Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

aneta10
15. apr 2009

poradila my to lekarka ale nie kozna, nasa kozna mu davala stale nejake kremy ktore nezaberali, ja som z toho bola riadne nervozna a ona ze vraj mam byt kludna ze to nie je take strasne, islo ma porazit, tak som k nej radsej uz ani nesla..

jarus1
15. apr 2009

aneta10 - ved aj my meníme kvôli tomu lekárku, že sa nám to nezdá...a kortikoidom sa chcem vyhnúť

aneta10
15. apr 2009

zatial mozes dat kludne malemu aspon fenistil proti svrbeniu, lebo ho to musi zlostit chudacika, viem podla svojho.. a ten hypermangan a kalcium mozes tiez skusit, ublizit mu to nemoze 🙂

jarus1
15. apr 2009

vyskúšam všetko možné, len aby sme sa toho zbavilia...kúpila si to v lekárni? čo to vlastne je? kvapky?

aneta10
15. apr 2009

nie, je to taky fialovy prasok, das mu to do vanicky ale len troska, na stipku noza, strasne to farbi, ma to byt taka slabo ruzova voda, nerob to silnejsie..nic ine do kupela nedavaj..zabal ho do osusky, jemne poutieraj a par minut na to mu vsetko potri kalciovou mastickou a neboj sa on nebude fialovy 😀 stoji to par korun, ale nam to veelmi pomohlo, tak drzim palce aj vam. 😉

jarus1
15. apr 2009

dakujem 🙂

aneta10
15. apr 2009

potom daj vediet ako ste dopadli

jarus1
15. apr 2009

pravdaže dám 🙂

garfie
15. apr 2009

Jarus1: nám ještě hodně pomohl konopný krém, píše se o něm pár stránek dopředu. Napřed to hodně zčervená, ale do týdne byl klid. A jinak obecně hodně mazat. Jo a pozor, pokud chceš fenistil proti svědění, je jen na předpis.

jabber
15. apr 2009

jarus - ten hypermangan si rozdělej v nějakém kelímku nebo hrnečku vedle a pak už tu obarvenou vodu nalej teprve do vaničky na koupání - jak píše aneta, aby byla jen slabě růžová. Vedle se to rozdělává z důvodu, aby dítě nepřišlo do kontaktu s těmi zrníčky, kdyby se to špatně rozpustilo, tak ho to popálí!!! A taky je dost silný, takže bys tu růžovou těžko odhadovala 🙂

jabber
15. apr 2009

jo a nesmí to příjít do očí, ale to je myslím jasné...

monikaoli
15. apr 2009

Ahoj Jabluncanka pisala si ze poznas ten diprobase a hydrocortison.Mne doktorka povedala ze ma to velmi cervene nech vyskusam hydro...a ze potom uz iba diprobase a ze on neni hormonalny mna z toho porazi asi vyskusam ten elidel som tu citala ze je dobry nie?

petruci6
16. apr 2009

baby ta calciova masticka vam pomohla na cele telicko?
tiez som objednala konopny krem aj emulziu,dufam,ze to rychlo poslu

excipial nam nepomohol 😒

diddi
16. apr 2009

a to s tou calciovou mastou natierate cele telicko?....lebo Miuska je vysypana vsade,po celom tele...tiez sa mi zda,ze excipial nezabera a 3tyzden mazat fenistilom nechcem,ju to chuda svrbi...kozna dala len advantan,excipial a fenistil....na bud.t. sme objednane na alergologiu....neviem akp jej mam pomoct....pediatricka nas poslala na kozne,nevie poradit a myslim,ze aj kozna je v koncoch

petruci6
16. apr 2009

ja uz varim otruby do kupela,skus

jabber
16. apr 2009

Já teda myslím, že Diprobase kortikoid není, vždyť je to volně prodejné

vladkaz1
16. apr 2009

Ahojte mi mame atop. exem hlavne na tvari, mala to ma sem tam strasne az ako krvave flaky, som stoho zufala lebo doktorka mi povedala ze je to od slin, kupila som vsetky mozne pripravky od kalciovky po exipicial a este neviem ake kremi.... doki ma presvieca ze staci natierat len indulonou . 😠 No vcera sa to malej vyhadzalo aj na nohach som si myslela ze mame kiahne, ale segra ma ties maleho atopika a hovori mi ze to ma presne to iste ako on a ze im pomahaju len hormonalne maste alebo more. Dnes nabehnem doktorke a uz jej vynadam nech ma posle asopn na kozne bojim sa ze malej zostanu nejake jazvy na tvari alebo co....
Z ciech mi poslala svokra take pripravky teda sampon a spolu je to aj sprchovy vola sa to Weleda, mesickovy detsky sampon je to na baze bio a vidim troska pokrok ze to nema takze krvave ,ale zaschnute a potom ju natieram s bio olejom Saloos ten neni az taky drahy je to ties BIO cisty prirodny produkt obe su teda na atopicke exzemi... mate skusenost tymito produktami?
Diki moc za odpoved Vladka

diddi
16. apr 2009

petrusi, a ako spravis ten kupel z otrub?

