Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
10. mar 2014

@klarkaadd tak to musíme manžela přesvědčit,že to zvládneme🙂

Ovesne vločky-ano,to klidně můžeme.

Musíte mě vkládat fotky,kvasinka chce hlídat...kdyby něco-gencianu máte doma-že jo?

demo
10. mar 2014

@mizulienka tam je ten problem, ze liecebnu v Travnici zatvorili a termalna voda je dostupna iba na kupaliskach. Tie nie su ani zdaleka tak prisne kontrolovane. A nevies, cim sa nakazili?

kaja73
10. mar 2014

@demo v tej vode nama sancu baky bacil prezit..je tak silno mineralizovan a slana...preto aj nazov mrtve more a voda ako z mrvteho mora...nic tam neprezije...z tej vody sa infekt nechyti..ale neviem ci tam nemaju aj klasicku ,len ohrievanu vodu pre deti....tak tam moze byt daka potvorka.
Ale ked sa v podhajskej niekto nakazi, tak skor z jedla,alebo chytil daku pliagu zo socialnych zariadeni....

demo
10. mar 2014

@kaja73 myslis? no uvidim, co napise mizulienka. myslela som, ze hovori a nejakych koznych problemoch. inak pre atopika je problem uz pliaga zo socialnych zariadeni... Syn tam chodieva pravidelne, je pravda ze zatial nic nedoniesol, ale popri bazenoch chodi vzdy v slapkach.

kaja73
10. mar 2014

@demo a robi dobre--plesen je riziko na takychto miestach.
Koza sa zhorsit niekomu moze z podhajskej...,lebo sol nie kazdemu na ekzem robi dobre....

mizulienka
10. mar 2014

@demo ano, skoda tej Travnice...my rozmyslame nad Smrdakmi, chodite niektora, je to dobre?

neviem, cim presne boli nakazene tie deticky, pre zdraveho cloveka je to asi ok ist tam, ale ked ma dieta ekzem a rozskrabany a otvorene ranky, tak tam sa dostane hocico a sposobi problem.

marek4800
10. mar 2014

@kam.zyk dakujem, doložila som foto tej ruky, na živo je to trocha viac červene dám vedieť ako to dopadlo ešte raz dakujem

klarkaadd
10. mar 2014

@kam.zyk vkládám foto, trošku zkreslujou: očička jsou lepší, nejsou suchá, ale pořád malinko červená. Tvářičky lepší, hořší to je tam, kde se drbe. Teď jsem ho byla zkontrolovat, pr. spí a pod těmi kolínky to má zase rozdrápané, i v těch loktech a na hřbetu ruky. Ten Aerius nedávám - snad jsem to pochopila správně 😒 Genciánu samozřejmě nemám...zatím nikdy nebyla potřeba...

katarinka221122
10. mar 2014

my smemali to iste a dala na masticku na predpis vola sa LOCOID LIPOCREAM dva krat sme natreli a bolo prec!!! je to suprova masticka doplaca sa len 30korunn

kam.zyk
10. mar 2014

@klarkaadd tak uděláme první věc, a sice: máte doma SUdocrem nebo jen tu zinkovou mast? chtělo by to jedno kolínko vzít tím a druhé tím druhým, kdby doma byla jen ta zinkovka, tak namažte do toho záhybu a cca za 2 hodiny dejte vědět, co to udělalo.

mizulienka
10. mar 2014

@kam.zyk dakujem za radu, zacneme postupovat podla tvojich rad.

euka210
10. mar 2014

@kam.zyk a ako by sa toho dalo zbavit? Ked premastovanie nestaci?

kam.zyk
10. mar 2014

@euka210 u vás mám hrzně málo informací: co máte doma za krémy? Já bych dala jen Eucerin krém na obličej navrch zinkovou mast. Teď budete zažívat takovou "houpačku", kdy jeden den to bude horší a druhý lepší, to jsou ty kortikoidy použité v minulosti, bohužel, to "svinstvo" zatlačené jimi pod kůži musí vyjet...to bude tak týden trvat , zmírní to ta krém.kombinace, co píšu, ale musí to ven...

dlugi
10. mar 2014

@kam.zyk Moc děkuji za rychlou odpověď. Ještě se chci zeptat:
1) Probiotika co jste mi napsala neznám, tak jsem hledala zatím jen na netu a vyjelo mi místo Hylak jen Hylak Forte. Když půjdu do lékárny a budou mít jen toto - mohu to pořídit. (asi zvláštní dotaz, ale je to jen pro pořádek).
2) Mazání: Jedná se o dva různé krémy nebo jen jeden a to na obličej Eucerin AtopicControl, který zároveň obsahuje omegu.
3) Vynechala jsem sice mléčné výrobky, ale třeba jsem podávala bramborovou kaši nebo palačinky, které vlastně obsahují také mléko. Mám vynechat i toto?
4) Ve většině příspěvků uvádíte, že se má vynechat i sladké - malá se naučila baštit gumové medvídky a někdy lízátka. Takže asi i toto úplně vynechat, že?

Moc díky, a hned nakoupím potřebné věci a začnu s léčbou.

klarkaadd
10. mar 2014

@kam.zyk ten mame 🙂 uz mam obojí. To červené namazat sudocremem?- je to spatne vidět, je to loketní jamka. To druhe je kolínko.

xsenova
10. mar 2014

@dlugi ahoj, nam pomohlo len menej kupat. Kupem malu. Raz za 3 dni a vecer natriem len atopicke miesta kremom. Ziadne ine zmeny sme robit nemuseli 🙂 pouzivam excipial a teraz pre zmenu adermu.

kam.zyk
10. mar 2014

@klarkaadd aha- mě jde o ten test, zda bude líp sedět zinkovka nebo Sudocrem, takže do jednoho záhybu to a do druhého to druhé.

