skvěle 😉 takže asi tak 🙂

jabber
25. mar 2009

jindri - dcera neměla jen suchou pokožku, měla ekzém jak vyšitej, sice nemokval, ale rudý, suchý a horký to teda bylo fest 😖 a mazala jsem to jen Indulonou. Předtím jsme vyzkoušeli řadu krémů a žádný jí tak neseděl. Což neznamená, že to tak má každý dítě, to je jasný, že každýmu sedí něco jinýho.....ale Indulonu nezatracovat 😉 🙂

lucinka2008
25. mar 2009

Zdravím všechny maminky a prosím o radu.

Náš malý má asi od 2 měsíce života také ekzemík, zkoušeli jsme na doporučení dětské doktorky Libobasy a předepsala nám olej do koupele.......nepomohlo nám ani jedno z toho, proto nás asi po měsíci poslala na kožní. Na kožním byla děsná paní doktorka, která se na malého ani pořádně nepodívala a udělala z něj těžkého atopika. Předepsala nám na užívání Advantan, což je krém plný kortykoidů, pak také nějakou hrozně smradlavou mast, kterou mi v lékárně museli připravit.

Advantan jsem zatím nepoužila, a na doporučení velmi milé lékárnice jsme začali používat Excipial a do koupele ovesnou koupel.......po cca. 14 dnech užívání máme kůžičku všude krásnou, opravdu heboučkou, tak jak to má být, kromě záhybů na ručičkách, nožičkách a také pod krčkem ☹ ☹ S tím už bojujeme cca. další dva měsíce........všude má náš malý kůži krásnou, ale v těchto místech je to vyloženě katastrofa. Jsou dny, kdy ho to i hodně svědí, tře ručičky o každého, kdo ho vezme na ruku, je to opravdu strašné, je mi ho strašně líto a moc ráda bych mu pomohla, ale opravdu už nevím, jak na to.

Můžete mi maminky prosím poradit?? Mám radost, že jsme ekzém tak nějak lokalizovali, předtím to bylo všude, ale i tohle mi nedá spát. Co použít přímo na tyhle citlivá místa?? Jakou máte zkušenost se sluníčkem?? Pomůže tomu, když kůže bude více dýchat a bude i na sluníčku?? Tchýně tvrdí, že by mu to zasypala pudrem, klasickým Avirilem.......tak nevím.

A jak je to s dědičností?? Já totiž nevím, všude píší, že AE je dědičný, ale ani já ani můj přítel takovou nemoc nemáme a ani jsme nikdy neměli.

Děkuji moc za rady i porady:o)

lucinka2008
25. mar 2009

Ještě doplním, že ty postižená místa nám i mokvají.......a to samozřejmě malého svědí nejvíce. ☹ ☹

yasmina
25. mar 2009

lucinka moj maly to ma pod krkom v zahybe a skrabe sa ako "besny" davam fenistil kvapky...excipial nezabera :-/
kocky co mu mozem dat?okrem kortikoidov?poradte nejaku mast z lekarne na volno...

lucinka2008
26. mar 2009

Yasminko, četla jsem rady trochu zpětně a nějaká maminka doporučuje imunoglukan krém, prý je super a dostaneme ho bez předpisu. Tak asi vyzkoušíme toto....... 🙂

Hezký den

roana
26. mar 2009

lucinka2008 - naše malá má to samé, my mažeme Robátkem - zklidňujícím, někdy to malé namažu i v noci, když brečí. Taky dávám Fenistil, ale jen na noc. Dost pomáhá i Imunoglukan, ale ten je spíš na léčéní, když už to nemokvá, na mokvající dávám Halicar.

roana
26. mar 2009

Jo, a hlavně nezasypávat žádným pudrem, to pak bude ještě horší, pokožka nemůže dýchat.
Na sluníčku se to o dost zlepší, na jaře bude líp!!!

lucinka2008
26. mar 2009

roano, děkuji moc, zajdu do lékárny a koupím vše, četla jsem teď o těchto lécích bližší info. No nechápu, proč doktorky neporadí.......asi je vyměníme:o) .......děkuji moc za radu 😎

nadad
26. mar 2009

jabber- nikdo i tu tvoji indulonu nezatracuje, ale snaž se taky chápat cizí názor 😉 každému dítěti prostě vyhovovat nemusí.

roana
26. mar 2009

lucinka2008 - opravdu bych doporučila změnit kožního, takovýhle přístup je děsnej...