jabber
16. apr 2009

Tady jsem pro zajímavost našla seznam kortikoidů http://www.farmaceutika.info/skupina/D07/ teda těch je 😖

vladkaz1
16. apr 2009

www.weleda.cz toto je ta kozmetika.... napiste mi prosim nazor,a lebo mi poradte nejaky kremik co zabera. Inak teraz ma napadlo nejake propolisove kremi by neboli dobre?

jabber
16. apr 2009

vladka - weleda je super, ale s ekzémem bych se jakýmkoli šamponům a mýdlům vyhýbala obloukem 😖 i voda samotná vysušuje. Propolis bych nezkoušela, je to ze včel a třeba med je velký alergen 😒

vladkaz1
16. apr 2009

Jabber a co mam povedat tej moje slahnutej doktorke ?uz jej tam vynadal aj muz ze to neni od sliniek ,ja sa plne vyhybam cokolade,jahodam citrusom a mala to ma stale na tvari, teraz to ma dokonca aj na nozickach a pod krkom .
Skusala som aj metodu ze kazdy den nieco vyradim so stravy aby som zistila z coho to je, ale mala stale vyhadzana tak ja neviem som stoho nestastna , niektore deticky maju taku krasnu plet a mi chodime s flakmi . ☹ Ked som jej to natrela indulonou do rana este viac vyhadzana...
Jedno obdobie som kupala v otrubach vtedy sme to nemali na tvaricke iba na rukach a to mi zasa povedala doktoka ze to je z prasku na pranie dala mi kortikoidy fenistil a vobec to nezabralo ,tak som kupala v otrubach a exzem nikde... ako zazrakom fakt... Ale ako jej to mam natierat alebo umyvat na tvar? ked ju kupem?

jabber
16. apr 2009

a co myslíš, jak jí máš natírat a umývat tvář? Těma otrubama?

garfie
16. apr 2009

vladkaz: Zkus ještě nějakou konopnou mast, tu si holky o pár stránek dál dost chválí-a nám teda zabrala dokonale, ekzém jí úplně zmizel! My máme Robátko zklidňující. Jenom pozor, ze začátku to spíš zčervená a vypadá to ještě o něco hůř, ale pak se to začne zlepšovat. Weleda je fajn, určitě neublíží, ale myslím že ani nepomůže.

vladkaz1
16. apr 2009

Co ja viem, ja som to najprv robila tak, ze som to normal dala do vody ,ale mala bola cela spinava, potom som pisla sem k vam a tusim aj s tebou som sa bavila ze musim spravit ten odvar ako caj, rozmyslam ze mozno s vatovymi tamponami jej to budem potierat, ale neviem kolko krat za den to mozem natierat ani nic.
Ja viem ze som sa opytala jak debil.... 😀 😀 😀 ale fakt nemam s tym skusenosti tak sa radsej opytam jak debil nez by som mala nieco pokazit alebo nedaj boze malej este uskodit. 😀 😀 😀 😅

aneta10
16. apr 2009

ja som mu mazala cele telicko kalciovou mastickom, poriadne aj v zahyboch, mal to po tvaricke, chrbatiku, hrudniku a po ruckach..

jabber
16. apr 2009

Ale jinak z prášku na praní to být může, třeba u nás to tak bylo 😒 A malé se to objevilo teď? Nemůže to mít nějakou souvislost třeba s jarem, s pylama?

vladkaz1
16. apr 2009

garfie - a to kupim v lekarni co to asi stoji 😉 , diki moc ja si stoho robim asi az moc velku hlavu, ale fakt sa bojim aby mala nebola nejaka jazvova. Este jedna otazka deti stoho vyrastu?

vladkaz1
16. apr 2009

No na rukach to mala ako 8 mesacna, potom to zazrakom ustupilo a teraz to mame na tvari asi 3 mesiace, doki mi povedala ze detom do 3 rokov sa nezistuje alergia vsetko sa to riesi ako atop. exem 😕 😠 .
Ja neviem inak nemoze to byt z jogurtu? Mala ich zboznuje a ked si tak zoberiem je len zvolensky ten 9 perc. tuku a moze byt alergicka na laktozu nie?
Poradte kde kupim tu konopnu mast a co to stoji , alebo idem si vyhladat lekarne a produkty....
🙂

vladkaz1
16. apr 2009

No uz som to vyhladala, neni to drahe ja som sa obavala ,ze ale tisicku to bude stat,ale zase keby jej to malo pomoct tak nevaham ani sekundu ,ste zlate zatial ste mi moc pomohli dakujem 😵