Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

hudzinka
22. apr 2014

@kam.zyk posielam este jednu foto po tych 4 dnoch natierania, bez akehokolvek osetrenia koze... To okolo pupku ma poskriabane... Dakujem

demo
22. apr 2014

@mizulienka no 2 rocnemu sa lahko vynecha chlieb. On ho navyse ani nema velmi rad. Na ranajky sa daju robit kase alebo vlocky s jablkom a hrozienkami napriklad. Zvysok dna sa da zmenežovat bezchlebovo, najma ak este nechodi do skolky, co vasa mala asi uz aj chodi.

salome123
22. apr 2014

@mizulienka nam v chlebe vadi rasca, nemoze to byt rascou?

mizulienka
22. apr 2014

@salome123 rascou asi nie, ona sa stazovala aj po vianocke, tam nebola rasca...
davala som tam iba jej ryzove mlieko, doma som robila ghee maslo, muka, drozdie, troska oleja a hrozienka.

swety1
22. apr 2014

@hudzinka mas maly to nal tiez a kupili sme bio predajni mydlo za 10e a zacina to ustupovat

swety1
22. apr 2014

@michala11111 toto iste ma nad maly kupili sme mydlo bio predajni na prirodnej baze a lepsie presli sme hormonalnou liecbou a vsetkym a toto zacina zaberatt

hudzinka
22. apr 2014

@swety1 ahoj, dakujem.... mohla by si mi napisat presny nazov toho mydla? Kde ho dostanem - v lekarni?
Ja som ho zatial kupala bez mydla a teraz v tom ovsenom kupeli...

swety1
22. apr 2014

@hudzinka ahoj to je bio predajni u nas mydlo je robene prirodne a voda z marianky putne miesto a fakt to pomaha...ti co to pouzivaju si vyliecili deti tak sa dali doma na pomoct dalej zatial nemaju certifikat ale predavaju to po znamych

swety1
22. apr 2014

@halime ahoj pouzivame jedno mydlo a fakt zabera znami to vyrabaju doma a nasnu velka zmena fakt superr

sofika03
23. apr 2014

Maminky bol niekto v SMRDAKOCH v kupeľoch??? Ďakujem

mizulienka
23. apr 2014

@sofika03 my planujeme, ale este som nezacala nic vybavovat...vy idete?

salome123
23. apr 2014

@sofika03 v smrdakoch nie, iba syn mojej znamej tam bol (myslim, ze cela liecba trvala okolo 4tt). doslo k zlepseniu, ale nie k vylieceniu. my sme boli cez sviatky v podhajskej. dcera zase zjedla nieco co jej skodi, tak mala zapalene laketove jamky, hned ako sme vosli do vody sa jej to zapalenie stiahlo. uz sme tam boli dokopy 3x po 1 hodine, ale zatial nevidim radikalnu zmenu.

sofika03
23. apr 2014

@mizulienka ano mame od lekara doporučenie chcela by som maj jun uvidime

sofika03
23. apr 2014

@salome123 do podhajskej chodime často nam pomaha len to je 80 km tam a spať.....prečo jej nedaš urobiť potravinovy test a vieš sa vyvarovať toho od čoho sa ti vyhadže...BABY vynechali sme mlieko uplne už mesiac zlepšenie o 70% skuuuste

sofika03
23. apr 2014

@demo ahoj my mame coeliakiu a začalo sa to takto ak ste neboli čim skor na testy treba isť

mizulienka
23. apr 2014

@sofika03 vynechali ste mlieko? a take zlepsenie, super 😉
my sme tiez vynechali mlieko, teda doma sme ho vynechali v skolke ho vo varenych jedlach zatial je, lebo potrebujem potvrdenie od alergo a hygieny a na alergo ideme az v maji, takze zatial jej v skolke nedavaju jogurty, mlieko, syry ale varene jedla ma v mlieku, takze nie sme uplne na bezmliecnej ale dostavame sa do toho...cele dni travim pozeranim na nete a studovanim diet a aj hladanim receptov 😉

