Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

verbalinka
7. mar 2014

@baka13 vyridte muzi, ze mast od dr to vyresi na chvilku a potom budete zase tam, kde jste ted (spis bude jeste hur ☹ ). Kamzyk urcite pomuze a pricina se najde 😉 Hlidate opravdu vse mlecne, i prisady a hovezi maso? Mohou to delat i vejce, lepek... S kamzyk na to prijdete.

verbalinka
7. mar 2014

@euka210 pokud je to cervene, tak ne mastne a uz vubec ne kortikoidy - jen ekzem zhorsi! Kamzyk bude chtit fotky, tak je sem vloz.

kam.zyk
7. mar 2014

@euka210 taky nepředpokládám, že by to byla alergie na jídlo, pošlete sem do diskuze fotky a skoukneme to. Advantan má jak často?

@fifitko25 pořád mazání stejné dělejte, jen - to místo, kde je přímo ohyb, tak tam jen Sudocrem.

@baka13 Pořád Sudocrem. Tohle je prostě kvasinka, ta je nadlouho, a když aplikujete léčbu klas.antimykotiky, neboli léčba od lékaře, budete se s tím prát i několik let...to od doktorky je co? Jeslti je to kortikoid, tak je třeba si uvědomit, že ten jen zatlačuje projev pod kůži a projev vyjede hned co přestanete mazat - co ona předepsala?

kam.zyk
7. mar 2014

@michamicha Já vím, je to hnusný, ale účinný 🙂

kam.zyk
7. mar 2014

@verbalinka děkuju za hezká slova 🙂

baka13
7. mar 2014

@verbalinka uz som mu to povedala.on by chcel vidiet vysledok asi hned.no co uz.Davam si velky pozor.sledovala som vsetko.hovadzie som nejedla.s @kam.zyk to urcite zvladneme.ja tomu verim a manzel pochopi ze to co robim je spravne

martinka1981
7. mar 2014

@baka13 veru...ked neni podpora v tom čo robiš je to ťažke....ale vydrž..neboj sa bude aj lepšie. Tiež sme mali obdobia ked bolo všetko zle a mala som pocit že nič nezabera a rozmyšlala či nevytiahnem tie kortikoidy zo skrinky. Ale nie...vydržala som...malá tiež a ono sa to aj pomaly same začne zlepšovať. Hlavne bud v pohode...snaž sa myslieť pozitivne...všetko čo robiš je super.Psychika matky tiež ovplyvnuje ekzem 🙂 kam.zyk ti pomože ...ona je fakt skvela a vie podporiť neskutočne človeka 😉
Drž sa a keby niečo sme tu 😵 podporime ťa psychicky aby si to zvladla 😉 a vydržala...

martinka1981
7. mar 2014

@baka13 jaj a ešte ...tiež som nedočkava a vysledky som chcela mať po 1 natreti neakym zazračnym kremom 😀 😀 holt takto to nefunguje 😀 😝

verbalinka
7. mar 2014

@kam.zyk promin, ze otravuju. Co to teda je? Kvasinka asi ne? Ze by fakt atop.? Ja te chvalim, kudy chodim i brouzdam 😀

kam.zyk
7. mar 2014

@verbalinka netřeba hned za každým začervenáním vidět atop.ekzém nebo kvasinku, tohle je klasická kontaktní reakce na něco (mohl se něčeho dotknout, ono stačí syrový brambor, atd.), ale do týdne (a to jsem ještě dala pesimistický odhad) to bude pryč.

verbalinka
7. mar 2014

@kam.zyk dekuju 🙂 Ja vim. On je porad nemocny, tak uz me kazda vec desi 😀 Budem mazat.

