Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
11. mar 2014

@marek4800 záda - sem dejte jen Eucerin, ale na tu ručku - tam dávejte dneska v průběhu dne jen Sudocrem. Mě zajímá, jak u vás bude ten SUDOCREm sedět, jeslti to bude odrudávat, což je správně. Ještě zvážím, zda dát zas genciánu - podle toho, jak nám bude zabírat Sudocrem. Zas se nějak v průběhu dne ozvěte, jak na Sud.reaguje ručka.

maca283
11. mar 2014

@macinka13 Ja moc takym kremon neverim ked by si si pozrela blizsie z coho je to vyrobene tak ta az zmrazi Moja rodina pouzivame prirodne produkty od firmi Just su dost drahý ale vysledky stoja za to a hlavne vsetko je na prirodnej baze Ja by som tebe odporucila tea tree krem a nechtikový krem Mojej netere sa tiež robieva v zimnom obdobi a takto sa jej vzdy pomoze a stale je toho menej a menej Postupne stoho vyrastie Mam 5 mesacnu dcerku a aj ju natieram tymito produktami Vazne vrelo odporucam

macinka13
11. mar 2014

@maca283 my sme uz vyskusali kadeco, prirodne, kortikoidy, rozne ine masticky, oleje a nic nepomahalo. Ja verim @kam.zyk, ze sa s jej pomocou z toho dostaneme.

kam.zyk
11. mar 2014

Maminky mé drahé, jsou zde případy, které lze pořešit krátkou radou a nasměrováním – ale jsou tady případy (a že jich není málo), které prostě chtějí každodenní sledování a vedení.

Vždy se snažím pomoci, seč můžu. To vy všechny víte. Ale jsem obyčejný smrtelník s dvěma malými dětmi a nelze se věnovat všem „na plný úvazek“. Zvláště ty případy těžkých kvasinek chtějí každodenní péči a hlavně určitý systém – a věřte, dostat kvasinky pod kontrolu, to chce svoje. Proto:

když mi píšete nový příspěvek, jen heslovitě sem pište: jakou léčbu jsme doposavad zavedly - a jaké úpravy jsme zatím udělaly, prostě základní rekapitulaci, protože nemám čas toto dohledávat v historii. Napište mě, jaké mazání zatím děláme. Pro snažší orientaci v daném případu to uvítám.

pajapoj
11. mar 2014

@kam.zyk OK, zkusím to namazat tak a zítra dám zase vědět. Zinkovou mast nemám.
Ještě jsem přemýšlela, jestli by nemohla být na něco přecitlivělá, přes den je úplně v pohodě, jen teda v ty noci se hrozně zhoršily (spávala mi celou noc a teď hrůza, řve a škrábe se jak jsem psala) a do toho začla v noci hodně kašlat, ale oblečení i povlečení má bavlněný, peřiny všechno umělý 😒 Žádný nový jídlo co už by neměla jsme nezaváděli, úplně jsem ji odřízla od psa, kterej je teda na zahradě. Omlouvám se, že to tak rozepisuju, možná blbosti, ale já jsem jako děcko byla právě alergik (prach, seno, zvířecí srts, roztoči - vlastně jediný co mi nevadilo byly kvetoucí stromy) a atopik (z toho jsem jakž takž vyrostla), ale jak jsem s malou otěhotněla zase se mi ekzém vrátil a zhoršily se mi i ty alergie, který se mi do tý doby dost utlumily tak nevím jestli to má taky nějaký vliv. Ale teď zkusím dávat ten Hipp s tím sudocremem, budu pokračovat bezmléčnou dietu a ten Hylak

luciafar
11. mar 2014

Nam strasne pomohol čistý bio konopný olej. Syncek mal silny atopicky ekzem na celom tele vratane tvare. Doktorka nam dala plno liekov,kortikoidy,a plno dalsich...Vsetky recepty som vyhodila do kosa kedze mam vlastnu skusenost ze kortikoidy pomahaju len vtedy ked sa uzivaju ale po vysadeni sa vsetko vrati naspat. Kupili sme v biopotravinach bio konopny olej,kazdy vecer sme ho celeho natreli a kazdy den vypil lyzicku toho oleja.Po mesiaci mal krasnu zdravu kozu.
To bolo pred 2 rokmi.Odvtedy ked sa mu raz zacas urobi par fliacikov hned zacnem natierat tym olejom a o par dni sa koza zahoji.
Ale osobne si myslim ze nam to pomohlo aj preto ze nemal organizmus zatazeny liekmi a kortikoidmi takze moj nazor je ze najprv skusit takuto alternativnu liecbu(treba vydrzat mesiac-dva kym sa ukazu vysledky) a az potom keby nepomohla skusit lieky.

kam.zyk
11. mar 2014

@pajapoj mohly naskočit inhalační alergie, to ano, a já bych se objednala na alergologii na testy na inhalační alergie. Narozdíl od testů na potravinové alergie ty testy na inhalace typu pyly, roztoči, atd., směrodatné jsou. Takže i toto bych prověřila. Kor když se zhoršila v noci- to by nasvědčovalo na roztoče a srst zvířat.