yasmina
26. mar 2009

vcera som to na radu mojej mamy zasypala pudrom... 😠 skrabal sa este viac 😠

jabluncanka
26. mar 2009

Omlouvámse,že Vám sem lezu,ale máme podobný problém.Ekzém máme na obličeji,taky pod krkem,za krkem a ve vlasech.už jsem taky vyzkoušela kdeco,včetně kalciové masti,Fenistil gelu,indulony atd.Teď uvažuju o dětské kosmetice z konopí Robátko...Starší to měl na akné a krásně se mu to zklidnilo.tak snad to pomůže i nám... 😉

roana
26. mar 2009

jabluncanka - proč se omlouváš, myslím, že od toho to fórum je, aby sem mamči psaly a psaly a psaly 😀 .... Robátko i Aderma jsou super, akorát u ekzémů platí jedno pravidlo, kosmetiku po 3-4 měsících měnit , pak už přestává fungovat.

jabluncanka
26. mar 2009

Nám se atopický ekzém objevil po léčbě ATB = měli jsme v 6ti týdnech bronchitidu... 😒 😉

roana
26. mar 2009

A je to opravdu AE?

garfie
26. mar 2009

Tak já vyzkouším ovesné vločky, Robátko a Excipial....🙂 zcela nepatrná ložiska ekzému se malé po zavedení příkrmu tak zhoršila, že jsem se na čas vrátila k plnému kojení!

roana
26. mar 2009

to garfie - já plně kojila do minulého týdne, teď začínáme mrkví 😀 , takže uvidíme...

lucinka2008
26. mar 2009

ahojky,

tak jsem dnes šla do lékárny a zrovna dobře jsem nedopadla. Halicar jsem sháněla asi v pěti lékárnách a všude je na objednávku, takže si pro něj musím zítra znova, Robátko jsem sehnala, tak jsem malého hned namazala no ale co mi tedy lékárnice řekla, že ten Fenistil gel by vůbec nedávala, že prý je vhodný spíš na kopřivku a podobně, protože hodně vysušuje a na ekzémy to prý není vůbec dobré......tak jsem z toho teď nějak zmatená ☹ ☹

Jinak my dáváme do koupele malého přímo ovesnou koupel, mají to po balíčkách v lékárně a řekla, bych že to nemůže ničemu uškodit....... 🙂

garfie
26. mar 2009

Lucinka: co se týká Fenistilu, nedává se gel, ale kapky-a jsou jen na předpis. Ta ovesná koupel je podle holek tady dobrá, taky to chci zkusit.
Roana: dej pak vědět jak pokračujete, mě ta smršť úplně vyděsila-než začala jíst, byla docela v pohodě 🙂 A to jí dopřávám jenom biozeleninu...

jabber
26. mar 2009

nadad - přesně to samé jsem napsala o pár řádek výš 😉 🙂

helcula
26. mar 2009

Ahoj maminky, přidávám se do klubi miminek s AE a chci se s Vámi podělit o zkušenosti, rady od Vás už jsem taky zkoušela čerpat 🙂. Na kožním mi předepsali Balmandol - olej do koupele, Ambiderman - mast na promazávání a Locoid - kortikoidy (ty jsem zatím nepoužila). Ci mi ale pomohlo absolutně nejvíc je, že mi doktorka dala vytištěné instrukce pro rodiče s dětmi s Atopickým ekzémem, kde je uvedeno, co bych neměla jíst pokud kojím (nevím jestli to tu někdo sepsal, ale spoustu potravin mě překvapilo), takže co nejíst
- všechny citrusové plody, kiwi, ananas, mango, broskve
- bobulovité ovoce (rybíz, angrešt, jahody, maliny, ostružiny)
- všechny druhy ořechů, mandle, všehcna semínka, mák, fíky, datle
- med, sladkosti (hlavně bonbony), čokoládu, kako
- rajčata, papriky, celer, petržel, ředkev, ředkvičky, křen
- kyselé zelí, nakládaná zelenina, luštěniny, česnek, cibule
- exotické koření (např. vanilka, skořice, kari), řeřicha, bazalka, kečup, hořčice
- vejce, kravské mléko, individuálně povolujeme zakysané výrobky a tvrdé sýry
- ryby, mořské produkty, uzeniny a maso "velkých zvířat"
rychlejší by možná bylo sepsat co se může