Testujte 🙂

kam.zyk
10. mar 2014

@dlugi Hylak je Hylak forte (zkracuju si to 🙂 )

Eucerin Atopic control je OK.

Bod 3 - palačinky, bramb.kaše- ano, vynechte BKM jako takové, takže OVes milk nebo Reis drink (mají jej v DM).

Lízátka - javorová jsou OK nebo tato

http://www.zdravanota.com/vysledky_vyhledavani....

Gumové medvídky lze. Nepřehánět, ale lze.

sweettweety
10. mar 2014

@kam.zyk dekuji, budu nestovicky mazat jen Bepanthenem a snad ji to brzy zmizi. Ta "vyrazka" doufam taky ☹

euka210
10. mar 2014

@kam.zyk no mame tu Bidermu, tu velakrat spominany Sudokrem, aj Bepanthen a este Excipial

kam.zyk
10. mar 2014

@euka210 takže mažte tou Biodermou a navrch slabounce Sudocrem.

macinka13
10. mar 2014

@demo takze dnesna medicina pouziva nase deti ako take pokusne kraliky. A ze vraj chcu pre deti dobre. Co dnesny lekari nemaju svedomie?
@salome123 takze hexa je v pohode? A to druhe(neviem ako sa to vola), co sa picha s hexou vam tiez pichla doktorka? Som zvedava, co nasa doktorka povie na mmr. Ja sa toho ockovania strasne bojim.

vrtulka81
10. mar 2014

@katarinka221122 kortikoidy,slabé ale kortikoidy

vrtulka81
10. mar 2014

@macinka13 ahoj,všimla sem si že řešíte očkování,ani se nedivím že máte strach z MMR,já jej taky odkládám ja to jde.Hexu máme doočkovanou,vždycky pod dávkou antihistiminik,vždycky měla reakci a nikdo to neřešil,14 dní se dostávala z ekzému (alergie na BKM) Malá má 2.5 roku a nemáme doočkovaný pposlední prevenar a MMR,z toho mám šílené lufty,co se stane,takže odkládám na přelom léto podzim,podle rady alergologa,obvaďačkou si do toho kecat nenechám,ta nám už zavařila mockrát.

matkaasebko
10. mar 2014

@klarkaadd ahoj, neviem teda ci to tu uz s niekym riesis ja som sem len nakukla a zbadal foto...ja sa prave na toto liecim z ekzemom mam problem cely zivot, roky bol pokoj ale teraz to prislo na mna zas...navstivila som noveho kozneho...mala som tiez suche viecka a ruky este horsie ako tvoje dieta...dal mi zarabanu mast obsahovala fucidin a este lieky na alergiu...na kupanie mi dal linolu sprchac...a mne to za tyzden preslo...u mna to diagnostikoval ako atopicky ekzem s priznakmi alergie...takze teraz idem aj na potravinove testy...uvidime co bude ale u mna je najvacsi alergen citrusove ovocie...

macinka13
10. mar 2014

@vrtulka81 nam este chyba posledny prevenar, hexa a mmr. Nam,doktorka pri ockovani ani antihystaminika nedala. Takze lepsie je dat ockovat zaciatkom jesene? Nevies kvoli comu. My mame tiez alergiu na BKM a vajecny bielok.

marek4800
10. mar 2014

@kam.zyk večer sa nám tie očka zasa zhoršili ráno to bolo pekne bledučké a večer uplne ako kruhy pod očkami dokladám foto a j ked naživo je to viac červene.Budem jej to dalej mazať Eucerinom už som dala k probiotikám aj hylak tak dufám že to bude lepšie

vrtulka81
10. mar 2014

@macinka13 podle alergolozky je jaro i tak pro atopiky náročné,leto si mame užít 🙂 navic zase nekomu dela zle wlunicko a na to očkování taky,takže nam doporučila mmr na zacatek podzimu.Je fakt,ze s mlaou tady ty prechody dost cvičí,pocasi se dost mění,bojuje s tim,natoz ji jeste oočkovat,navic dost deti valci s rymou,otepli se a bundy jedou do skříně,takze i proto.Navic zacne vsechno kvest a muzou se objevit nove alergie.Jinak davame dithiaden pul hodiny pred ockovanim a pak po dobu 14 dni cca zyrtec.
Ted cekame dvojcata a je teda nenecham ockovat hexou driv nez po pul roce,mmr taky pred tretim rokem a prevenar nedam.Proste nic navic,urcite budou taky alergici a navic byvaji nevyzrali,nefhci mit doma z nich hadrove panenky jen proto ze chce dr ockovat na termin.

klarkaadd
10. mar 2014

@matkaasebko ahoj, děkuji za zájem, už řešíme s paní kam.zyk . fucidin je kortikoid, to používat nechci, a linolu nám napsala mudr. taky, ale do koupele pro nás není vhodná. Uvidíme, paní má dost zkušeností, má zde mnoho kladných ohlasů, tak v ní vkládám naděje,
Ale děkuji 😉

matkaasebko
10. mar 2014

@klarkaadd to je super...ano fucidin je silnejsie ale ja uz som bola v stadiu ze uz som az plakala od bolesti..doslova ma to uz az bolelo...ale ja uz som to mala az krvave a poskriabanie sa bol hotovy orgazmus...tak drzim palceky aby to vsetko vyslo...zaklad je urcite stravovanie a ja uz som stara krava na to aby som to menila...🙂