Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

klarkaadd
10. mar 2014

@kam.zyk tak jsme testovali. Po té zinkovce mi to přišlo nějak stejné pořád. Po tom sudocremu trochu lepši snad. Přikládám foto, snad uvidíte víc, než já. Dnes jsem tedy namazala večer Eucerinem, a ložiska potřela trochu tou zinkovou, i pusinku. Ale nevím, co ta zádíčka, je to jak osypky. Zítra budem koupat, koupila jsem ten Bubchen - od hlavy k patě. Jinak budu koupat v těch vločkách - máme zásobu 😀

klarkaadd
10. mar 2014

@kam.zyk jsem se překlikla a fotky jsou až tady. Je to foceno večer, horší světlo, nebyli jsme doma.

klarkaadd
10. mar 2014

@matkaasebko To věřím, že to muselo bolet. My nikdo nic takového v rodině nemáme, a prcek tohle. Myslím, že to je i dnešní dobou a všemi těmi různými náhražkami ve stravě. S mamčou jsme se bavily, jak kdysi ostraváčky - tvarohové dezerty, měly trvanlivost max 5dní a dnes? pomalu měsíc, to už o něčem vypovídá. Malý má 18 měs. tak ho nechci těmi kort. zatěžovat, kdyby to bylo pro mě, tak to taky neřeším 🙂 Děkuji za podporu

denula84
10. mar 2014

@kam.zyk ahoj, asi si sa nedostala k mojej otazke, odporucila si hydratovat + sudocrem davat, pytam sa ci mozem davat mliecko napr. od nivei co som davala, alebo biodermu? nechcem jej poskodit, tak preto asi zbytocne otazky. Odporucate detickam aj ten hylak, nam netreba ? dakujem

luckadominika
10. mar 2014

Ahojte tak sa aj ja pridávam ku vám...... moja dcéra má 20 m. atop. ekzém má skoro od narodenia... zo začiatku som bola s tým u kožnej dala nám mastičku a nejake rady ... nejak som sa tým nezaoberala a to bola chyba... chvíľu bolo pokoj ale dcéra podrástla a začala aj viac jesť - skoro všetko a tu sme narazili na probléém.. ked niečo zjedla tak sa vyhádzala...najprv som tomu nevenovala pozornosť.............a teraz priznávam že som pochybila........tak teraz už len sedím na nete a študujem všetky dostupné informácie aby som svojej dcére pomohla...... a držím palce aj ostatným detičkámmm a prajem skoré uzdravenie.... 🙂

salome123
11. mar 2014

@macinka13 ano, pichli nam naraz aj hexu aj prevenar. bolo to uplne bez problemov. ako som povedala, ak mas potvrdenu alergiu na vaj. bielok tak nie je co riesit. nam lekar povedal, ze zatial ockovat nebudeme, ze mozno sa casom ta alergia strati, ale v letaku je JASNE napisane, ze sa nema ockovat ak JE alebo BOLA reakcia na vaj. bielok, takze si moze trhnut nohou

mizulienka
11. mar 2014

@klarkaadd ahoj, neviem, ci je to take iste, ale nasa mala sa presne takto vyhadzala aj na chrbte, ked bola chora a brala Solmucol...sirup...je to iba moja domnienka, ale myslim si, ze to mohla mat z toho, obsahuje aromu z tropickych plodov a jej to asi neurobilo dobre...

jancip
11. mar 2014

Nejedná se o dítě, ale o mě, ale snad nevadí. Jsem atopik od mala. Za poslední roky se mi exem ustálil tak, že "zlobí" v podobě puchýřků na prstech a to vždy jen pár dnů. Pak zase relativní klid. Samozřejmě při dodržování všelijakých zásad. Před dvěma a půl měsíci jsme se ale přestěhovali a exem mám od té doby nepřetržitě. Nemohu přijít na to, co se změnilo. Zůstali jsme ve stejném městě, takže voda i vzduch stejný, stravujeme se stejně, používám stejné prací prostředky..nenapadá vám, čím by to mohlo být....teď až to píši, napadá mě, že je zde vyšší vlhkost (novostavba)....mohlo by to teoreticky být tím?

pajapoj
11. mar 2014

@kam.zyk ahoj, tak jdu opět na radu a dát hlášení. Dávám od čtvrtka kdy jsem se ptala prvně 3x denně ten Hylak a mažu sudocream. Ekzém mi přijde, že se na ručičkách spíš zvětšil (rozšířil se k zápěstí), na tvářičce tak nějak nastejno. A má to příšerně suchý. Přikládám fotku ručičky, asi je to blbě vidět, ale vyfotit ji byl boj. Ráno to má hodně červené a začla se škrábat a v noci pořád řve auau, kroutí se a drbe se 😒 Ještě dotaz, jak teď venku svítí sluníčko můžu ji mazat normálně opalovací krém? mám doma Ladival 30 pro alergickou pokožku.

macinka13
11. mar 2014

@salome123 tak ked bude chciet doktorka pichnut mmr,tak jej poviem, nech si najprv precita pribalovy letak. Dakujem.