Co dalšího se mi vyplatilo - přestala jsem prát v Lovele a začla používat mýdlové ořechy.
Na promázávání používám taky Indulonu plus krémy od kožní a od dětský, který umíchávaj v lékarně a na nejhorší místa hlavička, krk a pod kolínky (která se příliš nezlepšovala ani po dietě) jsem začala používat krém od Justu - Lameloderm a momentálně je prcek skoro jako bez ekzému.
Jo a Fenistil jsem taky kapala asi týden po dietě se vše zlepšilo a už používáme je rukavičky a spinká o mnoho líp.
Takže držim všem palce, ať se to lepší.

lucinka2008
26. mar 2009

garfie: děkuji za info, o kapkách lékárnice mluvila, že jsou na předpis, ale výše maminky psaly o gelíku, tak jsem se ptala po něm...... 🙂 🙂 Takže kapičky by nám měli pomoci od svědění, je to tak??

No já malého nekojím, jsme už skoro pět měsíců na umělém mléku, ale používáme HA, a příkrmy dáváme už od čtvrtého měsíce......zatím jsme s ničím neměli problém, ale asi začnu sledovat, zda i nějaké ovoce není více dráždivé......

Jinak musím říct, že náš malý spí v noci dobře, jen jednou se vzbudí, napije se čajíku a zase spinká. Jen právě teď poslední dny ho to svědilo a jelikož už přišel na to, jak se škrábat, tak jsme trochu bojovali. Měla jsem ho u sebe a držela mu pacinky, aby se neškrábal do té doby, než usnul.

Ach jo, je to boj, ale já věřím, že vyhrajeme. Když jsme teď koukala, jak měl malej celé červené tělíčko zhruba ve dvou měsících a jak vypadá teď. Opravdu bojujeme jen s krčkem, a záhyby na ručkách a nožičkách. No samé seberoidská dermat. - tu měl malej plnou hlavinku a teď už nemá na hlavince nic - takže doufám, že i z tohodle se jednu vyklubeme.

Mějte se krásně maminky a přeji úsúěch i vám a vašim miminkům:o)

lucinka2008
26. mar 2009

Jo a ještě jsem zapomněla..........my pereme v BIO Arielu, dá se objednad přes jednu maminku na MMB a je opravdu super.........je přímo dělaný pro alergiky a navíc má i prací učinky, ne jako Lovela..... 🙂

lucinka2008
26. mar 2009

oprava: objednat:o)

garfie
27. mar 2009

Lucinka: přesně, kapky by měly pomoct od svědění. Gelu bych se asi na to mimčo i trochu bála, ale jestli s tím tady má někdo zkušenost...jinak na noc asi budeš muset dávat rukavičky, my máme pyžamko, ve kterém jsou rukavičky přímo všitý v rukávu, je to super a pomohlo to! 🙂

Helcula: Umřu hlady!!!! 😉

roana
27. mar 2009

Jasně, myslela jsem Fenistil kapky, jak píšu výše. Ne gel, ten je na štípance a vyrážku.
Halicar je bylinnej, ten by snad vadit neměl, ale musí se vyzkoušet.
A ten seznam potravin, který nejíst, když se kojí ,vám dali až na kožním? To vám nedal pediatr, nebo aspoň o tom neřekl? To je divný, na to mě upozornila jako první. A to jsme ještě žádnej ekzém neměly, dostala to až na 4 týdnech.
Ale opravdu ta dieta funguje, když se nehlídám, tak je malá do 24 hod osipaná. Taky mám dva obsáhlý soubory o potravinových alergiích, tak můžu na mejl poslat, kdyžtak mi pošete soukr. zprávu.

A s malou jsem to dělala tak, že jsem kupovala vetší dupačky a ty na spaní jsem zašila rukávy, aby si to nerozškrábala.

helcula
27. mar 2009

Garfie: když jsem si to přečetla, tak jsem si to taky říkala, ale zkusila 14 dni vysadit všechno a ted jednou za dva dny zkouším, co malé opravdu vadí - nemusí jí vadit všechno, reaguje na čokoládu, mák, citrusy a ananas, to vím 100pro, ale na to mlíko myslím, že nereaguje tošku si ho přidávám do Melty a reakci si myslím žádná
toana: seznam mi dali až na kožním peiatrička mi říkala, a%t si dávám pozor na to co jím, ale neříkala, co vše je alergenní, říkala, že je to často detektivka a ť si to zkouším psát