Jak je žena těhotná a má alergickou reakci, tak je to velice nevýhodný stav pro dítě v bříšku. Je třeba tlumit alerg.reakci matky antihistaminiky - jinak vlastně matka vytváří jakýsi alergenní bujón namísto plodové vody. Hlavní je druhý trimestr, tam je dítě na toto nejvíce citlivé, dochází k vývoji imun.systému.

macinka13
11. mar 2014

@maca283 a este somzabudla, dakujem za rady 🙂

klarkaadd
11. mar 2014

@kam.zyk Očička- už to má dlouho, měl to vždy jen trochu červené, dost se škrábe v obličeji, tak jsem tomu moc nepřikládala význam, bohužel. Mazala jsem obličejík jen tím babylove vítr a zima, ten nám seděl, červené vždy na chvíli zmizelo.
Krček a pod kolínky to má tak cca od listopadu. 19.12. očko MMR + Mudr - locoid na kolinka a krk, párkrát jsem namazala, pak vysadila úplně, a mazala jen Excipial U lipolotio.
Obličej se vyhodil dost cca před 14dny. Pak kožní - kolem očí opthalmo hydrocortison i tvářičky, mazáno cca 3dny + linola Fett krém na obličej a ložiska. Aerius sirup proti škrábání cca 4dny - no nevím, jestli pomohl.
Loket teď nedávno. Max týden. Ještě jsme tomu možná pomohli tou Linola Olbad do koupele.
Uvažovala jsem, jestli ty kortikoidy, když jsou v těle, to nemůžou vyhazovat pak různě po tělíčku, i když jsem mazala prvně jen kolem krku a pod koleny, pak kolem očí.
Záda vůbec netuším z čeho, bylo to tak najednou - možná z toho Excipialu- jako reakce na urea? Je to pár dní, vypadá to jako osypky.
Mažeme Eucerin AtopiControl - celé tělo, plus ložiska sudocrem (zdá se mi, že lépe zklidňuje, než ta zinkovka), dáváme Hylak
Pusinku má hezky hebkou, trochu to zmizelo, není to takové hrubé a červené, i na tom zápěstí.
Děkuji

marek4800
11. mar 2014

@kam.zyk tak pred 3 tyz Locoid,Fucidin to som vysadila,kupanie Linola do kupeľa to sme teraz tiež vysadili len voda,mažeme raz linola lotio raz Eucerin + ložiska sudocrem,tvar Eucerin Atopicontrol crém ložiska + sudocrem,probiotika dophilus inf + hylak 3 krát 10 kvapiek,vysadené sladké,mlieko, jogurt papáme,na alergo vylučena alergia na kravske mlieko čakáme na výsledok z krvi tých 120 alergénov . Tvárička zlepšenie ložiska na líci bledé ,okolo ust mame stále červeň ,suché až sa šupe,chrbát a ramena osypane skusim len Eucerin ,očka malinko lepšie aj ked nám hlavne vonku slzia,na tie usta mam nechať len ten atopicontrol alebo to mam niečim ešte premazať ,kupať ju mám len vo vode a ešte to sladké napr. lízatko alebo cukrík môže alebo von uplne všetko ,tu ruku dám vedieť ako reaguje, dakujem

kam.zyk
11. mar 2014

@klarkaadd tohle je klasika, že po očkování to dřív nebo později prostě to tělo atopika odnese. Kvasinkou v 99% případech, jako tady. Napřed každá mamina zkusí kortikoidy. Ono se to vrací, takže hledá jinou cestu. Přijde sem, načež já chuděře mamině povím, že těma kortikoidama zdelšila cestu k stabilizaci ekzému (kort.sníží obranyschopnost vlastní kůže, takže to tělo se s kvasinkou pere dýl)...

Maminka atopika to nemá jednoduchý, protože proti sobě má těžkýho soupeře...nikoli ekzém, ani astma, ani nic takového. Má proti sobě např. očkování (mimo jiné)...

Ta vaše věta

Uvažovala jsem, jestli ty kortikoidy, když jsou v těle, to nemůžou vyhazovat pak různě po tělíčku, i když jsem mazala prvně jen kolem krku a pod koleny, pak kolem očí.

ta je pravdivá a postřeh máte výbornej, protože to tak je.

Vlastně, když se namaže dítě kortikoidní mastí, tak dřív nebo později se sklidí efekt. Když je to jen v podobě kožní, tak je to ještě ta nejlepší varianta..

Reakce na ureu- ona naskočí až tak po tom týdnu, takže je to možný. Urea jako složka, popravdě, nic moc věc. Nemám ráda ureu.

Mažte ten Eucerin AtopiControl - celé tělo, plus ložiska sudocrem. To je nejleší kombinace.

Možná to tu genciánu chtít bude, ale zatím bojujme jen takhle.