aduska8888
7. mar 2014

@kam.zyk ahoj,nam si poradila na kvasinku vysadit mliečne,natierat sudokrem...to je vpohode....ale ten hylak mi mala hned odmieta....kdekolvek ho dam,zaciti ho....čo-to vypije...ale určite aj povypluva,nedopije....asi to nema vyznam,ked to neuživa podla odporučaneho davkovania na letaku?bez neho to asi nezvladneme že?neexistuje nejaka nahrada zaň?dakujem,pekny den 🙂

kaja73
7. mar 2014

@aduska8888 hylak nedavaj do nicoho-len priamo na lyzicku a nech to naraz prehltne a zapije..za odmenu moze hned za tym dosta daku malickost-u nas fungoval martanko ci cucacie cecko-to mu chuti a motivuje ho to k zjedenie niecoho neprijemneho.Ale dnes uz nema problem s ozaj s nicim....kazdy liek,sirup,aj hylak...vsetko bez problemov zje.
Poloz odmenu pred nu na stol a ked spapa hylak hned dostane nieco co lubi.

aduska8888
7. mar 2014

@kaja73 ALE mozem s nejakou inou tekutinou nie?napriklad s vodou na lyžičku som jej to dala...ako nepridavam to nijak do jedla,omačok...to nie...ale s tekutinou okrem mlieka sa to moze nie?aspon tak mi povedali v lekarni.....

kaja73
7. mar 2014

@aduska8888 mozes,ale potom ma toho na lyzicke viac . Tych par kvapiek hylaku je ozaja male mnozstvo a lahsie sa to naraz prehtne. 😉
Ale mozes to miesat aj s cajom,vodu...mne sa vsak osvedcil len cisto hylak dat na lyzicku a potom dat rychlo zapit bud vodou,alebo cajom.
Hylak ma tak silnu chut, ze to aj tak nic neprebije,tak nech je to aspon male mnozstvo...

klarkaadd
7. mar 2014

@kam.zyk Dobrý den, prosím Vás moc o radu. Náhodou jsem zde narazila na tuto diskuzi, a bohužel už se nás také týká. Synovi teď - asi týden- vyskočil ekzém na tvářičce. Měl vždy trochu jen kolem očí, na tvářích jen malinko,na krku, pod kolínkama. Ale trvalo mi dlouho, než jsem přišla na to, že je to ekzém. Nicméně, teď se mu to rozlezlo dost i na tvářičku a zápěstí. Ráno mívá hodně červené a suché. Manžel trval na kožním lékaři. Dnes jsme byli už u druhého - chtěla jsem vědět, zda řekne něco jiného než první. Asi před vánocemi, nám ještě dětská mudr. napsala Locoid - na krček. Vždy to zmizelo, ale co přestanu mazat zase to vyskočí. Už tím nemažu.
Jinak tedy první kožní lékařka nám doporučila: první tři dny ovesné koupele, a pak co tři dny střídat s Linola Fett Olbad - zatím jsme nezkoušeli. Na tvářičku Linola Fett krém - mažeme, zarudnutí trochu zmizí. A kolem těch očí Opthalmo Hydrocortison - mizí, ale bojím se, že přestanu a zase to vyskočí. Ještě proti škrábání dostal Aerius sirup 2,5 ml 1 denně. Mudr doporučila na tělo Linolu lotion, zatím nemáme, mazali jsme excipial u lipolotio, ale na trupu se osypal.
Druhý kožní lékař doporučil: locoid lipocrem a fucidin crem - namíchat v lékárně (zatím jsem nevyzvedla, a ani moc nechci). Kolem očí doporučil Blue Cap krém (také zatím nemáme).
Na obličej nám ještě vyhovoval krém z DM babylove vítr a zima, používali jsme celou zimu.
Mléko pije cca 3x denně Beba Pro, kravské nedostává. Mléčné výrobky ano.Dopoledne lipánek nebo jogurt, pudink s tvarohem. Omlouvám se za dlouhý popis. Věřím ve Vaši léčbu bez kortikoidů.
Děkuji, Klára

klarkaadd
7. mar 2014

Ještě, oba kožní řekli, že je to atopický ekzém. Ta fotka oka je před mazáním. Dost si škrábe oči a pod těmi kolínky. Děkuji

mimi21mimi
7. mar 2014

@klarkaadd U nas pomaha excipial U Lipolotio a to ho ma teraz dost skaredy na tvari. Teda na nejaky cas pomoze , teraz sa vratil ekzem asi po dvoch mesiacoch. Este mi odporucali skusit kokosovy olej, ale nemam skusenosti, tak neviem povedat ako zabera.
Mala predpisane aj kortikoidy, ale nedavala som...