ona reaguje aj na ine potraviny, takze to nie je uplne izy pizy ale da sa...inac potravinove testy ti neukazu, co vsetko dieta nemoze....nasa toho nemoze dost a vysli jej len roztoce a hranicna hodnota bielok

sofika03
23. apr 2014

roztoče vyjdu každemu človeku moja ma 11 rokov a trapime sa od 1 roka,nám vyšli červene a žlte potrav.farbivo vaječny bielok,kakao,a citrusy....ja všetko čitam čo kupujem ...ma zakazane chypsy,gum.cukriky salámy,parky udene....ale vyvolavačom je aj stres niekedy.... 🙂 🙂 🙂 🙂

mizulienka
23. apr 2014

@sofika03 my sme teraz boli na bio rezonancii, som voci tomu skepticka, ale jedine tam nam ten pan vravel subor nejakych potravin a veci, co robi malej zle...niektore boli ozaj take, ktore som aj ja vypozorovala, ze malej vadia....
tvoja dcera aj reaguje tak zle na roztoce? my sme teraz boli na chate a je to taka starsia chata, stare koberce, madrace, zavesy a ona sa isla roztrhat v noci ako sa skriabala, zaspala rano o pol 4 uplne vycerpana 😒

sofika03
23. apr 2014

@mizulienka ano roztoče vadia velmi pri takomto treba kupel z ovsenych vločiek uvariť naliať do vane a pridať vodu a aspoň 20 minut sa v tom kupať koža sa ukludni

salome123
23. apr 2014

@sofika03 robili nam test na 120 potravin a vyslo z toho len vajko a arasidy, pritom reaguje na 90% potravin... takze tak.

demo
23. apr 2014

@sofika03 bol na krvnych testoch, celiakia negativna. dalej to riesit nebudem, biopsia a pod. veci neprichadza do uvahy. ale jemu skodil vylucne chlieb a rozky. Cestoviny a ine mucne jedla mu problem nerobia, takze dufam, ze o celiakiu nejde.

martinka1981
23. apr 2014

@demo a co kvasnice? Ked chlieb a rozky??

demo
23. apr 2014

@martinka1981 kvasnice skodia. To som pisala na samom zaciatku toho dialogu 🙂. Vysadili sme na mesiace vsetko s kvasnicami, plus hylak forte a probiotika a zda sa, ze uz neskodia. Neboli ho po nich brucho.

salome123
23. apr 2014

@sofika03 kde vam robili take testy aj na to farbivo? moja starsia dcera tiez reaguje na farbiva a na zelatinu

sofika03
23. apr 2014

u imunologa

sofika03
23. apr 2014

@demo lenže coeliakia sa na 100% neda vylučiť z krvi nám robili biopsiu a vtedy ju potvrdili ...a ked to nebudeš riešiť tvoj problem len aby si to neobanovala neskor

martinka1981
23. apr 2014

@demo prepač nečitala som to cele 😉

mizulienka
23. apr 2014

dievcata, v jednej diskusii mi odporucili probiotika Children Dophilus
http://lieky24.sk/1433-probiotika-children-doph...

su dobre? zatial sme mali len kvapkove probiotika, tak som si nie ista, pije sa cela tobolka? 😕

dana_sm
24. apr 2014

Zdravím všechny, nedávno jsem se dostala k zajímavým informacím ohledně příčin atopického ekzému a dalších kožních problémů a možnostech jejich odstranění pomocí detoxikace. Bude k tomu i dvouhodinový webinář na internetu, pokud by měl někdo zájem o více informací, napište mi prosím zprávu. (Základní informace o naturopatických detoxikačních metodách jsou na http://www.naturopatickaporadna.cz/). Hezký den!

dlugi
24. apr 2014

@kam.zyk Ahoj.Stručně naše léčba: Dcera (2 roky) má na ručičce ekzém - teď mažeme Bepanthen a Infadolan.
Ručička byla lepší, ale opravdu po vejcích se jí to zhorší. Chtěla jsem se zeptat, až se ručička zase zklidní, zda můžu zkusit jogurt nebo sýr. Prostě zkoušet potraviny, které jsme vynechaly a zjišťovat, co vše jí vadí.