Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

demo
6. mar 2014

@ottovka kym odpovie kam.zyk skusim ja, lebo mam prave s takymito prejavmi na tvari skusenosti. V prvom rade nepremastovat, lebo si vyrobite perioralny ekzem. Nam kozne kazali mastit a mastit, pouzivala som vazelinu, detske kremy, tiez bez ladu a skladu... A cim dalej sa to zhorsovalo, az kym sme skoncili s takou tvarou, ze nas ludia na ulici zastavovali, co mu preboha je. Dokonca na dovolenke v Grecku za nami prisiel zamestnanec hotela, co to ma syn na tvari. Myslim, ze sa bali, ze im do krajiny zavlecieme lepru.
Cize ziadne mastne kremy iba bodovo na zacervenanie nieco vysusujuce a vo velmi tenuckej vrstve - sudokrem, zinkova mast a pod. Nepouzivat fluorovanu zubnu pastu. Takto by som to riesila ja, mozno @kam.zyk odporuci nieco ine, uvidime. Musela som ju predbehnut, lebo mam z tej tvare odvtedy traumu 🙂

kam.zyk
6. mar 2014

@lienka434 hmm, pošlete fotky, tohle vypadá, že kvasinka útočí zinek nezinek, bude potřeba kvasinku postrašit jinak.

kam.zyk
6. mar 2014

@didulka85 dehet se mi nasazovat nechce (ichtamol)- víte co, já bych vyzkoušela čistě zinkovou mast a sice na malý kousek kůže 2*2 cm, ta mast je levná a když to takhle zkusíte, za zkoušku nic nedáte. Ta intolerance zinku mohla za tu dobu už přejít, musíme to zkusit.

kam.zyk
6. mar 2014

@palcullka ten kokosový olej nedopočuju, na kůži malých dětí podle mě nepatří, a kdybyste viděla, jak velké množství dětí na něj negativně reaguje, tak ho nedáte nikdy....zato bambucké máslo, to je jiná, to klidně jo.

Zatím jen Sudocrem a jedno ložisko udělejte test: dejte to bambucké a navrch Sudocrem. Když to tak bude lepší, dáme to všude. Hylak - užívejte vy. Anebo klidně do jídla jemu.

Locoid ne!!!! Kyselina mléčná je poměrně agresivní, je to prostě kyselina...zas - není to na nějaké běžné promazávání.

Nic, co se ordinuje u kožaře, není na běžné promazávání, jak tak na to koukám už léta 🙂 🙂

ika84
6. mar 2014

podarilo sa nam zvladnut ekzem do takej mieri, ze syn na tvari nema celkom nic a na rucke len akoby vraskatejsiu pokozku..hladke, krasne....cize teraz mam pomaly pridavat mlieko alebo ako?nechat to tak?teraz mu davam len vazelinu na zjemnenie pokozky

kam.zyk
6. mar 2014

@macinka13 vezměte genciánovou violeť a natřete na jedno ložisko, na jeden (třeba ten malý) flíček na zádech - a hoďte sem fotku. Bacha, genciána barví vše, co vám přijde pod ruku, třeba s ní opatrně zacházet.

@pajapoj ano, Hylak dle letáku. Mléčný výrobky jsou i lučina, máslo, sýry, ano, veškeré. Nebude to na dlouho, ale teď to být musí. Proč laktobacílky jen obden? Jak nejsou probiotika každý den, tak neúčinkují...chce to každodenně nebo vůbec. 🙂

@aduska8888 kojení doporučeno vřele!!!! ano, kvasinka je i ze sladkého, ale po zkušenostech, co mám, mléčné výrobky co do jejího množení vedou. Nicméně sladké samozřejmě jí taky pomnožuje, sladkým se přímo živí.

kam.zyk
6. mar 2014

@ika84 potřebuju, jak mám těch maminek hodně, trochu připomenout- jak se ptáte- přidávat mléko- máte tedy vysazené BKM?

ika84
6. mar 2014

@kam.zyk mame vysadene mlieko a mliecne produkty, aj stopove mnozstva v potravinach, vajcia, jablka, kapustoviny a cukor - ten prisne prakticky nic sladke nejeme, lebo sa mu to vyhodi spat....peciam vlastne kavskove pecivo, cize ani drozdie nejeme...cca 3 mesiace

kam.zyk
6. mar 2014

@ika84 no ale to si zítra dejte jogurtový kožní test 🙂 na jeho ručku namažte trochu jogurtu a pak po hodině smyjte a hlašte, jeslti byla reakce. Když ne, budeme dávat cca lžičku vnitřně. Když zas nebude raekce, tak za cca3 hodiny 3 lžičky.

Předpokládám - dáváme napřímo, ano? nekojíte...?

ika84
6. mar 2014

@kam.zyk kojim, maly ma len 14,5 mesiaca...kravsky jogurt? alebo radsej ovci...mam aj domacu bryndzu napr...

kam.zyk
6. mar 2014

@ottovka výborně sepsáno, skvěle.

A teď rady:

Hylak nasadit, dávkování dle příbal.letáku.