Ještě, že nám na pomoc jde jaro....

dlugi
11. mar 2014

@kam.zyk Ahoj, tak stručně naše léčba: Na ručičce ekzém máme mazat Eucerin krém AtopiControl + zinková mast a probiotika Hylak a Infants Dophillus.
Dnes jsem dokoupila vše potřebné (v lékárně včera vše neměli). Včera večer jsem jen namazala ručičku Eucerinem a za celou noc se ani jednou neškrábala. Ráno se ruka zdála být světlejší. Dnes jsem už 2x dala Hylak a odteď už můžu podávat vše podle vaší rady. Mám průběžně vyfotit zítra nebo až za ty tři dny?

salome123
11. mar 2014

@kam.zyk chcem sa opytat... dcera ma kvasinku (zapastie, laket, kolena), niekedy to ma lepsie, inokedy horsie, niekedy si to velmi skrabe, moja otazka: su tieto rozne reakcie sposobene jedlom,, resp. potravinovou alergiou?

macinka13
11. mar 2014

@kam.zyk Takze mala som sa ozvat, ako reaguje dominko na samotny sudokrem, hrudnicek sa zda byt trochu bledsi ako rano, ale lave licko je akosi vytrvalo cervene. Chrbatik je suchy,ale cerveny nie. Zajtra rano pridam foto.
rekapitulacia: alergia z krvi potvrdena na BKM a vajecny bielok
dlhodobo boli mazane kortikoidy a rozne ine maste
teraz: dieta podla vasej tabulky (ne)alergizujucich potravon, nasadeny hylak3x10kv.,probiotika biogaia1x5kv.,fenistil3x7kv., pyridoxin1x1/2tab. Skusali sme aj gencianu.

marek4800
11. mar 2014

@kam.zyk poprosim o názor čo si myslite o Skin cap sprej doporučila mi známa že vraj in neskutočne zabera

macinka13
11. mar 2014

Natierame sudokrem a bioderma.

maca283
11. mar 2014

@macinka13 rado sa stalo Nerada vidim trpiet deti Keby ste s Pb tak uz mate vzorky doma na skusku 🙂

martinka1981
11. mar 2014

@marek4800 obsahuje kortikoidy ...aj ked nie všetky vyrobne šarže. kam.zyk to tu už vela krat spominala ☹
vyrobca to samozrejme popiera..ale inak by tak zazračne nefungoval ☹
nam ho kožna tiež pretlača silou mocou ale ja ho nedavam...

martinka1981
11. mar 2014

@salome123 ak ma kvasinku bude to skor sposobene cukrom...a nevhodnymi potravinami...ako napr.mrkva čo aj moja reaguje...tušim tvaroh sa tu spominal atd.

mizulienka
11. mar 2014

dievcata a co viete o Protopycu, to je tiez kortikoid?

demo
11. mar 2014
martinka1981
11. mar 2014

@demo užas...hlavne že naša dr vyčkava na vhodnu dobu začať ročnu liečbu protopic-om 😠 😠 😠

kam.zyk
11. mar 2014

@dlugi Paráda, zítra nebo pozítří mě hoďte průběžné fotky. Krásně jste to sepsala , zrekapitulovala léčbu, děkuju, takhle se pracuje jedna báseň 🙂

@salome123 tohle je běžná "houpačka" při kvasince, jednou je to horší druhý den lepší. To je prostě kvasinka...

@macinka13 taky děkuju za rekapitulaci, tohle přesně potřebuju ke každému případu 🙂 (a vždycky mě to k tomu takhle napište, pro rychlou orientaci je to perfektní)

Ten samotný Sudocrem tedy i nadále budeme mazat na hrudníček a zádíčka, s tím, že na noc napřed Bioderma a až potom navrch Sudocrem. Líčko dnes na noc namažeme genciánou, jinak ničím, a ráno mě sem hodíte fotky.

kam.zyk
11. mar 2014

@mizulienka Protopic je větší svinstvo než kortikoid. Jsou známy případy rakoviny z tohoto.

mizulienka
11. mar 2014

@kam.zyk ani mi nehovorte, my sme malu tiez natierali Protopycom a dost dlhu dobu, fuuj 😠 ☹

kam.zyk
11. mar 2014

@marek4800 bohužel....velmi šikovně udělaná kosmetika...je zde rozpuštěn kortikoid tak, že nemusí být uveden na obale. Šikovní chemici se činili...(ale stejně je Skin cap zakázán v řadě zemí právě z tohoto důvodu)

kam.zyk
11. mar 2014

@mizulienka ale už nenatíráte a za to máte pochvalu!!!!

marek4800
11. mar 2014

@martinka1981 dakujem ,klasika ak niečo zázračne bleskovo zaberá tak su kortikoidy,hned sa mi to nezdalo

henika777
11. mar 2014

Dobry den, nam doktorka predpisala tabletky aerius, kupelove aditivum Oilatum, Protopic , emulziu Excipial a este zarabanu mast.... ani neviem,ci to mam malej davat 😖

marek4800
11. mar 2014

@kam.zyk dakujem ten Skin cap sa mi hned nezdal,dokladám foto tej ruky ráno to mala bledšie ale teraz je to zasa trocha červená no lepšie ako na začiatku.Prosím zasa o radu čo na tu pusu tam ide Atopicontrol 3 krat za deň no ráno to je ako tak ale už na obed to začne červenať a šupať sa, mam to premazať bepantenom alebo nie