macinka13
11. mar 2014

@vrtulka81 tak skusim sa aj ja doktorky spytat, ci by sme tu hexu a prevenar nemohli presunut na jesen. dakujem.

macinka13
11. mar 2014

@kam.zyk Dobre rano, takze flak na hrudi vyzera po natreti gencianou takto:

macinka13
11. mar 2014

@kam.zyk prosim Vas, ako mam dalej postupovat?

kam.zyk
11. mar 2014

@marek4800 zlepší se to, uvidíte, a ať hodně pije. Je vidět, že ledviny chtějí "zalít" 🙂

marek4800
11. mar 2014

@kam.zyk včera večer som na tu ruku dala Gencian nechala som to na noc, večer to mala dosť škaredé,chcem sa opýtať je na tej ruke aj ta kvasinka a dokladám foto včera sa nám takto vyhádzal chrbát skoro to nie je ani vidieť ale na dotyk je to strašne drsne

kam.zyk
11. mar 2014

@klarkaadd řekněte mě: to se mu rozjíždí už jak dlouho? Napište víc informací, kdy se objevil první ekzém, jak se to léčilo...ten kluk má hodně rozjetou kvasinku, tak mě zajímá, jak k tomu přišel a kde se stala chyba (asi vím kde, ale nebudu pomlouvat české úžasné zdravotnictví)...zádíčka jen Eucerin.

kam.zyk
11. mar 2014

@marek4800 to je kvasinka jak vyšitá a dělá dokonce klasická numulární ložiska, chce to genciánu.

kam.zyk
11. mar 2014

@denula84 Lze mlíčko od Nivei. Tady Hylak netřeba, tady se to krásně hojí i bez něho, takhle ten průběh má vypadat.

Bohužel, ty ostatní příipady, co tady jsou, jsou těžší případy, které by si zasluhovaly každodenní konzultace, leč...to bych musel mít den minimálně 64 hodin 🙂

kam.zyk
11. mar 2014

@luckadominika nastudujte moje čláínky a o ekzému víte vše

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

kam.zyk
11. mar 2014

@jancip kápla jste na to sama, ano, je to tou vlhkostí - naštěstí, teď bude jaro, hodně větrejte, novostavba "polkne" ohromné množství vody. Chce to teď jen hodně větrat, slunko vám pomůže.

kam.zyk
11. mar 2014

@pajapoj aha, když bude reakce typu svědění nebo rozšiřování ekzému, napište hned a na nic nečekejte - tady nesedí ten Sudocrem, což se může stát - že to sedí 99% atopikům neznamená, že 1% na to nezareaguje, proto vždy říkám - ozvěte se jak to sedí 🙂 Neboli: tady musíme udělat změnu - co máte doma hydratačního?

Ten opalovák dát můžete.

kam.zyk
11. mar 2014

@macinka13 těžce rozjetá kvasinka, teď ale budeme jen mazat Sudocremem ložiska - a zítra zas napište, tohle chce hlídat každý den, tady kvasinka řádí jak černá ruka....

kam.zyk
11. mar 2014

@marek4800 zas mě napište víc: čím normálně mažeme, co jsme doposavad udělaly za úpravy, jdu si to zapsat, ty případy tady. Muísm si v tom udělat pořádek.

pajapoj
11. mar 2014

@kam.zyk OK, napsala jsem hned, jak jsem sedla k PC,v pátek a v sobotu mi přišlo, že se to i zlepšilo. Já jsem ji odmala mazala mandlovým nebo meruňkovým olejem. Ještě mám doma hydratační krém od Hippu, ale v pohodě zajdu něco koupit. Jinak sudocrem na ni používám od mala na zadek a tam funguje skvěle 🙂

kam.zyk
11. mar 2014

@pajapoj ten hydratační krém od Hippu - to zkuste na malé místo na zdravé kůži cca 2*2 cm. A cca po půlhodině dejte vědět.

Já mám z olejů doslova strach, máloco množí infekci tak dobře, jako mastné věci....

pajapoj
11. mar 2014

@kam.zyk já jí tím Hippem krémem mažu normálně nožky, ručky a tělíčko po koupání a je to v pohodě, takže to by mělo být úplně fajn

macinka13
11. mar 2014

@kam.zyk takze nemam dat ako podklad ani biodermu?

marek4800
11. mar 2014

@kam.zyk a tu genciánu mam dať len jednorazovo alebo opakovane mala to natreté tuto noc ráno sme na to dali Eucerin + sudocrem a ten chrbát mam lem premasťovať alebo ju mam okupať mam doma ovsenu kupeľ

kam.zyk
11. mar 2014

@pajapoj já bych namazala právě tu ručku tím Hipp krémem a navrch hodně slabounce ten Sudocrem, a kdybyste měla doma zinkovou mast, tak radši tu.

kam.zyk
11. mar 2014

@macinka13 ne, ozkoušíme, jak nám to bude reagovat na samotný Sudocrem, takže teď jen Sudocrem a dejte v průběhu dne vědět, co to dělá. Mělo by to schnout a blednout.