Strava - vysadit nemilosrdně veškeré nezakysané mléčné výrobky, budou stav zhoršovat. Citlivost na sladké se dá předpokládat. Konzmovat zakysané mléčné výr.lze.

Mazání: kupte Bubchen krém pro kojence tento, stačí ten malý vzorek:

http://www.lekarna.cz/bubchen-baby-krem-pro-koj...

a dejte vědět hned v den aplikace, jak to sedí, zprvu můžete jen na malý okrsek postižené kůže.

Zatím se loučím 🙂

kam.zyk
6. mar 2014

@ika84 během kojení mléko a mléčné výr.ale nebylo vysazeno,že ne? Můžeme jako první test udělat ten ovčí.

ika84
6. mar 2014

@kam.zyk ano pravdaze, ja som mala presne taku istu dietu ako syn...dakujem skusim dam vediet

kam.zyk
6. mar 2014

@ika84 Tak to můžeme ozkoušet přes vás, že si napřed zavedete do stravy mléčné výrobky vy a to v neomezeném množství. Co vy na to? Klidně začněte tou brynzou nebo ovčími produkty...

macinka13
6. mar 2014

@kam.zyk natrela som jeden fliacik tou gencianovou violetou,a je to cele fialove a nechce to ist dole, to sa nejako malo riedit?

macinka13
6. mar 2014
martinka1981
6. mar 2014

Ahojte....my sme boli dnes na kožnom...no zas len ten Skin cap aby sme davali....a pritom ma nohy na moj vkus celkom ok...trošku červene ale nič hrozne. To keby sme tam išli pred tyždnom tak rovno nam nabali ten fajnovy Protopic....že vraj ročna liečba....no dakujem neprosim.
Dala nam vzorku noveho cremu od Avene XeraCalm A.D vraj funguje proti svrbeniu...tak uvidime ked vyskušame 😝

macinka13
6. mar 2014

@kam.zyk po nakremovani sa fialovz flak stratil. tu je foto, ako to teraz vyzera.

flegicka
6. mar 2014

@kam.zyk Dobrý den,moc prosím o radu,jak na ekzém u syna.S nejspíš atopickým ekzémem se pereme od jeho 4 měsíců.Nejprve jsem došla na kožní a tam mi předepsali mastičku s kortikoidama,po ní to samo ustoupilo.Na chvíli klid.Zvládali jsme to s Exomegou.Pak přišlo minulé léto a opět kožní a kort. mast,která nám vydržela dost dlouho.Pak zase mazání převážně Exomegou.Syn byl kojený,to jsem musela utnout před měsícem v jeho 18 měsíci.Z režimových opatření jenom to,že koupání max. 2 krát do týdne v olejové lázni Balmandolem,časté mazání.Z jídla nedávám čokoládu a tvaroháčky.Teď co nekojím,tak jsem dávala napít mléka ráno po probuzení,na odpoledne jogurty.A nejspíš co jsem i něco málo načetla,tak to je to nejhorší,protože se ekzém docela dost zhoršil.Asi nás bude čekat bezmléčná dieta,že?Přikládám i něco málo fotek,ekzém má ohraničený na obě DKK,jinak nikde po tělíčku ložiska nemá.Naštěstí ho to ani moc nesvědí,sem tam se drbne,když je na nočníku,hlavně na pravém stehýnku,jinak nikdy nic rozdrbanýho neměl.Díky moc za případnou pomoc.Radka

verbalinka
6. mar 2014

@kam.zyk ahoj, prosím o akutní rady.

1. Willíkovi jsem v pondělí náhodou objevila asi atopák na ruce (možná už tam byl dýl, ale nevšimla jsem si). Večer jsem namazala sudokremem, protože je to červený a suchý, ale nemizí to, ale rozlejzá se to. Nejdřív to měl jen u palce (ten škrábanec tam byl už dřív) a na druhý ruce u zápěstí. Teď už to má na obou zápěstí a posouvá se to směrem k loktu. Dnes večer jsem zase namazala sudokremem a pálí ho to. Smyla jsem to a namazala La roche posay pro atopiky a pálí to o něco míň, ale pálí stále. Co s tím???

2. Lauře to z rukou zmizelo - zůstala jen suchá kůže. Ale škrábe se stále, na nohou nepoznám, jestli tam něco má, nebo jsou to jen škrábance. Ode dneška má zase antibiotika na zánět dutin, takže jsem vysadila hylak - nebo nemusím??

Moc děkuju, jsi zkatá 🙂

ottovka
6. mar 2014

Jen informace pro ty, které kupujete Bepanthen, Biodermu, Sudocrem, La Roche Lipikar... na aukru je prodejce poberta9. Pokud se nepletu, tak krémy dováží z Polska (chybí české popisky) a má jedny z nejnižších cen, na které jsem narazila. Objednávala jsem od něj několikrát (La Roche Lipikar a Bepanthen), vždy bylo vše v pořádku a dodání velmi rychlé. Vzhledem k poštovnému (které není přehnané) je výhodnější objednat více kusů najednou.