klarkaadd
7. mar 2014

@mimi21mimi no ten nám právě nevyhovuje, jak píšu výše, bohužel. Je to dost agresivní ta urea v tom na tvář jsem to zkusila jednou, a nee. A na tělo, se teď osypal taky ☹

mimi21mimi
7. mar 2014

@klarkaadd Zle som citala, nevsimla som si, ze ste skusali... a konopnu masticku z lekarne ste neskusali?

klarkaadd
7. mar 2014

@mimi21mimi jj nic se neděje, zatím ne, je toho tolik, že se v tom zatím neorientuju, uvidím, co mi napíše paní tady. Jak vidím u všech ty pokroky, tak jsem trochu pozitivnější 🙂.

euka210
7. mar 2014

@verbalinka Ked mal v lete take cervene, tak kozna dala Fucidin H ze na zapalene a potom aj Advantan.

verbalinka
7. mar 2014

@klarkaadd nenechávej si radit od ostatních maminek, počkej na kam.zyk 🙂 Určitě teď nic nedávej a počkej, co kamzyk poradí. Držím palce 🙂

@euka210 mám pocit, že kožní neumí nic jiného, než jen cpát ty jejich "zázračné" mastičky 🙄 Kamzyk pomůže a bude dobře 🙂

verbalinka
7. mar 2014

@euka210 jo a vlož sem ty fotky pro kamzyk.

milbaby
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarkaadd
7. mar 2014

@verbalinka jj vím, čekám az kam.zyk napíše. Děkuji za podporu 😉

mirkita
7. mar 2014

@baka13 ahoj ja presne viem ako sa citite,moja malinka vyzerala takto a este horsie,nakoniec sa jej cele telicko vysypalo a skoncili sme v nemocnici...tam ju patlali kortikoidmi a prisli sme po 4 dnoch s krasnou cistou tvarou a telom...akonahle sme to doma po 3 dnoch nedavali,vsetko sa vratilo...takze som prisla po radu sem a s kam.zyk momentalne riesim dietu a opatovne prikrmy, velmi nam pomaha...nestaci len mliecne vysadit,je toho viac bohuzial,mlieko a vajce je aj v mnohych veciach kupovanych...manzel ma nastastie podporuje ked sme si precitali na tomto fore ake nasledky mozu mat kortikoidy o par rokov...a pripravili sme sa na to ze zazrak na pockanie sa nebude konat,teda za cenu hormonalnych masti to nestoji...telicko ma momentalne nasa dcerka krasne,skoro 100% stav 🙂 na tvaricke 3 vytrvale flaky,ale niekto si to ani nevsimne...este som neskusila po vyse tyzdni zaradit mliecne veci,uvidime cez vikend co to spravi...zatial sme prisli na to ze banan robi problemy...tak sa drzte 😉

mirkita
7. mar 2014

@baka13 a este zvedavost-nevyhodilo sa to malej po ockovani?

andrejka77
7. mar 2014

potrebujem poradit ,syn má už od decembra takýto fliak pod ustami stále sa presuva je to z oblizovania ale predchádzalo tomu asi zistenie že mal škrkavku následne sa preliečil vermoxom a od vtedy sa mu začal vyhadzovat fliak neviem či to ma suvis alebo zhoda okolnosti ,,vysledky výterov mal negatívne naša lekárka mu dala na to fucidin ,fucidin h ,bral b komplex všetko pomáhalo na pár dni potom odznova poslala nás na kožné ,u kožnej mu dala robenu mast na noc imazol ten mu v noci presuši ale cez den zase odznova teraz mu znovu zobrala vyter a dala ADvantan krem ale už to takto ide 3 mesiac ,poradite ??? 😒

andrejka77
7. mar 2014