@demo Děkuji za odpověď. Synek má často obličej "neolezlý", případně lehce olezlý kolem pravého koutku. Když se nachladí (bohatě stačí rýma), zrudne a nedá se s tím nic dělat. Budu ráda, když si osvojím postupy, které povedou k trvalému odstranění i toho nejmenšího zčervenání. Bojím se, abych svou neznalostí nezpůsobila synkovi zhoršení. Na zuby má zubní gel od Weledy, velmi mu chutná. 🙂)

@kam.zyk Též děkuji za odpověď. Bubchen jsme tuším už také testovali (někde jsme přišli ke vzorku), problém s ním nebyl, takže zakoupím a uvidím. Děkuji za tip na Hylak, budu dávat. Všechno mléčné nezakysané vyloučím.

michamicha
6. mar 2014

@kam.zyk ahoj, tak hylak jsem sehnala hned v první lékárně kam jsem vlezla 😀 je to teda pěkně hnusný 😝 a jenom jsem chtěla dodat k tomu fenistilu jak jste tu řešily dávkování, naše mudra mi řekla, že Elí můžu dávat 3x denně a 2 kapky na kilo váhy, takže až 16 kapek. Já jí to teda dávám většinou jen 1x denně. A jedinou velkou dávku dostala po té reakci na pšenici.

kam.zyk
6. mar 2014

@macinka13 nesmí to jít dolu a nesmíte to krémovat!!! Musíte tam tu fialu nechat působit, dokud sama nesleze - takže znovu nový flek 🙂

@flegicka kvasinka. Exomega je správně, ale navrch na ložiskách třeba mazat Sudocrem nebo zinkovou mast. Olejová lázeň špatně, nahradit odvarem z černého čaje nebo jen čistá voda. (skvělé je MeineBase) Mléčné výrobky = úplně špatně a je to příčina zhoršení, neboli - jíst jen zakysané a to ob 3 dny maximálně. Zakysané = jogurty a tvrdé sýry, mléko jen acidofilní.

Do týdne se hlašte.

@verbalinka ad 1 - Bepanthen a nic jinýho.

ad 2- Hylak se nasadí poslední den antibiotik. Suchá kůže - bude potřeba hodně silná hydratace, co zkusit Eucerin atopic control?

verbalinka
6. mar 2014

@diky. Bepanthen me napadl, ale nenasla jsem ho. A netusis, co to je? Nejsem si vedoma zadne zmeny cehokoli. Na eucerin kouknu.

verbalinka
6. mar 2014

@kam.zyk ja uz tady usinam a pisu blbosti. Reakce viz.vyse. Netusis, co to ma? A opravuju - nejsi zkata, ale ZLATÁ 🙂

euka210
6. mar 2014

chcela by som poradit...starsi 2,5r ma mierny exem. Nic hrozne, obcas sa nieco suche objavi, na ruke ci nohe staci premastovat a za tyzden je prec. Horsie je to s tvarickou. S tym sa trapime uz asi 2m a miesto zmensovania je toho viac, aj take do cervena. Nic nepomahalo, dala som preto kortikoidy par dni a pekne to zosvetlelo. Ale ako som vysadila, zase je to nepekne cervene a nechcem zase davat ten humus. Aj v lete mal take licka, az sme skoncili u koznej. Davam Biodermu, indulonu, obcas aj Advantan. Co by mohlo pomoct? Je to len male lokalne, kebyze to nie je na tvari, tak ma to ani velmi netrapi, len sa to akosi siri. Alegria na jedlo to nie je, to som skusala uz v lete.

macinka13
7. mar 2014

@kam.zyk ups, som nevedela co s tym. Teraz som mu zas natrela jeden flacik,a ked odfialovie, tak odfotim a dam sem.

baka13
7. mar 2014

@kam.zyk Dobre rano.Chcela by som vas poprosit o dalsi postup.Dnes je to 10 dni co som vysadila vsetko mliecne ale mam pocit ze sa malej nelepsi.Licka mame stale cervene.natierala som ich tym bubchenom a zinkovou mastou.Uz mame ale cerveny aj krk.tam som dala sudocrem.je to dobre?mam pocit ze niekde robim chybu.akosi sa to rozlieza.do toho moj muz ze ju trapim ze jej to nezabera a mam ju natriet tym od doktorky ako najhorsie je ked nemate nikoho kto vas podpori.ale co uz.ja si velmi vazim ze nam pomahate 🙂

baka13
7. mar 2014

To je fotka z rana po zobudeni.Ked jej na to dam ten caj bubchen a zinkovu mast na chvilu sa to zlepsi.krajsie ma vzdy prave licko to lave zostava stale cervensie.a uz to mame aj na pravom viecku :(

fifitko25
7. mar 2014

@kam.zyk My sme takto po cca 10 dnoch, momentálne natierane bepanten a sudokrem, skusila som custis mimi a sudokrem a zda sa mi trošičku kepsie.... Toto su fotky z rana, počas dňa to byva aj kludnejsie, len nadránom sa zas trochu skrabal.... Mame ďalej pokračovať? Dakujem